Jump to content

Perfectum

Üyeler
  • İçerik sayısı

207
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

26

İletiler bölümüne Perfectum kullanıcısının eklediği dosyalar

1. 1984 kadar karamsar bi kitap okumamıştım sanırım. Da Vinci Şifresi kadar beni şaşırtabilen ya da sürükleyebilen bir kitapta okumamıştım ama nasip oldu okudum :D Onun dışında Elif Şafak' Aşk romanı ve Şems' in o kırk kuralını, Mustafa Kutlu' nun Kapıları Açmak romanında ki o tv dizisi gibi köy hayatını o kadar zevkle okudum ki üç defa okudum sanırım o kitabı bir kitabı üç defa okumak ve aynı zevki almak nedir arkadaş buna sanat denir işte. Bissürü kitap olunca anlatması da zor oluyor valla.

2. Klasik müzikte böyle ana haberler bültenlerinde trajik bir olayın arka fonuna koyarlar ya "o fortuna" tarzı bir müzik, bayılırım . Onun dışında post rock' a , pyschedelic ve funk' a ki biz Türkler 80' lerde bunda iyi iş çıkarmışız. Frodo abimiz de bunu farketmiş ola ki plakçılardan çıkmıyor :D Heavy Metal hayranı olduğumu da sıkıştırayım köşeye. :)) Kısacası garip egzantrik bir tarz benimki o yüzden pek sorgulamayın :D 

3. Ben tam bir post rock hayranıyım ama diğer rock kategorilerine de ilgim var. Biraz hüzünlü bir yapım olduğundan melankolik şarkılara yönelimim var benim. Hani böyle otobüsteki camın dışından etrafı izlersin ve arkada da bir müzik vardır ya sanki böyle geçmişteki anıların canlanır gülümsersin. O tarz :D Onun dışında bu tarz müzikleri çok dinlemek insandaki modu aşırı düşürdüğünden arada eğlenceli şarkıları da dinleyip modu düzeltiyorum :D Son olarak biraz feminist bulsamda Jennifer Lopez' in Aint your mama sını tavsiye ediyorum efenim (:

4. Bana göre para böyle bir şeyi sağlayamaz bununla sadece kendimizi kandırırız. Günümüzde bir çok erdem, değer, can, toprak, bunun için satılmadı mı ?

Bunun hakkında aklıma gelen ilk şey Kızılderili bir reisin dönemin Amerika başkanına (Adını hatırlamıyorum Ekşi Sözlükte bulabilirsiniz.) yazdığı mektuptur. Yıllarca kıtaya hakim olan Kızılderililer, Mayalar, Aztekler ve onların ellerinden çalınan toprakları ve işini garantiye almak isteyen Amerikan başkanlarının yapmaya çalıştıklarını anlatan bu mektubu okuduğumda farkında olmadan ağlamıştım. Para kesinlikle mutluluk getirmez. Mal, mülk geçicidir demiyor mu sufiler (: doğru diyorlar. Şimdiki koltuk sevdalıları, Dünya yı yöneten o oligarşik ayak takımı bu para denen illete tapmıyorlar mı ? İnsanlar bunun yüzünden canlarından olmuyorlar mı ? 

5. Benim zampaktoumun  görünüm bakımından Final Fantasy' deki Sephirot' un kılıcı gibi ince, uzun bir katana olmasını isterdim ve adıdaa Kami no Hikari olurdu. Aktifleştiği zamansa sahibine çok güçlü ışınsal beceriler sağlar mesela (:

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.