Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

haikurema

Kayıtlı Üye
  • Content Count

143
  • Last visited

• Days Won

10

haikurema last won the day on March 7

haikurema had the most liked content!

4 Followers

About haikurema

• Rank
    Level 1
  • Birthday September 12

İletişim Yöntemi

• AIM
    Romantizm türüne aşina bir Bağımsız çevirmen
  • Website URL
    https://haikuremasubs.blogspot.com.tr/

Profil Bilgileri

• İlgi :
    Japon kültürü, Resim yapmak, Kitap okumak

Recent Profile Visitors

2,905 profile views
  1. Şu yazdığım başlığa bir göz atın lütfen.
  2. Bu nasıl soru efendim ? Bir türü sevmekle cinsiyetin pek bir alakası olduğunu düşünmüyorum. Zira battle shounen serilerinin aksine romantizmli shoujo serilerine bayılırım. Kendi fansubumda da çevirdiğim çoğu seri shoujo üzerinedir. Yer yer shoujo ai ve shounen ai okumuşluğum bile oldu .
  3. Devam tarihi duyurulmadı, COVİD-19'dan dolayı da yakın tarihte devam sezonuna ilişkin bir duyuru alabileceğimizi sanmıyorum. Kısaca ne zaman geleceği belli değil ve devam sezonunun geleceğine ilişkin bir duyuru da yok.
  4. Kimsenin ne olduğunu bilmediği bir dünyada modern icatlar yapmakla ilgili bir şeyler arıyorsan Knight's Magic gibi, önerebileceğim seriler şunlardır; Dr. Stone : Bizzat konusu bu :D. Deli bir bilim insanının ilkel dünyada yükselişi diyebiliriz kısaca. Manyak bilim bir insanı olan Senku isimli bir herif her şeyi sıfırdan icat etmeye başlıyor. Teker teker adımlarını anlatıyor seride. Honzuki: Kitap okumayı çok seven birinin kitaplara ulaşmasının imkansız olduğu bir dünyada gözlerini açmasıyla başlıyor seri. Ana karakterimiz hem kitapların sadece soyluların ulaşabileceğini fark ediyor hem de azıcık hareket etse yorulacak bir çocuğun bedeninde olduğunu fark ediyor. Orta çağ dünyasında kağıt ve kitap yatma serüvenini izliyorsun. Farklı farklı modern icatlar da yapıyor. Mutlaka izle derim.
  5. 6 yıla yakındır bu hobiyi yapıyorum ve hiçbir zaman alt yazı dosyalarımı paylaşmadım. Bu bağımsız çevirmenin ya da fansubun kendilerinin bileceği iş. Kimi kişi veyahut kişiler herkes yararlansın diye softsub halde çeşitli sitelerde yayınlar, kimi kişi veyahut kişiler emeklerinin kullanılmasını istemediğinden hardsub formatta yayınlatmayı ya da yayınlamayı tercih ederler. İki farklı yönteme saygı duymakla birlikte yayınlamama taraftarıyım.
  6. Edo tensei için kurban vermek lazım :D.
  7. Ayrıca havalı . Böyle çok level olan insanları görünce imrenmiyor değil insan.
  8. Açık kaynak kodlu Tachiyomi uygulamasını kullanabilirsin. Önceden manga-tr ile Türkçe olarak da geniş bir kütüphanesi vardı lakin halen çalışıp çalışmadığını bilmiyorum. Türkçe olarak Wordpress'te Madara teması kullanan tüm fansub ve manga sitelerinden bölüm çekebiliyorsun lakin.
  9. İkinizde de netflix varsa Netflix Party eklentisini opera ya da chrome'ye kurarak beraber anime, dizi veyahut film vb. izleyebilirsiniz. Watch2gether sitesinde dailymation'daki videoları falan izleyebiliyorsunuz. Güncel serilerin birçoğunda fansublar dailymation alternatifi de kullanıyor. Diğer bir seçenek ise canlı yayın gibi ekran görüntüsü paylaşarak izlemek. Rabb.it'in yeni platformu kast.gg uygulaması, skype veyahut en basitinden discord'un yayın özelliği işinizi görecektir.
  10. @Thor_The_GOD Türler anime bilgilerinin de çekildiği myanimelist.net sitesinden alınıyor. Doğal olarak orada olmayan bir tür turkanime sitesinde de bulunmuyor.
  11. @mcturkmen @Dochimedo @Yigitsama Tavsiyem myanimelist hesabı açmanızdır. Turkanimenin de kullanışlı bir sistemi olsa da kaybolma ihtimali bulunuyor maalesef listenizin. Myanimelist bu konuda daha kapsamlı ve garantili. Ayrıca nasıl kullanacağınıza ilişkin fikir edinmeniz açısından şu videoyu izleyebilirsiniz;
  12. Çeviri gönüllü ve korsan bir hobidir. Emek verdiğimiz alt yazılar hakkında yasal bir telif hakkımız yok. Çünkü içerik hakları bize ait bir şey değil. Lakin yine de bu davranışın çok da etik olacağını düşünmüyorum. Ben genellikle çevirinizi sitemizde yayınlayabilir miyiz diye gelenlere fansubumun ismi belirtildiği takdirde sorun olmayacağını söylüyorum lakin her fansub benim mantığımda yaklaşmayacaktır. Zaten izinsiz fansublardan ve turkanime'den anime çeken çok sayıda yer mevcut. Tavsiyem her fansubla iletişime geçip yüklediğiniz animeleri koymak konusunda onlar için bir sıkıntı olup olmayacağını sormanızdır. İzin faktörü burada önemli, gerisi fansubların inisiyatifine kalmış bir şey.
  13. Nekoculuk bir yaşam biçimidir efendim . Ama geliyor isteğiniz, bu oyunu da oynamayalı baya oldu (Yaklaşık 5-6 ay). Şimdi de alttaki bana gözlerine baktığında oturup şiir yazacağın kadar güzel gözlere sahip bir shoujo erkeği bulup getirsin.
  14. Efendim umarım hazırsınızdır :d, bugün yeni bölüm geliyor. Şimdiden ellerinize sağlık, beklemedeyim.
  • Create New...