Jump to content

syncdes

Üyeler
  • İçerik sayısı

87
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

syncdes kullanıcısının paylaşımları

1. Kötü bir şekilde sonlanan herhangi bir ilişkim olmadı sanırım ya da ben hatırlamıyorum. Uzaklaşmalarım oldu işte onlar da ister istemez artık bir iki uğraşıyorum olmuyorsa ben de boş veriyorum gidiyor ama yakınım olan ve şimdi yanımda olmayan yok gibi, ama dediğim gibi hafızama asla güvenmiyorum. :D 10 gün 10 gündür. Bir de benden gün olarak küçük arkadaşlarımdan da beni aramalarını beklerim. Şaka yollu olsa da söz ederim, ben büyüğüm diye. :D Ay aynen üniversite. Kocaeli üniversitesinin yarısı istanbuldan taşımalı gidip geliyor işte onu demek istemiştim. O yüzden neredeyse hepsi orda üniversite arkadaşlarımın.. Aile evlerinin de bir üyesi oluyordum ben ya. Ben ne kadar rahat olursam onlar da öyle oluyordu bir de bunu çözdükten sonra çok daha rahatladım ben de. 2018 Ramazanının 10 gününde en yakın arkadaşımda kaldım (aslında kalmak zorunda kaldım. Stajın iş gününü tamamdıktan sonra finallere 15 gün kadar kalmıştı daha yurttan çıkmam gerekiyordu sürem dolmuştu..) Ailesiyle birlikte akrabalarına iftara gidiyorduk. Beni "Bizim kızın yıllar önce hastanede kaybettiğimiz ikizini bulduk." diyerek tanıtıyordu herkese babası. O günlere gitmek için neler vermezdim. Metrobüsü umarım hiç kullanmak zorunda kalmazsın. :D İstanbul her şeye rağmen güzel ya. Hep kötülüklerinden bahsettim, üzüldüm İstanbul'a karşı. :D Ya kendinden çok emin insanları bozmak bazen eğlenceli oluyor, ortamına göre değişiyor da bazen de üzülüyorum. :D Geçmiş olsun Capricim umarım çabuk geçer. Hamlık çok acı veriyor ya köyde güç gerektiren bir iş yaptıktan sonra tüm gece uykumdan uyanıyordum ağrılardan, sonra da ağlıyordum. Sonra bir daha kimse iş yaptırmadı bana. :D İyi akşamlar!!
  2. Benim de 10 yıllık bir mektup arkadaşım var ama artık mektuplaşamaz olduk iş hayatı girdi işin içine onun. Telefonda bile konuşamaz olduk. Bitti gibi oldu ama bayramlarda araşır konuşuruz hala benden 10 gün büyük o yüzden ben aramaya çalışırım önce. Ben bir kere projemi kaydetmeden pc kapanmıştı. Kurtarma modu da açık değilmiş..... İstanbulda ailemle yaşamadım. Ama kocaelide okuyan herkesin bir ayağı istanbuldadır. Bir de 20 arkadaşımdan 15i istanbuldandı. Taşımalı gelip giden çoğunluktu hatta okula. Birkaç arkadaşımın aileleri de ailem gibidir rahatça gider kalırdım gezerdik. Onlar da aynı şekilde rahatça bize gelir Antalyaya. Düşük bütçeli tatil. :D Halk otobüsüyle denize götürürüm. Tüm antik kentleri gezdiririm. Her yaz illa 3 4 arkadaşım gelirdi de işte geçen yaz sadece en yakın arkadaşım gelebildi covid yüzünden. Denize de gidemedik. Evde oturduk bir hafta, sohbetimize yetmedi 1 hafta hatta. :) Çengelköy börekçisine götürmüşlerdi beni ilk gittiğim zamanlarda. Kalabalık olmadığı bir gün gittiğim için sevmiştim. :D En yakınım dediğim arkadaşım da Beykozda oturduğundan çengelköy sürekli yol üstüydü bulundum oralarda da ama en çok floryada kaldım. 6 ay iş yeri eğitimim oldu. Beylikdüzünde bir ortopedik malzeme firmasının argesinde çalıştım. Metrobüs anılarım da çok o yüzden. Daraldım anlık metrobüs deyince bak. :D Burnum karadenizli gibi olmayınca aaa evet tamam diyip bir daha bakıyorlardı işte. Eğlenceli anılar edinmenin değişik bir yolu. Ama artık yeni kimliklerde yazmıyor. Üzülüyorum o yüzden. :D Ehliyetimi kullanıyorum kimlik işlerinde geçerli oluyorsa artık. Orada duruyor hala trabzonum. :D
  3. Ben de telefonda alttan gelen yeni bildirimlere tıklıyorum yanlışlıkla, yazdıklarım puf... Geçmiş olsun. :D Tuzladaki denizciler? Nasıl söylenir bilemedim ama onlarla tek otobüse sığmaya çalıştığım dönemler oldu. :D Kocaeliden istanbula gittiğim cuma akşamları korkunç anılarım var. Ama yine de özledim. :'( Yurt ortamları falan da olunca samimiyet çok daha güzel oluyor cidden. Şanslıymışsın. Her zaman gezmenin daha iyi olduğunu savunmuşumdur. Önceden resmi dairelerde doğum yerimdeki trabzonu görüp "E burnun?" Diye çok soru aldım. Bayaği eğlenceliydi. :D
  4. Bir de her girdiğin ortamda ister istemez ilgi odağı olunuyor. Sınıfın yüzde 95i oralı oluyordu. Orda doğmuşlar orda büyümüşler genel olarak daha az yer görmüşler. Sohbet konularına girmek daha kolay oluyordu. Lise hayatım benim de en güzel yıllarımdı çoğu kişinin aksine. Üniversite arkadaşlarım hep "sonunda kurtulduk liseden" modundaydı ama ben 2-3 kez daha yaşardım lise hayatımı. :D Hocalarımla hala görüşüyorum telefonla. Her okulumun olduğu gibi o da başka bir ilde olduğu için oraya gidersem kesinlikle uğrardım. Ah covid vah covid gerçekten tüm sosyal hayatımı onlinea taşıdı. Hatırlamışken arkadaşlarımla zoom toplantısı ayaralayayım. Bir gün sizinle de yapalım dcden gelebilrim ben de umarım. Arkadaşlarımla çay kahve sohbet muhabbet.. Özledim..
  5. Uzak doğuyla yakınlığım liseye başladığımda girdiğim yeni ortamım sayesinde başladı aslında. Kore dizileriyle işte üzerinden bi 11 yıl geçti ben 11 yıla göre çok dizi izlemiyor olmama rağmen koreceyi %60 çok spesifik kelimeler geçmiyorsa %80 okuyup anlayıp konuşabiliyorum. Ama işte o serüvenimin yarısı kadar japoncayla da haşır neşirim ama bir ilerleme kaydedemedim. En yakın arkadaşım takıntılı bir de japoncaya bana sürekli kitap almıştı zamanında. Hala devam ediyor çalışmaya. Covid şeyleri çıkmasaydı kurs da ayarlamıştı kendine. Ben de yakınlaşırım belki ileride. Garip insanlarla ben de karşılaştım mobbing gördüm falan ama yine de yaşadığım şeylerin iyi kısımlarını daha çok ön plana çıkarıp kendimi üzmemekte başarılıyım gibi görünüyor. :D Ve günaydın herkese!! Antalya'ya bile kış gelmiş. Arkadaşlarımdan haber aldım dün İstanbul'da Ankara'da falan kar yağmış. Burası da baya soğuk. Fırtına çıkmış ve benim de dışarı çıkmam lazım... Bana şans dileyin.
  6. Ev herkesin evi aynen. :D Bu zihniyeti yaymalıyız artık lütfen. Her yere yazarım ya tüm erkek arkadaşlarımı da tembihlerim. Akıllı olun diye. :D Manga cafe açarsan ortak olurum bak belki cidden haber ver. Tatlı pasta işlerinden de anlarım. :D Birazdan gideceğim ama hala örgümle inatlaşıyorum. Biraz gözlerim de kapanmaya başladı aslında. Ve bir gün örgü öreceksin az kaldı. Bitirince atarım da. :D İyi seyirler. :) İnşallah. Aklımda birileri "Ganbare" diyor. Haha aklımda kalan nadir japonca kelimelerden. Japoncayla bir sorunum var ya normalde dillerde iyiyimdir ama Japonca sinirimi bozuyor. Memur ailesi sorunsalı. Biz de 5 yılda bir falan taşınırdık bir sürü okul değiştirdim. Trabzonda doğdum okula Ağrıda başladım ve farklı başka şehirler, arkadaş ortamları falan.. Ama her dönemden yakın arkadaşım vardır. Bana iyi yaradı bu. Ortamlara çok kolay giriş yaparım, alışırım. Lisede ya da üniversite hocalar hayat hikayeme alışamazdı bir türlü neyse geçelim derlerdi. Karman çorman. :D
  7. İyi olmak için elinden geleni yap; üzül, ağla ama kendini bırakma sonunda yine gül. Yoksa bu hayatı yaşamak azıcık daha zorlaşır. İyi geceler bir de. :) Tamam o halde öneri yaparım bir ara ben de. Benim listemi görsen plan to watch kısmı completedtan fazlaydı geçen azalttım. :D Ya aslında çok zorlanmam ama bu kez inatlaştım örgüyle. Babama örüyorum da duygu sömürüsü yaptı bana bir şey örmüyorsun diye. O da çok zor beğenir bir de gelip geçerken bi bitiremedin iki örgüyü ben bile bitirirdim iki güne falan. Dediğim gibi inat ettim o da bana inat ediyor. Ama kazanan ben olacağım. ??
  8. Bulaşık makinesine doldurmaya bile üşeniyorum. Bize de senden lazım sanırım. İki kız kardeşiz, annem de evde ama babam daha aktif cidden ev işlerinde, yönetmede de diyebiliriz.. Babamdan başka temizlik mutfak girişen bir erkek gördüm. Aslında normal yanş olması gereken ama insanın ister istemez tebrik edesi geliyor. Bak yine düşünüp üzüldüm insanların hallerini. Peki indirip izledikten sonra siliyor musun? Sonsuz depolama alanın yoktur herhalde. :D Manga cafemiz olmadıkça birazcık zor ya serileri okumak.. Sen eskilere doy o halde yenileri öneririz. :) Bu ara bir yelek örüyorum da sürekli yanlış örüyorum. Söküp tekrar örüyorum, deniyorum falan. Çok bakamıyorum buraya. Delirmezsem gelirim bir ara. :D
  9. Ayda bir dediğim genel olan. :D Yoksa 3 günde 1 süpürge, toz alma yapıyoruz. Temizlil işlerini sevmem ama genel olarak. Tek sevdiğim ütü yapmak işte biraz da mutfak. :D Ben 1.5 yıl önce fibernete geçtim o zamandan beri çok rahatım.. İndire indire pc kasıyor, telefon kasıyor. O ayrı bir dert. Hard diskim program setuplarıyla dolu.. Çevremdeki herkesi de fibernete geçirdim bu arada gerçekten neler çekmişim öncesinde fibernetsiz.. Benim de ilk mangam Bleach. Ama sadece ilk cildi okumuştum. Sonrasını nedense bulamadım mı ne oldu hiç hatırlamıyorum.
  10. Telefon çok zor geliyor ya pcye alışan insana zaten. Pclerimizden hiç ayrılmayalım, amin. Ayda bir ev temizliği gibi telefon pc hard disk temizliği yaparım. Ama inatla silmediğim dizi film anime dosyaları var aslında silmem gereken.. En çok yeri onlar kaplıyor eskiden kyk interneti çok donduğundan okulun internetiyle indirir akşamları yurtta izlerdim o zamandan kalma.. Bir gün silebileceğim ama inanıyorum. :D Ben de sadece sailor moonu izleyebiliyorum. Ayrı bir zevk veriyor. Belki de ilk animem olduğu içindir. Televizyonda denk gelmiştim. Taaa winx izlediğimiz dönemlerde. :D Aslında hayata sımsıkı tutunmamı isteyen asılmamı isteyen bir ailem var arada çatışıyoruz ama yine de modumu düşürmemeye çalışıyorum. Bir gün dertleşmek istersen mesaj kutuma da beklerim. Çekinme lütfen. ? Bakalım hayırlısı Capricim. Benim taaa eskilerden imza editlerim vardı arkadaşlarımın yaptığı aslında kayboldular gittiler hep. Eğer 150 olursam muhtemelen gif kullanırım. Neyse o zaman düşünürüz. :D
  11. syncdes

selamlarr

Merhaba, hoş geldin. :) Bilim Kurgu çok fazla izlemedim ama çizimlerini şimdiden çok merak ettim. Umarım ileride bizimle de paylaşırsın. Ders çalışmanda da başarılar. İyi anlaşalım.
  12. Youtubeda saçma sapan videolar izliyorum da. Telefondan izlemeyi sevmediğim için bekletmiştim bir süre. Sonra arada bir edit yapıyorum o dosyaları düzenledim. Telefonumu 2017de almıştım o zaman 32 gb almışım nedense ama yetiyor artıyordu. Son zamanlarda daha hızlı dolmaya başladı bir de uygulamalar ve atıkları biriktikçe. Onları düzenledim, hard diskimi düzenleyip dosyalarımı ayırdım, aktarımlar falan filan.. Baya iş diyorum ama yaptım yani. :D İlk paragrafı direk +1lerim. 2. Paragraf içinse aynen benim de sanırım 6-7 oldu ama 3 yıllık bir ara verdim zamanında sonra geri döndüm. Temelli bırakılmaz herhalde, yine de bilemiyorum tabii. 25 yaşındayım, mühendisim ama yeni meslek edinme çabasındayım. Öğretmen olacağım gibi duruyor. Anime konusunda da genelde doğa üstü güçler severim. Sailor Moon'u açıp açıp izlerim hala. :D
  13. Hayırlı olsun o zaman doğru 150 sınırına dikkat etmemişim senin. İyi bakalım ben de o günleri görürüm belki aktif olabilirsem. :D Selaam hoş geldin. Çok güzel bir girişim yapmışsın. İyi akşamlar da dileyeyim. Ben genelde burdayımdır zaten tanırız birbirimizi zamanla. Üf yanlış yerleri alıntıladım ama olsun neyse. Eveet pcm geldi ve çok mutluyum. Sabahtan beri bir sürü şey yaptım sonunda.. İyi akşamlaar.
  14. Capri imzan hep mi vardı ben mi yeni fark ediyorum hiç emin olamadım kendimden. Uzun süre ara vermeden önce izlediğim son animeydi Kyoukai no Kanata. Hahah. Hatta adını hatırlayamadığım için keyword araması yaparken "sıradışı anime anneleri" gibi bir şeyler yazarak bulmayı ümit etmiştim ama sonra doğa üstü konularında bulmuştum. :D En çok güldüğüm karakterlerden biri cidden.
  15. syncdes

Aranıza Yeni Katıldım

Merhaba hoş geldin o halde. Ben de 25 yaşındayım. Biyomedikal mühendisiyim ama bir yandan da öğretmenlik okuyorum. Ortam çok güzeldir zaten takip de ediyormuşsun. Umarım iyi vakit geçirirsin. Ben de bu aralar SAO izliyorum. Biraz ara verdim ama devam edeceğim. Bir de muhabbet yeri var onu alıntılarlar buraya, oraya da uğrarsın. İyi forumlar tekrar.
  16. Selaam. Bugün güneşsiz bir gündü o yüzden uykum gün boyunca açılmadı. Pcnin başında uyukluyorum. Ayrıca bugün kardeşimin pcsi servisten geldi ve ben de temelli kavuştum kendi bebeğime. Özlemişim onu.
  17. syncdes

Merhabalar

Merhaba, hoş geldin Eyüp. Animeler insana değişik bir mutluluk veriyor umarım hayatının bir köşesinde hep devam edersin izlemeye. Ayrıyeten iyi forumlar dilerim.
  18. Kolaylıklar diliyorum sana da kasıma birazcık çok var.. İyi düşünelim iyi olsun bakalım. :) Günaydın herkese de.. Derse gireceğim birazdan. Hoca adımı çok mu seviyor nedir her ders illa bir şey soruyor sinir ediyor. Kahvaltı zamanım da yok diye yulaflı bir şeyler yaptım ama aceleye getirdiğimden o da güzel olmamış. :D
  19. Evet evet arkadaşlarım baya kilo da vermişti. Sürekli çıkarıp takamadıkları için atıştırmalık şeylerden uzak kalmışlardı haliyle. Baya takacak mısın ki? Size de maşaallah 5 yıl bir dönüm noktasıdır genelde. Uzun ilişki. :D Aynen ben de öyle düşünüyorum. Onlar kendi kendilerine dertlenip beni de dertlendirmedikçe ben mutluyum da işte onları durdurmak bazen zor oluyor. :D Ya okul da iş gibi aslında pek bir zorluğu yok bence bir de zorlayıcı bir bölüm değil o yüzden okulu engel olarak görmüyorum da kendim engelim işte. Doğru zamanı bekliyorum. Aferin dua arkadaşım ne güzel dua ettin öyle. Teşekkürler. :D
  20. Geçmiş olsundu, plak da zor bir şey. Arkadaşlarımdan birkaçı kullanıyor. Kardeşim de kullanacak gibi. Dişlerini sıkıyor geceleri. Pcmle 7. yılımız o yüzden ilişkimiz bayağı derin. O da beni özlüyordur diye kardeşimin ders aralarında gidip bir iki geziniyorum dosyalarımda. :D Çok özel sayılmaz o yüzden cevaplarım tabii. Yani onların tepkisi, hayata geç kaldığımı düşünmeleriyle alakalı endişelerdi genel olarak. Parasal açıdan bir giderim yok bir de fakülte hemen 15 dk yürüme mesafesi açılsa da okullar. Dediğim gibi sadece hayata geç kaldığımı düşünüyorlar, üzülüyorlar hissediyorum. Ben öyle düşünmüyorum ama üzülüyorum da bazen ister istemez onlar üzüldüğü için. Ha bir de görüşmek isteyen herkesi reddettiğim için kızıyorlar. Evlenmemi istiyorlar. Ben daha istemiyorum. Böyle işte büyüdükçe büyüyen sorunlar. Bakalım daha neler göreceğiz.
  21. Selaam hoş geldin buraya :D Gerginliğin birazdan geçer. Ben de geleli çok olmadı ama hep burdaymışım gibi. Hayırlı olsum hadi bakalım. Nereye kadar ertelenecek onu merak ediyorum ben de. Bir de ziya hoca açıklama yapmış sanırım online eğitime devam edilecekmiş çok geliştirmişler sistemi falan. Doğruysa. Ben kahvesiz gün geçirmiyorum. Çeşit çeşit alırım evde yapabileceklerimden. Bitki çayları takıntım da var. Şimdi bir de bitki çayı yapacağım. Ne yapsam acaba.. Dc dediğim gibi sürekli çağırılıyorum ama no. Eğlenmiyorum pek bir de ailece oturma zorunluluğumuz var evde. Yan odaya geçince hemen hadi gel diyorlar. :D Kardeşimin pc de servise gitti benimkini kullanıyor derse giriyor sürekli. Pcmi de özledim.. Şu anlık spesifik bir duaya ihtiyacım yok öylesine dedim ama olursa gelirim. :D Ya da 25im de mutlu geçebilir.
  22. İyiyim iyiyim kahve yaptım şimdi kendime. Babamın yeleğini bitirmem lazım onu alacağım elime. Sarışınlara ırkçlık yapıyorum beni bir daha alıntılama. :D Arkadaşlarım bazen wpta falan naber nasılsın yazıyorlar cevap veriyorum, konuşma uzuyorsa hemen arıyorum. :D Oldum olası sevmezdim ama ilkokulda lisedeyken arkadaşlarım hep sms paketi yapardı ben dakika. Dcye de birkaç kez bir arkadaşımın çizimlerine eşlik etmek için girmiştim o kadar. Duana eklersen arkadaş olabiliriz tamam. :D 24 güzel ama cidden bak. 25 bir garip.
  23. Az kalsın ölüyordum sanırım.. Ya bu taşınma işi ne kadar zor bir şey. Bir de kendi evim olmayınca bir şeyi yerleştirmeden önce hep sor sor.. Acayip yağmur yağıyor diye topuklu bot giymişim bir de akıl etmeden tüm gün onlarla gezdim. Şimdi ayaklarımı diktim uzanıyorum. Hala kendime gelemedim. Konuşmalara bir göz attım şimdi, iyisiniz değil mi? İyi olun. Devam sezonlarını falan hep ekledim ben. Sonuçta completed. :D Sarışın insanlarla hiç anlaşamam ben ha.. Düşündüm de hiç sarışın arkadaşım yok. Renkli gözlü de nadir. Kara kaş kara göz biz hep yapacak bir şey yok. :D Alerji benim korkulu kelimem. Her şeye alerjim var. Alerjik rinitim falan var ilacımı düzenli kullanmazsam sabah 2 saat boyunca hapşırıyorum.. İşkence gibi bir şey. Güneş alerjisi de çok kötü. Geçmiş olsun diyeceğim ama geçmiyor ki. Şemsiyene kuvvet artık. Dc bana çok zor geliyor. Aslında reelde arkadaşlarımla mesajlaşmayı sevmem, hemen telefon açıp konuşurum ama sanal ortamda mesajlaşmayı daha çok seviyorum sanırım. Dualarıma "Allahım pegaya en huzurlusundan gece uykusu ver." Cümlesini ekleyeceğim. Hadi yine iyisin. Merhaba hoş geldin. Ben de 25 yaşındayım. Mühendisim ama döndüm öğretmen olacağım umarım. Biyomedikalciyim ve tavsiye etmiyorum istanbulda yaşamıyorsan. :D Bir de erkekler için daha rahat oluyor iş ortamı, maalesef...... Ya ben 25 olalı daha 1 ay olmadı ve bana çok fazla geliyor. 24 gayet güzeldi. Mutlu değilim 25 ile.
  24. Ben alfabetik gitmek yerine türlere girdim ordan biraz ekledim, bakalım daha vardır muhtemelen. :D Sarışın değilim ama açık tenliyim. Kumralların açık tonu var ya ondanım sanırım, ben pek kestiremiyorum nedense bu tipleri. :D İlkokuldan beri de miyop var bende zaten 11 yılın ardından 3.75te sabit kaldı. Lens falan da kullandığımdan hassas gözlerim. Gözlük kullanmaya çalışıyorum daha çok sürekli dinlendiriyorum. Klimalı odada, otobüslerde falan anında kurur gözlerim. İyi bakmak lazım ya. Şemsiye taşımak en sevmediğim şey olabilir. Küçük çanta severim sanırım o yüzden. Şemsiye almam gerekiyorsa kardeşimin büyük çantalarından birini alıyorum yanıma. Şemsiyeyi ayrı götürürsem kesin kaybediyorum. :D Bir sonraki hazirana kadar burdayız o zaman yapacak bir şey yok. Benim de asla yapamadığım şey o. 12 civarında başım düşer uyuyakalırım oturuyorken bile. :D
  25. Ara verdiğim yaklaşık 4 yılın götürüleri hep bunlar. :D Yine iyi izlemişim bence. Senin listenden belli ama sırayla gittiğin de, ilk harflerle başlayan serilerin çoğunluğu yüksek. :) Ben hep uzun kollu yaşıyorum da yüzüm için güneş kremi çok kullanıyorum sadece bazen de ellerim için o kadar. Yoksa kıpkırmızı oluyorlar acı çekiyorum.. Gözlerim kendimi bildim bileli bozuk ama güneş gözlüksüz dışarı çıkmamaya dikkat ediyorum. Hava kapalı da olsa yanıma alırım ne olur ne olmaz diye. :D Uyanalı kaç saat olmuş bu zamana kadar aç durulur mu? Ben çay faslına geçtim bile. Bir iki saat içinde ev yerleştirmeye gideceğim. Ben yokken çok eğlenin olur mu, konuşun falan gelince okuyayım mutlu olayım.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.