Jump to content

selene

Üyeler
  • İçerik sayısı

125
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    selene reacted to Sudee in Fairy Tail Manga Tartışma- Dikkat SPOİLER içerir (Lütfen Yazdıklarınız SPOİLER İçine Alınız.)   
    Japonlar o tarz kızları daha çok seviyor 
    Olay bu Mashima istese Lucy'i 1 senelik aradan sonra tamamen değiştirirdi ki o karakter o olaydan sonra değişmeye yönelikti 
    Ama Mashima bu dostlar kadın karakterler konusunda ondan birşey beklemeyin 
    Aynı tas aynı hamam 
    Ben Lucy'i çok seviyorum, zevk meselesi 
    Ama objektif bir biçimde sıralarsam asla en başa koymam ama yeri üstlerdedir yinede 
    Şimdi büyüsü çok güçlü bir tür değil hatta direk dezavantajlı bir büyü, büyücünün çok büyük manada büyü tüketmesini sağlıyor
    Lucy her zaman normal bir kızdı. Her zaman en normal oydu
    Büyü gücünü de imkanlarına göre bayağı geliştirdi (İlk sezondan şimdiye nereye yani) Yani Lucy in karakter gelişimi olarak en başarılı olan kadın karakter oluyor seride
    (Erkek olan da Gray)
    Seride kadın karakterler hep aynı ve tek tük işlendi (Erza ve Ultear hariç) bu yüzden aralarında en iyisi Lucy olaya sadece birilerini yenme açısından bakmak mantıksız 
    Ama bende çok sinir oluyorum birçok yerede 
  2. Beğen
    selene reacted to Suizeni in Fairy Tail Manga Tartışma- Dikkat SPOİLER içerir (Lütfen Yazdıklarınız SPOİLER İçine Alınız.)   
    Ayn hepsi beni sinir ediyor ya ama en sonunda herkezi kurtaran lucy olcak orası kesin
  3. Beğen
    selene reacted to Sudee in Fairy Tail Manga Tartışma- Dikkat SPOİLER içerir (Lütfen Yazdıklarınız SPOİLER İçine Alınız.)   
    Ağlaması doğal bence küçücük çocuk Wendy
    Anna'nın sebebleri çok gerizekalıca ya, tamam hypelandık ama şüphe edilesi
    Seri bitecek zaten o zaman zamazingosu işe yarayacaktır ama bunu yüzde yüz Lucy yapacak 
    Anna reyiz kendini feda edecektir malesef 
  4. Beğen
    Krdş sen ne diyon 
    Olaylar Lucy ile ilgili olmayalı 3 arc oldu
    Ayrıca başrol hak etsin o kadarınıda, ya ben anlamıyorum; Natsu önüne gelene Höheyt diye dalıyor tek atıyor End çıkıyor Zeref abisi, Erza her arc rahat 2 dövüş alıyor hepsine tek atıyor (Bazı vs lerini saymıyorum yinede)  
    Ama Lucy önemli bir noktaya gelince sorun 
    Çok basit bir işlem var, Lucy ile ilgili yerleri okuma atla :D 
    Ben öyle yapıyorum sende yap işe yarar
  5. Beğen
    selene reacted to SiyahDranza in Fairy Tail Manga Tartışma- Dikkat SPOİLER içerir (Lütfen Yazdıklarınız SPOİLER İçine Alınız.)   
    Ben de diyorum Gerard nerede kaç bölümdr meğersem adam yürek yemeye gitmiş...
  6. Beğen
    Evet kitabı Lucye verdi 
    İŞTE BU SPOT IŞIKLARI LUCYE 

ŞİMDİ LUCYİ NE YAPAR KİTAPLAAAAAAA 
    1> Çaresizlikten Zerefe uyup kitabı açar 

2> Kitabı yok etmeye çalışır (Bu biraz salaklık olur a*k qowğfğqşwkfpw)
    3> Kendisini feda eder 
    TABİKİ DE KENDİSİNİ FEDA ETMEYİ DENEYECEKTİR CNM KIZIM
    AMA KİTABI AÇAR UMARIM İNŞALLAH
    YETER ARTIK AZ HYPE İSTERİM 
    Yani umarım 1.seçenek gerçekleşir ve güzel şeyler izleriz 
  7. Beğen
    selene reacted to SiyahDranza in Fairy Tail Manga Tartışma- Dikkat SPOİLER içerir (Lütfen Yazdıklarınız SPOİLER İçine Alınız.)   
    Rahkeid'in böyle olacağı belliydi 
    Natsu, ağabey dedi ya şimdi Zeref 40 yıl vuramaz ona adam akıllı g*vata bak kardeşine vurmaya kıyamıyor bizim sevdiğimiz adamların içinden geçiyor
    Şu Hiro da Zeref'in şeytanlarına nasıl bir kin tutmuş arkadaş hepsini öldürüyor 
    Kitabı Lucy'e mi verdi o ben mi yanlış gördüm ? 

8. Beğen
    Yani haterlık yapıyorum diye düşünme
    Ama bu bölümler cidden iyi değil, sürekli kendini tekrarlıyor 
    Ee şimdi ne olacak? 
    Cana fake death falan mı?
    Mavis oraya gidecek, LARCADE %90 iyileşecek 
    Bu arc boyunca aynı konuları tekrarlıyor
    > Aile meselesi 
    > Fake deathler 
    Ee bu arc 'tan heyecan da alamazsın tabi 
    Gerard nerede? Hani Erzayı korumaya gitmişti
    Bari öldürcem öldürcem ayağına Gerard 'ı öldürmesin Mashima, çünkü Erza gerçekten mutlu olmayı hak ediyor 
    Umarım öyle aptalca birşey olmaz
    Bu bölümler kendini sürekli tekrarlarsa, satışlarda beraberinde düşecektir
  9. Beğen
    Ya Lucy savaş ortamında büyüyen bir kız değildiki hiç 
    Prensesler gibi yetişmiş, hiç savaş olmasın kafasında olan bir kız 
    Sadece "zorunda olduğu zaman" savaşıyor, savaştığında da iyi dövüşüyor potansiyeline göre 
    O savaşa istese Gray de katılırdı 
    Demek ki, İkisi arasında olması gereken bir dövüş ki böyle 
    Ayrıca bu dövüşün teke tek olması gerekiyordu zaten 
    Gray veya Lucy katılsa, Zeref onlara zarar verip Natsuyu yavaşlatırdı
    Ya da şimdi Lucye ya da Happyye zarar verip Natsuyu yavaşlatırdı 
    Demekki ikisi arasında olması gereken özel bir dövüşki KARIŞMIYORLAR 

Zeref bütün dünyayı yokederek insanlığı kurtaracak 
  10. Beğen
    selene got a reaction from Sudee in Fairy Tail Manga Tartışma- Dikkat SPOİLER içerir (Lütfen Yazdıklarınız SPOİLER İçine Alınız.)   
    Bencede güzel olur....Lucy'nin Acnologia'ya tek attigini falan düsünelim mesela (Her ne kadar imkansiz olsada)
  11. Beğen
    Amacı kesinlikle lanetini kırmakla ilgili bir şey ya da Ejderlerle çünkü bu planı yapan Ejderler ve Zeref. İgneel'in dediğini unutmamak gerek Zeref'e inanmalıyız dedi.
    Ben yeni bir dünya yaratmak istediğini düşünüyorum. Dünya beni reddetmeye devam ederse ben de dünyayı reddedeceğim demişti.
  12. Beğen
    zımzımzım 
    BENCE SAÇMA DEĞİL 
    SERİDE BİNLERCE SAÇMA ŞEY VAR  
    ARTIK NE OLDUĞUNU UMURSAMIYORUM, ÇÜNKÜ SERİ UZUN SÜREDİR İLGİMİ ÇEKMİYOR 
    BU YÜZDEN ARTIK HELEKİ ERZA DÖVÜŞÜNDEN SONRA BEDENİM HER SAÇMALIĞA HAZIR 

AH BENİM YOLDAŞIM 
    BİRLİKTE BİRLEŞEREK, LUCYNİN GOD GÜCÜNDE OLMASI İÇİN TEORİLER KURALIM 
    Bence seriden artık ümidini kes 
    BENİM GİBİ TAKIL 
    BAK ŞURAYA YAZIYORUM HAFTAYAKİ BÖLÜMDE ERZA İLE İLGİLİ OLURSA CİDDEN HER TÜRLÜ SAÇMA ŞEYİ DESTEKLEYECEĞİM WKDĞFÜWŞWŞDÖCKDP
  13. Beğen
    selene got a reaction from Sudee in Fairy Tail Manga Tartışma- Dikkat SPOİLER içerir (Lütfen Yazdıklarınız SPOİLER İçine Alınız.)   
    Japonlarda genelde evlenirken hangi tarafin klani daha büyük ve genisse taraflar o soyismi kullaniyormus bende ilk basta bu konuda cok düsünmüstüm ama bu olan bir seymis arastirinca ögrendim...genelde soylu olan klanlarin soyisimlerini kullanirmis evlendikleri esler tarafindan kiz ya da erkek olsun farketmiyor, kiminki daha üstünse onun soyismi kullaniliyor...sanirim burda layla'nin klani üstün oldugu icin Lucy'nin babasi Layla'nin soyisimini almis...
  14. Beğen
    selene got a reaction from Reqwya in Fairy Tail Manga Tartışma- Dikkat SPOİLER içerir (Lütfen Yazdıklarınız SPOİLER İçine Alınız.)   
    Bana kalirsa Acno arc finalinde ortaya cikacak ve Natsu END'ya dönüstükten sonra aralarinda bir vs olacak ama savas kesin sonuca baglanamadan END ve Acno ortaliktan kaybolacak ve Lucy de Natsu'nun bulmak icin yolculuga cikacak ve Aquarius'un anahtarini bulacak ve belki de cok önemli p-up alacak ve belki de o gücle END'nin tekrar Natsu'ya dönüsmesini saglayacak...Tabi bu sirada zeref Acno Gray ve END arasindaki savaslarda bir sekilde devam edecek ve Natsu normale döndügünde hersey son bulacak ama önümüzdeki arc Lucy'nin aktif olmasi gereken bir arc olmali..Lucy ailesine ait tüm sirlari ögrenmeli ki bu sirlari bence eski evinde yani heartfilia malikesinde bulacak...
  15. Beğen
    Bana kalirsa Acno arc finalinde ortaya cikacak ve Natsu END'ya dönüstükten sonra aralarinda bir vs olacak ama savas kesin sonuca baglanamadan END ve Acno ortaliktan kaybolacak ve Lucy de Natsu'nun bulmak icin yolculuga cikacak ve Aquarius'un anahtarini bulacak ve belki de cok önemli p-up alacak ve belki de o gücle END'nin tekrar Natsu'ya dönüsmesini saglayacak...Tabi bu sirada zeref Acno Gray ve END arasindaki savaslarda bir sekilde devam edecek ve Natsu normale döndügünde hersey son bulacak ama önümüzdeki arc Lucy'nin aktif olmasi gereken bir arc olmali..Lucy ailesine ait tüm sirlari ögrenmeli ki bu sirlari bence eski evinde yani heartfilia malikesinde bulacak...
  16. Beğen
    Sen ne diyorsun ne Zeref seviyesi? 
    AZ KALIR
    Ya birde lütfen Aquarius 'u arama arcı OLMASIN, LÜTFEN OLACAKSA DA LUCYNİN YANINDA KİMSE OLMASIN
    Bak ben biliyorum, Lucy eğer takımla aramaya giderse bu yapacağı gezi ona hiçbirşey katmayacak. Eee yani Lucy de baş karakter arkadaş, bu tarz yollara, tek başına çıkması, güç gelişimi açısından çok daha iyi olur
    Ayrıca bu arc Natsu End oldu diyelim?? Ee sonra ne olacak size sorarım dostlar!  kwpfğrüqşwkfpfkd
    @Axtor,  @Integral,  @Reqwya, 
    Bak bundan iyi geyik çıkar.
    Sizce Natsu End oldu? Ee sonra ne olacak 
  17. Beğen
    selene reacted to Reqwya in Fairy Tail Manga Tartışma- Dikkat SPOİLER içerir (Lütfen Yazdıklarınız SPOİLER İçine Alınız.)   
    Erza benim çok sevdiğim bi karakter ama bu kadar abartılmasından nefret ediyorum. Erza vs Acnologia olsa Erza yener yine 'çünkü o Erza'. Irene da aynı şekilde oldu. Şu son bölümlerde zevkle okuduğum tek kısımlar flashbacklerdi. Bu karşılarındaki adamların hepsini takım halinde yenmeye çalışmaları gerekirken (aslında hepsini değil de bi kısmını) Erza felan çıkıp tek atıyor.
    Mashima Mira'nın Erza'dan daha güçlü olduğunu söylemişti. O zaman neden Mira en fazla o küçük iki kızı yenebildi de Erza daha önceleri ölümcül yaralar almışken bir kaç saat sonra (ya da 1 gün de  geçmiş olabilir bilmiyorum skdkgk) kendisinden çok daha güçlü birini yenebiliyo? Zaten benim düşüncem Mira'nın Erza'ya rakip olarak görülmemesi için Mashima'nın onu değiştirmesiydi. Yani Lisanna olayı olmasaydı Mira hala eski Mira olurdu ve Mira'nın çok daha fazla güçlü olması gerekirdi (bilmiyorum Mira'nın daha fazla potansiyeli varmış gibi geliyo kskxkfh)
    Umarım yeni bölümde Natsu görürüz artık zaten bölüm isminden belli. Yine bol bol Erza görücek olma ihtimalimiz olsa bile Natsu'yu görürüz artık heralde.
    Bu bölümün sonunda Natsu'nun uyancağını düşünüyorum ama kendi olarak değil E.N.D. olarak (inşallah öyle olur yani dkdkglg) ve artık Lucy fan service i görmek istemiyorum. Kız ana karakter ama bazen sırf fan service olsun diye koyulmuş bi karakter muamelesi yapıyo Mashima ona. Bu son olaylarda umarım Lucy'i yine aynı şekilde harcamaz çünkü arc'ın sonunda Lucy'nin cidden önemli bir şeyler yapcağına inanıyorum.

18. Beğen
    Edit : Bu tempoyu Anna ve Acnologia 'nın backstory 'sinde bekliyorum 
  19. Beğen
    Bir seride güç kadar karakter gelişimi de çok önemlidir 
    Ya zaten şöyle bir durum var? 
    Lucy Minerva haricinde kaybettiği çok ezildiği bir dövüş yok
    Flare 'de hakkının yendiğini hepimiz biliyoruz 
    Bu arada anlık pup dan kastın ne şimdi? 
    Urano Metria 'yı fark ettiysen Aquarius şeklindeyken kullandı ki 
    Yeni pup da çok kullanışlı, kendini koruyabiliyor
    Korkak değil
    Ben anlık bişey görmüyorum 
    Hee eskiden güçsüzdü,  korkaktı, şımarıkdı
    Şimdi bayağı bir değişti 
    O Erza, Natsu veya Gray gibi büyümedi. Prensesler gibi büyüdü. Annesi iyi bir büyücü ama öldü 
    Ona babası mı öğretecekti büyüyü? 
    Loncaya geldiğinden şuana kadar bayağı gelişti, bu bir gelişmedir 
    Ciddi manada hakkı yenen bir karakter öyle önüne geleni Erza gibi kesmiyor malesef bir o mu sorun 
    O yüzden Lucy için bele demek garip geliyor 
    Ama fanserivisi karakteri aynı şekilde(Erzada öyle)  
    Karşında xxxxLucyfag1000 duruyo arkdşm 
    -LUCYFag strikes again 

20. Beğen
    Hey Allahım 
    Lucy şu zamana kadar savaşamadı mı ki? 
    En büyük ve en iyi karakter gelişimini o gösterdi şu ana kadar 
    Dövüşlerinde bir sorun yok, ayrıca One Magic 'in dövüşlede alakası yoktur 
    Farklı bişey o 
    Yok Acnologia tanımadı o olmaz, dalga geçiyodum zaten jdpeğqşsmdkw
    Igneel diyenler var wjdpeğqüsşdwkdpwğwö
    İstediğim tek şey normal bir bağ olması herkesin birbirinin annesi olması değil
  21. Beğen
    acikcasi Layla ve Lucy olayi ben ta ilk sezonda Lucy babasinin yanina gidip annesinin mezarina gittiginde onun ölüm tarihini gördügüm anda cok karisacagini anlamistim..buna Anna'nin da eklenmesiyle olaylarin arap sacina dönecegi belli zaten...reenkarne benim Anna'yi manga da ilk gördügüm anda düsündügüm seydi..Annesine bu kadar benzemiyor Lucy sonucta..Anna Lucy'nin yetiskin hali gibi bir sey...ve acikcasi eger Lucy hicbrseyi bilmiyorsa bence tüm gercekleri gecmise gidip Anna'dan ögrenmesi daha iyi olur sanki..belki o zaman Zeref hakkindaki düsünceleri de birazcik degisr ve olayin icyüzünü görür..ve eminim Lucy olanlari ögrendiginde Anna gibi nazik bir yaklasimda bulanacaktir..Zeref'in acisini anlayacak biri bence...sonucta hersei Natsu'yu yasatmak icin yapti...
    One Magic olayi ise kesinlikle Anna bu büyünün kullanicisiydi ve bu büyünün sirrini Layla da biliyordu...her ne kadar büyü eksikligi olsada bence Layla da one magic kullaniyordu ve Lucy de bu gücü elde edebilecek..one magic ile cilgin bir teorim var ama onu kesin olmadan söylemek istemiyorum...
    ve evet Anna gercekten gerceküstü bir kadin..darisi bizim Lucy'nin basina...
  22. Beğen
    Çeviriye baktınızmı?  
    Ben baktım fazla iğneleyici laf etmiş Zeref Anna için 
    Yani işin ucu reenkarne 'ye çıkabilir 

Layla - Lucy - Anna olayları çok karışacak bildiğin 
    Reenkarne olabilir Mashima eski seriden paralellikler çok yapıyor 
    Ama olmayadabilir ki ben olmamasından yanayım biraz 
    Lucy geçmişe gidip Anna ile tanışması tatlı olur ama 
    Zeref Anna için çok nazik kalpli biri başkalarına yardım etmeyi sever dedi bunu dediğine göre yüzde yüz 
    One Magic = Anna 
    Ayrıca Anna karakteri de çok harika durmuyormu?
    Herşey var kadında
    Yetenek var 
    Güzellik var 
    Güç var
    Waifuluk var
    Tamamen ideal eş 
  23. Beğen
    Geriye cok kisi kalmamis o zaman...Randi zaten bizim tarafa gecti...Mari tutsak ama belki o da bizim tarafa gecer...sonucta Randi ve Lucy arkadas oldular ve Lucy'nin potansiyelini düsünürsek o da dost olabilir...kiz kiminle savasiyorsa onu iyilige cekip arkadas yapiyor kendine...serinin basindan beri bu böyle... Zeref bence bu savastan geri cekilecek...en büyük silahlarini kaybetti ve Mavis'in hala onu yenmek icin bir teorisi var...bir bölümde onu nasil yenecegimi buldum tarzinda bir seyler söylemisti...Eileen de bence gidici duruyor...karsisinda Erza var sonucta..Hiro'nun Erza tutkusunu biliyoruz ne yapar ne eder bu savasi Erza'ya verir ya da beraberlik verir emin degilim...Ama sonuc olarak Acnologia karsi Zeref'in kullanabilecegi bir tek August var onunda ona karsi kazanip kazanmayacagi belli degil...bu yüzden Zeref gecici olarak geri cekilebilir sonra araya hikaye girer belki ve en son olarak da Acnologia, END ve Zeref'in oldugu arc baslar...
  24. Beğen
    Ajeel kaldı, Elfman ve Lissanna 
    Jacob ve Mirajane (Mira halleder hatta işi bitmiştir kardeşlerine yardıma gelip onuda yenmiştir ) 
    Brandish, Love Lucy oldu Evergreen ile şimdiden kanka oldu Ft loncası üyesi olma yolunda
    Bradman de bir iki çuu olur 
    Ve bu arc gerçekten çok sıkıcı, biraz hikaye kısmını görmeliyiz işin bu boşluğu da Irene&Erza dolduracak bu arc kii ne kadar Hater Erza olsamda gerçekten merak ediyorum 
    Umarım Erza'nın karakter gelişimine yönelik olur (Erzanın karakter gelişimi hiç olmadı çünkü) güç ile ilgili olmaz umarım 
    Anna önemli bir karakter yavaş yavaş açıklanacak malesef ki..
    Agust ve Irene 'yi kim yener? 
    Irene, Erza merza derken cümbedek insafa gelir oradan gg 
    Agust ortamdan cool bir biçimde ayrılır ya da Gildarts (belkide Laxus ile birlikte ) ile çok sağlam dövüş olur 
    PEKİ BİRİCİK KERTENKELEMİZ ACNOLOGİA NEREDE? 
    Asıl soru bu bu arc sonu gelmeli bence 
    He bu arada internette çılgın teoriler gördüm 
    Anna = Lucy
    > reenkarne olabilir 
    > Lucy, Eclipse kapısı ile geçmişe gitmiştir 
    Zeref de olacakları biliyordur sadece eğleniyordur o an istediğini alır 
    Ft gg olur 
    Ya da Anna artık çok önemli olduğu için Lucy ile ilgili bişeyler olacak (Birde Laylanın tam olarak nasıl öldüğüne emin olsak, Layla başka hatun çünkü )
  25. Beğen
    Ben zaten Natsuyu öldürmez dedim END icin ayni seyi söylemedim...Natsu END'ye dönüsünce Gray onu durdurmak icin her yolu deneyecek buna öldürmeye calismakta dahil...ve bir konuda haklisin Gray eger Natsu'nun Zeref'i öldürmesini engellerse Natsu'yu kurtarmis olur...sonucta Zeref ölürse Natsu da ölür....ama ben END ve Natsu arasindaki bagi bozacak olan kisinin Lucy olacagini düsünüyorum...sonucta ruhsal bir baglanti var aralarinda var...Lucy bu durumda devreye girebilir...Ayrica Anna faktörü de var...Natsu'nun atkisinin özel oldugunun herkes farkinda...bana kalirsa o atki hem Igneel'in gücünü hem de yildiz ruhu büyüsünü barindiriyor...Rogue bu bölümde Natsu'ya Anna ile ilgili anilarinin tam olmadigini söyledi...yani Anna ile ilgili daha cok bilinmeyen olabilir....bunlarda Lucy ile baglantili olacak bence...
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.