Jump to content

Aedh

Üyeler
  • İçerik sayısı

31
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Aedh got a reaction from £ɱŔ£Қה¥Ŕ in ( 26 / 26 ) Major 4   
    yeni bölümler için teşekkürler......çevirmen arkadaş bizim hergün durmadan yeni bölüm dememize bakma sen rahat rahat çevirini yap biz bekleriz nasıl olsa 4.sezon bitince biz bu sefer 5.sezon diye tuturacaz...:D :D :D :D
  2. Beğen
    Aedh reacted to Berker51 in Ace of Diamond Animesi Uzatıldı   
    Ace of Diamond Animesi Uzatıldı, 52. bölümde Bitmeyecek

Son yılların en iyi spor serilerinden birisi olarak gösterilen Ace of Diamond serisinin anime uyarlaması Ekim 2013′te başlamıştı. Bölüm sayısı 52 olarak planlanan seri, bu hesaba göre Ekim 2014′te bitecekti. Ancak mangasının devam etmekte olduğu Kodansha’nın Weekly Shounen dergisinin yeni sayısında duyurulan habere göre anime yarım yıl daha uzatılacak. Mart 2015′e kadar sürecek animede Sediou Lisesi’nin ulusal turnuvaya katılma mücadelesini izlemeye devam edeceğiz.
    Animenin daha uzun süre devam edeceğine sevindiniz mi?

Alıntı: animefantastica
  3. Beğen
    Aedh reacted to Sina in Tokyo Ghoul [Tanıtım]   
    Uzun süre önce başladığım ve aşırı sevdigim manga Toukyou Kushu'nun yeni çıkan harika animesi hakkında herkes bilgi sahibi olsun diye tanıtayım dedim. 

Eğer aranız kanlı şeylerle, yamyamlık ile, kusma ile alakalı sahneler ile iyi degil ise izlememenizi tavsiye ederim.

Tokyo Ghoul

Adı : 東京喰種(トーキョーグール), Tōkyō Kushu (Tōkyō Gūru)
    Tür: Seinen, Korku, Drama, Psikolojik, Aksiyon, Doğaüstü
    Animasyon Stüdyosu: Studio Pierrot
    Direktör: Shuhei Morita
    Karakter Tasarımları : Kazuhira Miwa
    Müzik : Yukata Yamada

Başlıca Seiyuular, 
    Natsuki Hanae Ken Kaneki
    Sora Amamiya Touka Kirishima Kana Hanazawa  Rize Kamishiro Mamoru Miyano Shuu Tsukiyama Sumire Morohoshi  Hinami Fueguchi Yūichi Nakamura  Renji Yomo Toshiyuki Toyonaga Hideyoshi Nagachika Shintarō Asanuma Nishiki Nishio Takahiro Sakurai Uta   Tanıtım:  Tokyo'da insanları yiyen gizemli hortlakların neden olduğu gerilim dolu bir korku hikayesi başlar. Bu gizemli hortlakların verdiği korku tüm insanları etkisi altına almıştır. Sıradan bir üniversite öğrencisi olan Kaneki, tıpkı kendisi gibi bir kitap kurdu olan Rize'yle Café Anteiku'da karşılaşır. Kaneki, kaderinin bir gecede değişeceğinin farkında değildir.   Animenin kısaca konusunu özetleyecek olursak  sakin bir yaşam süren kitaplara aşık Kaneki Ken adlı baş karakterimizin bir gün karşılaştığı ve hoşlanmaya başladığı Rize adlı güzel kadının bir gecede Kaneki'nin tüm hayatını alt üst etmesi sonucu Kaneki'nin tüm bu yeni olaylara ve tanımadığı dünyaya alışmaya çalışmasıdır. Fakat bu yeni dünya sandığından daha derin olaylar barındırıyordur.  
    Karakterler,

Kaneki Ken,

Touka Kirishima,

Nishiki Nishio,

Rize Kamishiro,

Shuu Tsukiyama,

Diğer karakterler, 

Aklıma gelen önemli karakterleri tanıtmak istedim, bunun dışında yardımcı karakterlerimiz de var.
    Fakat daha derine inmek istemedim spoiler olarak. Hikaye ilerledikçe görecegiz zaten.

Karakterler tamam ama peki bu ghoul denen şeyler ne diye sorarsak,

Seri hakkında bir kaç resim,

Kendim kişisel olarak mangasını da okumanızı öneririm. 132'ye kadar raw bulunmakta fakat ingilizce çevirisi 73'de. Biraz araştırırsanız aradaki bölümlerin özetlerini veya editlenmemiş çevirilerini bulabilirsiniz. Malesef türkçe çevirisi yok. Umarım animenin çıkışı ile manga satışları ve popüleritesi artar. 

Umarım böyle bir tanıtım yararlı olmuştur.  İlk kez bir seri tanıttım, kusura bakmayın :D
  4. Beğen
    Aedh got a reaction from Miranza in Kingdom Animesi'nin 2. Serisi 1 Mart'ta Sona Eriyor   
    aynen bende katılıyorum bir önceki yoruma 3.sezon gelir ayrıca animedeki isimler olaylar hep tarihte kayıtlı çinin birleşimi filan yani....meraktan bakmıştım çin tarihine....
  5. Beğen
    Aedh got a reaction from Mothvoiff in Eiken Türkçe Altyazılı Ecchi   
    Eiken

Zashono Okulu; ilkokulundan, lisesine ve üniversitesine kadar hepsi aynı kampusta bulunan 54.000 öğrencili devasa bir okuldur. Bu kalabalık okulun değişik kulüpleri arasında biri diğerlerinden çok farklıdır: Eiken Kulübü.
    Güzel olduğundan çok çılgın denilebilecek bir başkana sahip bu kulübün bütün elemanları birbirinden gariptir ve herkes Eiken Kulübü’nün kötü bir kulüp olduğunu düşünmektedir.
    Lise birinci sınıf öğrencisi Mifuke Densuke, başına neler geldiğini anlayamadan kendisini Eiken Kulübü’ne katılmış bulur. Şimdiye kadarki sıradan hayatı bir anda güzel kızlar, tutku ve romantizmle çalkalanmaya başlayınca Mifune neye uğradığını şaşırır. Bu da yetmezmiş gibi hoşlandığı kıza hediye alabilmek için en az bu kulüp kadar garip olan ve her yıl düzenlenen okulun geleneksel yarışmasını kazanmak zorundadır!

1.Bölüm
    http://hotfile.com/dl/144365002/e944795/eiken_(1).avi.html
    2.Bölüm
    http://hotfile.com/dl/144372060/4441259/eiken_(2).avi.html

+ Karma (rep) Lütfen....:D
  6. Beğen
    Aedh got a reaction from Ephenda in Eiken Türkçe Altyazılı Ecchi   
    Eiken

Zashono Okulu; ilkokulundan, lisesine ve üniversitesine kadar hepsi aynı kampusta bulunan 54.000 öğrencili devasa bir okuldur. Bu kalabalık okulun değişik kulüpleri arasında biri diğerlerinden çok farklıdır: Eiken Kulübü.
    Güzel olduğundan çok çılgın denilebilecek bir başkana sahip bu kulübün bütün elemanları birbirinden gariptir ve herkes Eiken Kulübü’nün kötü bir kulüp olduğunu düşünmektedir.
    Lise birinci sınıf öğrencisi Mifuke Densuke, başına neler geldiğini anlayamadan kendisini Eiken Kulübü’ne katılmış bulur. Şimdiye kadarki sıradan hayatı bir anda güzel kızlar, tutku ve romantizmle çalkalanmaya başlayınca Mifune neye uğradığını şaşırır. Bu da yetmezmiş gibi hoşlandığı kıza hediye alabilmek için en az bu kulüp kadar garip olan ve her yıl düzenlenen okulun geleneksel yarışmasını kazanmak zorundadır!

1.Bölüm
    2.Bölüm

7. Beğen
    Aedh got a reaction from exista in Eiken Türkçe Altyazılı Ecchi   
    Eiken

1.Bölüm
    2.Bölüm

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.