Jump to content

haikurema

Kayıtlı Üye
 • Content Count

  182
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

haikurema last won the day on November 8 2020

haikurema had the most liked content!

2 Followers

About haikurema

 • Rank
  Level 1
 • Birthday September 12

İletişim Yöntemi

 • AIM
  Romantizm türüne aşina bir Bağımsız çevirmen
 • Website URL
  https://haikuremasubs.blogspot.com.tr/
 • Skype
  haikurema

Profil Bilgileri

 • Cinsiyet :
  Erkek
 • Konum :
  Antalya
 • İlgi :
  Japon kültürü, Resim yapmak, Kitap okumak

Recent Profile Visitors

3,394 profile views
 1. Devam sezonuna ilişkin henüz resmi bir açıklama yok. Sadece stüdyonun kadrosundan gelen söylentiler falan var ancak onlar çıkacağı anlamına gelmiyor onaylanmadığı sürece. Noragami ile aynı kaderi paylaşıp devam etmeme kararı almazlar umarım. Gelecek gösterecek.
 2. Movie yapıtları normal TV animeleri gibi belirtilen tarihte yayınlanıp çeşitli yöntemlerce internete neredeyse düzenli bir şekilde düşen içerikler değil. Belki internette sinema çekimine rastlayabilirsiniz ama kaliteli halde BD'si yani Blue-ray Disk formatı satışa çıktığı vakit internete düşebiliyor. Yabancı fansub ekiplerinden tutun Türk fansub ekiplerine kadar herkes de sinema çekimi yerine BD şekilde kaliteli versiyonunu bekler. Genellikle BD'ler ise Japonya sinema gösterim tarihinden en az 4-6 ay sonra satışa sunulur. Sonrasında sizin izleyebilmeniz için BD halinin internete RAW formatında
 3. İkisinin verdiği zevk ayrı, birbirleriyle kıyaslanmamalı.
 4. Hoş geldiniz :D, size imrendim açıkçası. Keşke bana da ismimi söyleyemedikleri için Berukai deseler :.). İyi forumlar efenim.
 5. Geniş bir etiket sistemi olduğu için anime-planet.com kullanmanızı tavsiye ederim. Bazen spesifik türlerde ve konularda bir şeyler aradığımda çok işime yarıyor.
 6. -KONU GÜNCELLENDİ- DÜZENLEME TARİHİ: 10.11.2020 15.37
 7. Volume ayrı chapter ayrı kavram. 1 Volume genellikle 3-4 chapter'ın birleşiminden oluşur. Türkçede volume'un karşılığı cilt idir. Chapter'ın karşılığı ise kısım, part veyahut bölüm olarak düşünülebilir. Fiyatları ise bir cildinin fiyatı 10-25 TL arasında denilebilir.
 8. Movie yapıtları normal TV animeleri gibi belirtilen tarihte yayınlanıp çeşitli yöntemlerce internete neredeyse düzenli bir şekilde düşen içerikler değil. Belki internette sinema çekimine rastlayabilirsiniz ama kaliteli halde BD'si yani Blue-ray Disk formatı satışa çıktığı vakit internete düşebiliyor. Yabancı fansub ekiplerinden tutun Türk fansub ekiplerine kadar herkes de sinema çekimi yerine BD şekilde kaliteli versiyonunu bekler. Genellikle BD'ler ise Japonya sinema gösterim tarihinden en az 4-6 ay sonra satışa sunulur. Sonrasında sizin izleyebilmeniz için BD halinin internete RAW formatında
 9. COVİD-19 nedeniyle 5. bölüm itibariyle ertelediler maalesef seriyi. Bildiğim kadarıyla tarih de vermediler.
 10. Movie yapıtları normal TV animeleri gibi belirtilen tarihte yayınlanıp çeşitli yöntemlerce internete neredeyse düzenli bir şekilde düşen içerikler değil. Belki internette sinema çekimine rastlayabilirsiniz ama kaliteli halde BD'si yani Blue-ray Disk formatı satışa çıktığı vakit internete düşebiliyor. Yabancı fansub ekiplerinden tutun Türk fansub ekiplerine kadar herkes de sinema çekimi yerine BD şekilde kaliteli versiyonunu bekler. Genellikle BD'ler ise Japonya sinema gösterim tarihinden en az 4-6 ay sonra satışa sunulur. Sonrasında sizin izleyebilmeniz için BD halinin internete RAW formatında
 11. Şu anda mangada 2011 yapımı anime TV serisinin son arc'ından bile kısa bir ara arc ve Togashi'nin üşengeçliği ile ilginç duran ama ortada kalmış bir arc var. Kısacası anime TV serisi yapmak için yeterli malzeme yok, Togashi de en son Chapter'ı vereli önümüzdeki kasım ayına girmemizle 2 yıl olacak. Ki normal dönemde çizmeyen adam COVİD-19'lu bir dönemde hayatta çizmez. Öyle ki serinin Hiatus x Hiatus diye bir meme'i var. Dolayısıyla boşuna bekleyip kendinizi üzmeyin. Hunter x Hunter'ın asla devam etmeyecek bir Battle Shounen klasiği olarak kalacağını düşünüyorum. Son olarak da ne zamanlar geldi
 12. CGI görüntü haricinde tamamı geleneksel çizim tekniği ile yapılıyor animelerin, yani hepsi tek tek elle çiziliyor. Alayı 2D yani.
 13. İzlediklerim kısmı biraz sorunlu çalışıyor Türkanime'de. Tavsiyem myanimelist kullanmanızdır. Nasıl kullanacağınızı bilmezseniz diye internette faydalı kaynaklar mevcut ve genel bir fikir edinmek adına bir video bırakıyorum.
 14. İşin encode kısmını yaparken tercihe bağlı bir durumdur.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.