Jump to content

pegasusejder

Üyeler
  • İçerik sayısı

1315
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

139

pegasusejder kullanıcısının paylaşımları

1. Paranın hiçbirimizde olmaması ortak noktamız en azından. Geçmiş olsun kardeş. Belli bi yaşa gelince bu seçenek olarak karşına çıkacak, doğrusunu seçersin umarım. Tabii canım o her kuruş olmasa bu zamanlara gelemezdik. Bizim dememizden ziyade yukarı mecralar kabul ediyorsa sıkıntı yok, kabul etmiyorlarsa bize değil de onlara sıkıntı büyük.
  2. Bazı insanlar sağırdırlar, anlatmaya çalışıyorum ama inkar ediyorlar sürekli. Herkesin mottosu farklı sonuçta. Belki dilin uzayacak, hiç belli olmaz. Pahada ağır olsun yeter usta. İnançlılar da paradinlilere emanet olabiliyor ama yapacak bir şey yok. Sağlık olsun
  3. Para bi araçtır yeğenim. :D Aman aman bi feysbuklaşmaya burası kalmıştı. Belli olmaz bundan bi 5 sene sonra aaa böyle bir şey varmış diyebilirler. Tabii hocam siz de olmasanız yani işimiz yaş, maşallah hocam maşallah. Ne diyelim Allah'a emanetiz her şekilde. :)
  4. Yani belli bir noktada hayalini kurduğun şeye başlaman lazım, üniyi de çok sallama. Ben oyunla ilgili hayal kuruyordum ve hayal kurabildiğimi fark ettim ve bu alana yöneldim. Heeee hakkaten kötüymüş. Ahahaha neyse gene komple zararı dokunmamış İyi yapmışsın mirim, iyi yapmışsın. Kendi yapabildiğini yapacan sonrasını boş vercen, zaten ölümlü dünya illa ki göçüp gideceğiz.
  5. Aynen, üniyi dolu dolu geçirdim işte. :D Allah Allah, ne vardı ki? Biz tekte 100 çay götürürdük, şimdi kendilerine çay alamıyorlar, hatta çay ne yiaaa storboks dororken diye laf ediyorlar. Zaten olay o, koskoca dünya, bir çok güzel nimet ama hırs uğruna heder oluyor her şey.
  6. Her yıl farklı ders, farklı bir isteksizlik diyelim. :) Eh işte ne güzel, insan ota doymalı, burası direkt toprak. E iş öğrenmek zaten öyle başlar, herkes en başta usta olsaydı... Allah bereketini çekmez de insanlar faydalanmasını bilmez diyelim. :D
  7. Oooo sdelam Zoro kardeş, hoş gelmişsin. Hocam gönüllü yapılan bir iş olduğu için artık ilgilenen kalmadı, siteyi kuranlar bile siteyi unutmuş olabilir. Ben de istemeye istemeye başka sitelere geçtim artık. Bu durumun pek düzeleceği yok maalesef, birimiz parayı bulursak adam tutarız en fazla olacağı o :')
  8. Okuduğum neye yaradı diye düşünecek olursam tecrübe oldu, neler istemediğimi öğrendim. :D Ot da görmüşsündür artık oralarda, mesela Ankara'da, Sivas'ta ot göremezsin. Çalışma karşılığında para istemek de... Bu kadarı da pes doğrusu. Yahu insan zaten çalıştıkça gençleşir, vücudunu diri tutar, çalışmak insana iyi gelen bir şeydir bir de bunun karşılığında para mı alacaklar? Tövbe estağfirullah. Ülkenin %70'i uyuyor, %20'si taşınıyor kalan %10'da bir şeyler yapayım derken arada savruluyor. :D
  9. Geldi lafı koydu ve gitti... Geçmiş olsun yeğenim, sizleri gördükçe iyi ki üni bitirmişim diyorum. Gönülleri büyük olsun yeter. :) Zamane çocukları çok değişti maalesef, hepsi nankör. Hazıra çok alışmışız, her şeyi gelsin biri bizim yerimize yapsın gözüyle bakıyoruz. Tamam insan sosyal bir yapı, hep birlikte bir şeyler yapılması gerekiyor ama işte o hep birlikteye herkes dahil. :D
  10. Elle de not alabilirsin ama buradaki şey hoş, atıyorum Yapılacak kısmından tutup Yapılıyor kısmına direkt sürekleyebiliyorsun oradan da Yapıldıya atıyorsun geri falan, Yapıldı kısmı önemli çünkü görsel olarak ne kadar iş bitirdiğini görmek insanı iyi hissettiriyor. Zaman tutma önemli çünkü zamansız çalışınca şöyle oluyor 30 dakka çalışıyorsun 5 dk ara verdin diyelim, sonra bi 20-10 yaptın sonra bi 40-25 yaptın falan çok dengesiz oluyor maalesef. Gaza gelmekten ziyade mühim olan şey disiplindir, kendi sınırlarını fark et, ona göre bir plan yap sonra adım adım arttır. Şu anki hayatından mutlu olmaya çalış, çünkü bu halinle istediğin yaşam tarzına gitsen muhtemelen başka bir şey hayal edersin, elindekilerle mutlu olamayan eline başka şeyler geçince de mutlu olamaz maalesef. Hayal kur, çabala ama bu anı yaşamayı unutma. Oyun işi gidiyor bir şekilde, demoyu çıkardık çok şükür, erken erişim için çabalıyoruz. Jam işlerini bıraktım :D Benim yaşam şeyim basit ya, şahsen kendim takılırken veya arkadaşlarımla takılırken parayı dert etmeden bi şeyler yiyip/içmek veya gezmek istiyorum. Gerisi hallolur bir şekilde. Ooo Kirpi Hanım, iyidir sen nasılsın?
  11. O yüzden devranı döndürmek gerekiyor. Hadi bakalım aslan parçası Yani Bilecik'in çok da büyük bir yer olduğunu sanmıyorum zaten. :D Tabii abi, ekonominin durumu ortada, bunları bile rahat rahat alamıyorsak dükkan nasıl dönecek?? Bizim ülkede genelde çocuklara çok fazla sorumluluk verilmiyor, sonra bir anda sorumluluk yükleniyor, böyle olunca da çoğu kişi ne yapacağını bilemediğinden kaçmaya çalışıyor maalesef. Sana verebileceğim tek tavsiye yazmak olur, bütün yapılacak işleri yaz, onları önem sıralamasına koy, sonra günlük bir plan oluştur, yaptığın işleri ayrı bir yerde tut, yaptıkça da onları yapılan listeye al. Bunun için Trello falan kullanabilirsin, pomodoro taktiği kullanabilirsin. Bunları dene, genelde ben de önceden ben böyle plana uyamam falan diyordum ama bu da insanın bahanesi oluyor. Bİr düzen oldukça insan beyni yapmaya daha meyilli oluyor. Neyse sözün özü hayatını planla ve her zaman plan dışı olacak şeylere de hazırlıklı ol. :D Dram ben severim ya.
  12. Diğerr yarısını da bitirirsen belki iyileşmezsin ama ölerek bu işe noktayı koyabilirsin. Kardeş adamlar şehir, sen nasıl ilçe olan bir yerler karıştırdın. :D Aynen, ustanın karnı aç, işe gidip gelemiyor, e nasıl dönecek bu dükkan?
  13. Nane limon iç guzuumm Eh biraz... Şartlar diyelim :) Tavşanlı'da olabilir gittiğin yer :D Domaniç Osmanlı'nın ilk kurulduğu yerlerden birisi, hatta Osman Bey'in salıncağı falan filan vardı. Bence mantıklı bir yer kurulmak için, düşman gelene kadar canı çıkar oradan :D Biz ustamızın garnını doyururduk ve yolunu karşılardık. Sarf ediyorum hala :)
  14. Ben açsam onlar da aç kalsın be yeğen. Aynen Domaniç tarafı bayağı yeşillikti ama Domaniç'e gitmek... Ne virajlar geçiyorsun, kaç kere ölüm tehlikesi atlatıyorsun sayamam. İnsan profili için çok bir şey diyemeyeceğim, küçüktüm ben. Onlar da o vizyon yok hocam. Haftalık 15 iyiymiş, çok bile ama bunlar baba parası yemeye meraklı. Geçmiş olsun, aynı durumlardayız :')
  15. O bana da oluyor arada... Yok salarsak düşmana da korku veririz, böyle kalsın iyidir :) Babaannemlerde Domaniç'te yaşadılar uzun sürelerdir, ondan Kütahya bize normal geliyor olabilir :) İşte fakirin vizyonu bu kadar oluyor, adamlar özelden çıkınca iş bulmuyor zaten, baba parası yemeye devam, sonra baba işini devralıyorlar
  16. Heee iyi bakalım hayırlı olsun, sınavında da başarılar. İnşallah atanabilirsin. .)
  17. Yok ben serbest bırakmıyorum hiç, şımarıyor hemen. Kolay gelsin yiğidim. Ben de pek matah bir şey olduğunu hatırlamıyorum. Ben ikna oldum :) Abim seviyordu ya sanki Kütahya'yı :D Onlar kazanamazsa özele yazdırıyorlar hemen, para çok bunlarda... Oooo iyi geceler hocam. İyiyim kardeşim, sen nasılsın? Neler yapıyorsun?
  18. Benim göğsüm yerinde güzel. :D Güzel CV Yani tam ne olduğunu hatırlamıyorum hala, mercimekli güzelmiş. :D Kendisi gayet iyi ya şu an. :D Eyvallah kardeşim, selamını da iletiyorum hemen :)
  19. Kardeş sen neler izliyorsun böyle, Adnan videosundan sonra bi şüphelenmiştim zaten, bunlar çok tehlikeli videolar. :D Abime sordum (o da orada okumuştu) yarenmiş adı ama nasıl bir şey olduğunu pek hatırlamıyorum, gözlemeli bir şeydi sanki. :D Cevap gelince onlar arayacaklarmış kardeşim...
  20. Böylesine bakmıyorlar kardeşim, serseri olman lazım biraz. :D Tabii Kütahya'da bir şey vardı ya, adı aklıma gelmedi, değişik bi yiyecekti. Önerini değerlendirmek üzere gerekli kurumlara gönderdim.
  21. Eyvallah reis, hakkın ödenmez. :D ... Her kitleye hitap etmek vizyonumuz. :) Belli olmaz ya, bazı yerlerde hiç ummadığın şeyler çıkabiliyor. :D Ben Eskişehir'in bilmem neresinde bir cips görmüştüm de onu Ankara'da bulamamıştım. Zaten oyun kategorisinde değerlendirmiyorlar, yeni bir tür bulmak için çalışmalar başladı.
  22. Değilsek o zaman işler sıkıntıya girer ama. :D Biz umudumuzu yıllar önce kaybettik be yeğenim... MafyaOLx97 Ankara'da sağda solda görüyordum ben finger'i. Bir de şey vardı, Haylafy mı neydi, düz bi bisküvinin üzerine şeker attıkları, onu da deneyebilirsin. Al kardeşim sana King Kong'ların kralı... 40 dolardan satışa koymuşlar.
  23. Ahahaha yoksa biz kardeş miyiz? :D Ben bi şey sallamadım o yüzden yapmıyorum, sana kolay gelsin. :D Şöyle güzel bi forum yap da ortalık şenlensin. :D Adım adım mafya babası nasıl olunur, bu gece 21.00'da youtube kanalımda anlatıyorum. Pötübör bisküvi, çayın yanında gider, ağzını doldurur, seni idare eder. Finger vardı bir arada...
  24. Allah ALlah ben buna cevap yazmıştım ama... :D Ahahahaha bazı şeyler bataklık gibidir, içine en başta girmemen gerekiyor, ben gördüm anladım hemen çıktım mesela. :D
  25. Peeeki bakalım Kardeş niye böyle şeyler izliyorsun acaba? :D Beynini bırakmak için iyi yöntem ama :D
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.