Jump to content

AraharaFox

Üyeler
  • İçerik sayısı

159
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

AraharaFox kullanıcısının paylaşımları

1. AraharaFox

WEPTOON önerebilir misiniz?

Tüm güzelleri tavsiye etmişler zaten. Önerilen; Noblesse Solo leveling Tower of God, haricinde; Bastard Benim kişisel tavsiyelerim.. :) Hepsi çok iyi..
  2. 124 ile başlarsan bazı şeyleri kaçırmamış olursun. Hikayenin bitişine biraz sos katsın diye bazı şeyleri görmezden gelmişler. Manwhanın ikinci sezonuyla anlatırlar. O yüzden 124'ü oku. 150lere kadar çeviri gördüm Türkçesi ingilizce olarak okuyorum ch213'teyim şuan. Gayet iyi gidiyor hikayesi çok şey öğreniyorsun manwhanın bıraktığı yerden sonrasında..
  3. AraharaFox

Genç Erkeği Seslendiren Kadın

Bu kültürün olayı bu ki çoğu animasyonda böyle.. Sadece japon kültüründe de değil...
  4. Aa ben bu filmi izlemedim ama şimdi okursam spoiler falan yerim. Çok derine inmiyorum. Filmi izleme fırsatım olduğunda geri dönüş yaparım unutmadan umarım :) Emeğine, eline ve düşüncelerine sağlık Sen yazmışsan doğrudur hocam! Edit: Desem de okuyuverdim spoilerlardan kaçınmışsın gerçi kıkıhkıh! RESPECT!
  5. AraharaFox

Anime Dublajı

Açıkcası Çince animelere dublaj fena olmaz. Japoncaya dokunmak yanlış geliyor. Artık aşinalığımızdan ötürü anlayabiliyorum çoğu söyleneni altyazı okumaya bile ihtiyaç olmadan. (günlük konuşmaları tabii ki) Fakat çince animeler için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Sürekli boğuluyor gibi uauaua sesleri çıkartıyorlar yada tükürmek için hazırlanarak ts sesleri çıkartıyorlar gibi geliyor .. Cidden rahatsızlık veriyor :D
  6. AraharaFox

Ben Mikasa

Aramıza hoşgeldin Tika patlatmış konuyu. Sohbette kaynaşmak daha kolay oluyor. umarım alışırsın! :)
  7. Hadi bakalıımm. İlginç isekailerr gelsin! :)
  8. Seriously!? Adam ilk 10 dakikada yenilmez oluyor zaten :D Gelişimini takip edemiyoruz ki :D Anında ilah olan MC'ler diye bi konu olsaydı Başa Saitama ve Momonga(overlord) koyardım hahaha :D
  9. 4.Bölüm GELDİİ!! İyi okumalar. Yorumlarınızı eksik etmeyiniz lütfen!
  10. Achievement Unlocked: STALKER
    Skill acquiredStalker Apprentice(Lv.1 %99)(H)
    Skill Leveled up!
    Skill Leveled up!
    Skill Leveled up!
    Skill Leveled up!
    Skill Leveled up!

Skill acquiredStalker (Lv.0 %99)(S)
    Skill Leveled up!
    Skill Leveled up!
    Skill Leveled up!
    Skill Leveled up!
    Skill Leveled up!

Skill Maxed out; STALKER (lv.5 %99)(S)

Achievement Unlocked: Ultimate Stalker!
    Skill acquiredUltimate Stalker (Lv.1 %13)(SS)

11. Birde birbirlerine bağırarak koşarken kamera bi A karakterine bi B karakterine geçiyor ya deliriyorum. Boku no heroda da bence o kadar gelişmiyor ki.. son anda bir şans hareketle yenip duruyolar :D
  12. AraharaFox

Nasıl anime indirebilrim

Taçenin çevirdiği animeleri DrClover'ın söylediği şekilde indirebilirsin. Ama bazı animeleri TAÇE çevirmiyor bunu da animenin turkanime.tv sayfasında; Mavi kısımdan çevirisini yapmış Fansubların forum veya blog sayfalarına ulaşarak indirme yapabilirsin. Eğer Nyaa gibi RAW(Ham) torrent şeklinde alt yazı olmadan indirirsen Kırmızı işaretin içinden turkcealtyazi.org'a yönlendirilerek sadece alt yazı dosyasını indrebilirsin! :) Çoğu çevirmen ingilizce altyazılı veya raw olarak indirmek için nyaa torrent sitesini kullanır. Ama Türkçe izleyeceğini varsayarsak en ideali maviyle çevrilmiş kısımdan fansubların platformlarına giderek indirmek.
  13. AraharaFox

Arkadaşlar bir sorum olacaktı

Korsan değil demek yanlış olur. Bunun sebebinin de Netflix tarzı Türçe hizmet veren kuruluşların Türkiye için de yayın hakkı sahibi olduğu animelerin çevirisi olabilir. Haricinde hizmet veriyor zaten Türkçeye çevirilmeyen bir animenin türkçeleştirilip sunulması korsan denmez farklı bir terim kullanmak daha mantıklı olur :D Ama yine de... Ta korsan yani :)
  14. Bence de naruto fairy tail gibi animeler yazılmasın. Karkater gelişimi olsa da :D
  15. AraharaFox

Haksız Yere Ban Yeme

Attığın yorumların da görüntüsünü alarak yap ama peganın dediğini. Direk öyleydi böyleydi yoktu gibi söylemlerle bişeyi kanıtlayamazsın. Bol şans.
  16. Hmm.. bence karakter gelişimini en net gördüğümüz animelerden biri Tate no Yuusha-sama sanırım. Ama yanında Kenja no mago ve Knighs&Magic eklenebilir yukardakilerin üstüne :)
  17. AraharaFox

Kapak fotoğrafım ban sebebi mi ?

Türkanime'de bu anime paylaşılıyor ise o görüntü ordaysa sorun olacağını sanmıyorum bende. Tabii bir adminin onayı daha iyi olur.
  18. Hehe! Teşekkür ederim umarım beğenmişsinizdir gerçekten! Teşekkür ederim gerçekten! Acele acele yazdım biraz da.. Ve malum sürekli başka dil kullandığımızdan dil bilgisi zayıflıyor.. 3.Bölüm GELDİİİ!! GÜNCELL!!
  19. Vay canına! Benden tam puan! Animeseveruslar olarak gururumuzsun. Bir kraliçe duruşu sergilemişsiniz! Tebrik ediyorum. Öyle şeyler çok oluyor ama.. İzlemeyen anlayamıyor. Tabi Naruto gibi bir anime denk gelmiş orası daha şans.. Bize İnazuma eleven gelir "hahha bu ne be 40 dakikadır aynı yönde koşuyorlar 100 mlik saha nere gidicekler daha" dalgasına konu oluyoruz
  20. Çok sevdiğim saygı duyduğum bir animeseverus Doktoronunun dediği gibi biz dizi/film izleyicilerinin kalıplarının dışına çıkıyor tabuları yıkıyoruz. O yüzden iyi ki anime manga evrenini biliyorum dediğim bir anım var oda şöyle; Bir gençlik kampı bende gönüllü olarak götürülmüş öğretmen/gözetmen sınıfından bir görevliydim.. Çocuklara hikayeler anlatmamız gerekiyordu ama nerdeyse anlatılan kalıplaşmış masalların hepsini bildiklerinden merak uyandırmıyorlardı çocuklarda diğerlerinin anlattıkları.. Bende durur muyum? Hayır! Ben bir animeseverusum çünkü.. Hemen Attack on titan'ın hikayesini anlatmaya başladım. Tabi akşam saati hikaye de biraz ürkütücü olunca devler mevler yemeler falan.. Çocuklar mest olmuşlardı. Favori gözetmen seçilmiştim kampın sonunda çocukların yaptıkları oylamada.. Çok mutlu mesut olmuştum. Fakat işin kötü tarafı sürekli çağırılmaya başladım reddetmekte iyi olmadığımdan kamplara katılıp durmak yorucu... -.- Peki Siz paylaşır mısınız bitane bizimle sayın Dr.Homhom!
  21. Bunu duymak güzel.. Hikayemde bazı karakterler kullanacağım ama hikayenin onlarla birebir hiç bir bağlantısı yok.. anlatması güç..
  22. ama haklılar hani.. ilk bölümleri çok sıkıcı ve yavaşş biraz hızlandırıp gitseler çok daha fazla fanı olabilirdi
  23. Yeni Nesil: Yeni Dünya Mucizesi Dünya beklenmedik bir felaketle karşı karşıya! Önlemeyi bırakın; düşünecek zamanları kalmadı!? Bu kıyamet sonrası filmlerin gerçek olması anlamına mı geliyor? Bu karanlık gelecek, bir kahramana gebe olabilir mi? İnsan ırkı hayatta kalabilecek mi? Kıyamet sırasında ufacık bir bebek olan Noa'nın hayatını ve kahramanlıklarını anlatacağım bu seriyi okuduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Umarım hepinizin taktirini kazanacak, keyifle izleyebileceğiniz bir hikaye olur! Bölüm 1: Kıyamete Beş kala Bölüm 2: Wave X 3.Bölüm: Yeni Çağın Başlangıcı 4.Bölüm: Mucize Bebek
  24. FMA zaten önerilmiş, bende HunterxHunter bırakayım (2011) olanı :) Ama netflix serisi Baki de aksiyon dövüş dolu bi animedir :) göz atın derim
  25. AraharaFox

Kiss x sis Ova

Hangileri olduğunu söylersen arkadaşlara daha iyi yardımcı olur bence :)
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.