Jump to content

Mileydi

Forum Admin
  • İçerik sayısı

4291
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

72

Mileydi kullanıcısının paylaşımları

1. O arada pek bir şey olmuyor, Burası ağır spoiler içerir ona göre uyarayım :whistling: öyle işte bir şey kaçmıyor yani ama mangaya çok yakın ilerliyor belki ara verebilirler lakin neredeyse birebir konuyu işlediklerini düşünürsek devam etmesi daha büyük ihtimal ^_^ Yapımda yayında emeği geçenlere de sonsuz teşekkürler :rolleyes:
  2. Mileydi

( 12 / 12 ) Hai to Gensou no Grimgar

Bitse de izlesek :LTkJN9u: Emeklerinize sağlık gençler ^_^
  3. Animelerin Büyülü Dünyasını En Güzel Şekilde Yansıtan Ödüllü Hayran Yapımı Anime Videoları Animelerdeki büyülü dünyalar, hayranları tarafından pek çok yolla yeniden yorumlanırken; bunlardan en bilinenleri ve belki de en etkileyici olanları AMV’ler desem çok da abartmış sayılmam herhalde. Zira başarılı AMV’lerde, sevdiğimiz animeleri; büyülü dünyaları ve gaza getiren sahneleri ile farklı bir kompozisyonun parçası olarak görmek o animeye hayranlığımızı bir kat daha arttırırken; ortaya konulan eserdeki montajlı sahnelerin birbiriyle ve müzikle uyumu aynı zamanda hem kulaklarımıza hem de gözlerimize büyük bir haz yaşatıyor doğrusu. İşte bu noktada Soul’s Team‘e dikkat çekmek istiyorum. Bünyesinde 21 başarılı editör barındıran ekibin, bir çok da başarılı AMV’si mevcut. Hatta bunlardan birkaçı Japan Expo etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye girmiş ödüllü videolar. Ekipteki yetenekli editörlerin gerçekten başarılı pek çok AMV’ye imza attığını belirterek burada Japan Expo kapsamında yer alanları sizlerle paylaşmak istiyoruz. Unutmadan Soul’s Team‘in diğer videolarına da ekibin YouTube kanalından, Facebook ve Twitter hesaplarından ulaşabilirsiniz. Bu AMV, Japan Expo 2013’te 9. sırada yer almasına rağmen seyirci seçiminde 1. sıraya oturmuş. Japan Expo 2013’te 1. olan “RoCk’NRollaZ” isimli bu AMV, seyirci seçiminde ise 2. sırada yer almış. İnternet ortamında bayağı ünlü olan “Anime’s Got Talent” isimli bu başarılı AMV, Japan Expo 2015’te seyirci ödülünün sahibi olmuş ve genelde 4. sırada yer almış. Bu da Japan 2015 kapsamında 4. sıraya yerleşen “Anime’s Got Talent” isimli AMV’nin gizli sonu. Japan Expo 2015’te 2. sırada yer almış bu AMV. Diğer çalışmaları; Kaynak: Anime Fantastica
  4. Bilindiği üzere teknoloji hızla gelişiyor bu gelişmeler beraberinde yenilikler de getiriyor, teknolojinin etkilediği bir alan da animasyon yapımı ve bizim değineceğimiz kısım ise son dönem anime yapımlarında kullanılan farklı teknikler, benim bildiğim ve aklıma ilk gelenler; Aku no Hana (Rotoscoping) Yeni sezon serilerinden biri olan Ajin (3D) God Eather (CGI) Rakuen Tsuihou: Expelled From Paradise (CGI 2D-3D), Kingdom (CGI 3D) ve benzerlerini sayabiliriz (başka da var mı bilmiyore :whistling: ) peki bu farklı yapım tekniklerinin kullanıldığı yapımlara anime diyebilir miyiz? Elbette bu yapımlar anime, sonuçta animenin değişik yapım tekniklerinden bazıları kullanılarak hazırlanıp bizlere sunuluyor ama benim hiçte hoşuma gitmiyor :smile_artiz: Alışa geldiğimiz yapım tekniklerinden farklı olunca da evet bu seride anime demek içime sinmiyor :smile_bilmem: Peki sizler ne düşünüyorsunuz? Standart anime görselliğinin dışında bu tür yapımlar sizde nasıl bir his uyandırıyor? Beni rahatsız etmiyor hoşuma giderse izlerim diyenlerden misiniz? Yoksa ne kadar güzel olursa olsun bu çizimleri ben sevmiyorum izlemem diyenlerden mi? Ben olaya çok daha farklı bakıyorum durun anlatayım -cıları da konuya bekliyorum :LTkJN9u:
  5. FC açacağım -şu köşeye kötü kadın gülüşü bırakıyorum - Çok pis planlarım var :D

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Mileydi

Mileydi

Ağırlıklı olarak sanırsam öyle olacak ama biraz daha kapsamlı yapmayı düşünüyorum siz karşı cinslerimiz de ilgilensin diye :D Hala üşeniyor hala imza bulamadı öyle kaldı durumda :D

3. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

mehhh Yakışıklı Erkek Anime Karakterleri gibim bir şey. Bishounen FC :P

4. 하나님
  6. Harry Potter Karakterlerinin Resmi Anime Versiyonları Yapıldı Nereden başlasak, ah nereden başlasak… Harry Potter ile ilgili söylenecek o kadar çok şey var ki… İlk çıktığı günden beri koca bir jenerasyonu etkisi altında bıraktı. Hepimiz onu hayran hayran izledik, okuduk. Kitaplarına günler saydık filmleri vizyona girdiği gibi ilk bitletleri bizler aldık. Hem Harry Potter seven hem de anime seven becerikli insanlar şimdiye kadar “Acaba Harry Potter karakterleri anime olsaydı nasıl olurdu?” düşüncesiyle bir sürü illüstürasyon yarattı. Lakin bunlardan öyle bir tanesi çıktı ki işe noktayı koydu. Warner Bros. Japan resmi Harry Potter illüstrasyonlarını yayımladı.Yapılan tasarımlar dosyalar, minik düğmeli mühürler, anahtarlıklar gibi sınırlı sayıda şeylerde boy gösterdi. Üzücü olsa da bu tasarımlar sadece Japonya da satışa sürülecek. Şu güzellikte illüstrasyonları görünce insan keşke bir Harry Potter anime/manga serisi yapsalar da okusak diyor. Kaynak : Anime Fantastica // Serisini pek sevmesem de animesi olursa izler, mangası olursa okumam :D - okunacak daha güzel mangalar var :LTkJN9u:
  7. Foruma bakıyorum, konulara bakıyorum, atılan iletilere bakıyorum, bakıyorum sadece üyeler, üyelerimiz ne zaman kurallara uymadıklarını fark edecekler diye.

8. Ekranı kırmanın hazin sonu pc yi televizyona bağlayıp tüm görsel algılarımın ayarını bozmak o.O

2. Singularity

Singularity

ben 120 ekran tvye bağlıcam diye can atıyorum pcyi siz tv den kaçıyorsunuz sajdklfhkjsadf gerçi gene en sonunda tv alıp pcye bağladım

3. Mileydi

Mileydi

Tekrar dip not düşüyorum, film izlemek, oyun oynamak için evet tv süper ama konu bir şeyler okumak falan olunca berbat :/

4. Singularity

Singularity

bende o sorun olmuyor sorun yanda istenmeyen bir reklam çıkınca evdekiler yakalayınca nasıl açıklayacağım :D

9. Mileydi

Animenin tadına SEINEN ile varın!

Listede bulunan çoğu seriyi izlerseniz seveceğinizi düşünüyorum ama bazıları gerçekten oldukça ağır bir kurguya sahip kısaca çoğunluğa hitap etmeyen bir tür öyle herkesin seveceği tarzda yapımlar değil ama genelde anime olarak oldukça yumuşatılmış diyebiliriz manga kısmı çok daha karanlık, ağır vs.vs bu türün animesi izlenir ama mangasını herkes okuyamaz diye düşünüyorum. Güzel bir derleme olmuş eline sağlık ^_^
  10. Skyp listemdeki kişilerden bazıları bu kişi kişi listenizde değil diye yanında soru işareti ile bana uyarı veriyor ne demek bu önce ekliymişim sonra silinmişmişim o.O

2. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Vayş Zalımsın, bir iğne verde reset için beynime dürtükliyim, modem hesabı :D

3. Mileydi

Mileydi

Vermem sen gel ben bizzat ellerim ile batırırım o iğneyi hatta iğne değil çuvaldız bile olabilir :D

11. Mileydi

Bu Animeyi İzledin mi?

Okumuyor :ph34r: Altta ki ne anime izliyor ne manga okuyor :smile_oleyo:
  12. Mileydi

cosplay saç tasarım ve rengi

Tekrar yazıyorum lütfen mesaj attığınız konuların tarihine dikkat edin. Sırf bir şeyler yazmış olmak için ileti atmayın.
  13. Mileydi

anime maskeleri satsam kimler alır?

Mesaj attığınız konuların tarihine dikkat edin lütfen sırf mesaj atmış olmak için bir şeyler yazmayın.
  14. Mileydi

Bu Animeyi İzledin mi?

İzledim baktım cevap veren yok :smile_oleyo: Altta ki Yomigaeru Sora İzledin mi baktım hep bilindik seriler soruluyor birazda kıyıda köşede kalmışlardan sorayım dedim :whistling:
  15. Mileydi

Bu Animeyi İzledin mi?

İzledim Heiiii :wub: Şiştt sen altta ki Ushio to Tora izledin mi? izlemediysen git izle hadi sana beleşten tavsiye :LTkJN9u:
  16. Anime Karakterlerinin Yaşları ve Çekicilikleri Nasıl Çıktı? Son zamanlarda oldukça popüler bir uygulama olan BLINQ, gönderdiğiniz fotoğrafınıza göre yaş, cinsiyet ve çekicilik üzerine tahminlerde bulunuyor. Biz de sizler için belirlediğimiz karakterler üzerinde programın yaş ve çekicilik tahminlerini belirledik. Shanks (One Piece) Sanji (One Piece) Boa Hancock (One Piece) Diğer karakterler, Aizen Sousuke (Bleach)En şaibeli sonuç. Kesin Kyouka Suigetsu’nun etkisi altındayız. Saitama (One Punch Man) İşte en doğru tespit. Adam her durumda OK. Sizler de aldığınız ekran görüntülerini bilgisayarınıza kaydedip yorum sistemi üzerindeki “Resim Yükle” seçeneğini kullanabilir, yorumlarınızla diğer anime karakterlerinin sonuçlarını paylaşabilirsiniz. Siz bu şekilde içeriği zenginleştirip diğer anime severlerle sonuçları paylaşırken biz de asıl konumuza gelelim. BU ADAM KAÇ YAŞINDA?Aslında bu uygulamayı görünce çok heyecanlanmıştık. Yüzyıllardır hiç yaşlanmayan, masum görüntüsünün altında neler olduğu hala bir sır olan ve aslında kahramanların en güçlüsü olan aşağıda resimlerini gördüğünüz şüpheli şahsın yaşını belki de ortaya çıkartabilirdik. Yüzlerce görüntüsünü denedik ama hiçbiri sonuç vermedi. Hiçbir teknoloji bunu çözemedi! Anime ve manga dünyasının en büyük sırrı olan bu adam harbiden kaç yaşında? ŞÜPHELİNİN GÖRÜNTÜLERİ Kaynak: AnimeFantastica
  17. 39. Japon Akademi Ödülleri: Yılın En İyi Animasyon Filmi Adayları Karşınızda Japonların animasyonda ne kadar ilerlediğini ve her geçen gün insanları başka bir eserle nasıl büyülediklerine şahit olmaktayız. Bu kadar ilerlemiş bir sektörde elbette bir rekabet söz konusu olacak ve bir film veya seri diğerinden elbetteki seyircilere göre daha iyi olacak. Bu kaçınılmaz bir durum. Web sitelerinde her geçen gün farklı bir anket yapılıyor ve yılın animeleri belirleniyor da belirleniyor. Eh peki bu işin daha akademik bir boyutu yok mu yahu diye soruyor insan. Örneğin bir Oscar, Emmy, Golden Globe ödül törenlerini izlerken, yahu Japonların da böyle şeyleri yok mu diyor insan kendi kendine. İşte o durumda devreye Japon Akademi Ödülleri giriyor. Japon Akademi Ödülleri aslına bakarsanız Japonlar tarafından oldukça önemsenmekte. Öyle ki ona ”Japonya’nın Oscar’ı” deniyor. 1978’den beri her yıl düzenlenen bu ödül töreninde; Yılın filmi, yılın animasyonu, yılın yönetmeni, yılın çaylağı, yılın senaryosu gibi bir çok dalda ödül sahiplerini buluyor. Örneğin artık hepimizin iyi tanıdığı ve sevdiği Hayao Miyazaki 1990 yılında yaptığı “Kiki’s Delivery Service” filmiyle ilk defa onur ödülü almaya layık görüldü. Daha sonra ise “Mononoke Hime” filmiyle “En iyi Film” ödülünü kazandı ve “Spirited Away” ile en iyi film ödülünü kazanmıştı. Her yıl belirlenen filmler aynı zamanda ” En Mükemmel Animasyon Filmleri” olarak beraberce adlandırılırlar. Yani bir bakıma aslında zaten hepsi birer ödül sahibi oluyor. Lakin Aralarından sadece bir tanesi “En İyi Animasyon Filmi” ödülünü alabiliyor. İşte karşınızda 2015’in adayları: Bakemono no Ko Love Live! The School Idol Movie Sarusuberi: Miss Hokusai Kokoro ga Sakebitagatterunda Dragon Ball Z Movie 15: Fukkatsu no F Aday filmlerin mutlaka 14 Aralık 2014 ve 15 Aralık 2015 tarihleri arasında sinemalarda gösterime girmiş olması gerekiyor. Ödül sahipleri 4 Mart tarihinde açıklanacak. Ödül töreni Tokyo’da Grand Prince Hotel’de gerçekleşecek. Tören ve gala için biletler 6 Şubat’ta satışa sunulacak ve fiyatı 40,000 yen olacak. Kaynak: AnimeFantastica
  18. Vayy vayy kimlerin doğum günüymüş de haberimiz yeni olmuş :o Öncelikle doğum gününü kaçırdığım forumdaşların daha sonra bu gün doğmuş olan forumdaşların (her ne kadar 2 si bayağıdır foruma uğramasalar da buradan 30 saniyelik kulak çınlaması gönderiyorum onlara -_- ) doğum günleri kutlu, mutlu, huzurlu, neşeli, sağlıklı, paralı, aşklı meşkli olsun hepidibörtdeytuyuuuuuu hepinize :happy-birthday-crazy-rabbit-emo :happy-birthday-crazy-rabbit-emo :happy-birthday-crazy-rabbit-emo
  19. Mileydi

Anime - Japonlar&Genel / Ya Biz? (SONUÇ!)

Yoşhhh yoşhh yoşş oyumu kullandım gidip Sine nin kutlamasına bakayım şimdi B)
  20. Güzel bir etkinlik ve paylaşım için teşekkürler, ancak aklıma takılan bir nokta var geçen sene de böyle bir etkinlik olmuş ve forumumuz da yayınlanmıştı o zaman sadece Selçuk Üniversitesi öğrencileri için denmiş dışarıdan katılım kabul edilmediğini söylemişlerdi yine öyle bir şey yoktur umarım :ph34r:
  21. Şu an öğrendiğim kadarı ile sizden başka çeviren yok ^_^ Neden ki?
  22. :o Ayy dur şoktayım bunun çevirisini mi yapıyorsunuz :o Elinize sağlık güncel takip ediyordum ve çok hoşuma giden bir seriydi artık baştan Türkçe çevirisi ile sizden okurum :whistling: Yapımda, yayında emeği geçenlere teşekkürler ^_^
  23. Şişştt heç yakışıyor mu biz yaşlı değiliz olgunuz :whistling: Hele ki sen ve yaşlılık :huh: Ne şartı bu pasta yapma yada börek açma mı acaba, dikkat ettim de hep boğaza çalışıyorum ben yaa :smile_oleyo:
  24. Havai fişek de patlattınız mı? Zeki Müren de bizi görecek mi? :smile_oleyo: Ayy bak bunlar pazarlama taktikleri izleyici çekmek için sırf merak edip gidip izleyelim diye yapıyorsun dimi ama hayır ben bunlara kanmam belki de kanarım kendimden emin olamadım bir an mesela yanında kurabiye verirsen izlerim belki :whistling:
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.