Jump to content

syncdes

Üyeler
  • İçerik sayısı

87
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

syncdes kullanıcısının paylaşımları

1. Genel listelere göz attım buldum biraz daha completed kısmını plan to watchtan fazla yaptım. En çok para harcadığım şeylerden biri güneş kremi olabilir ama pişman değilim. Güneşi hep seveceğim. :D Akşam aç değildim de işte şimdi fark ediyorum. Uyanana kadar yetmemişse demek ki. :D
  2. Bir bakacağım hemen. Teşekkür ederim. Şu anlık öyle. İzlediğim ama unuttuklarım da var o yüzden aslında fazla olması lazım.. Defterimi de bulamadım eskiden her şeyi yazdığım defteri, bulsam onda yazıyordur. Sağanak var dışarda... Yağmuru sevmiyor değilim, güneşi seviyorum. Benim derdim yağmurdan çok kapalı havayla. Yağmur da genelde havayı kapattığından biraz aramız bozuk olabilir. "Denize yağan yağmur"u seviyorum bir de. Ayrıyeten dediğin gibi toprak kokusu da güzel ama o yağmurdan sonra güneş açtığında daha güzel. Bir de günaydın herkese. Karnım gurulduyor şu an dün yemekte servis yapacağım diye çok yiyememiştim. Hemen çayı koymam lazım.
  3. Benim ajandalarım da duruyor ya eve sürekli bir yerlerden ajanda gelirdi hepsini sahipleniyordum. Not almayı da sevdiğimden bir dönem yaptım işte ama yine yapsam güzel olur.. Tek sorun üşengeç olmam. Ben de aldığım kitaplara direk tarih ve yer adını yazarım. Hala yaparım. Genelde kitap fuarlarından alırdım öncesinde ama son 2 yıldır covid falan da baya uzaklaştırdı haliyle. İzlenecek listemiz hayatta sonlanmayacak.. :D Annem kuzenimin eşiyle yeni evlerini temizledi sonra beni arayıp "Biz burdan eve geliyoruz hepimiz, yemek hazırla." Dedi ve bir koşu yemek hazırladım. Yorgunum bayağı yani.. Yarın da taşınmaya yardıma gideceğim. Bir yandan yerleştirme işleri falan. Şimdiden ona da yoruldum.. Yok bu bir sendrom ya ben rastladım birkaç kişiye daha. Adını unuttum sendromun da hatırlarsam yazarım. :D Sabah uyandığımda tüm odaları gezip perdeleri açarım hava çok soğuk olsa da her geri havalandırırım kapı pencereleri sonuna kadar açıp. Güneş görmeyince kendime gelemiyorum. Güneş açmadığında yatağımdan çıkasım bile gelmez, tüm gün depresif olurum. Yalnız değilsin ve bensin Capricim. :D
  4. Sen ben misin Capri?
  5. Ben manuel olarak yapıyordum o kitap düzeni işini de sonradan işte kitapları bırakınca onu da unuttum gittim.. Başladığım bitirdiğim tarihi, içinden sevdiğim kısımları ya da kendimce bir özet yazardım. Pü bana üzüldüm şu an. :D Öneri için daima buraya yazarım bundan sonra zaten ama izlenecekler listemi görmüşsündür bayağı bir dolu. :D Uzun bir süre almam sanırım. İyi akşamlar!! Herkes iyidir umarım.
  6. Biz iyi ummaya devam edelim sınavların için. SAO'ya da biraz ara verdikten sonra bitireceğim. En fazla 3 kısa serilik bir ara olur o da. :) Biyografik eserleri severim. O yüzden ileride kesin ekleyeceğim kütüphaneme. Ben çok kitap okumuyorum o yüzden açmadım hiç goodreads hesabı. Bir ara babama açacaktım o tam bir kitap canavarıdır, unutuyorum sürekli. Kütüphane üyeliği bile var. Beni yanına katamadı bir türlü. :D Düzenlenmiştir inşaallah. :D Şirin bir pp ama. Dikkati üzerine çekiyor iyi seçim. Ekliyorum listeme yeni önerini de!!
  7. Ben de kitap alacağım zaman toplu sipariş ediyorum, sepetime ekleyeceğim Martin Eden'ı. Tanıtımını okudum da duymuştum öyle hatırladım. Merak da ettim bakalım. Arte'yi baya öne çektim şu an. :D Düzenledim gibi MAL'ı ama nedense unuttuklarım var gibi geliyor ki var.. Neyse oradaki iconum Shirayuki'ymiş burda da güncelledim bebeğimi hatırlayıp. Artık sonsuza kadar bu kalacak. Çok kararlıyım. Oradaki nickimi de syncdes yaptım. Bir tane arkadaşım varmış ama kim onu bile bilmiyorum. :D SAO'a da biraz ara verdikten sonra en azından ilk sezonu bitiririm artık o halde.. Geçmiş olsun çok çok. Umarım sonuçları çok iyi gelir.
  8. Haruki Murakami'nin Sahilde Kafka'sını kesinlikle bir kez okumalısın. Ben farklı dönemlerde 2 kez okudum üzerinden bir süre daha geçmesini bekliyorum 3. kez için. Lovecraft'ı da hep okumak istemiştim ama kurgu kitap okumaktan uzaklaştığım bir döneme girdiğimde duydum adını o yüzden fırsatım olmadı o yazarla tanışmaya. İlerde belki.. Jack London'ı da severim ama Martin Eden elime geçmedi nedense. Mitsuboshi Colors'a göz attım şimdi diğerlerini de kaydettim. Hamichi Slumdunk Hamichi mi acaba onu mu hatırladın ki? Eskiden bir göz atmıştım ona. Arte'yi baya merak ettim ona da en yakın zamanda bakacağım. MAL hesabım var da aktif kullanmadım nedense en son güncellemeyi 2016da yapmışım az önce baktım. :D Bir ara hatırladığım kadarıyla güncellersem haberiniz olur. SAO'dan yedim. İlk baştaki kadar severek izlemiyordum ama kalan izleme isteğimin de çoğunu aldı götürdü. Teşekkürler! Listeme ekliyorum.
  9. Normalde spoiler yemek hevesimi kaçırmaz, pek etkilemez ama şu an sinirim bozuldu. Animemi değiştireceğim az komikli bir şeyler önermek isteyen var mı? Mümkünse okul olmasın.
  10. Kahvaltımı yaptım, çayımı yudumluyorum. Birazdan ders notlarımı toparlayacağım. Sınav öncesine bırakınca canıma okuyorlar. :D
  11. Sen neler okuyorsun? Murakami okumalısın ama kesinlikle bir araya sıkıştır. Japon kültürü de olunca okumuşsundur diye düşünmüştüm. Çevremdeki herkese öneririm. Adam hayata çok başka bakıyor. Yazdıklarına hayret ediyorum. 40 yıl düşünsem akıl edemem yani. Günaydın millet!!
  12. İnce bir kitap böyle arada 10-15 sayfa okumalık. Ben lisede ders çalışırken kaybettim kitap okuna alışkanlığımı sonra da nadiren kitap okur oldum. Arada kitap fuarlarına denk geldikçe Haruki Murakami kitapları alırım ama şu an elimde 2 tane var. Diğerlerini almadım elimde bir sürü okumadığım kitap olduğundan. Nasip bakalım. Okumuşsundur illaki Murakami'yi. Ben genel olarak severim tarzını. Kendimi bıktırmadan her işe bir göz atarım. Bir ara da çizim yapmaya takmıştım ama onu da kısa sürede bıraktım. Derslerde çizerdim. Çok beğenirdim. Sonra özene bezene çizdiklerim güzel olmazdı. :D Geçmiş olsun biraz geç gördüm yani umarım şimdiye kalmamıştır. Ve örgü örmek eğlenceli ya hele de giyilebilecek bir şeyse onu birinin üzerinde görünce insan mutlu oluyor. :D Bir de eskiden normalmiş örgü şeyler giymek, edinmek. Şimdi çok aşırı değer görüyor. El emeği göz nuru dedikleri olay işte. Çoğu kişi nasık uğraştın buna falan diyor üzülüyorum. Çok geleneksel aslında. İyi geceler diyeyim ben de o halde. Biraz yoğun geçiyor bu ara günlerim. Şimdi de yatağa gitmeden bir uğrayayım dedim buraya. Hiç rastlamadım desem yeri. Ya da uykulu olduğumdan cümlelerini anlamamış da olabilirim. Sabah yeniden okuyacağım yazdığın şeyleri. :D Herkese iyi geceleer.
  13. Ben de ayıp olmasın diye en azından sezonu bitiririm bakalım duruma göre. Haberiniz olur zaten. :D Büyü Dükkanı adında psikoloji üzerine bir kitap okuyorum. Kardeşim edebiyat klübüne üye de hala sürdürüyorlar birlikte kitaplar alıp okuyorlar. Ben aktif olarak katılmak istemedim ama kitaplardan faydalanıyorum. Önceden çok fazla roman okuduğumdan artık kısa hikayeler falan okuyorum gibi gibi. Daha çok vakit ayırmak istiyorum ama ayıramıyorum istediğim kadar. Ve kesinlikle örgü örmeyi denemelisin. Çok eğlenceli bir şey. Şu amigurumi işleri var ya onlardan da yaptım ama seri üretim bana göre değil arada bir zevkine değişik şeyler örüyorum. Kardeşime kazak kendime pofuduk bir yelek ördüm. İşte şimdi de yelek örmeye çalışıyorum. 10 güne biter sanırım. Onu da nadir ördüğümden bitiremiyorum. :D
  14. Konusunu okuyunca merak etmiştim bir de çok muhabbetini görünce başladım. Daha ilk sezondayım sanırım 12. Bölümde falanım. Biraz saptı konusundan cidden garip geliyor ama zaten günde 2 ya da 3 bölüm izlediğimden sıkılmıyorum şu anlık. İyiyim Capricim günüm verimli geçiyor biraz kitap okudum, örgi ördüm (Babam zorla kendine yelek ördürüyor, duygu sömürüsü yaptı. Bilmediğim halde örmeye çalışıyorum ama becerdim gibi az bir şey kaldı. :D ) derslerime göz attım falan. Kötüleşiyor gibi SAO da ama az az izlediğimden öyle vakit geçirmelik çok sıkmadı beni şu an. Ne güzel. İyi ki doğmuşsun Pika. Pika diyebilirim sanırım.
  15. Merhabaa hoş geldin. Ben de 25 yaşındayım. Mühendisim ama öğretmenlik okuyorum. Çoğu kişi garipser neden diye sorma lütfen. Anı yaşayan biriyim. :D Ben de en son bi 5 yıl önce falan aktif bir şekilde forum kullanmıştım ama alıştım sen de alışırsın. Bana bir ara acıklı anime önermeni isteyebilirim o halde. Ama şu an psikolojik olarak çok uygun değilim. :D İyi akşamlar!! Bugün pek uğrayamadım Sword Art Online sardı. Romantik kısımlarına giriş yaptım bir de. Asla beklemiyordum ama hoş.
  16. Tatlılar güzeldir. Bir de kilo aldırmasalar. Bugün 10 km yürüdüm öncesinde bir kafede 2 porsiyon tatlı gömdüğüm için... :D Şimdi biraz anime izlemeye geçiyorum. İyi geceler kendinize iyi bakın. Uyumak isteyene bolca uyku diliyorum. Bye!
  17. Ben yumurta kırarak başlamışımdır muhtemelen. :D Ben de mutfağı hep severdim de yemek yapmaya bayağı girişince annem tüm işi bana bıraktı artık o girmiyor mutfağa.. Kahvaltı yaparken "Akşama ne yapsam?" diye düşünmeye başlıyorum ve bu biraz yorucu. :D Cheesecake yaptırıyorlar bana sürekli mesela. Evde en çok yenen şey resmen.....
  18. Bekliyorum o halde. :) +1 Haklısın valla ekleyecek bir şeyim yok. :D Islak kek dünyanın en güzel ikinci şeyi bence.. İlk beyaz çikolatalı browni. Onu da denemelisin. Evde yemekleri ben yaptığımdan çok aşinayım birkaç yıldır mutfaksal işlere. Ama tatlı yapmak en keyif verenlerden. Ellerine sağlık ve afiyet olsun. :)
  19. Okuyunca canım yandı yine.. Çok zor bu diş işleri. Aynı nicki uzun süre ve farklı ortamlarda kullanınca gerçek isminden bir farkı kalmıyor maalesef ya, ama gizli de olsa tanınmak güzel oluyor. :D Her platformda ulaşılabilir olunuyor. 11 yaşına göre gayet hoşlar. :) Bence şimdilerde de birkaç deneme yap, onları da görelim.
  20. Benim hiçbiri çıkmadı hepsini farklı zamanlarda aldırdım, birini biraz geciktirdim de canıma okudu. :D İnşaallah sağlam çıkmaya devam ederler. sosyal medyada daha açık kullanıyorum ben de yine ama forumlarda biraz saklamak lazım geliyor nedense daha güzel. İlk başta garip gelmişti ama içime sindi yavaş yavaş, sağ ol. :) Belki bir gün o halde
  21. Aldırmadıysan onları kesinlikle aldır tam bir baş belası her biri....... Aslında o spoilerı da düşündüm ama nedense zaten fotoğraflar uzantıdan diye şeyapmamıştım, düzenledim şimdi teşekkür ederim. Adımın bir anlamı yok yani gerçek adımı soyadımı evirdim çevirdim eksilttim sonuna bir de "des" ekledim. Tamamen uydurmasyon. :D Teşekkürler yine. Yürüyüş gibi olduğundan kısa süreliğine durup çektim fotoğrafları o yüzden sadece ışığa ve çizgilerin doğrultusuna dikkat ettim o kadar. Teşekkür ederim, aynen öyle. :) Teşekkür ederim. :) At bence de, eminim çok güzellerdir.
  22. Evet evet asla tekrar uyumuyorum sonra garanti oluyor baş ağrılarım. Geçen hafta gömülü diş ameliyatına girdim dikişli falan haliyle.. Baya zorluydu onun ağrısıyla zor uyuyabildim ama sinirden ağlayacaktım az kalsın. Fotoğraf beklentin yüksek olmasın lütfen çünkü dümdüz çektim. :D Syn abla kulağa çok güzel geliyor Syn abla bunu beğendi. :) Konyaaltından Laraya gittim ben de Konyaaltında hava baya kapalıydı ama Lara açıktı. Fotoları yüklüyorum sorun yaşamam umarım şu an. Tabii ki!! En sevdiğim ve samimi bulduğum hitap şekli bu Syn abla diyebilirsin. Sen desen de sıkıntı değil. Öyle şeylere takılan biri değilim. :)
  23. Antalya'dan başka yerde yaşamak çok zor benim için. Üniversite için bile denizi olan şehirlerw bakmıştım. Kocaeliyi seçmiştim o yüzden.. Ve yağmur yapmadı... Ama yine de galerime iç açıcı fotoğraflar kaydettim. Eve döndüğümde seçeceğim sizin için. Oturduğum yerde bile uyurum ben o yüzden 12den önce uyumamaya çalışıyorum çünkü uyursam sabaha karşı 5 6 gibi uyanıyorum o da iyi olmuyor pek. ? Gök gürültüsü yoktu eğer Antalya'da yaşıyorsan sen de farketmişsindir. Antalyalıyım. ♡ Ve siz demene gerek yok. Sen ya da abla diyebilirsin. Bu ortamlarda, sosyal platformlarda neredeyse herkes abla der. :D Fotoğrafı da çektim ama yağmursuz..
  24. Geçer geçer, en olmadı biraz ara verirsin yine dönüyorsun kürkçü dükkanına, ben tecrübe ettim. Günüm güzel geçsin diye kendimi deniz kenarına atma yolundayım şu an. Akşama kadar denizi izleyeceğim. Hava da acayip kapalı umarım yağmur yağar. Denize yağan yağmur ayrı bir güzel oluyor. Fotoğraf da yüklerim güzel manzara yakalayabilirsem. Çok uyuyunca baş ağrıma olayı bende de var ve cidden gününü iğrençleştiriyor. Kolay gelsin derslerinde ve inşaallah istediğiniz ve sizin için en iyisi olacak geri kazanırsınız. ??
  25. Nana diğer animelere göre çok daha gerçekçi ve çizimleri falan da farklı olduğundan değişiklik oluyor. İyi bir seçim yapmışsın umarım yakın zamanda bıkkınlığın da geçer. Veee günaydın herkese. Gününüz güzel geçsin.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.