Jump to content

Pukilayy

Üyeler
  • İçerik sayısı

1
  • Son ziyareti

Profil Bilgileri

Pukilayy üyemizin başarıları

1. Pukilayy

Anime'ye Nasıl Başladınız?

Yu-gi-oh sağ olsun onunla beraber başladım. Kartlarını sakız ile beraber bakkallardan toplar olduk. Mahallede ağabeyimle beraber yarışlar düzenledik. Pegasus misali, çocukların artık bizden uzak duruşunu izledik. Sonra bunca zafer bunca sevinç, gözyaşı sonucunda kendimizden başka oynayacak kimsemiz kalmadı. Eee büyüdük bu dönemde haliyle sonra Japoncası varmış onu izleyelim diyerek, ilk başka nasıl anlayacağız yaa, safsatalarından sonra birde altyazıyı takip edememe, sorunlarıyla başladık. Sonra bir arkadaşım Golden time adlı, anime önerdi ben zannediyorum ki yu -gi -oh dan başka anime yok, onu da izledim ama o yaşlarda pek de anlayamadım. Ondan sonra izlediğim ve hep ilk 30 bölümde vazgeçtiğim anime 'Bleach' animesiydi çok sıkıcı gelmişti. Bu ara süreçte yine kendimi online oyunların, tuzağına düşürmüştüm. knight / metin2/ silkroad/wow... derken derslerimde tatlı çöküşlerle, oyunlar ve bilgisayar yasaklandı. Sonra bir süre, internet kafelerde süründük. Animeleri abim izlerken öyle göz ucuyla bakıyordum. Oyunlardan vazgeçtiğim dönemde, animeyi hayatıma aldım. Bütün uzun serileri o dönem izlemeye başladım. bu süreç çok hızlı geçti, birden kendimi lise döneminde buldum. İlk sene, elimi eteğimi anime ve oyunlardan çektim. Sonra okul değiştirmemle beraber oldukça popüler lol adlı oyuna geçiş yaptım 2. senemi çöp ettiğim dönemimdir. Lise 3 narutoyu 3. kez tekrara aldığım, başka hiçbir seriden tat alamadığım dönemler, çizimlerimde artık full animeye yönelikti. Oyunları bıraktıktan sonra neyi sevdiğime karar verdim. Resim yaptım delicesine, lise son da resim ve ders çalışmayı beraberinde götürdüm. Animeleri artık nadir ve kısa serilerden seçiyordum. Yabancı dizi kültürüm, o dönemler pek yoktu, mezun olduktan sonra ona da el sürdüm. Yetenek sınavlarına hazırlandım gsf animasyon olsun diye kazandığım diğer şehirlere gitmedim. Şuan tekrar hazırlanıyorum artık animasyon olmasa bile gideceğim işsiz psikolojisinde değilim fakat evimde oturup çizerken zamanım çok verimsiz geçiyor bunu üniversite de verimli hale getirebileceğimi kavradım. Sanat ortamında, çevren yoksa işlerini gören de yok maalesef, sonuç olarak anime hayatımın her alanında var. İyi ki de tanışmışız, kendimi bulmamı sağlayan bir çok seri izledim. Küçük yaşta anlayamadığım büyüyünce tekrar izleyip ayrı tat aldığım çok seri oldu. İlerde çocuklarım olursa onları da bu çukura atacağım oh mis.. Buraya kadar gelip okuduysanız ayrı teşekkürler seviliyorsunuz
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.