Jump to content

Batush

Üyeler
  • İçerik sayısı

81
  • Son ziyareti

Batush kullanıcısının paylaşımları

1. Siteyi tam olarak kurcalayamadım ama Omniscient Reader's Viewpoint serisinin Türkçe çevirisini görmeyi isterdim
  2. 11 Nisan 2021 gecesi 1. bölüm çıkıyor, çeviri-upload dedin en geç 12 Nisan'da ilk bölümü izlersin
  3. Batush

Sword Art Online 5. Sezon

Üstteki yorumdaki filme ek olarak yeni sezon eğer çıkarsa [spoiler olabilir] Bir ara araştırmıştım ama şu an tam aklımda değil. Sanırım Kirito, Asuna ve Alice olacak yeni arcda. Arc adı: Unital Ring
  4. Batush

Manga için Hangi Tercih?

İki şekli derken ne demek istedin? "nereden izleyebilirm" değil de "nereden okuyabilirm" mı demek istedin? Eğer öyleyse telefondan Tachiyomi programını indirerek kolayca çoğu mangaya ulaşabilirsin. Araştırmanı öneririm Bilgisayardan ise çeviri siteleri var. Bu sitelere de bazen kendi çevirilerini bazen de farklı fansubların çevirilerini koyuyorlar. Türkiye'de manga çevirileri çok fazla olmadığı için İngilizcen iyiyse İngilizce olarak okumanı tavsiye ederim. Seçeneklerin daha bol olur.
  5. Batush

Çıtır novel önerisi

Solo Leveling'in noveli güzel okuyabilirsin. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi Tales of Demons and Gods da sağlamdır. Sadece bu ikisini okuduğumdan başka novellerle kıyaslama yapamıyorum ama okuduğuma hiç pişman olmadığım 2 seri olduğu için tavsiye ediyorum
  6. Batush

Brower accessing

Site yoğunluktan dolayı çöküyor sanırım. Senlik bir durum değil diye düşünüyorum
  7. Batush

TürkAnimeTv Genel İzleyici Anketi

Fantastik-Romantizm-Dram-Komedi-Aksiyon kombosunun hayranı olarak Fantastik'i şıklarda göremedim :/
  8. Batush

sözde ecchiler hakkında

TV'de yayınlandığı halinde yayınlıyorsalar TV'de sansürlü olarak yayınlanıyor. Blu-Ray versiyonları sansürsüz oluyor ama anime çıktıktan belirli bir süre sonra yayınlandığı için, animeyi çıktığı an yayınlayan fansublar sansürlü halini çevirmiş oluyor. Hentai sahneleri olan animeler için de aynıdır yüksek ihtimalle
  9. Sword Art Online Sword Art Online II Sword Art Online: Ordinal Scale Sword Art Online: Alicization Sword Art Online: Alicization - War of the Underworld Sword Art Online: Alicization - War of the Underworld Part 2 Not: Special bölümler izlemeyi seviyorsan Sword Art Online II'ye geçmeden "Sword Art Online: Extra Edition" var. 1. sezonu film olarak özetliyor doldurma hikayeyle.
  10. Batush

Alternatif Sorunu için çözüm !

Uploader'ların yaptığı iş o. Eğer eski animelerin alternatif azlığından şikayet ediyorsan büyük ihtimalle şu anda altyazısını da, animenin bölümlerini de silmişlerdir bilgisayarlarından. Yani tekrardan bölümleri indirip, tek tek çeviri yapmadıkları sürece çok zor ve uğraşılmaz bir iş benim görüşümce
  11. (Öncelikle bu konuyu açacak başlık bulamadım. Yanlış yere açmış olabiliri.) Forumun tasarımının yenilenmesinden sonra Opera GX kullandığım pek fark etmemiştim ama, Karanlık Mod forumdan kaldırıldı mı? Şu anda Opera GX'in karanlık modu kapalıyken cidden aşırı göz yoruyor, yine tarayıcının karanlık modu açıkken de düzgün şekilde çevrilemediği için dikkat dağıtıyor. Eğer kaldırılmadıysa nereden açacağımı tarif edebilir misiniz?
  12. Batush

akame ga kill

Aşırı farklı diye biliyorum ben. Hatta sonunu geç belirli bir bölümünden sonrası tamamen farklı gelişiyor diye biliyorum (Mangayı okudum diyenlerin söyledikleri bunlar. Ben okumadım ama birden fazla kişi söylediği için büyük ihtimal doğrudur işte)
  13. Batush

Ecchi Yada Harem

Sırf ecchi ya da sırf harem diye beğendiğim anime yok ama (Neredeyse izlediğim her animeyi beğenen biri olarak): Harem animeleri bazen her türlü karakter yapısını ana karakter gibi ön planda olması (Robot gibi konuşan, tsundere, yandere, sadist, sadece aşık vb. tipteki karakterler aynı animede olunca) eğlenceli oluyor. Bazen abartı şekilde anime boyunca ana karaktere yapışan kız karakterler olmasa ve herhangi bir karakterin romantizminde ilerleme göstermemek için ikide bir araya engel koymasalar(klişe öpüşürken yakalanma sahneleri gibi) çerezlik animelerde keyif veriyor. Ecchiye gelirsek sırf ecchi odaklı olması çok boş iş ama yine de animenin ilerlemesi düzgün olabildiği sürece ecchi de kabul edilebilir bence. (High School DxD ve ikizi Shinmai Maou no Testament gibi ilerleyenler olunca fena olmuyor)
  14. Birçok serinin novelini okumak istiyorum. Örneğin Re:Zero ve Tensei shitara Slime Datta ken novellerini güncel olarak Türkçe'ye çeviren site veya program veya çeviri grubu tavsiye edebilir misiniz?
  15. Batush

Nerden Anime Bulabilirim?

YouTube: Top 10 ...... Anime başlıklarını izleyerek Turkanime: Kategoriye göre random ata ata anime arayarak Anime Toplulukları: (Facebook grupları olsun, Reddit olsun, forumlar olsun...) izlemek istediğin konuya göre tavsiye isteyerek Veya elbet karşına çıkar bir yerlerden
  16. Hikaye takıntılıysan başlama. Hikayenin nereye gittiğini umarsamıyorsan kesinlikle başla. İlk sezonun ilk 14 bölümünün diğerlerine göre sağlam olduğu ve 2. sezonun son 10 bölümünün en sıkıcı yerleri olduğu doğru ama bir bütün olarak bakarsan çok sarıyor. 3 kere rewatch attım ve şu anda yeni sezon çıkıyor olmasaydı 5.'ye izliyor olurdum büyük ihtimalle. Her neyse kısacası başlamanı öneririm
  17. Batush

Animelere telif hakkı gelebilir

Japonca'ya gerek yok. Crunchyroll'den izlersin iyi İngilizce ile
  18. Batush

arigatoo

Bazı animelerde devamını 1 bölümde gösterme niteliği taşıyor, bazılarında ekstra bölüm olarak yayınlanıyor
  19. Ne kadar olay ayarlayabileceğime bağlı olarak oyun dünyalarını çok uzatırdım. Aincrad dünyasını 2-3 sezon, Alfheim dünyasını 1 sezon, GGO ideal, Alicization yine bir o kadar yerinde. Üstüne eklenebilecek daha farklı ve güzel oyun konseptleri ekleyip, üstüne gerçek hayattaki olayları arttırırdım. Kısaca olay ağacını genişletirdim işte. Şu anki Sword Art Online'ye bakarsak Asuna ile bir anda ayrı düşüyor bir anda tekrar bir araya geliyorlar hemen üstüne sevgili oluyorlar ve jet hızında bitiyor. Sword Art Online evreninin bölüm sayısı animenin sadece %12'sini kapsıyor. Dediğim gibi yapılsa bir şaheser meydana gelebilirdi
  20. Batush

Anime İstek ve Önerileri

Baba-Kız İlişkisi bulunan Fantastik animeler var mı ? "Somali to Mori no Kamisama, Maou-sama, Retry! ve Uchi no Ko no Tame naraba, Ore wa Moshikashitara Maou mo Taoseru kamo Shirenai." haricinde. (bir de fantastik olmayan Kakushigoto izlemiştim)
  21. Bu iletiyi yazdıktan sonra bir daha ileti mileti yazmam herhalde bir süre. İzleyip izlemediklerine veya daha önce önerilip önerilmediğine bakmadan kendi listemden yazıyorum: (Bu arada Trabzonlu değilim) Arifureta Shokugyou de Sekai Saikyou (2 bölüm içinde aşırı güçleniyor) Assassins Pride (Neredeyse herkesi yenebilecek güçte) Charlotte (Aşırı op bir gücü var ama spoiler olmasın) Choujin Koukousei-tachi wa Isekai demo Yoyuu de Ikinuku you desu! (Zeki oldukları kadar herkesin kendine ayrı kategorilerde yetenekleri var(tüccar, siyasetçi vb.)) Code Geass: Hangyaku no Lelouch (Zeki ve herkesten farklı olarak insanları yönlendirme gücü var) Death March kara Hajimaru Isekai Kyousoukyoku (Asıl gücünü gizliyor) Gakusen Toshi Asterisk (Gücü mühürlenmiş) Hagure Yuusha no Aesthetica (Buna ne yazacağımı bilmiyorum animede neler olduğunu unuttum ve ecchi) Hataraku Maou-sama! (Arada sırada büyü gücünü kazanıyor ve çok güçlü oluyor) Ichiban Ushiro no Daimaou (Şeytan kral zaten fazlasıyla güçlü ve ecchi) Isekai Cheat Magician (Bu animeye herkes kötü diyor. Ben de izlerken sıkılmıştım ama ana karakterinin büyü gücü aşırı yüksek) Isekai Maou to Shoukan Shoujo no Dorei Majutsu (Yine aşırı güçlü ve ecchi) Isekai wa Smartphone to Tomo ni. (Her türlü özel büyüyü kullanabiliyor) Itai no wa Iya nano de Bougyoryoku ni Kyokufuri Shitai to Omoimasu. (Oyun animesi. Sadece skill puanlarını savunmaya veriyor ama tek atıyor) Kenja no Mago (Gerçek dünyadaki hafızasını kaybetmediği için yeni şeyler çıkarabiliyor) Log Horizon [!!] (Bu bir istisna. Oyun animesi ve çoğu kişi son seviyelerde. Yani burada tek kişi değil de neredeyse herkes güçlü) Machine-Doll wa Kizutsukanai (Yapacak açıklama bulamadım Turkanime'den izliyorsan oranın açıklamasını okursun) Mahouka Koukou no Rettousei (MC'nin kardeş kompleksi hariç hiçbir duygusunun olmaması sinir bozucu olsa da aşırı güçlü MC) Maou-sama, Retry! (Kendi oyununa şeytan kral güçleriyle gidiyor) Mondaiji-tachi ga Isekai kara Kuru Sou Desu yo? (Her MC kendine has güçlü) Nanatsu no Taizai (Şeytan birliğinin en güçlülerinden biri (belki de en güçlüsü) No Game No Life (Oyun tanrısını Satrançta yendiler) Overlord (Evrenin gözle görülür olanlar içinde en güçlüsü) Plunderer (Başları zevkli sonları sıkıcı ve ecchi) Princess Connect! Re:Dive (Burada ana karakter aşırı op ama hafızası yerinde olmadığı için konuşması bozuk ve gücünü 13 bölümün sadece 2-3'ünde kullanıyor) Rakudai Kishi no Cavalry (Azimli olmanın meyvelerini alan çok güçlü MC ve ecchi) Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu [!!] (Bu da bir istisna. MC aşırı kanser etse de geçmişe dönme özelliği her yerde bulunmaz. Bu yüzden çok güçlü diyebilirim) Rokudenashi Majutsu Koushi to Akashic Records (Asıl gücünü başlarda saklıyor) Saijaku Muhai no Bahamut (Mecha animesi ve çocuk 1v1000 atabilecek kadar güçlü) Seiken Tsukai no World Break (İki farklı hayatında aşırı güçlüydü. Üçüncü hayatında da aşırı güçlü ve ecchi) Shichisei no Subaru (Kapanan bir oyunda çok güçlüydü. Kapanan oyunun yeni versiyonunda gücünü tekrar kazanıyor) Shinchou Yuusha: Kono Yuusha ga Ore Tsueee Kuse ni Shinchou Sugiru (Yine kahraman animesi olduğu için güçlü) Shinmai Maou no Testament (Kahraman klanının en güçlülerinden. Spoiler olduğu için birkaç şeyi atlıyorum. Diğer görünüme girince çok cool görünüyor ve ecchi) Taimadou Gakuen 35 Shiken Shoutai (Buna açıklama bulamadım ama çok güçlü kılıç ustası) Tate no Yuusha no Nariagari (Kahraman animesi olduğu için fazlasıyla güçleniyor) Tensei shitara Slime Datta Ken (Tek atan ve zeki Slime) Toaru Majutsu no Index (Büyüleri iptal edebiliyor. Asıl gücü belirli bir şey gerçekleştikten sonra ortaya çıkıyor ama ben bunu izlerken sıkılmıştım) Trinity Seven (Şeytan kralı adayı olduğu için çok güçlü ve ecchi) Tsuujou Kougeki ga Zentai Kougeki de Ni-kai Kougeki no Okaasan wa Suki Desu ka? (Çocuğun annesi oyunun en güçlüsü sanırım) Youjo Senki (Aşırı op büyüsü var ve tarihle bağdaştırıldığı için zevkli) Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e (Zeki ana karakter) Zero no Tsukaima (Erkek MC gerçek dünyadan çağırılan köle ama silah yerine geçen her şeyi kullanabiliyor ve ecchi)
  22. Birkaç bölüm çıktı ama gücü harbiden başka seviyede bunun. Diyalogları yapmacık gibi olsa da güç bakımından aşırı op
  23. İsmim Batuhan ama arkadaşlarım bana Batuş der :/
  24. Bir şey bilmediğim için boş konuşmak istemiyorum ama: Benim görüşüm olarak böyle bir şey olmaz gibime geliyor. Çünkü uygulama açılırken SD Kart dosyalarına değil cihazın dosyalarını kontrol etmeye ayarlanmıştır. World of Tanks oyununda dosyaları SD Kart'a kurabiliyorsun. Bu yüzden de bu uygulama cihaz dosyalarına değil, SD Kart'ı kontrol ediyordur tahminimce
  25. Batush

Anime Listesi Paylaşım Alanı

Ben de bugün araştırdım. Myanimelist Layouts diye arat, MAL Forum'da öyle bir rehber var ona göre yap. Hazır olanları yapması cidden kolaymış
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.