Jump to content

Kemankech

Üyeler
  • İçerik sayısı

5
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

15

Kemankech kullanıcısının paylaşımları

1. Bilemiyorum. O da ortalarda yok ama? Belki yastığının altına, bizi banlaması için mod babaya not bırakmaya gitmiştir :P Yok zahir. Heee anladım. Hayırlı olsun bakalım ya. Allah yar yardımcınız olsun yiğitler. Heh, kurban kesebilene vacip yaw. Sen yine takip et. Aşçı sıkıntısı vardı. Gençleri (ilkokul/ortaokul) aç bırakmamak için ben bakıyordum o işe. Aşçı çözülünce benim yüküm hafiifledi işte. Sadec bulaşık vs. yıkıyorum şimdi.
  2. -(siteye takma sakalla girer) Hohoho merhabalar evladım. Ben mod babayım. Ey ruh. Geldiysen siteye update geç. Daha alpha çıkmadıysa evet. Betaya çok yol var. Ben steamdan kaliteli management oyunları da çekeyim. Daha vakit var demekki :D Genelde steam sayfası açmak için en azından alpha'yı bekliyorlar gibi kalmış aklımda. Öyle miydi? Öyle olsa niye böyle yapacaksınız ki. Şu an farkettim de oyun geliştirme hakkında çok fazla okumuşum ama hiç bir şey öğrenememişim :P Raft raft dedikleri iki ağaç ile bir kaç nuri. Ben raft istemem bana seni gerek seni. Raft olmuş 3 milyar milyon lira. Gidip (sadece) 19₺ (ye) space warlord organ trading simulator aldım. Gideyim de onu oynayayım. Benim kaşlara bıyıklara da boya diyorlar hocam ama ben size kurban fiyatlarını soracaktım... Rahatmış ya bilgisayardan şarj etmek. Beklediğimden daha az çile çektiriyor. Çocuk okutuyoruz. Öğle yemeğini ben yapıyorum 15 kişiye. Akşama kadar canımdan can gidiyordu. Artık öğle yemeği hazır gelecekmiş. Sonunda bu saatlerde boşum TwT
  3. Belki bir gün... Ahaha belli olmaz. Çok ciddi takip etmenize gerek yok bence ya (bak burada satış ve pazarlamada zerre bilgim olmadığını tekrar hatırlatıyorum). Beta testi başladı, çıkış yaptı diye oyun takip edilen bir kaç platforma atsan yeter (gibime geliyor). Fazla geciktirmeyin de. Hangi aşamada şu an. Alfadan çıktı mı? (betadan önce alfa aşaması vardı değil mi? Yanlış hatırlamıyorum.) Her oyun geliştiricisinin exi. Kalitesiz oyunların mecrası. Aaah istan' aman şey itchio.... Eywallah. Kompitırdan çekeceğiz şarjı artık. Düzgün kablo bulayım da.
  4. Yeterince uslu bir kullanıcı olmamışsın demekki Vereyim. En son 5 yaşımda falan kendime geldim ama. Çok beklemeyin yani. Eğlenilecek kurtadam çiğ et yer, evlenilecek adam sevmemesine rağmen hatrın için kelle üter. Redditden de reklam yap bence. Bana kalırsa orada da stratejili savaşlı türk beğlikli futbol manager oyununa yükselecek çok kişi vardır. Salya akıtarak bekliyorum. Gideyim boktan management oyunlarını bi el daha döneyim de açlığımı bastırsın. Lan itch.io, gel oğlum buraya. İşimiz var. Çıkar kalitesiz oyunlarını hemen! Memleketten kütahyaya dönüyorum ve telefonun şarj aletini memlekette unuttuğumu farkettim şu an
  5. Yok, ama modları belki görebilirsin. Bu sitenin bana ihtiyacı var, ama ben de kendimde değilim... Hakiki kurtadam anasının gönlü olsun diye yanmış ciğer yer. Aga beeee. Zakırbörkün kulakları çınladı. Hocam yoksa açma. Toksik havadan uzak dur :p Hocam grafik dizaynla biraz oynasanız olur mu ya. Çok pygame visual novel yapımlarına benziyor. O da ilk görselde sadece. Neden bilmiyorum gözüme battı. Oyun yapımcısı falan da değilim çok ciddiye almana da gerek yok hani ama keyifsiz duruyor yaw. Haddimi aştıysam affola.
  6. Biz de ölümşüz be dayı. Ölü adamın mezarlık dışında ne işi olur? Bu sitenin eywallah emojisine ihtiyacı var. Şu an izleyemiyorum. Sen görmeden izleyebilirsem edit geçerim. Buna "ağa niye bu kurt adamlar köpek mamasıyla çiğ etten başka bir şey yemiyo, vampirlikteki gibi lanet falan da yok. Gelsinler işte bizimle mangala" dedim. Şey dedi: "yav bunlar ya gelenekci oluyo ya kurtadamlığa özenen gençlerden oluşuyo. Evde gizli gizli kuru yiyorlar, biliyorum ben. Geçen it Şefiği pirinç çuvalı taşırken yakaladım zaten. Dışarda eti çiğ yiyecen değilse tadı gelmiyo demeleri falan heb pelevre. Cool geliyor kulağa diye sıkıyolar hep." Ben de zandetmiyorum sadece çiğ et yediklerini zaten. Piyasa belli ekonomi belli. Biraz zor yani. Benim tiwitır hesabını yazmıştım buraya. Gerilerde bir yerde duruyor. Oradan takib çekersiniz. Dikkatimi çekmedi hiç. Ooo managament oyunu. Yab, yiriz. Eywallah gurban. Topunuzun bayramı mübarek ola.
  7. Yok. Elinden ekmeği alınmış çocuk gibi kaldım. Eywallah :') Her şey bu millet için. Ya onlar zevksiz abi. Nusrete gidiyor onlar. Çiğ ete tuz atıp yiyorlar. Yazık günah diyorum dinlemiyorlar. Çok peşlemedim ben de. Yine gelip giden üç beş kişi var ama onlar harbi kurtadam mı yoksa ocakçı mı bilemiyorum. Yok be abi. Bizim kurtadamlardan o. Çayhaneye gelir gider. Hem eleman tarihçi, mühendisim ben. oooo Hayırlı olsun. Yapıştır linki de istek listesine atalım
  8. Yazdığım cevabı atmayı unutmuşum dün. Silinmiş hepsi T-T Hayır ben geçemeyeceğim dersin hocası bu ya canımı o sıkıyor. Hoca benim kadar bilse vallahi yeter. Sevmese bile olur ya anlattığı şeyi. Bilsin yeter. Hadi bilmesin uygun bir eser bulsun oradan anlatsın. Birebir bile anlatılsa da vallahi eywallah. Hayır adam hiç bilmiyor ya. 0! Verdim, hemen fayda etti. Gazetelerdeki sanat için olan halkın küçük, naif parıltılarını toplamaya karar verdim. Örneğin megan fox şiiri, otomobilim veya sert erkeğim tarzı müqemmel eserler derlemesi yaparak başlıyacağım sanat için halk devrimine. En zengin vampirler hep benim çayım için para döküyorlar. Yabancı değilsin diye sana güzellik yapıyorum. Değilse yapmam. https://twitter.com/yigitburakozden Evet abi. O atları da biz yedik. (ATTENTION: ben değilim bu.)
  9. Aptal herif daha değişken isimlendirmenin kurallarını bilmiyordu geldiğinde. Hala tam öğrenemedi ama en azından yirmi tane i ii j jj ij ji değişkenlerine bakıp "Ne lan bu" demiyoruz artık. Bu dönemin vizelerinde int tanımlayıp bool yerine kullanmıştı mesela. Sınavda çıldırıp bıraktım uğraşmayı. Kodu da atmadım hocaya. Eyvallah. Masaya bırakayım mı, içerde mi bırakayım? Buzdolabı varsa oraya da bırakabilirim. Fark etmez yani. Ne demek abijim her zaman. Abi taa venedikten kont drakula geliyor içmeye. Öyle söyleyeyim. Hem ben oyunu tatar style oynuyorum. Eti çıktımı hatırlamıyorum ama kesin yemişimdir
  10. Aaa ne güzel. Dur bu gün de söveyim. Ben o nesnecinin taaa..... İnsan bütün bir yıl nesne tabanlı programlamaya girip bir kere bile oop anlatmaz mı ya? Böyle hocaya diploma verenin de ben taaa.... Yüreksiz bir insanım. Ciğerimi bıraksam? O gün gelirse çaycın hazır abijim. Raat ol. Tabii, ne sandındı? 7 kıtanın en büyük çaycısıyım ben. Geçen yine cia'in başkanı kapıma dayandı. "Kemaaan" diyo. Leş gibi de olmuş içmekten ta'ammı, "Kemaan kulun olayım bir çay kooooy..." Vaz geçtim tekrar zırvalamayacam :D Atım öldü, kombatta olduğumdan ahıra fast travel attırmadı. Ondan sonra ağıt yaktım. Bu atın izi daha yere düşmüyo, benim gönlümde niye kalsın? Şükran kesiran ya bibi. Geçmiş olsun. Bu da gelir bu da geçer. Okul önemli bir şey olsa da her şey değil. Ve bir insanın ne kadar düşük alabileceğini asla sorgulama. Bir ara (babam niye para verdiğim denemeyi ciddiye almıyorsun lan diye beni dövene kadar yani) bilerek en düşük notu almaya çalışıyordum. Boş bırakarak falan da değil, baya soruları çözüp yanlış işaretliyordum. Ona rağmen yine de benden düşük alanlar çıkıyordu. Geçmiş olsun hocam ya. Cana gelmesin de.
  11. Biter mi be abi. Olur mu bu da hakikaten? Bu iş gazete denilen kağıt parçasıyla olmaz. Yürekle olur. Cesaretle olur! Ooo hayırlı olsun bakalım. Çaycı lazımsa geleyim. İlyuminati zaten yakamızda. Mosad ensemizde. Ama benim gemim batmaz Orhaan! At dediğin Allahın hayvanı yav. 2,5 bit benden kıymetli mi olacak? Kahraman ırkıma bir gül; ne bu bütler bu sınav? Aleyküm Selam. Bakarız. Edit:/ Baktım 149 liraymış. Güzel bir kafası var gibi duruyor ama cebimdeki son kuruşu dün harcadığımı göz önünde bulundurarak vaz geçtim. Gamepass'de falan da yok.
  12. Şimdi de bütler başladı :P bayramdan önceki son iki haftaya sıkıştırırsan olacağı bu. Eyw Sanat için toplumun gerçekçiliğini bir gün herkes fark edecek. Bir dönem gazetelerde küçük şiirler yayınlanıyordu. İnsanlar zannediyor ki bu halkı sanatla hemhal etmek içindi HAYIR! Bu halkı sanat yapamaz gösteremek için düzenlenen bir oyundu sadece. Sırf bu oyunla halkın sanatı 10 yıl geri gitti. Ama halk susturulamaz! YAŞASIN PLEBİZM!!! Kendini en iyi pazarlayanların kasık mancası loncasının kadınları olduğunu düşünürsek bu iyi bir şey. Seni de illa alan bulunur bence. Gösterdim, ama lason moncası engel oldu. Alamadım nobel. Benim at kazığa, kalb kasığa bağlı olduğundan "amaaan" dedim geçtim. Çok mu kalpsizim? Bu gün çok fazla kasık esprisi yaptım. Tövbeler olsun, bir hafta yapmayacağım. Ulusum korkma, sanayi zaten adamı bozar / yıkılsın artık düldül denilen bu canavar. "Sınav bağımlısı değilim, kalem tiryakisiyim"
  13. Sınavlar bitti. Evet hemen bitti. Yok hocam sen yanlış anlamışsın. 7'den 70'e herkes sanat yapacak. Evde dayılar "kahvede ederim" diye küfürler yazacak, okullarda çocuklara nasıl kötü laf etmeden sövülür o öğretilecek. Pamuk gibi bir türkiye olacak ondan sonra. - AĞLAMA, YAZACAKSIN!! +Ühüüüüü, hık hık. Olay satabilmekte biraz. Öyle adamlar var ki tüpe hava basıp satıyor, üstüne doldurup hava parası alıyor bir de. Adam kendini pazarlayamadıktan sonra zor iş bulur. "Evde oturuyorum tamam mı, benim peder silah meraklısıydı. Amerikadan ithal silah koleksiyonu var. Yarın para eder diye satmıyordum. İşte peder bey hakkın rahmetine kavuşunca silahların bakını yapmak bana kaldı. Az buçuk biliyoruz tabii ama bu işle evine ekmek götürenler var. Neyse işte bir gün babayın revolvırı aldım sadettin abiye götürdüm. Sadettin abi de bu işin pirlerinden birisi. Avrupadan, ortadoğudan gelenler var silah temizletmeye. Adam bir temizliyor, sesi değişiyor silahın. Öyle bir şey yani. Neyse silahı Sadettin abiden aldım, dedim gideyim poligona bir iki el ateş edeyim. Sadettin abi dedim sende bunun mermisi vardır. Bana bir kaç tane versen de şu ejdere ateş kustursam. Oğlum, dedi Onların adını anma sittin kilomterden duyar gelir. Başına iş alırsın. Amaan dedim ejderha mı kaldı sanki dışarda, sen ver bir kaç mermi de bir iki el ateş edeyim. İyi dedi küçük bir kutu mermi verdi, sağolsun para da almadı. Neyse çıktım tükandan poligona gidiyorum. Ya bi gölge geliyo gidiyo ama anlamıyorum ne olduğunu. Havada yağlı olunca bakamıyorum yukarı, güneş gözümü dalıyor. Huylanmaya başladım ama poligona doğru yürüyorum. Birden üstüme bir şey yağmaya başldı. Leş gibi kokuyor, yakıyor bir de. Allah böyle işin dedim koştum ama kaçmak ne mümkün. Yağış durunca bir baktım yukarı, devasa yemyeşil bir ejderha. Rahvan rahvan uçarak gidiyor. O an ayıldım, hayvan üstüme işemiş! Dedim ben sana ne yapacağımı bilirim. Sessizce takip ediyorum lavuğu, hayvanın acelesi de yok. Ejderha ya, zannediyo kimse bulaşmaz buna. Demin üstüme işediğinden kokumu da ayırd edemiyor, avcılar da av peşindeyken kokularını bastırsın diye üstlerine hayvanın püsürünü sürermiş. O şekil. Takip ettim ettim böyle ta naha şu dağa kadar gittik. Mağaraya girdiğini görünce hemen peşinden daldım içeri. Bir yandan da revolvırı dolduruyorum tek tek. Ejderha bir şaşırdı, dondu kaldı. Kocaman da bir şey, uzaktan farketmemişim boyutunu. İster istemez bir ürktüm, ama delikanlılığa halel gelmesin diye çaktırmıyorum. Azcık sezse korktuğumu yutacak zaten, o da kesin bir pislik var tongaya düşmeyelim diye çekiniyor. Dedim ulan hayvanın oğlu beni tanıdın mı. Yok, dedi; kimsin sen. Azrailinim dedim, davrandım revolıra tak, tak, tak, tak. Altı merminin altısınıda göğsüne boşalttım. Bağırdı üstüme atlamayı denedi ama ben ordaki bir girintiye saklanınca yanımdan mağaradan fırladı gitti. O sırada hemen tekrar doldurdum ben revolvırı. Ejderha lavuğu da geldi mağaranın ağzına kondu. Bağırıyo; Nerdesiiin, çıııık, çık ulan param parça edecem seni. Mağara titriyor sesinden. Saklandığım kovuktan fırladım çıktım, bir baktım ağzını sonuna kadar açmış. Zehir kusacak aklınca, boğacak beni içerde. Ama ben yumuşak etini görmüşüm, durur muyum hiç. Ya Hak dedim kalan 6 merminin 5'ini ağzından içeri boşalttım. Tam da zehir tükürecekmiş ki ağzını acıyla kapatınca zehir boğazını delip geçti. Gırtlağınıdaki delikten yere akmaya başladı. Ben dedim yaa keman. Ya buradan çıkacaksın yahut zehirlenip öleceksin. Hemen tişörtümü ağzıma sardım, can havliyle attım kendimi dışarı. Ejderha da bayılmışımış yanından geçerken ayıldı. Bağırıyo ama ne dediği belli değil. Bir yandan boğazından zehir akıyor. Ben de biliyorum ejder zehrinin yanıcı olduğunu tamammı kalan son mermi ayaklarının dibindeki zehir birikintisine sıktım. Birden kavradı. Mahlukun derisi kalın olduğundan bir şey hissetmiyor tabii. Ama boğazı delinince bacağına kadar bulaşmış zehir. Ateş kavrayıverince birden boğazına kadar tırmandı. Artık zehir kesesine mi sıçradı, içerde patlayıcı bir şey mi vardı bilmiyorum ama birden ateş saçarak patladı. Ben de savrulmuş gitmişim. Ayıldığımda hastanedeydim. Öyle bir patlama olmuş ki taa şehirden duyulmuş. Kalan tüm silahları sattım ama o revolvır evde duruyor hâla. Görmek ister misin? Kahve de içeriz...." Düldülü bir kez öldürdüydüm, iyiki de ölmüş dediydim sonra. Gidip kaliteli at almıştım. Kafam rahat etmişti. Daha değil. Ama belki yarın? Kafan mı bozuldu? Git bir üni sınavına gir, rahatla. Canın mı sıkılıyor? Üni sınavına girmeye ne dersin!
  14. Yok. İçime bir nebze su serpti ama. Hayır, halk sanat içindir. Oldukça keyifli ve ömür bitirici. Demek mühendis çocuğusun. Babanın bize taktığı teknik borçtan bahsetmiş miydim hiç? Yazılmasa da satılıyor. Kodun kendisini satamasan bile o kodla kendini satabiliyorsun. Suyunun suyunun suyu bile körlerin gözünü açtığı vakidir. "Bebeğim babayın revolveriyle ejder yuvasına daldığım anıyı anlatmış mıydım hiç sana?" İster istemez suikaste yönlendiriyordu oyun. 5 Kişiye dalmak zor oluyordu çünki. Sonra ambush görevine giriyordun, "niye steallth'a yöneldin lan şovalyelik oyununda" diye dövüyolardı seni :P "Abi şayominin yeni arabası çkmış....." Çok komik ama. Ben de dayanamaz koyardım büyük ihtimalle. Yapacaksanız haftada bir yapın değil mi ya. Soru mu yok sanki? Hayır olan soruların sayılarını değiştirip değiştirip koyuyorsunuz.
  15. @pegasusejder disco elysum 15 tl olmuş KOŞ!
  16. Eywallah eeywallah. Sanattır bu. meh meh meh meh Tekrar bir gir bak. Erken erişime ilk girdiği zamanlardan bir videoya denk geldim de, ne kadar boktanmış ya. Oyun gelişiş hakikaten. Bir şey olmuş. "Ölmek bahane değil, mezarında da çalışacaksın! Ne demek kafana sıktığım için öldün? Ben anlamam maaş veriyorum sana. 6 aydır maaşını ödemedim mi? Ne olmuş yani. Bizim zamanımızda...." Emeen. Bir kitap çıkartana kadar 3 junior basıyo bizim sektör. Kod yazın kod. Tabi ya. Düşünsene martiniyle ejder avlamışsın. Havandan geçilmez yeminle. Ben baltayı da çok sevmiştim. Koyunca oturduğunu çok güzel hissettiriyordu. Ama hasarına göre yavaş kalıyordu baya. OKçuluğa da çalışmak gerekiyordu. Nereye isabet edeceği belli olmadığından zorluyordu. Kullanmayı öğrenince 5 kişiye dalarken bacaklarından vurup sakatlamak baya güzel bir açılış hamlesi oluyordu ama. Bahsettiğim otomatize, değersizleştirecek kadar çok üretmek. Kalitesiz ve ucuz ürünle sektörü boğup, kullanıcıları 2 yılda bir ürün yenilemeye mecbur etmek. Olay osmanlıca olunca çok fazla hassas insan toplanıyor. Linçten kaçmak için silmiştir büyük ihtimalle. Hakkıdır bence. Allah kahretsin onları. Soru başına 3 dk verilen bir sınavda ezberden başka şansımız mı var? Ve en çok ezber trigonometriden başka nerede var?
  17. Sayın mekan ahalisi. Sınavlarım başlıyor. Bir süreliğine görüşemeyeceğiz o yüzden. Yanaklarını kelebek kanadı gibi açmak diye bir tek ben duymuş olamam ya. Çok pis bir ortamda da yetişmedim valla. İnanılmaz keyifli. Keşke daha çok oynatıp daha çok zulmetsem. Ne zaman oynadığınaa bağlı olarak taban tabana zıt bir oyun görebilirsin. Geçen youtube'da deve mi geliyor diye video gördüm de ben bile yuh dedim. Erken erişimden çıkmıştı sözde. Bir günde delirmedim ben BENİ SEKTÖR DELİRTTİ SEKTÖR. (yanındaki yazılımcının kafasına sıkar) ÇALIŞ ULAN! DAHA ÇOK ÇALIŞ. ÇALIŞACAKSIN! (yazılmcı yerden "tamam abi" diye kalkıp tekrar bilgisayarın başına oturur.) Onu da denedim. Sarmayınca tekrar döndüm yazılıma. Hem yazarlıkta çok para yok. Kız tavlarken de aynı şekil. Kalkanla beraber iyi oluyordu. Ben hasara odaklandığımdan çift elli gidiyordum. Galiba. En son ne zaman oynadım acaba... Araba üretimini de telefon üretimi gibi otomatize edersek çözülür bence. "Yok abi, transistor sabit parça değiştiremiyoruz. Aracı komple yenilemek lazım." @kirpii yine sanayiye girsin. El becerisi kazanır en azından. Fıtrat değişir sanma, bu kan yine aynı kandır... Araadım da bulamadım o postu. Silmiş herhalde. Beni döverek soğuttular sayısaldan. Problemlerle türev integrali seviyordum ben de. Türev integralde de açılar hariç. Yarım açıdan falan nasıl iğreniyorum böyle, aklın almaz.
  18. Ben kelebeği silmişim kafadan. Sen diyince hatırladım öyle bir şey vardı diye. Ama kelebekle anayı bir arada kullanmayı seviyorlardı dıye hatırlıyorum. Oyundan önce gmle iletişim +Ben çok bilmiyorum yardım edersin değil mi oyunda? - yaa tabi ki yardım ederim, ne diyorsun ya amaç eğlenmek değil mi zaten?.. Oyun sırasında gmle iletişim +Abi ben altın ejderhaya bir ok sıkıyorum. - He hehe he. Yirmilik zar at bakalım. +eee, natural 1 - Geçmiş olsun öldün NIHAHAHAHA +HIĞAAAAA Olduğu kadar canım. Bannerlord'da köylünün üst kısmından olabiliyorduk en fazla. Orada kotarmışlar. Yaparsın sen. Vatan için. (two second later) BEN MAFYA BABASIYIM MAFYA!!! "Abi yemin ediyorum bak. Nar gibi kıpkırmızıydı. Tünemiş bizim çatıya külleniyor, biz de gürültüye çıktık zaten. Bir baktım gökten kiremit yağıyor. Tavuk değil ya bu, 50 metrelik ejderha, küllendikçe mahvediyor çatıyı. Benim dede dragonborn biliyorsun, aldım dededen kalma tüfengi hemen sıktım bir tane. Böğrüne bilyayı yediği gibi başladı böğürmeye. Dedim dur. O çatıyı dün aktarmıştık daha. Acısını çıkartırım ben senden. Hemen pamuk barut bilya, sıktım bir tane daha. Uçmaya çalışıyor ama yok, kanadından vurmuşum p*zevengi. Dördüncü kattan düştü. Hemen bir daha doldurdum tüfengi, ejderha da yatmış debeleniyo. Namıssızın na golum gadar pençeleri var, yanaşamıyom hayvana. Yanlışlıkla ilse beni üç dilim edecek, debelendikçe de bana yanaşıyo köftehor. Hemen tekrar doldurmum emaneti, dayadım omzuma. Hayvanı gözlüyom. Mübarek de topaç gibi dönüyor biteviye. Durdum durdum tam kafası dibimden geçerken 'yaaa hak!' deyi sıktım kafasına. Kaçırsam hayvan çırpınırken altına alıp pestil edecek beni ama, na şu kadar mesafe ya var ya yok işte. Bir sıktım hayvan tekrar bağırdı kaçmaya çalıştı evden yana amma gafasında na böyle bilya olunca düzgün hareket edemedi, yanımdaki direğin üstüne düştü. Vallahi ben de bilemiyorum cereyana kapılıp mı öldü, direk saplandığından mı öldü, beynine sıktığım bilyadan mı öldü amma beni direk gurtardı. Direk olmayaydı üstüme devrilir haşat ederdi beni." "Bu yüden mi borç istiyorsun benden?" "He ya. Ev mafoldu. Çatıyı, duvarı onarmak lazım. mahfetti pis mahlukat." Her silah tipinin farklı kombosu vardı. O silahı kullandıkça açılıyordu. Bir tane ana silah seçip onun üzerinden ilerlemen daha iyi oluyordu o yüzden. Aslında bi sormak lazım. Bi kırt almışlardır belki. Baldırdan falan bir kaç lokma kaptırmış olabilir :D "Valla abicim adamlar araba başına şu kadar para alıyo. Gideri şu olsa, günde zaten şu kadar araba geliyo... İyi para valla, iyi para. Bizim oğlanı da yazdırdık amma 'usta lûti, oturamıyom' diye gitmeyiverdi. Ne yani ustası lûtiyse? Bahane hep...." Şaka bir yana yeni neslin sanayicileri yazılımcılardır. O yğzden yazılım seçtim ben de :P Bu oldukça nazik bir adammış, "sakalına tersleyeyim" demiş. Ama neler neler var. Örneğin bir adam bu kitabı karalayıp sayfa kenarına not alanın diye başlayıp sövmüş, kitabın sonraki sahibi "ulan sen de karaladın, sövdüklerinden ne farkın var" diye sövmüş, onun altına başkası gelmiş ikisine birden sövmüş... Bulursam yapıştırırım buraya. Beni öne atan tek şey paragraftı ya. Paragraf olmasa ben yanmıştım.
  19. Saçma saçma işler. Şimdiki aklım olsaydı sanayiye giderdim. (Gitmedi) Paragraflar benim öne geçtiğimyerdi yaw. Severim paragrafları. Sn @pegasusejder mevzu bahis sanatçılardan bir tanesi aha da işte https://twitter.com/letaifetrak/status/1667194944002445313?t=hvbKSol-XglVQIlCiJROlw&s=19
  20. Denedim gördüm. Tutmuyor. Kazanım sorusunun yeni nesil sorudan farkı ne yaw. Biri resimli diğeri değil mi?
  21. Yansın köpekler. Olduğu kadarıyla en iyisi bu. Eski küfür sanatçılarından da kalan kimse yok zaten. Ya herkes "ıyy küfür mü" diyor ya da "küfür cana yakınlık karşim yaa ehe dostluğumu gösteriyorum anana söverek" kafasında oluyor. Kafalarına s*çtıklarım. Ama küfrün biraz sanatsal yanı da var. Artık kaliteli küfür üretilmiyor, hatta bilinmiyor bile. En son lale çıktı herhalde küfür olarak. Dahası yok Dnd kursu izlerken murderhobolara nasıl davranacağını anlatırken bunu açıyordu. Oyunculara çile çektirdiğimi düşündükçe daha çok hoşuma gidiyor, keyfe geliyorum. "Abijim asil diyosun da nereni asilisin ya sen. Biz tanımıyok seni hani? Tanısak tamam da dolandırıcımısın hayinmisin. Asil kanı da siyah beyaz akmıyor ki anlayalım, ehe he ehehehe" -Bandit- Burası kurtlar sofrası karşim. Tutundurtmazlar... O sırada arkada yazılımcılar kelebek çeviriyor, görsel tasarımcılar tesbih falan sallıyor böyle. Abi şimdi bu işin dolandırıcısı da çok. Eve ejderha gelse ne yapacaksın? İnsanlar illa bir ejderha avcısına muhtaç kalıyor. İnsanlar mağdur oluyor. Onun seveni de vardır ya. Ne bileyim illa kombocular geziyodur etrafta :D Olmamış :D
  22. Aa köpeklere yem olmamışsın :D Ne güzel. Olur öyle vakalar. sınav bir sana mı zor canım, Herkes batırmıştır. Fen lisesine gidenler insan değil zaten. O tarz varlıkların arasında sıkılırdın :P
  23. Burada trap'a laf ediyorum ama loliciler de ayağını denk alsın. Yakarım. Yine de bir bak. Şekilli lafları var. "İç şarabı ye haramı vur karpuz g*te / Bu kafayla y*****mı girersin sen cennete" gibi ikna edici dizeler yazmış bir adam. Babo onu erzurum yapmış. Bize düşmez. Mantıklı bence ama. Hükmetme yeteneğinin kanla geldiğine inanılan bi diyarda sen çıkmış "gıral olicim" diye fırlarsan millet "sen kim soysuz köpek" derler. Karabiberi bol koyayım mı beyime de. Yemek yapıyoz sanki. Helal olsun abime. Ama bizim dovahkin rol icabı yapıyordu mesleği. Her boka girip çıkıyordu zaten dragonborn kimliğini de rezil etmişti. Zannetmiyorum oyundan ayrılınca ejderha avlamaya devam etmiş olsun. Komboları kullanmak değil hatırlamak daha zordu bence :D Hatırlasam kullanacam. Mekanikleri çok karışık değildi bence ya. Warband oynamış birisi hemen kavrar bana kalırsa. O ilham değil fikir hırsızlığı fikir!!! Hiç... Güzel günler görecekler. Belki.... Veya "akşama kadar gezecem" derken sokak köpeklerine mama olmuş da olabilir. Merhumeyi iyi bilirdik
  24. Bilimi de yapsınlar, özgürlüğü de yaşasınlar. Engel olacak değilim. Amma temizi, güzeli, ari olanı bozmasınlar. Diyeciğim odur ki kendi mahallelerinde takılsınlar, bizim mahalleye uğramasınlar. Bakınız fantazi filmlerine. Ya bir büyücü (fantaziyyanın ilim adamı) saçma sapan deneyelerle dünyayı göte getiriyor. Ya sci-fi'lerdeki bilim adamları saçma sapan düzeneklerle dünyayı (veya dünyaları) yok olmanın eşiğinde tutuyor. Zeka (int) elbet lazımdır, irfan (wisdom) kadar olmasa da. Takip edilecek bir adam da değil zaten merak etme. Hem öleli de baya oluyor diye biliyorum. Sana samet gıdanın oradan dön dediydim, oradan dönmedin mi? Oradan dönseydin karışmazdı yol Filmi izlemesem de sahneyi biliyorum. İzlemediğim filmler arasında en sevdiğim sahne gemide "adamın d*tünden kan alırlar kamil kan" sahnesi. Bandit her yerde bandit. Ki warbandda bile bir ün mekaniği var, ününü adam gücüne çarpıp, toplayıp bir şey edip milletin saldırıp saldırmayacağına karar veriyor. Çok mu zor? Bence değil. Ya oyun yapmak zaten zaman alan bir şey. Rpg yapmak x5, açık dünya rpg yapmak x10. Mümkünatı yok 4, 5 yılda oyun çıkartabilmelerinin. Bak dovahkin Skyrimden sonra ne yapmış. memleketine dönüp Ejderoğulları nakliyat ismiyle ekmeğinin peşine düşmüş (evet dovahkin Ispartalı. Komşu köyden bizim). O bile bırakmış oyun sektörünü, hey gidi. Özellikle hema sever bir kişi olarak dövüşün gerçek rengini çok güzel gösteren bir oyun. Hatta çıkmadan önce geliştiricilere kılıçla zırh dövdükleri bir video yayınlamışlardı. Keyifliydi baya. Ne demek. Bin lira olmadan al hemen. Türkçesi falan da var. Koş koş koş. Senin bunu demen insanlık ayıbı resmen ya. Ne biçim oyun geliştiricisisin derler adama. 61 lira şu an. Parasının acısını bin kerre çıkartır. Kapitalist oldunuz çıktınız siz de. Hiç nasihatten anlamaz oldunuz eyice. Affet reis... Başaramadık. Veya rahatı bulunca bizi unuttu. Bilemiyorum :P
  25. Waifuculuk el kitabı bölüm 3 madde 20: Waifular, kadınlardan ve sadece kadınlardan oluşmaktadır. Hiç bir erkek, trans ve hermoafrodit waifu olamaz. Bu karar waifuculuk derneği başkanlığı tarafından 8 Mayıs 2001 tarihinde; her insel, sap, ve heteroseksüel erkeğin gözü kapalı nikah basabileceği sanal avratların oluşturulabilmesi için kabul edilmiştir. Yazık ki artık Waifuculuk yozlaştı. Dejenereler, p*dofililer, çakma eş cinseller ve fujoshiler (femboy sevenler) yüzünden Waifu camiasına bir sürü bidat girdi. Artık eskisi gibi alnının akıyla, helalinden Waifu çizen yok. Bu insanlar yüzünden The Great Perfect Waifu'ya ulaşamıyoruz. Hedef TGPW Galiba neyzen tevfiğe ait olduğu idda ediliyordu diy hatırlıyorum. "Ben sadece bir kez sarhoş oldum. Ondan sonra sarhoş olmadım, sadece mahmurluk bozdum" gibi bir şeydi galiba. Ne demek. Görevimiz. Ne yöne döndün. Tabii tabii. Dayağı da kuralına göre atmak lazım. Şimdi aklınızda iki soru var. Biri dayak nedir, iki nasıl atılır... Bin ejderin katili olarak dağda, bayırda baldırı çıplak tarafından yolu kesilip "ani hareket yapma koçum, deşeriz" denmesi tabii ki insanın moralini bozuyor. Tahminimce önümüzdeki 30 yıl oyun çıkartamazlar. Çıkınca nasıl bir şey çıkar onu da bilemiyorum. Kingdom come oldukça keyifli bir oyundu. Rpg olarak witcherdan daha az rpg öğesi vardı (neredeyse hiç). Ortaçağda şovalyelik simülasyonu daha uygun bir title olur gibime geliyor. Her ne kadar yarısına kadar oynamış olsam da :P Disco elysium ya. Saf, tertemiz rpg. Hem kafa da açıyor. Belki oldschool rpgleri oynasam fikrim değişebilir ama cesaret edip oynayamadım. Kim bilir ne kadar eskimiştir kontrolleri vs. Bir reset çekilmesi lazım. Kıymete de az kaldı diyorlar hocam ama ben size kurban fiyatlarını soracaktım. :P Espriyi anlamayanlar için 1. dakikadan izleyin. @kirpiinin bunu bilmesi imkansız mesela :D Ösym de bi halt başaramadı. Mirasına tükürüyorlar reis. Affet bizi. @kirpii de şu sıralar sınavdan çıkmış olmalı. Geçmiş olsun. Nasıl geçti sınav.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.