Jump to content

Aoi Shuu

Üyeler
  • İçerik sayısı

33
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Aoi Shuu got a reaction from theseptember in Türkçe Manga Ödüllü Hikaye Yarışması   
    Orasını bende anlamadım nereden oylayacagız biz şimdi?
  2. Beğen
    Aoi Shuu got a reaction from Luluna in Epik Tek Gökyüzü Klanı üye alımı açılmıştır   
    EPİK NOVEL
    Merhaba millet bildiğiniz gibi light novel ve manga çevirisi yapıyoruz nasıl gidiyor deseniz iyi gidiyor nasıl gidecek yol değil ki sonu olsun her neyse konumuza dönelim ne mi çeviriyoruz orası belli değil ne var ne yok sanki pazar işletiyoz çeviriler karman çorman salla bunu da burada ne mi arıyoruz ellette klan üyeleri F5 tarikatı ne yapar bilmem ama Tek Gökyüzü Klanı alımı açıldı. peki ne zaman biter? onuda bilmem anca gelecekte görürüz. light novelleri bilmeyen var mıdır? vardır niye olmasın hemen açıklayam;
    Light Novel nedir?
    Light Novel, ortaya çıkış yeri Japonya olan, içerik olarak normal bir romandan daha hafif bir yapıda, içinde hikayeye dayalı bazı çizimlerin de bulunduğu bir sanat türüdür. Tıpkı animelerin mangalardan uyarlandığı gibi bazı mangalarda Ligth Novel'lerden uyarlanırlar. Light Novel siteleri olarak Epik Novel (yani biz) bir çok seriye el atmıştır ve bununla içinde Aozora çeviride mevcuttur falan filan çok uzun olmasın çok da sıkıcı olmasın.

umarım anlamışsınızdır manga nedir onu geçelim zaten manga oldukça biliniyor... Peki neden Tek Gökyüzü diye soranlar vardır ona da ışık tutmak isterim; Tek Gökyüzü Klanı anime manga ve Ln okyucularını ayrı saymaz ve hepsinin tek gökyüzü altında olduğu belirtir yada gökyüzü sadece bize ait olduğunu ben felsefeci yada filozof değilim yine konudan sapacam bu da konumuz değil. serilerden bahsedelim;

Çevirdigimiz Light Novel Serileri
    Aganits the Gods (ATG)
    Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou (Arifureta)
    Battle Through the Heavens [BTTH]
    Tales of Demons and Gods [TDG]
    Martial God Asura (MGA)
    Coiling Dragon (CD)
    I Shall Seal The Heavens (ISSTH)

Çevirdigimiz Mangalar
    Girin okuyun test edin az tıklama gelsin

Durdurulan Projeler
    inanın çok var potansiyele sahipler ama çevirisi durmuş seiler çevirmen arıyorlar

The Epic Tale of the Forsaken Hero
    Chaotic Sword God[CSG]
    Douluo Dalu [DD]
    The New Gate [TNG]
    Sovereign of the Three Realm [STR]
    Renegade Immortal [eski adı Xian Ni]
    Stealer Transformation [ST]
    Sitemize Bekleriz
    http://epiknovel.com/

Yemek yiyeceğim görüşürüz :D Kıymetlimizzzz :P
     İletişim: [email protected]
  3. Beğen
    Aoi Shuu reacted to MangaTR in MangaTR   
    Serbest Çeviri ve Düzenleme Alanı

Merhaba, arkadaşlar.

Doğada serbest dolaşan çeviri ve düzenleme gönüllülerini buraya davet ediyoruz.
    Topluluklara dâhil olup da arada kaçamak yapmak isteyenler de davetlimizdir.

Şimdi misal, sen. Evet, sen!
    Bir seri çevirmek istiyorsun ama bunun için düzenleme yapabilecek birini veya herhangi bir topluluk bulamadın.
    Veya gruplardan hiçbirine katılmak istemiyorsun.
    Veya canın sıkıldı ne bileyim işte, grubun birindesin ama canın başka bir şey çevirmek istiyor.

Veyahut da düzenleme veya sadece silicilik biliyorsun. Herhangi bir gruba katılmadın, bir yere bağlı olmak istemiyorsun.
    Veya bir yerin var ama farklı işlerle uğraşmak istiyorsun, değişiklik olsun diye.
    Ama oturup bütün mangayı düzenlemek değil de, ara sıra yardım etmek istiyorsun.

Gel buraya, kaçma!

Burada, bu serbest insanlar çevirmek/düzenlemek istedikleri serileri söylese, ona göre de birini/birilerini bulsa.

Normal arayışlardan farkı, bölüm bölüm çalışılabilir olmalı, mesela.

Örnek veriyorum; 20th Century Boys mangasının 80. bölümünü çevirmek istiyorum diye yazıyorum.

“Kim düzenlemesini alır” diye soruyorum.

Oradan bir başkası diyor ki;

— Ben 5 bölüm yaparım, başka vaktim yok.

Sonrası için de, gerekirse başkası geliyor; devamını 5 bölüm ben yaparım diyor.

Gayet açık olsa da soralım; amaç ne?
    Ortalıkta birçok güzel ve yarım bırakılmış seri var. Hiç başlanmamış nice hazineler var.
    Ve doğada keşfedilmemiş kim bilir ne çevirmenler, düzenleyiciler var.
    Bazen, chat sayfalarında, geliyorlar, söyledikleriyle kalıyor ve gidiyorlar… Yazık olmasın, değil mi?

Çok konuştuk. Öyleyse, önerilerinizi ve taleplerinizi bekliyoruz.

İlgilenen arkadaşlar, ilgili sayfadaki konuya gerekli formu doldurarak, bildirim yapabilir.

Detaylar için: MangaTR / Serbest Çeviri ve Düzenleme Alanı
  4. Beğen
    Aoi Shuu got a reaction from gökhan in Kişisel web anime projem: Grammon   
    eline saglık eglenceli güzel bir çalışma bunun yanı sıra yetenegin var 
  5. Beğen
    Aoi Shuu got a reaction from Strix. in Merhaba   
    evet gerçekten güzel bir yer hayellerimi süslüyor rüyamda  :happy-onion-head-emoticon:

Arigatou

Thanks

remerciement

Bol Bol okurum kitap kurdu denilirim o derece eder elimde bişe olmazsa etrafta kitap ararım özellikle tranvayda 

dank 
    Geç cevap verdim özür dilerim hastaydım ve hala hastayım  :hehe-onion-head-emoticon:
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.