Jump to content

armoredisamu

Üyeler
  • İçerik sayısı

2
  • Son ziyareti

armoredisamu üyemizin başarıları

1. @JohanLiebert ve @Roronoa_Zoro Adım Burak N. Aydın. mangAnime Türkiye dergisini zamanında kurmuş ekibin ve derginin zamanındaki sahibi olan şirketin kurucusuyum. Sırf bahsettiğiniz telif hakları sorunları yüzünden dergi sadece 2 sayı yayınlanabildi. Şu andaki mangAnime Türkiye web sitesi ve sosyal medya grubunun kurucusuyum. İsmin kullanım hakları benim elimdedir. Etkinlikteki filmler kar amacı güdülmeksizin, sadece altkültür çalışması olarak hazırlanmıştır. Etkinlikler ücretsizdir. Telif sorunları ile ilgili hassas olduğumuzu, zamanında dergi için verdiğimiz kapatma kararından anlayabilirsiniz. Fakat dergi dışında 2000'lerin başında 5 sene boyunca Ankara'da Japon Animasyon Günleri etkinliğini kar amacı gütmeden düzenledik ve 50 civarı anime film gösterimi yapıldı. Sadece 5. JAG zamanında, Türkiye'de haklarına sahip firmalarını bulup, çok az sayıda anime gösterebildik. O zamanki Japon Büyükelçiliği Kültürü Ateşeliği, etkinliğe destek verebilmek için bunu şart koştu. Kendileri ile bu konuyu konuştuk ve onlar da yapacak bir şey olmadığını belirttiler. Daha sonra uzun yıllar boyu çok çeşitli üniversitelerde benzer ücretsiz gösterimler, sohbetler ve seminerler yaptık. Bunların hiçbirinde gösterdiğimiz filmlerin Türkiye'de haklarına sahip (DVD, Blu-ray veya sinema) kimse bulunmamaktadır. Gösterim hakları için Japonya'daki ana dağıtıcı firmalarına yazdığınızda cevap alamamaktasınız. Türkiye'yi ne yazık ki işe yarar bir pazar olarak görmemekte ve ilgilenmemekteler. Biz de belki durum değişir ve buradaki ilgi anlaşılır diye bu etkinlikleri düzenlemeye devam ediyoruz. Bilgilerinize, iyi günler dilerim. Burak N. Aydın
  2. Concrete Revolutio (Anime Tanıtım) Süper kahramanlar, uzaylılar, dev canavarlar, mechalar, hayaletler, büyücüler, ninja polisler ve daha da fazlası: Concrete Revolutio… Japonya, ama bildiğimiz gibi değil. Alternatif bir dünyada “Tanrılar Çağı” denilen bir dönemden sonra Japonya artık farklı bir ülke. Sadece Japonya değil, tüm dünya bundan nasibini almış ve her yerde süper güçlere sahip varlıklar ortaya çıkmaya başlamıştır. Özellikle “varlıklar” diyoruz çünkü bunların hepsi insan değil. Bazıları insanötesi güçlere sahip uzaylılar, robotlar veya doğadışı özellikleri olan yaratıklar olabiliyor. Bu süper varlıkların bir kısmı açık açık ortalıkta gezinirken, bir kısmı kimliklerini saklı tutmayı tercih ediyor. Ama iyilik yapmaya çalışan süper kahramanlar ve zararlı süper kötüler yüzünden ortalık fazla karıştığı için, Japon hükümeti özel bir birim kurmaya karar verir.“Süpervarlık Ajansı” ismindeki bu birim, süper güçlere sahip herkesi kayıt altına alacak ve hem kontrol edecek, hem de gerektiğinde koruyacaktır. İşte ana karakterimiz Jiro Hitoyoshi bu ajansın en güçlü üyelerinden biri… Tanıtımın devamı için lütfen linke tıklayınız: http://www.manganimetr.com/2016/01/anime/concrete-revolutio-anime-tanitim/
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.