Jump to content

haikurema

Kayıtlı Üye
    216
  • Last visited

• Days Won

13

haikurema last won the day on September 13

haikurema had the most liked content!

5 Followers

About haikurema

• Birthday September 12

İletişim Yöntemi

• AIM
    Romantizm türüne aşina bir Bağımsız çevirmen
  • Website URL
    https://haikuremasubs.blogspot.com.tr/

Profil Bilgileri

• İlgi :
    Japon kültürü, Resim yapmak, Kitap okumak

Recent Profile Visitors

3914 profile views

haikurema's Achievements

1. Çok bir olayı olmayan bir seriydi zaten. Yaşamdan kesitleri için izlenir .
  2. Çok teşekkür ediyorum :.), yeni görebiliyorum. Çevirmenlikte çoktan 5. yılı devirdik bakalım da o da gidiyor işte.
  3. -KONU GÜNCELLENDİ- DÜZENLEME TARİHİ: 11.09.2021 12.18
  4. Yeni bir ara yüz hazırlanmakta, bunun için bir konu açılı. Şayet öneriniz varsa tablo için yetki isteyip belirtebilirsiniz. İlgili konuya gitmek isterseniz tıklayın.
  5. Şu anda ve bundan sonra yapacağınız tüm seriler için kolaylıklar dilerim, hayırlı olsun.
  6. Eskiden ekleyebileceğiniz ayrı bir panel vardı ama kapatıldı. Şimdi eklemek için discord sunucusundan KuramaUN, Torotoro ya da Chas kullanıcı adlı yetkililere yazmanız gerekir. Çeviri dosyanızı atın, incelendiği takdirde varsayılan olarak eklenir.
  7. -KONU GÜNCELLENDİ- DÜZENLEME TARİHİ: 10.07.2021 21.55
  8. Blu-ray Disk anlamına gelir. BD Anime'ler, TV'de yayınlanmayıp disk formatında (DVD, CD eski muadilleridir) özel olarak satışa sunulur. BD Animesi sansürsüzdür, içinde BD'ye özel ek sahneler, çizim düzeltmeleri, 1080p görüntü kalitesi ve Special adı verilen kısa anime bölümleri bulunur. Bazı serilerin OVA olarak yayınlanan yan, özel veyahut devamı niteliğinde bölümleri de BD formatta çıkar. Ayrıca anime filmleri de BD olarak satışa çıkabilir. Hatta birçok kimse izlemek için BD'sini bekler. Fansub'lar da sinema çekimi yerine BD versiyonundaki 1080p görüntüyü bekler elbette ^^. Şu an BD'si beklenen birçok film var mesela.
  9. Merhabalar efenim :D, nasılsınız inşallah? Görüşmeyeli epey oldu. Girmişken bir selam vereyim dedim. Çevirdiğim seri final verdi , artık gönül rahatlığıyla maratonlayabilirsiniz.
  10. -KONU GÜNCELLENDİ- DÜZENLEME TARİHİ: 28.06.2021 22.55
  11. Dediğim siteyi kullanın öyleyse, İngilizce, Japonca alt yazılı izleyebiliyorsunuz. Üstelik ister sadece kanjilerle birlikte Japonca alt yazı, ister sadece hiragana, katakana ya da düz romaji. İster ikisini birlikte falan izleyebiliyorsunuz.
  12. Arama kısmı biraz sıkıntılı, yeni türkanime ara yüzüne geçtiklerinde düzelteceklerdir ama şimdilik google'da ''Arayacağınız serinin adı türkanime'' şeklinde aratırsanız daha doğru sonuç alabilirsiniz.
  13. Ne olduğuyla ilgili zerre fikrim yok ama foruma girdiğimde üst üste bildirim almıştım 1 yıldır kullanıyorsun aferin, şu, bu diye . Dahil edilmiş demek oluyor yani sanırım .
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.