Jump to content

Daijoubu

Üyeler
  • İçerik sayısı

43
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Daijoubu got a reaction from esertarik58 in Tahmindir Başlığıyla Spoiler Verenler   
    Kesinlikle. Sanırım zevk alıyor insanlar anlayamadım neden böyle yapıyorlar 
  2. Beğen
    Daijoubu reacted to Shinobi_Naku in çevirmenlerle ilgili merak ettiklerim   
    Çevirmenlik işinde uzman olduğumu kesinlikle iddia etmiyorum ama belirli bir zamandır bu işi yapan biri olarak cevap verebilirim sanırım. Kendime göre cevaplamam gerekirse animenin İngilizce alt yazılı halini bir uygulama yardımıyla Türkçeye çeviriyorum (uygulama sadece alt yazı eklememe yarıyor, yanlış anlaşılmasın). FanSub'larda çevirmenlik işi tamamen gönüllülük esaslı yapılan bir iş olduğundan karşılığında bir şey almıyorum. Zorlandığım kısımlar genelde İngilizce'nin deyimleşmiş kalıpları oluyor çünkü onları direk çevirdiğim zaman hiçbir anlamı olmadığından dolayı ne demek istediğini biraz araştırmak gerekiyor. Onun dışında İngilizcen iyiyse zorlanacağın bir kısım olduğunu düşünmüyorum. Böyle söylesem de çok büyük emek isteyen bir iş gerçekten, dıştan görünenden daha zahmetli bir iş. Yine de benim için eğlenceli bir uğraş, o yüzden anime çevirmeyi seviyorum. 
  3. Teşekkür
    Daijoubu got a reaction from BURUN in Shoujo seven erkek   
    Lovely Complex bak istersen eski ama güzel 
  4. Beğen
    Daijoubu got a reaction from DreeDxD in Tahmindir Başlığıyla Spoiler Verenler   
    Artık 2 günde bir yaşıyorum denecek kadar oldu olay.Çoğu animenin altına daha serinin yarısı bile sayılamayacak bölümlerde animeyi bitirmiş insanların adını ilk defa duyduğum karakter veya ırklarla alakalı spoiler verip altına da tahminidir yazması gerçekten sinir bozucu bir hal aldı.Tamam spoiler tagı koymadan spoiler verdin eyvallah da ironi olsun diye felan mı tahminidir yazıyorlar anlamıyorum.Neyse konuya değinmek istedim sadece.Ben gördükçe öyle yorumları disqus modlarına şikayet ediyorum lütfen siz de öyle yapın.

Forumda yeni olduğumdan umarım başlığı yanlış yere açmamışımdır.Hata yaptıysam özür dilerim.
  5. Üzgün
    Daijoubu got a reaction from teilty in Tahmindir Başlığıyla Spoiler Verenler   
    Artık 2 günde bir yaşıyorum denecek kadar oldu olay.Çoğu animenin altına daha serinin yarısı bile sayılamayacak bölümlerde animeyi bitirmiş insanların adını ilk defa duyduğum karakter veya ırklarla alakalı spoiler verip altına da tahminidir yazması gerçekten sinir bozucu bir hal aldı.Tamam spoiler tagı koymadan spoiler verdin eyvallah da ironi olsun diye felan mı tahminidir yazıyorlar anlamıyorum.Neyse konuya değinmek istedim sadece.Ben gördükçe öyle yorumları disqus modlarına şikayet ediyorum lütfen siz de öyle yapın.

Forumda yeni olduğumdan umarım başlığı yanlış yere açmamışımdır.Hata yaptıysam özür dilerim.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.