Jump to content

hayaksisheytan

Üyeler
  • İçerik sayısı

36
  • Son ziyareti

hayaksisheytan kullanıcısının paylaşımları

1. hayaksisheytan

Yeni Başlayanlar İçin Manga Kitabı

dostum tamamlanırsa bize haber verirsen çok makbule geçer bende ozaman witch arkadaşa göndermiyorum haberini bekliyoruz
  2. hayaksisheytan

Mark Crilley'nin kitapları bende mevcut ama çeviricek zaman bulamadım mağlesef istersen pdf olarak atabilirim
  3. hayaksisheytan

Birkaç çizik

dostum bakarak çok güzel çizmişsin eline hakimsin kendi karakterlerini kendi düşüncelerini artık resme dökmelisin diye düşünüyorum var olanı değil hayel gücünü görmeyi dört gözle bekliyorum
  4. hayaksisheytan

dostum ben pdf olarak alabilirim bursa dr ye kaçtır gidiyorum bi getirmediler :D
  5. bakarak çizemediğim şey yok ama kendi kafamdan yarattığım karakterleri bir türlü çizemiyorum
  6. çok güzel resimler devamını görmek dileği ile
  7. dostum gelişimine hayran kaldım manga çizim ekipmanlarını benim konumda bulabilirsin konu başlığı manga çizim gereçleri ve çizimlerim bu tarz resimler çizmek istiyorsan tüm kaliteli ekipmanları orada örneklerle sıraladım yardımcı olur umarım beni manyak gaza getirdin şimdi :D 2 aydır halk eğitim kurslarına yazılcam yazılcam bir türlü fırsat bulamadım sömester bi bitsede bende rahatlasam öğrenci arkadaşlar belki kızacaklar ama otelcilik sektöründeyim ve oteller full+full :)
  8. hayaksisheytan

Hobim Çizimlerim (Güncellendi) 21.02.2015

resimler çok güzel eline sağlık bakarak çok iyi çizimlerin bence yeteneğini geliştirmelisin renklendirme konusunda ben elimdeki tüm renkli kalemleri kağıda bana örnek olması amacı ile işaretliyorum tek renk 2 renk 3 renk karışımlar resimi boyarken bana baya yardımcı oluyor
  9. hayaksisheytan

Amatör Çizimler | Witch

çizimlerinin devamını bekliyorum öğretici açıdan benim konumuda okumanı tavsiye ederim bu aralar iş nedeni ile çizemiyorum ellerim resmen titremeye başladı
  10. resimlerin devamını bekliyorum dostum çok güzel resimler
  11. hayaksisheytan

Dragon Ball Çizimleri

çizimlerin çok güzel devamını bekliyorum
  12. hayaksisheytan

Karalamalarım :) ; güncellendi

güzel resimler eline sağlık devamını 4 gözle bekliyoruz
  13. hayaksisheytan

çizimlerim

çizimlerin muhteşem acaba ne kadar zamandır çizimle uğraşıyorsun
  14. Tavsiyen için teşekkürler Senin de Resimlerin muhteşem lakin çok kalın suluboya kağıtları kullanmışsın baya baya lifler belli oluyor pürüzsüz bir kağıtta daha canlı resimler elde edebilirsin bunun en ucuz yolu mat 135 gr kuşe kağıt copicler arkaya geçer ama çok iyi harmanlanıyor g pen kullanmayı müsade ediyor belli bir düzeyde 500 adet i 15 20 tl falan bende şu anda g pen e ağırlık verdim ve halk eğitimin kursuna katılmayı düşünüyorum anatomi perspektif ışık ve tonlamam yetersiz bunun farkındayım
  15. hayaksisheytan

Çizimlerim !!!!

her kırtasiyede olmayabilir fotoğrafçılarda da bulman mümkün ama bulursun diye düşünüyorum sakın parlak olanını alma mat kuşe kağıt unutma önerdiğim kağıt renkli çıktı için alınan kağıt bi nevi fotoğraf kağıdı pürüssüz yüzeyi karakterinde keskin hatlar ve kaleminin jilet gibi kaymasını sağlar benim çok hoşuma gitti
  16. hayaksisheytan

Çizimlerim !!!!

dostum resimlerini mat kuşe kağıda yap fiyatları o kadar pahalı değil 500 adet a4 15 20 tl falan 115 gr yada 135 gr. kağıt farkını anlıyacaksın çizdiğin resimlerde
  17. kesinlikle atmıyorum + tarih bile koyuyorum örnek resimlerimden 2 ye bakabilirsiniz açıkçası çizimlerim gün geçtikçe daha belirgin olmaya başladı bunun farkındayım beni çok mutlu ediyor gelişmem öyle çizim videoları izledimki benim çizimlerim cin ali gibi geldi çizimlerimi dediğiniz gibi beyenmiyorum dağa yeterli değil tonlamam ayrıntılarım anatomi ışık gölgelendirmem malesef internet ortamından yararlanıyorum hepside yabancı çevremde bana gösterebilecek biri yok :(
  18. böyle yorumlar açıkçası beni çok mutlu ediyor teşekkürler ama daha mutlu eden ise çizerken aldığım keyif ;)
  19. evet anatomi konusunda eksikliklerimin farkındayım ama gelişimiminde farkındayım 3 ay önce çizdiğim resimler ile şimdikilerinin arasında dünyalar kadar fark var ilk etapta halk eğitimin kurslarına başvurmak istiyorum mantıklı mıdır sizce?
  20. ben yurt dışından alıyorum ebay amazon biraz gelmesi uzun sürüyor ama mesela copic ciao 36 li set i 59 dolara aldım türkiyede 450 tl :) fırçalar uygun tahtakalehobi den alabilirsin ismi zig menso brush 3 boydur pentel pocket brush kalemde var ülkemizde ama biraz pahalı 35 50 tl arasında bulunabiliyor + 2 karttuş ile o fiyata ebaydan 2+12 kartuş ile geliyor ama araştırmalarım sonucu kalem hacklenebiliyor nodler mürekkep ile doldurup doldurup kullanılıyor ben daha denemedim gerçi performansı nasıldır bilemem divit uçlarını ilk kullanmadan önce biraz çakmak ile ısıt dikkat kızartma kalem çok iyi performans verir bu bir ayrıntı 2.si ben her kullanımdan sonra asetonla temizler belli aralıklarla yağlarım yoksa paslanırlar ben uzun süredir kullanmaktayım uçlarda bir problem yaşamadım 60 ml 2 tane mürekkep bitti 100 lerce sayfalar harcadım hep sağ sol çizgiler inceden kalına bastırmalar falan bildiğin çizgiler ovaller taramalar elim daha alışmadı :( marker padler marker ler için vede tersini kullanamassın kağıdın tersini düzünü karıştırma mürekkep ile fırçalarken çok dikkat etmelisin kağıt çok ince yapıya sahip biraz fazla mürekkepde yörüngesi kayar kağıdın çok fazla verirsen yörünge +balçık olur
  21. KESME MATI kesme matları farklı boyutlarda ve farklı çizgilerle satılmaktadır.Çizgiler sanatınızın doğru ölçeklendirilmesinde iyi rol oynar her sanatçı muakkak bunlardan kullanır masanızda düz ve pürüssüz bir zemin oluşmasını sağlar kolay temizlenir masanızın pislenmesini engeller üzerinde maket bıçağı ile kesim yapabilirsiniz MANGA KAĞIDI Manga kağıtların en büyük özelliği pürüssüz yüzey ve mürekkebi kusmamasıdır ve kağıt üzerinde mavimsi ölçeklendirilmeler mevcuttur bunlar tarayıcı yazıcılarda gözükmez malesef ülkemizde bunları bulmak çok zor bir tek keçeli kalem ile boyama için pad bulunuyor yurt dışından sipariş etmek gerekiyor tavsiye olarak Deleter Comig Book Paper I-C Manga Manuscript Paper Canson Fanboy Comig Book Paper bunlarda benimkiler KALEMLER VE UÇ Dereceli kalemler herkes biliyordur hepimiz resim derslerinde muakkak kullanmışızdır 2H...H....B....2B Bu verdiğim doğrultuda koyuluk oranları artar MEKANİK UÇLU KURŞUN KALEMLER özel grafik tasarımları için üretilmiş birçok kalem mevcut bana göre hangisi elinize rahat ve iyi oturuyorsa en iyi si odur UÇ Uçlarında dereceleri mevcut ben 2B kullanıyorum iyi marka olarak tombow hi-polymer pentel Ain Stein SİLGİ Manga için en iyi silgi yumuşak ve fazla artık bırakmayan silgilerdir mürekkep silmek içinde birçok kalem mevcuttur profesyonel olarak pentel presto yurtdışında kullanıcılar tarafından çok iyi yorum almıştır malesef bende yok siparişi geçtim geldiğinde paylaşıcağım Dar alanlar için uçlu silgiler var çok güzel ben tombow 2,3 mm uçlu silgi kullanıyorum muhteşem PENTEL PRESTO ŞABLON VE CETVEL uzun uzadıya yazmaya gerek yok buyrun resime bakın G-PEN ÜLKEMİZDE DİVİT KALEM OLARAK GEÇER mangakaları bizden ayırın işte budur arkadaşlar bu kalemlere elleri muhteşem yatkındır kullanması citten kolay değildir bir o kadar da çok zevklidir ben 2 aydır bu daldırma kalemlerle çalışmaktayım hayla oturtamadım ve uzun bir sürede oturtamıyacağım gibi ülkemizde uçları ile bulunabilir UÇLARI G_PEN MARU PEN SCHOOL PEN SAJİ PEN MANGA MÜREKKEPLERİ FIRÇALAR Bir çok çeşit mürekkep ve fırça mevcuttur bunları tekniklerinize göre seçmelisiniz mürekkep suya dayanıklılık parlaklık matlık alkol bazlı renkli kalemlere dayanıklılık gibi marka olarak deleteri tek geçerim ama ülkemizde yok yurt dışından almak zorundayız ve diğerlerine nazaran biraz pahalıdır pilot zig kaimei iyi markalardır ilk 2 resim benim mürekkepler 3.sü deleter firmasının kendi mürekkeplerindeki açıklamasıdır. BRUSH PEN FIRÇA UÇLU KALEMLER Adından da bahsedeceğimiz üzere fırça kalemler mürekkep ve fırçanın kaleme dönmüş hali mangalarda geniş alanları hızlıca taramanızı sağlarlar şu ana kadar birçok fırça uçlu kalem kullandım ama pentel pocket brush ı tek geçerim muhteşem kalemdir ülkemizde yanlız fiyatı 2 katı pahalıdır 2 adet yedek kartuş ile gelir kalemin içinde kartuş yoktur direk birini takıyorsunuz. Dikkat etmemiz gereken husus mürekkeplerde olanın aynısıdır + fırçalarının ebatları vardır. ilk 2 resim benim kalemler 3.sü özellikler GRAFİK KALEMLERİ 0.03 0.05 0.1 0.2 0.25 0.3 0.35 0.4 0.5 0.8 bs uç olarak mevcutturlar marka olarak copic multiliner copic multiliner sp Aliminyum gövde uçlar değişebilir mürekkebi yenilenebilir deleter line 2 sakura pigma micron MARKERLER VE KURUBOYALAR Kurşun kalem olarak önerebileceğim Prismacolor premier soft core türkiyede bulamassın Derwent artist kalem türkiyede bulunur araştırmalarıma göre ençok kullanılan kalemler MARKER Tüm pro sanatçıların kullanmakta olduğu copic markerler geniş renk seçeneğine sahiptir 358 çeşit renk mevcuttur copic türkiyede bulunur özel mürekkepleri ile doldurulabilir prismacolor türkiyede bulamssın ? deleter türkiyede bulamssın özel mürekkepleri ile doldurulabilir Faber castel bulunur doldurulmaz Sharpie azda olsa bulunur doldurulmaz Stadler bulamassın ? Pilot araştırmak lazım :D ? Tombow bulunur ? Zig kurecolor bulunur ? Uni bulamassın ? Touch bulunur ? SCREENTONE Profesyonel tüm mangakalar tonlamayı bu kağıtlarla yapar gerçi asistanları hallediyor ama :) google ve youtubede bol resim ve video bulabilirsiniz ben daha hiç kullanmadım bildiğim en iyi marka deleter örnek bir resim MANGA ÇİZİM TEKNİK KİTAPLARI Mastering Manga Mark Crilley 1 ve 2 Youtubede de birçok eğitici videosunu bulabilirsiniz Bu Kitapların çevirimine başladım en kısa sürede pdf olarak ekleyeceğim RESİMLERİM RESİMLERİ YARGILAMADAN ÖNCE BİR KEZ TIKLAYIP ORJİNAL BOYUTUNDA BAKIN ARKADAŞLAR :) Tarayıcım ile en yüksek ayarda taradığım için resimleri baya bi zoom lu gösteriyor 05.02.2015 04.12.2014 LUFFY ACE 25.11.2014 Buda bizim ufaklık poz verdi bende çizdim :D KARAKALEM 24.11.2014 Saça daldırma kalemden damlayan mürekkebi mağlesef silemedim leke kaldı :( & :(; :(> İchigo 22.11.2014
  22. hayaksisheytan

Meast - Acemice Manga Çalışmaları

çizimler muhteşem :)
  23. hayaksisheytan

İtiraf Köşesi

itiraf ediyorum lisede çıktığım kızın ilk hafta ismini unutmuştum
  24. hayaksisheytan

slm türkanime ailesi ben geldim :D

hoş bulduk dostum sende şehrimize hoş geldin
  25. ilk önce hangi türü sevdiğini öğrenirdim arkadaşım bana öyle aşıladı ki etkisi gün geçtikçe artmakta :D gerçi ilk animemi daha ne olup bilmeden annemle izlemiştim her kez çizgi film diyordu onun genç kızlığının animesi idi televizyonda başladığında oturturdu beni güzel çizgifilm diye şeker kız candy :D annem çok seviyordu sabahları işi bırakır izlerdi benle :) ben deyim 15 siz deyin 20 yıl önce bi sahne vardı candy nin sevdiği çocuk ölüyordu annem ağlıyordu bende ona bakarak ağlıyordum :) yani bilmesekte tohumları annem ekti gibi
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.