Jump to content

sShoguNn

Üyeler
  • İçerik sayısı

397
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

18

sShoguNn kullanıcısının paylaşımları

1. @Barış D. Baryshx abi bu sorunu bildirdiğiniz site yöneticisi kim? neden bu kadar uzun sürüyor kaç gün oldu hala bakım diyor ya bu kadar uzun sürmemeli bu kadar zor olmamalı anormal birşeyler mi var bu işte çözemedik ya mantıklı bir açıklama lazım bana ya kafayı yicez burada artık bu durum yüzünden doğru dürüst anime izleyemiyorum çünkü sorun düzeldikten sonra bölümleri tek tek eklemek ızdırap olacak + hızlı yapınca spam hatası veriyor zaten bi süre sonra eklenmiyor o da saçma bir özellik olmuş ard arda ekleyebilmemiz lazımdı hızlıca hatta tüm sezonu izledim diye bir seçenek olması lazımdı
  2. Bakım çalışması neden bu kadar uzun sürüyor ki? Kısa süre önce zaten 1 hafta bakımda kalmıştı. Kısa süre geçti yine patladı demekki sürenin uzaması iyi iş yapıldığı anlamına gelmiyor ki zaten değişen bişey olmadı. Şuan kimbilir kaç gün sürecek bu kadar basit bir hata olmasına rağmen günlerce bakımda kalması çok saçma Önemli bir özellik olması yüzünden bu durum can sıkıcı oluyor çünkü neyi nerde bıraktığımı kolaylıkla bulabilmemi sağlıyordu şimdi uğraş dur ney hangi bölümde kaldı diye
  3. İzledim'e tıklayınca bakım çalışması var diyor
  4. Yanlış yere yazdın bu konuya yazman gerekiyor gerçi ben de yazdım bunu ama kimse ilgilenmiyor
  5. sShoguNn

Yeni birtane sohbet programı yokmu ?

evet keşke chatango benzeri bişey olsa siteye tamamen entegre ve parçası gibi olan bişey olsa bu discordu sevemiyorum kullanamıyorum çok kötü bir program ve siteye discord eklentisi yapılmasındaki en sevdiğim olay "kapatma" özelliğinin olması oldu
  6. İzlediklerim kısmı fena halde buga girdi. bölümü izledime basıyorum basılmamış görünüyor halbuki profilde izlediklerimde görünüyor ama çalışmıyor zannettiğim için 4 kere bastığımdan dolayı aynı bölümü 4 defa izledime eklemiş ve çıkaramıyorum izlediklerimden çıkar dediğimde bölümü tekrar tekrar eklemeye devam ediyor
  7. sShoguNn

Animeye yeni başladım öneriler lütfen

myanimeliste giriyorsun, top anime kısmından top tv series ve most populara giriyorsun yukardan aşağıya doğru tek tek izliyorsun en yüksek puan alanlar ve en popüler olanlardan başlıyorsun izlemeye bu en kolay anime bulma şeklidir https://myanimelist.net/topanime.php?type=tv https://myanimelist.net/topanime.php?type=bypopularity
  8. sShoguNn

Selamlar Min'na!

Eğer önümüzdeki yıllarda daha devam edip uzun süre boyunca anime izlemeye devam edersen öyle yapımlar göreceksin ki kimetsu no yaibanın milyar katı güzel komedi, dram, dövüş, aksiyon, shounen animeler varmış diye düşüneceksin bence
  9. sShoguNn

2019 NewType Anime Ödülleri Sonuçları

Bakın listede: - Dororo - Yakusoku no Neverland - Carole & Tuesday - Kono Oto Tomare! YOK!!! Bunlar yoksa bu listeyi belirleyenler ne işe yarıyor para verene puan mı veriyorlar ne yapıyorlar adam gibi ve güzel animeler dururken gidip de neleri seçiyorlar Öyle de sırf hikaye vaad ediyormuş diye ve çizim animasyon iyi diye bu kadar muhteşem olağanüstü başyapıt mertebesine gelemez bir anime
  10. sShoguNn

2019 NewType Anime Ödülleri Sonuçları

çok komik ya şu kimetsu no yaiba neymiş birtek ben beğenmedim ve 4/10 verdim herhalde nasıl bu kadar neyi seviliyor anlamış değilim sinir bozucu basit dayanılmaz çekilmez ve klişe bir shounen işte birtek ufotable stüdyosu sayesinde aksiyon sahnelerinde dövüşler ve efektler güzel sayılır onun dışında hiçbirşey yok animede ya neyi bu kadar abartılıyor neyi bu kadar seviliyor hayretler içerisinde izliyorum dünyayı
  11. sShoguNn

Selamlar Min'na!

Arkadaşa önerdiğin şu anime: Kimetsu no Yaiba nasıl o kadar beğenildi ben hayret ettim. İçi tamamen bomboş, sadece dövüş efektleri güzel olan bir anime. Aksiyon ve dövüş efektleri dışında hiç elle tutulur bir yanı yok çok sıkıcı geldi bana. Çok klişe bir shounen animesi gibi hissettirdi.
  12. sShoguNn

M-merhaba?

merhaba hoş geldin
  13. Günün animesi kısmı bende hala duruyor. Geri mi konuldu yoksa kaldırılmadı mı? Kaldırılmaması bence daha iyi çünkü bazen benim işime yarıyor günün animesi kısmı mutlaka kalmalı
  14. Bende bunu şuan farkettim. Discord entegresi yapıldıktan sonra chatango kaldırılmış. Keşke ikisi de dursaydı ya çünkü ben mesela normalde kapalı kullanıcam ama bişey sormak istediğimde illa tekrar aktifleştirip discord kısmına girmem gerekecek.
  15. Vaay siteye entegre edilmiş bir discord chat sayfası ve açma kapama özelliği de düşünülmüş. Çok iyi
  16. sShoguNn

Selamlar

ooo ecchi dedin mi akan sular durur zamanında çok çok fazla izledim ve hala arasıra izlemediğim kenarda köşede kalan bişeyler buldukça izliyorum
  17. sShoguNn

Selamlar Min'na!

çok az manga okudum şimdiye kadar. ilkinde death note 1. bölümü aldım sonrasında berserk 1-2-3. bölümleri aldım o kadar. ardından berserk'i başka kitabını bulamadığım için internetten okuyup güncele gelmiştim. death note okumama gerek yok diye düşündüm çünkü zaten 1. bölüm olarak tamamen aynı sayılırdı. ancak berserkin animeleri manganın çok küçük bir kısmını kapsadığı için manganın bütün bölümlerini okudum. son olarak ise shigurui'nin mangasını okuyup bitirmiştim. onunda animesi yarım bitiyor diye mangasından devam edip sonrasında neler olduğuna baktım. ancak ilk defa bir animenin mangasından daha güzel olduğunu gördüm. manga serüvenim bu kadarcıktır. ancak eğer daha yaygın olsaydı ve fiyatları daha uygun olsaydı para vermek saçma demezdim. mesela japonyada yaşayan biri olsaydım anadilim gibi japonca bilseydim mutlaka manga koleksiyonu yapardım.
  18. İzlediklerim kısmında gösterilen "PASİF! Bu alanda bakım çalışması yapılmaktadır. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz..." tahminen ne zaman normale döner?
  19. sShoguNn

Selamlar Min'na!

ben de izlemeye başlayalı 5 yıl oldu. 400'ü geçik izledim hoş geldin. anime hakkında konuşuruz ancak önceleri forum daha aktifti ve şuan burda konuşacak çok daha az kişi kaldı. aktif olmaya çalışanlar zaten bu konuya yazan kişilerle sınırlıdır herhalde.
  20. 2 yıl dönümünü beraber kutlamak istiyorum. Belli sebeplerden dolayı kasıtlı olarak geciktirdim. Kasım ayı olarak (10 Kasım 2014-2019) anime izlemeye başlayışımın 5. yılı kutlu olsun.  :happy-birth-day1-onion-head-emoticon::cheer3-onion-head-emoticon:

Ayrıca en sevdiğim oyun olan Skyrim'in de (11 Kasım 2011-2019) 8. yılı kutlu olsun. :cheer2-onion-head-emoticon::cheer1-onion-head-emoticon:

21. sShoguNn

Ne yazsam bilemedim

konu tarihi üyelik tarihi son ziyaret hiçbirinin tarihi görünmüyor? bir hata mı oldu yoksa zaman aşımına uğrayacak kadar eski bir konumuydu bu? o kısımlara bakınca şimdi garip geldi bi
  22. sShoguNn

Çeviri Kalitesi Düşüyor Mu?

Sonuç olarak muhtacız evet ülkede işini düzgün yapmayanlara da sırf muhtaç olduğumuz için katlanıyoruz. Keşke katlanmak zorunda kalmasak da herkes işini severek ve düzgün yapabilse. İnsanı anime izlemekten soğutanlar olmasa keşke.
  23. sShoguNn

Bal gibi de karışılır. Gönüllü yapılıyorsa severek yapılıyordur dedim. Severek yapılan iş mutlaka her zaman güzel yapılmış bir iştir. Kötü bir iş çıkardıysa severek yapılmayan bir iştir. Gönüllü katıldığı bir yerde işini severek yapmayan birisinin ne işi var? Hem bize saygısızlık hem de işini düzgün ve severek yapan kaliteli çevirmenlere saygısızlıktır bu. Bütün animelerde 30 tane alternatif olsa sana evet haklısın tercih etmem başkasından izlerim derdim ama çoğu animede 1-2 tane anca oluyor. Yenileri saymıyorum çünkü her zaman en yeni en güncel animeleri izlemiyoruz haliyle. Anime izleme sitem varsa onun çevirisini beğenmemişsem yüklemem evet. Öyle bir kişi hiçbir sitede kendine yer bulamamalı zaten. Hem siteye zarar. Misal veriyorum bu sitede kötü bir çeviri var 1 tane alternatif var ben de kapattım başka yerden izliyorum onun reklamları çıkıyor popup açılıyor o site sahibi para kazanıyor bizim site kazanamıyor mesela en küçük örnek sırf kötü bir çeviri yüzünden sitenin gelir kaynağı sekteye uğradı mesela. Site sahibi olsam böyle şeylere dikkat eder yüklenmesine izin vermem mesela. Ayrıca bir izleyici olarak kötü çeviri yapmış çevirmene laf edebilirim bal gibi de edilir. Hiç yapmasın ben de izlemeyim kafam rahat etsin hem o laf yememiş olsun hem ben zaman kaybetmemiş olayım bu kadar basit. Senin verdiğin örnekteki kişi iyi çevirmiştir ama küçük hataları vardır ben ondan bahsetmiyorum zaten. Ben google translate ile kopyala yapıştır yapılmışlardan bahsediyorum. Onlara herkes istediği gibi söver mesela. Çünkü dünyanın en kalitesiz işini yapmıştır. Ve de her zaman tek alternatif video durumunu düşünerek konuşuyorum çünkü yıllar içinde defalarca karşılaştım bu tarz durumlarla. Bak işte sırf bedava diye adamlara "istediğini yapar karışamazsın ister öyle çevirir ister böyle çevirir kafasına göre davranır bize de izlemek veya izlememek düşer eleştiremeyiz sonuçta bedava" dersen bu iş yürümez. Her işin bir adabı var. Dediğim gibi adam gidip google translatten kopyala yapıştır yaparsa ya da çok sık bir şekilde animeyi yorumlayan tarzda cıvık cıvık çevirmen notları koyarsa bu çevirmenlik işinin ta kendisine yapılan bir saygısızlıktır açık net. Böyle bişeyi hayatta kabul edemem hiç kusura bakma.
  24. sShoguNn

Tamamda bir kişi gönüllü olarak bir işi yapıyorsa sevdiği için yapıyor olmalı. Bir kişi bi işi seviyorsa o işi düzgün yapar. Düzgün yapmıyorsa ya trolcü bir velettir ya da kendisine bile saygısı olmayan bir küfür arsızıdır (kötü çeviri gördümmü sövgü yağmuruna tutuluyorda). Biz anime izlemek için çevirmenlere muhtaçsak onlar da işini düzgün yapmak zorunda. Emek harcıyosa düzgün yapıyordur düzgün yapmıyorsa emek harcamıyordur ve bedava ya da değil bence eleştirilebilir. Düzgün yapmayacaksa hiç yapmasın biz de kalitesiz işlere maruz kalmayalım. Bunların kontrol edilmesi lazım denetlenmesi lazım. Biz bunu eleştiremeyiz diye bişey yok çünkü fansubların başındaki kişiler çevirmenlerin ne kalitede çeviri yaptığını kontrol etmiyorsa ve uyarı yapmıyorsa suçludur. Bak son cümlede haklısın uyarılması gerekir ama işi direkt olarak paraya bağlaman ne derece mantıklı? Sırf bedava iş yapıyorlar diye kötü yapmak zorunda değiller ki? Çocuk versin babasının banka hesabını göndereyim 10-20 lira cips parası da işini düzgün yapsın o zaman yani illa para gerekiyorsa
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.