Jump to content
Türk Anime TV Forum

haikurema

Üyeler
    112
  • Son ziyareti

• Başarı

8

haikurema kullanıcısının son zaferi 21 Ocak

haikurema en beğenilen içeriğe sahiptir

3 takipçi

haikurema hakkında

• Derece
    Level 1
  • Doğum tarihi 12 Eylül

Kişisel Bilgiler

• Hakkımda
    Romantizm türüne aşina bir Bağımsız çevirmen
  • Web Sitesi
    https://haikuremasubs.blogspot.com.tr/

Profil Bilgileri

• İlgi Alanları
    Japon kültürü, Resim yapmak, Kitap okumak

Son profil ziyaretçileri

2.683 kez ziyaret edildi
  1. Torrent sitelerinden (Örneğin nyaa.si) raw versiyonlarını indirip planetdb gibi alt yazı sitelerinden Türkçe alt yazıyla izle. anime kalesi diye bir anime indirme sitesi de vardı. Veyahut izlemek istediğin animenin çeviren fansubunun internet sitesinde çoklu indirme linki var mı diye kontrol et.
  2. haikurema

Anime konularının kısır döngüye girmesi

+999999999999
  3. haikurema

Türkanimede gezinti

https://docs.google.com/document/d/1vG5VhzmU2mTKnOoWPsGB1APmyYQYPSa2mHrbg0LKa3g/edit?usp=sharing AMV yapmayı düşünürseniz şu arşivi de paylaşayım. İçerisinde birçok animede karakterlerin hangi sahnelerde gözüktüğüyle ilgili güçlü bir arşiv var. Atıyorum Akame ga Kill animesinden Tatsumi ile ilgili sahnelere ulaşmak istiyorsanız tek yapmanız gereken listeden akame ga kill'e gelip tatsumi ile ilgili başlığa bakmanız.
  4. haikurema

Anime konularının kısır döngüye girmesi

Anime Türkiyede çok legal bir sektör değil :D, bir şeyleri değiştirebilmemiz neredeyse imkansız. Japon izleyici kitlesinin takdirine kalmış bir şey bu ama alan memnun satan memnun sanırım. Bu konuda tavsiyem güncel serilerden belli başlı kaliteli bulduklarınızı takip etmek ve güncel olmayan serilere yönelmeniz olacaktır. Eski animeler bu konuda gerçekten zengin ve özgün içeriğe sahip. Eski çeviri'nin serilerini takip etmenizi öneririm.
  5. haikurema

Türkanimede gezinti

Daha çok emek vermelisin. Turkanime köşesi anime önerileri diye bir seri oluşturup anime listeleri yapabilirsin. Böyle gezintiyi güncel seriler üzerinden hepsinin ana sayfasını açtıktan sonra genel bir değerlendirme yap, videoda görmek izleyici açısından sıkıcı. Çok fazla editlik işi yoktur bu videoların ama öncelikle kendine kaliteli bir mikrofon alabilirsin, 50-100 TL arası bir tripodlu mikrofon işini görecektir. Basit ama detaylı bir program arıyorsan Camtasia 8, stabil ve basit bir program arıyorsan Movavi Video Editor 15 programlarını edit için kullanabilirsin. Kapak, thumbnail, banner yapmayı öğren. Canva.com isimli siteyi bu iş için kullanabilirsin, profesyonel tasarımlar arasında ilham verici olur. Bir opening yapmayı düşünüyorsan panzoid.com sitesini öneririm, kendine güzel op'ler yapabilirsin. Haricinde farklı içerikler çıkarmayı düşün. AMV, anket, top listeleri, turkanime yerine MAL versiyonu, manga'yla ilgili içerikler (manga-tr'de gezinti :D), animeyle ilgili belli başlı konuların üzerinde durabilirsin. Waifu, otaku, hikikomori gibi terimlerin ne anlama geldiği, OVA, ONA, TV vb. kısaltmalar ne demek, deredere kültürü (yandere, tsundere, koudere vb.), animeyle ilgili sorulara cevap verebilirsin. İnsanlardan soru alırsın vs. Aklıma şimdilik gelen tavsiyeler bunlar ^^, kolay gelsin.
  6. Boyutlar arası yolculuk yapabilen bir gezgin kulağa güzel geliyor. Tsubasa Chronicledeki gibi karakterlerimizin boyut değiştirerek çıktığı maceralar gibi bir hayata sahip olmak güzel olabilirdi. Ve tabii ki bunun yanında da uzun bir hayat ya da en azından ölümsüzlük. Bir tanrı olmak, bir melek olmak güzel olabilirdi.
  7. haikurema

Zengin içeriğe sahip webtoon siteleri

Takip ettiğim çok fazla webtoon var, hangisini önereyim ki? Ama site olarak önerecek olursam şöyle ki; Türkçe Siteler: Manga-tr: Bilmeyen yoktur zaten :D. Bağımsız işlerin döndüğü birçok seri var. Her summon'' , Eleceed vb. şimdi aklıma gelenler. Genellikle aralarından birini beğendiğim zaman İngilizcesine geçiyorum. Epik Manga: Solo Leveling serisini oldukça hızlı bir şekilde güncel olarak yayınlıyorlar. Kendilerinden takip etmeme vesile. Haricinde Yao Shen Ji, The Gamer gibi popüler seriler de cabası. Mangawt: Moshi Fanren, A Returner’s Magic Should Be Special gibi serileri oldukça hızlı çeviriyorlar. Yine kendilerinden takip etmeme vesiledir. Seri Manga: Meşhur Noblesse'yi kendilerinden bitirmiştim. Haricinde İngilizcesini de takip etsem bile popüler Shounen mangalarını kendilerinden okuyorum. Manga Denizi: Webtoon olarak değil ama black clover ve fairy tail serileri için. Ve daha nice harika seriler çeviren fansublar, hepsini anmak isterim ama birini andık mı gerisi gelecektir. O kadar da vaktim yok maalesef. İngilizce Siteler: WEBTOONS: Webtoon arayanlar için cennet gibidir :D. Birçok bağımsız çizerin yapmış olduğu işler var, bazı gönüllü Türk fansublar da buraya çevirilerini yüklüyor. Tower of God gibi hayatımda okuduğum en harika webtoonlardan birini okumak için kullanıyorum çoğunlukla. Haricinde takip ettiğim birçok bağımsız isim var, uygulamasını da baya pratik buluyorum. Mangatoon: Legal olarak WEBTOONS gibi bağımsız yapımları okuyabileceğiniz bir yer. Divine Doctor serisini okumak için kullanıyorum çoğunlukla, site arayüzünü yine oldukça pratik buluyorum. Web Comics: Shoujo cenneti buralar :D, romantik seriler arayanlar için bire birdir yani. Mangadex: Yine bazı gönüllü Türk fansublar buraya çevirilerini yüklüyor. Genellikle manga için kullanıyorum. Uygulamasının arayüzünü pek iyi bulmuyorum. Mangazuki: Baya korsan bir site aslında :d, neden kullandığımı ben de bilmiyorum. Sitede belli başlı paralı webtoonları her kim siteyi açtıysa o bölümlerin telefonuyla ekran görüntüsünü alıp yüklemiş. Sırf ona kullanıyorum. Bir de Doctor Elise için tabii ki. Birkaç ufak takip ettiğim seri de var ama bazı yaoilerin devamı da yine ücretli olduğuna buradan okuyorum :d. Tachiyomi: Üzerine bahsedilmesi gereken çok fazla şey var, telefon için çok kullanışlı. Özellikle çevrimdışı kullanacaksanız. Mangazone: Basit ve kullanışlıdır. Daha kullandığım birçok isim var, mesela Chrunchyroll Manga uygulaması ile Boruto gibi serileri okumak için Shounen Jump'ın uygulaması. Bu liste uzar gider.
  8. haikurema

Premium özellikler

@seahindeniz Size şapka çıkarıyorum efendim, belirttiğim sorunları açıklamakla kalmayıp önerilerinizi de sunmuşsunuz. Bu öneriyi site kodlayıcısının görmesini umalım ve cevabını bekleyelim öyleyse :).
  9. haikurema

Disqus Problemi

Kullandığınız tarayıcıyı öğrenebilir miyim?
  10. haikurema

Disqus Problemi

Mobilde mi bu sorunu yaşıyorsunuz, PC'de mi?
  11. haikurema

EN İYİ TÜRKÇE MANGA SİTESİ

Manga-tr
  12. haikurema

Premium özellikler

Fikriniz teoride gerçekten güzel. Premium özellik yerine doğrudan üyelerden bağış bile toplanabilir. Lakin bunun pratikte uygulanmasının çok zor olacağını düşünüyorum. Telif meselesi, çeviri takımları ve bağımsız çevirmenlerin tutumu. Ve en önemlisi kendini bilmez izleyiciler. Eminim ki, ''ben buraya para veriyorum nerede benim serim?'' diyecek çok kişi çıkacaktır. İş davalık olmaya bile gidebilir. Bağış gibi düşünürsek ise yine tepkiler gelecektir, yurt dışında her ne kadar bir bağış sistemi paypal gibi hizmetlerce oldukça kolay işlediği için mümkün gözükebilir ama çok sağlıklı çalışacağını sanmıyorum. Son olarak ise Turkanime'nin böyle bir risk almasını kendi açımdan da doğru bulmam.
  13. haikurema

Chikara Fansub

Ellerinize sağlık, sonraki çalışmalarınız için de şimdiden kolay gelsin.
  14. haikurema

Honzuki no Gekokujou 2nd Season

Şimdiden ellerinize sağlık. Çok heyecanlı bir seri olduğu için önce İngilizcesini izleyip üzerine sizinkini izliyorum, devam sezonunun gelmesini dört gözle bekliyorum. Bu sezonun bence en kaliteli isekai serisiydi.
  • Yeni Oluştur...