Jump to content

banberka

Üyeler
  • İçerik sayısı

48
  • Son ziyareti

İletiler bölümüne banberka kullanıcısının eklediği dosyalar

1. On 20.05.2017 at 21:43, AsuraChan yazdı:

Yok benim zaten ailem çok karşı çıktı onun yerine kağıtta çiz diye de ben hevesliyim tablet için yani severim diye düşünüyorum

haha hep o aileler, neyse daha kendini geliştir madem bir farkı yok, tabletin sana karlı olma durumu anca her gün böyle renkli renkli şeyler yapacaksın kalemlerini bitireceksin kara kalemdir, sulu boyadır bir sürü malzeme alacaksın bunların fiyatı çok olacak, onun yerine bir tablette hepsini çözmüş olacaksın, onun dışında bir farkları yok 

2. On 10.05.2017 at 21:54, uchiha_n yazdı:

Benimkini yanlış hatırlamıyorsam vatandan 450 gibi bir şeye aldım, Wacom intuos. Ama baştan belirteyim müthiş bir öğrenme süreci bekliyor seni. Çok fazla zaman harcamalısın ve tablet ekrandan ayrı olduğu için alışmak bayağı bir zaman alıyor. Şimdiki aklım olsa çok daha fazla para biriktirip wacom cintiq alırdım. Bu benim maymun iştahlı oluşumdan da kaynaklanıyor olabilir, hevesim çabuk kaçmıştı uzun zaman oldu bir şeyler çizeli tabletle.:bad-luck-crazy-rabbit-emoticon:

Ha buna da inanma kişiden kişiye değişir ben hiç sıkıntı yaşamadım, çok yoğun geçiyor dönemim çizmeye vakit ayıramıyorum ondan çizemiyorum o ayrı :(

3. 56 dakika önce, AsuraChan yazdı:

Benim o siteye arkadaşımın babası giriyordu da sıkıntı mı ne varmış diyo gümrük falan mı ne hatırlamıyorum ben de ama o site gerçekten fiyatı iyi satıyor bakarım 

İstanbul'da bilimsel eserler var meydandan istiklale doğru değil de hemen solundaki caddeye girip ilerliyorsun(kilisenin solu yani) sakin bir cadde ora meydana kıyasla orda biraz ilerde solda bir apartman içinde "bilimsel eserler" diye dükkan var wacom yetkili satıcısı, tasarım dergileri filan da satıyorlar oranın internet sitesinden kargoyla veya kendilerinden gidip alabilirsin en uygun fiyatlı orası, türlerini araştırmıştım da unuttum şimdi kalite fiyat oranı vs. bende wacom intuos pro var kullanışlı sağlam small ını al önerirdim ama daha yeni başlıyorsun bütçen de az gerek yok bamboo ların çeşitlerinde araştır onlardan al, gelişince merak sararsan para biriktirip intuosa veya cyntiq(?-ekranlı olanlar) lere geçebilirsin, ayrıca gidip deneyebilirsin de ona göre beğenir alırsın orada denemene izin veriyor, sempatik bir abi var

4. On 06.05.2017 at 16:55, by_alfa yazdı:

Tekrar bı boyama denemem Faber Castelle Classıc Color ıle.

Wally West Tıtans Rebıtrh ten

Gizle

Son baktığım resimlere göre bu çok daha iyi uğraşmışsın eline sağlık, gerçek model derken insan kastetmemiştim zaten, kalem defter kitap şapka sürahi, terlik kemer evde ne bulursan, kafana göre bir kompozisyon oluşturup hatta camdan dışarı bak sana hazır kompozisyon onu çiz, farkı hemen anlayacaksın resme bakmakla gerçekten çizmenin, "güzel bir hocamız öğrencisi, hocam resime bakıyorum bakıyorum çizemiyorum ama sizin dersinizde ortaya bir şeyler koyup çizin dediğinizde hemen çiziyorum. Hocanın cevabı: Çünkü dersteki nesnenin arkasını görebilirsin ancak fotoğrafın arkasını göremezsin." sanırım drawing on the right side of the brain diye bir kitapta okumuştum bunu betty edwards isimli konuda tez çalışmaları bulunan bir hocamızın kitabı, kitapta çok başlangıç taktikleri var senin için şu an sarmayabilir, ama bir gün gelir de takıldım bir türlü çizemiyorum dersen oradaki etkinlikleri yapabilirsin kolay hepsi \\ İyi çalışmalar!

O tek yönde tarama işi de bildiğin gibi aynı yöne giden çizgiler aynı yöne boyanır yani duvar aşağıya doğru zemin ileriye(düzlem içine) doğru gibi ama bu yöntemle renkleri karıştırma zor olduğu için kuru boyada yine en hoşu bence minik yuvarlaklar hem boşluk kalmıyor hem ikinci katı geçerken daha güzel karışıyorlar. Böyle boyadıktan sonra gerçekçi dokunuş tarzında o bölgedeki dokunun 3 boyutta gittiği yöne göre çizgiler çekilebilir çizgi kalınlığı bahsettim mi hatırlamıyorum ama bu west amcanın resminde de mesela elin çizgileri biraz daha kalın veya geride kalan yüzün çizgileri biraz daha ince çizilse elin daha da öne çıkmasını sağlayıp etkiyi arttırabilir

5. 6 saat önce, by_alfa yazdı:

Batman Rebirth #21 The button

Biraz uğraştırdı ama sonunda bitti ama kendisi biterken sağ kolumu da bitirip yanında götürdü ?

Bu arada 2. Renklendime denemem hata ve eksiklerimi söylerseniz süper olur =)

Gizle

Bunu şimdi gördüm burada da aklıma gelen ilk iki şey, tek kat boyayla o iş olmaz, evi bile en az iki üç kat badana yapıyorlar bu ayrıca renkleri "blend" (Karma?) na yardımcı olur ve kolun yorulmasın diye, yuvarlaklar çizerek boyamaya çalış hem daha düz bir renk elde edersin hem de yorulmazsın bayağı yavaş olabilir ama boymanın zevki oradadır derler ki boyama çok yavaş olduğu için sinir oluyorum ben de ne yalan söyleyeyim. Bir tık daha zevkli ve hızlı olsun diye sulu boya daha hoşuma gidiyor 

6. Beğendiğim için kritik vermek istiyorum, gördüğün şeyleri oranları taklit etme yeteneğin güzel geliştirmeye devam et, tek nokta perspektif olduğunda başarılısın ancak işin içine diğer noktalar karışınca kafan karışıyor sanırım benim de çok oluyor aynısı ikisini farklı düzlem gibi görmektense aynı düzlemin uzantıları gibi düşünmek oranları korumana yardımcı olabilir iki noktaya giden çizimlerinde ikisi birbirinden ayrı duruyor oranların hep ikincide kaymaya başlıyor çalışma rutininde buna odaklanmaya çalış. Hatching güzel taktik ama tembelleştiricidir, hızlı çizim yapmak zorunda olduğun zaman hatch kullanırsın (bkz. mimari eskizler, manga çizimleri vs.) , pratik için doku çalışması ve gölgelendirmelerini boyayarak yapmaya çalış sana daha çok faydası olacaktır. Kırışıklıkların genellikle tam olması gerekn yerde güzel, manga olarak da ilgin varsa ishida sui'nin çizimlerini örnek alman senin için iyi olacaktır diye düşünüyorum, o gerçekçi dokuları manga soyutlaştırmasına aktarmada gerçekten başarılı bir çizer. Son olarak tekrar söyleyeceğim oranlar oranlar :D Tek yönde iyisin ancak ikincide sıkıntılar başlıyor herkeste olduğu gibi, bunun en iyi pratiği de gerçek modelleri çizmektir, gördüğün her şeyi çizebilirsin ayrıca boyut olarak ne çalışıyorsun emin değilim ama buradan çok büyük gözüküyorlar A3 ve üstü çalışmak detaylara odaklanacağından güzel gözükse de seni yorar pratik yaptığın zamanlar çok büyük ölçekte bir şeyler çizmiyorsan (manzara, mimari vs.) A4'ün üstüne çıkmamaya çalış. Kameradan öyle gözüküyor olabilir ama kağıt kalınlığını da değiştirmeyi dene derim farklı kağıtlara bak hangisi hoşuna giderse onda devam et ben düz kağıtta en çok 120 gr seviyorum ama pahalı olduğundan genelde 100 gr kullanıyorum

7. Anime, vocaloid veya utaite şarkıları türkçe veya ingilizce çeviri bloğu

Merhaba herkese, kendime pratik, sizlere eğlence olsun diye yapmak istediğim bir blog-çeviri arşivi projesi bu aslında. Birkaç gün önce tumblr üzerinden oluşturdum sayfamı ve amacım günde veya gün aşırı akşam saatlerinde dinlenerek Japonca bir şarkıyı  çevirip paylaşmak, şimdilik okuyan kimsem olmadığı için kendim aklıma esen şarkıları çevirip eklemeye başladım ancak çevrilmesini istediğiniz bir şarkı olursa istek atabilirsiniz ben de çevirmeye çalışırım. İstekleriniz, henüz youtube a düşeli saat olmamış bir Honeyworks şarkısından, yeni yayınlanan bir animenin içinde geçen OST'lere, hatta 90'lara ait bir animenin şarkılarına kadar her tür veya zamana ait olabilir, desteğinizi bekliyorum... Linkim: http://animelyrics.tumblr.com/

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.