Jump to content
Türk Anime TV Forum

haikurema

Üyeler
 • Mesaj sayısı

  90
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

 • Başarı

  6

haikurema kullanıcısının son zaferi 7 Kasım

haikurema en beğenilen içeriğe sahiptir

3 takipçi

haikurema hakkında

 • Derece
  Level 1
 • Doğum tarihi 12 Eylül

Kişisel Bilgiler

 • Hakkımda
  Romantizm türüne aşina bir Bağımsız çevirmen
 • Web Sitesi
  https://haikuremasubs.blogspot.com.tr/
 • Skype
  haikurema

Profil Bilgileri

 • Cinsiyet
  Erkek
 • Konum
  Antalya
 • İlgi Alanları
  Japon kültürü, Resim yapmak, Kitap okumak

Son profil ziyaretçileri

2.537 kez ziyaret edildi
 1. haikurema

  Site gelişimi

  Siteden kastettiğiniz türkanime ise türkanimenin politikasına göre belli başlı serilerin yüklenmesi yasak. Örneğin +18 aşırı çıplaklık içeren serilerin yüklenmesi yasak olduğu gibi. Lakin o türdeki +18 serilerin çıplaklık içeren sahneleri sansürlenip cinsel içerikli sahneleri çıkarıldıktan sonra TV formatında yayınlanabilecek hale getirilebiliyor. O durumda yayınlanabilmesi mümkün oluyor, birkaç örneği mevcut. Haricinde myanimelist sitesinde olmayan herhangi bir seri anime olarak sayılmayacağı için (Örneğin amerikan yapımı çizgi filmler) eklenmesi mantıklı olmaz. Kore yapımı, Çin yapımı belli başlı anime olarak sınıflandırılan seriler yeni yeni sektöre girdiği için myanimelist'de olmayabiliyor lakin istisnalar kaideyi bozmaz ^^.
 2. haikurema

  Televizyon

  Bence bir netlix hesabı satın alın, böylece hem dizi hem film hem de anime izleyebilirsiniz. Android temelliyse anime izleme uygulamaları önerebilirim ama o uygulamalar telefon temelli çalıştıkları için istediğinizi vermez. Haricinde yapabileceğiniz şey televizyonunuzdaki tarayıcı sayesinde internet üzerinden anime açarak izlemek. Veyahut bir yerden anime indirip televizyonunuzun multimedya özelliğini kullanarak izleyebilirsiniz. Lakin gerçekten en büyük önerim netflix kullanmanızdır. Televizyon rahatlayıp üşengeçlik yapacağınız yer olacağı için kim uğraşır film indirmekle, tarayıcıdan anime açmakla :D, direkt uygulamasından tek tıkla izleyebilirsiniz.
 3. haikurema

  bi Rank sistemine ne dersiniz

  Bu tarz şeylerde en hoşlanmadığım şey aldığı rank ile böbürlenen insan topluluğu. Discordda çok yaşanan bir şey. Altı üstü bir ünvan. Haricinde onun da hilesini yapan olur :D. Anime izleyen botlar vs. Pek sağlıklı bir öneri değil. Discordda bunun için bir bot yazılabilir ama bunu bir siteye uyarlamanız zor. Ayrıyeten turkanimenin chati Chatango temelli. Chatangoda ünvan vb. gibi olaylar yok.
 4. Bence mangasını hızlıca oku. Animedeki fillerleri izlememiş olursun, ve manga daha çabuk tüketilen bir şey olduğu için kaldığın yere hemencecik gelirsin.
 5. haikurema

  eski güzel günler..

  Hoş geldiniz ^^, ben de 2015'te kayıt olmuştum. Çok konuşmayıp takip ettim gerçi sadece. Mazide kalan eskiler her zaman güzeldir, önemli olan yeni ufuklara bakabilmek.
 6. haikurema

  eski güzel günler..

  Bence bu kötü bir şey değil :), ülkemizde legal olarak animelerin yayınlanması güzel bir şey. Önceden sadece beyblade, pokemon gibi çocuk yaşa ve genel kitleye hitap eden seriler çizgi film kanallarında dublajlanıyordu. Gerçi artık forum kullanan kalmadı haklısınız :D. Discordda halen bir canlılık ver bence ama.
 7. haikurema

  Siyasi içerik

  Tartışma yaratıcı ve politik taraflı yorum yaptıkları için yorum yapan kimseleri yetkililer görmediyse yetkililere şikayet edebilirsiniz.
 8. @Byperest Bıraktığınız gün benim çeviriye ciddi bir şekilde başladığım gün :). Tekrar hoş geldiniz öyleyse.
 9. Genellikle bölümle ilgili bir fikrimi belirtmekte sıkıntı bulmuyorum, yorumlar kısmı kimselerin fikrini belirtmesi için var. Animenin bilgilerinin yer aldığı konu başlığının altındaki yorumlarda spoiler vermeye karşıyım ama o animenin bölümlerinin altındakilere değil. Bir zahmet o anime bölümünü izlemeden yorumlara bakmayın lütfen. Şu yorumları görüntüle isimli tıklama şeysi bu tarz kazaların önüne geçebilmek için getirildi. Yorumları görüntüleyip bakanlara bilinçli olarak yaptıklarına saymak gerek. Tabii ki ''Mangada şöyleydi, animenin bu bölümünde şöyle yapılmış.'' veyahut ''Gelecek bölümlerde şöyle olacak'' tarzında yorumlar için spoiler tagı kullanılmalı. Hatta bence doğrudan sonraki bölümlerle ilgili spoiler vermek pek etnik bir davranış değil. Yorum kelimesinin kendisinde zaten bir içerikle ilgili açıklama yer alıyor. Sanat, edebi eser, metin, resim, film, dizi vb. herhangi bir şey olabilir bu lakin o içeriği tüketmeden bunu gerçekleştiremezsiniz nasıl olsa.
 10. haikurema

  Douluo Dalu 2.sezon çevirisi

  Seri zaten yarım değil ki senpai :s. En sonki bölümün üzerinden sadece 2 hafta geçmiş.
 11. haikurema

  Douluo Dalu 2.sezon çevirisi

  Seriyi zaten Kanashii Fansub çevirmiyor. Nariyuka seriye devam ediyor ve en sonki bölüm 30 Ağustos 2019 tarihinde atılmış. Ne yarım, ne de çevirisi devam etmeyen bir seri. Ayrıca konu yanlış yere açılmış, iyi günler.
 12. haikurema

  Çeviri Kalitesi Düşüyor Mu?

  Çevirisi kötü bir çevirmenle karşılaşırsanız, yapabileceğiniz en iyi seçenek izlememek olur. Her durumda kaliteye önem veriyorsanız belli başlı kaliteli çeviri yaptığını düşündüğünüz kimselerin serilerini izlersiniz. Ama kesin kalite ve hız arıyorsanız başvuracağınız şey korsan ve gönüllü çeviri çalışmaları değil, ücretli stream servisleri olacaktır.
 13. haikurema

  LovableSubs neyin nesidir?

  Bölümleri zaten kısacık, baştan başlasanız ne olacak? Baştan başlayıp devam edin derim.
 14. haikurema

  LovableSubs neyin nesidir?

  Çevirilerinizde şimdiden kolay gelsin, pascal senseinin devam ettiğine sevindim.
×
×
 • Yeni Oluştur...