Jump to content

Real-Men-Frrranky

Üyeler
  • İçerik sayısı

312
  • Son ziyareti

Real-Men-Frrranky kullanıcısının paylaşımları

1. Forumda bununla ilgili birkaç muhabbet gördüm fakat tam olarak aradığım şey bu değildi. Sizlere sormak istiyorum zevkler ve renkler tartışılır mı? Bana sorarsanız evet tabi ki tartışılır. Tartışmayacaksak neden ilgi alanlarımızı paylaşıyoruz ki? Örneğin ben x türünde film izlemeyi seviyorum diyor birisi. Bende diyorum ki şu türü de deneyebilirsin ben çok severim. O da ben sevmiyorum diyor sonra olay zevkler ve renkler tartışılmaza kadar gidiyor. Bence benim sevdiğim türü iyi açıklayabilirsem, o türde onun da seveceği şeyler olduğuna ikna edebilirsem karşımda ki insanın zevki de değişebilir. Yani zevkler ve renkler gerçekten tartışılmayacak bi konu mu ki? Hangi alanda olursa olsun birileri bu tarz konularda fikir ayrılığına düşünce zevkler ve renkler tartışılmaz diyerek konuyu kapatıyor. Tartışmak karşındaki insanı ezmek,onun fikrine saygısızlık etmek vs. değildir. Sadece kendi fikrini de ekleyip o konu hakkında düşüncelerinizi belirtirsiniz. Hayatını afrikanın savanlarında geçirmiş bir çocuk deniz gördüğü zaman mavi renge hayran kalamaz mı? Bundan önce tartıştığınız da belki de en sevdiğim renk siyah diyecekti fakat siz ona yeni bir bakış açısı getirmiş oldunuz. Bu konudan doğru veya yanlış çok örnek verilir, dallanır budaklanır uzar gider. En iyisi ben burada durup sizlerin fikrini sorayım ve bir soru cevap etkinliği yapalım. Sizce zevkler ve renkler tartışılır mı?
  2. Bazı animeler vardır hedef kitleyi tutturduktan sonra oradan kazanmaya,ilerlemeye devam ederler. Sao en başta güzel bir hikaye,kurguyla iyi bir fikirle başlamış bir anime fakat sonrasında nasıl daha fazla kazanırım diye düşünülmeye başlanınca animenin romantizm yönünü artırmaya başladılar ve bu ana karakterin haremine kadar gitti. Herkesin sevdiği tiplemelerde birsürü kız karakter var,sırf daha fazla karakter ekleyebilme amaçlı konu saptırılıyor. Sao seven insanlar aslında animeyi değil tema üzerinden verilen romantizmi ve karakterleri seviyorlar. Toparlarsak sao güzel başlamış,sonrasında yavaş yavaş genel izleyici kitlesinden çıkıp tek bir kitleyi hedef alarak,karakter gelişimi ve hikaye gibi unsurlara önem vermeyip elindeki kitleyi tutmayı amaçlayan bir animeye dönüşmüş durumda. Bu benim görüşüm, bence izle ve sende nasıl düşündüğünü belirt. Pişman olurmusun bilmiyorum şahsen ben sao izlerken pişmanlık duymadım daha çok animeye yazık olduğunu düşündüğüm için üzüldüm.
  3. Real-Men-Frrranky

herkese merhabaa

hoşgeldin bende masa tenisi çok severim canın sıkılırsa muhabbet mekanına yazabilirsin
  4. eski lolcülerden kim kaldı be... ben buradayım fazla giremiyorum şu sıralar fakat haftasonu canınız sıkılırda gel girelim derseniz seve seve gelirim
  5. Real-Men-Frrranky

TÜRK ANİMESİ

gerçekten çok iyi olabilir detayları merak etmeyin veya çok fazla kafaya takmayın sadece bunu yapmanız bile bir başarı tebrikler. Eğer yardımcı olabileceğimiz bir şey varsa çekinmeden söyleyebilirsiniz bende dahil forumda bulunan diğer arkadaşlar yardım edecektir
  6. Ne tarz sevdiğini söylersen yardımcı olmaya çalışırım ama kendi beğendiklerimden saymamı istersen en son saiki kusuo izledim hiç sıkılmadım birde nurarihyon no mago izlemiştim o da güzel. Diğer söyleyeceklerimi büyük ihtimal izlemişsindir diye yazmadım ama dediğim gibi tür belirtirsen daha fazla öneri yapmaya çalışırım.
  7. AMV yapmak yoruyor insanı

https://www.youtube.com/watch?v=1UvlF-TCRnM

1. mustafalrsm

mustafalrsm

Bu yüzden son amv'm 5 yıl öncesinden :'

2. Real-Men-Frrranky

Real-Men-Frrranky

@Barbarosa seni baya yormuş anlaşılan:D

3. mustafalrsm

mustafalrsm

Beni mahvetti :D

8. Real-Men-Frrranky

Mobil TürkAnime

alucard ben çok seviyorum fembed reklamsız hali gibi olsa güzel olabilir ama uygulama da ayrı bir yük getiriyor
  9. sayısını tam bilmiyorum ama 100 tane rahat izlemişimdir bence alttaki de bi 150 tane izlemiştir uzun serilerin de çoğunu bitirmiştir
  10. çok güzel olduğunu düşündüğüm hikayemi yanlışlıkla sildiğim ve yeniden yazmaya üşendiğim için katılamadım:D kazanan arkadaşlara tebrikler
  11. Real-Men-Frrranky

Merhaba

konuya çok hakim değilim fakat fujonshi kelimesini japonlar kötü bir anlamda kullanıyor sanırsam yaoi sever daha doğru olabilir tabi ki sizin kararınız
  12. Re:zero
  13. saiki kusuo no psi nan
  14. saiki kusuo no psi nan
  15. Stüdyoların belli başlı olanları var ve her stüdyonun yapımında uzman olduğu türler var.Eğer bir stüdyo animeyi aldıktan sonra çok fazla tutulmuşsa o stüdyo birdenbire ünleniyor ve daha iyi seri teklifleri alıyor.Serinin bütçesi genelde kalitesini belirliyor one piece olayından örnek vermem gerekirse:Yakın zamanda attack on titan animesi çıkıyor ve anime çok iyi olduğu için birsürü kişi manga okumayıp animesini bekliyor attack on titan stüdyo değiştirmesine rağmen yeni stüdyo da gayet başarılı eserler çıkardığı için beklenti yüksek fakat one piece de potansiyel varken kötü yapılmış fightlar gereksiz uzatmalar ve ilgisiz çizimler yüzünden birsürü kişi manga takip ediyor zaten manga her yıl satış listelerinde başları çekiyor.İnsanların demek istediği eğer animeyi başka bir stüdyo özenle yapsaydı insanlar daha fazla takip edebilirdi bütçeyi de ayarlayabilirdiler ama toei batırıyor.Bazı animeler uzun yıllar boyunca zaten bir kitle elde etmiş bu yüzden içerik ne olursa olsun aldırış etmeden izleniliyor sao en büyük örneğidir one piece de bu noktaya doğru gidiyor karakterin suratı sürrealist resim tablosu gibi ama fiziği için çok özen gösteriyorlar sırf bunun için bile animeyi izleyen var ve bundan kitle çekmek çok daha kolay.Öyle inanılmaz hakim olduğum bir konu değil fakat bildiğim birka şeyi aktarmak istedim
  16. merhabalar dikkatimi çekti de açılan son konuların hepsinde görüntülenme 0 olarak gözüküyor halbuki birsürü kişi yanıt bile vermiş çok önemli bir detay değil ama bildirmek istedim
  17. Real-Men-Frrranky

AMV yapanlar bakabilirmi

genelde yapanların kullandığı 3 program vardır adobe,sony vegas ve filmora.Sony vegas kullanıyorsan saphire plugin,twixtor,magic bullet ve text indirebilirsin youtube da nasıl indirileceğini bulabilirsin ayrıca birçok öğretici de mevcut.Adobe kullanmadım.Filmora da ise transiitons kısmından warp seçeneğinde güzel geçişler bulabilirsin vegas ve filmora arasındaki temel fark ayrıntı ve zorluk yani vegasın arayüzü gerçekten çok kullanışsız fakat zaman geçtikçe alışıyorsun ve daha fazla geçiş efekt imkanı sunuyor.Vegas da videoların üzerine efekti sürükleyip birsürü ayar yapabilirsin fakat filmora da bu hazır oluyor efektin uzunluğu vs dışında pek bi ayar yapılmıyor.Ben öyle fazla profesyonel değilim fakat bir süredir uğraşıyorum amv yapımıyla eğer kafana takılan şeyler varsa yazabilirsin.Bu arada amv yapımında gelişmek istiyorsan bolca amv izlemeni öneririm.
  18. merhabalar şu sıralar amv yapmakla uğraşıyorum ve gerçekten müzik bulmakta inanılmaz zorluk çekiyorum diğer amv lerden bakıyorum ama oradaki müzikler de beni tatmin etmiyor sizlerden ricam hem yapmak isteyen diğer arkadaşların kullanabileceği hem de benim kullanabileceğim müzik önerileri.İsterseniz sevdiğim bazı şarkıları söyleyeyim:Courtesy call,my demons,natural,centuries bunlara benzer şarkılar önerebilirsiniz ayrıca asmv için de önerilerinizi bekliyorum protectors of the earth favorim diyebilirim ona yakın önerirseniz sevinirim(Bu arada forumda araştırdım ama bulamadım bu tarz bir konu.Umarım daha önce açılmamıştır).
  19. Real-Men-Frrranky

Bir Hayaliniz

İçimde biriken bir öfke var ama bu günlük hayatıma yansıyan veya yaşamımı etkileyen bir öfke değil zihnimin bir köşesinde kendiyle savaşan kimi zaman kendini dışarı vuran,ani olarak veya geçiçi olan bir öfke değil gerçekten kuvvetli ama ortaya çıkmaya korkan bir öfke.Ben bu öfkeyi kullanabilmeyi hayal ediyorum.Çok fazla şeye öfkeleniyorum.Sonra ne kadar sıkıcı bir dönemde yaşadığımızı fark ediyorum.Daha sonra sıkıcı dönemleride değiştirenin insanların beyninde biriktirdiği öfkeyi dışarı vurması olduğunu fark ediyorum.Sonra diyorum ki,öfkemi orada tutup kendimle birlikte susturacak mıyım yoksa onu kendi iyiliğim için mi kullanacağım?Anlaşılması zor gibi gelmiş olabilir anlamak için kendi öfkenizin farkına varın.Neyi istiyorum,neyi istemiyorum.Benim isteklerim herkes için iyi mi?Benim için kötü olan şey nedir?Ne beni sinirlendirir?İnsanların öfkesinin neye karşı olduğu onların ve belkide çağın gidişatını belirler.Bir insanın öfkesi binlerce insanın öfkesini tetikleyebilir bu tarih boyunca böyle olmuştur.Ben merak ediyorum,benim öfkem beni nereye sürükleyecek? ha bu arada öfkeyi ne için kullanacağınız iyi veya kötü sonuçlar doğurabilir benim bahsettiğim şey öfkeyi salıp ortalığı dağıtmak falan değil ateşin bulunması da karanlığa ve soğuklara karşı olan öfkenin sonucu değilmidir?Sen filozofmusun boş yapma falan gibi yorumlar gelebilir takıldım öyle kafama göre çok da takmayın arada geliyo böyle şeyler
  20. Real-Men-Frrranky

Genç Erkeği Seslendiren Kadın

mesela burada da var kesinlikle çok iyi bir seslendirme çok iyi bir kontrol ama ister istemez bağırma sahnelerinde o erkek sesini tutmak için kısılmalar meydana gelebiliyor fakat çok da takılan birisi değilim buna yine de arada rahatsız edebiliyor
  21. Real-Men-Frrranky

Genç Erkeği Seslendiren Kadın

ya bu konuda olay şu yapıyorlar yapmasına konuşurken falan öyle çok sıkıntı yok ama çok fazla seride savaş anında erkek karaktere göre ses tonunu ayarlayamıyorlar yani erkek sesiyle çığlık atıp saldırının adını söylemesi gerekiyor ama ses tonunu uydurmak için mecburen o havayı katamıyor yani bu saçma bi olay bence.Yani o kadar seslendirme sanatçısı var neden böyle yapıyorlar anlamış değilim ha çocuksu karakter için desen aynısını yapabilen erkek seslendirme sanatçıları mutlaka vardır bu arada kadın seslendirme sanatçılarından cidden erkek karakterler için de çok iyileri var ama dediğim gibi eğer bu bir savaş,dövüş animesindeyse saldırı isimleri vs hoş kaçmıyor yani gür gür bağırıp ortalığı dağıtmasını istiyorsunuz karakterin ama ses olarak onun yerine daha ince bir ses duyduğunuzda üzüyor yani cidden zor iş
  22. yok re zero en ufak uymuyor hatta o tarz hiç sevmiyorum anime fena değil ama dediğim gibi kaliteli değil romantizme oynuyolar satmak için alttakilere bir bakayım teşekkürler
  23. soul eater hariç hepsini izledim ama çoğu uyuşmuyor çok zor birşey istiyorum.d owari no seraph buradan baya uyuşuyor akame ga kill de uyuşuyor gibi hunter x hunter çok severim o da silahlar kısmı hariç gayet uyuyor ama fma falan yok
  24. Real-Men-Frrranky

WEPTOON önerebilir misiniz?

solo leveling çok severim noblesse de favorilerimdendir tavsiye ederim
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.