Jump to content

AliAnkara

Üyeler
  • İçerik sayısı

12
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    AliAnkara reacted to Nones in ( 12 / 12 ) Kaguya-sama wa Kokurasetai?: Tensai-tachi no Renai Zunousen 2   
    Anime Adı : Kaguya-sama wa Kokurasetai?: Tensai-tachi no Renai Zunousen 2
    Anime Türü : Komedi, Psikolojik, Romantik, Okul, Seinen
    Bölüm Sayısı : 12 / 12
    Yapım Yılı : 2020
    Çevirmen : SelimTheMartian
    Düzenleme : Nones
    Özet: Kaguya-sama wa Kokurasetai: Tensai-tachi no Renai Zunousen animesinin ikinci sezonudur.
      Klasör Linki

This is the hidden content, please Giriş yap veya Kayıt ol TAÇE Discord Sunucusu

2. Beğen
    AliAnkara reacted to Nones in ( 12 / 12 ) Kaguya-sama wa Kokurasetai?: Tensai-tachi no Renai Zunousen 2   
    1. ve 2. bölümler eklenmiştir.
    İyi seyirler. İyi arşivler.

Not: Aramıza hoş geldin Selim 
  3. Beğen
    AliAnkara reacted to Eolo-sama in ( 12 / 12 ) Kaguya-sama wa Kokurasetai?: Tensai-tachi no Renai Zunousen 2   
    Hadi bakalım Selim kolay gelsin şimdiden 
    Elinize sağlık ikinizin de 
  4. Beğen
  5. Beğen
    5. bölümler eklenmiştir.
  6. Beğen
  7. Beğen
  8. Beğen
    3. bölümler eklenmiştir.
  9. Beğen
    AliAnkara got a reaction from Eolo-sama in ( 12 / 12 ) Kaguya-sama wa Kokurasetai?: Tensai-tachi no Renai Zunousen 2   
    Elinize sağlık ?
  10. Beğen
    AliAnkara reacted to haikurema in Anime konularının kısır döngüye girmesi   
    Anime Türkiyede çok legal bir sektör değil :D, bir şeyleri değiştirebilmemiz neredeyse imkansız. Japon izleyici kitlesinin takdirine kalmış bir şey bu ama alan memnun satan memnun sanırım. Bu konuda tavsiyem güncel serilerden belli başlı kaliteli bulduklarınızı takip etmek ve güncel olmayan serilere yönelmeniz olacaktır. Eski animeler bu konuda gerçekten zengin ve özgün içeriğe sahip. Eski çeviri'nin serilerini takip etmenizi öneririm. 
  11. Beğen
    AliAnkara reacted to Antreas in Anime konularının kısır döngüye girmesi   
    Arkadaşlar dikkatinizi vermeniz durumunda artık son çıkan animelerin basitleştrilip konularını hep "yüksek izlenme ve beğeni alan animelere" özenilerek yapıldığını hatta direk "copy-paste" yapıldığını fark edebilirsiniz. Bu kısır döngüyü yaratan bazı anime türlerinden bahsedecek olursak;
    1- İsekai
    2- SAO tarzı (level atlamalı mmorpg vb.)
    3- Üreticilerin sevildiği sandığı, ama büyük kısmın izlemekten pek haz etmediği spor ve rekabetçi okul animeleri.
    4- Gizem,Polisiye.
    vb...
    Artık bu konulardan sıkıldım, ve yeni sezon animelerinin "tag"laraına ve konusuna bakınca animeye karşı bir önyargı beslemek ve "hep aynı şeyler" demekten bıktım. Daha özgün konulu animelerin çıkması taraftarıyım, ve çıkana kadar da pes edip anime izlemeyi barkacak değilim. Umarım gözümüzü kara çıkartmazlar ve bu yıl yüzümüz güler.
    Siz ne düşünüyorsunuz benimle aynı fikirde misiniz yoksa "yoo benim için sıkıntı yok" diyenlerden misiniz. Uzun zamandır bu konu kafamı karıştırıyordu, ve sizlere açmak istedim. Sizin düşünceleriniz nelerdir, paylaşırsanız sevinirim.

12. Beğen
    AliAnkara reacted to haikurema in Premium özellikler   
    Fikriniz teoride gerçekten güzel. Premium özellik yerine doğrudan üyelerden bağış bile toplanabilir. Lakin bunun pratikte uygulanmasının çok zor olacağını düşünüyorum. Telif meselesi, çeviri takımları ve bağımsız çevirmenlerin tutumu. Ve en önemlisi kendini bilmez izleyiciler. Eminim ki, ''ben buraya para veriyorum nerede benim serim?'' diyecek çok kişi çıkacaktır. İş davalık olmaya bile gidebilir. Bağış gibi düşünürsek ise yine tepkiler gelecektir, yurt dışında her ne kadar bir bağış sistemi paypal gibi hizmetlerce oldukça kolay işlediği için mümkün gözükebilir ama çok sağlıklı çalışacağını sanmıyorum. Son olarak ise Turkanime'nin böyle bir risk almasını kendi açımdan da doğru bulmam.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.