Jump to content

Mileydi

Forum Admin
 • Posts

  4290
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  72

Everything posted by Mileydi

 1. Zaten belli olan bir eşleşme ile başlayayım, Jujutsu dan Gojo, Naruto dan Kakashi bu ikisinin yanına Yuri on İce dan Victor u ekleyip üstüne çikolata sosu döküp yemek lazım Belach den Grimmjow ve Nanatsu dan Ban Fairy den Makarov, Naruto dan Jiraiya ek olarak HxH Netero Kimetsu dan Zenitsu, BNH dan Bakugo Naruto Tsunade, yanına FMA dan Olivier Mira eşantiyon olarak SNK dan Hange Zoë Daha çok çıkar da şimdilik bu kadar yeterli
 2. Güzel konu emeklerine sağlık Özkanım, PC başına geçince bu konuya detaylıca yazacağım
 3. Haber niteliği taşıyan konular buraya aktarılmıştır. Ayrı konu açmamanız rica olunur.
 4. Koyun can derdinde, kasap et derdinde. Kilit.
 5. Bakınız, Google amca Kilit.
 6. İnci tanesi, bitanesi hepyybörtdeytuyuuuuuu
 7. Bugün uyarı alan zilyontane kişi için 18.03.2022 tarihine kadar yasaklama uygulanmıştır.
  Bundan sonra her uyarıya 1 hafta uzaklaştırma 3 uyarıya ban üyelerin bilgisine.
  Foruma kayıt olurken forum kurallarını okudum kabul ettim kısmını onaylıyorsunuz aslında uyarı bile vermeden banlamak lazım.

  1. Show previous comments  2 more
  2. kinist

   kinist

   öylemi uyarıcakmış herkes dersine çalışmamış galiba çoluk çocuğa yetki vremiyin bari bedava sanıp ban dağıtıyorlar siz üstünüze alınmayın zira ben böyle konuşmak için aylardır bekledim lakin anime kısmında yetkili bulmak ve cvp almak için belliki boşa uğraştım bende şimdi bana haksızılık yapan arkadaşın yetksinin düşürülmesini istiyorum ruh sağlıhı yerindemi bir göz atın vs özelden de konuşubilirim  ama belliki ben birilerinin gözüne çalmadan bu  sorunu muhatap bulamayacağım silinen yorumalrıma bir göz atın sizde küfür yok hakaret yok tartışma yok karşılıklı uzun uzun atışma yok.  direk ban var süresiz hemde bende bu sorunlu yöneticiden şikayetçiyim yıllardır üyesiyim bu sitenin izlediğim anime sayısı bir çok moderatörden fazladır ki hepsini listelemişimdir kontrol edilebilir yani herkes kadar biz izleyicilerde emek veriyoruz emege saygı icin lütfen bölümlere yorum yapın diyenler uyarmadan ban veriyor lütfen emege sayğı diyorum bizde emek ve zam harcdık yetkimiz yok diye böyle yapılıyorsa bende yetki talep ediyorum emeğim boşa gitmesin madem neyse mantıklı düşünebilem becerisine sahip biri bir göz atsın  

   image.png

   hgtdf.PNG

  3. kinist

   kinist

   gerçekten komedi bu adam yada madam kimse sorunlu  çıldırtı beni 

    

   hiç para kazanamıyorlar sıktı biraz demişim yorumu silmiş gelde argo kullanma resmen davet ediyor sen iyimisin ne içtin kafanmı bozuk canını sıkan olduda hıncını burdaki insanlardan çıkarmak istedin ve benmi sana denk geldin 

  4. Pseudohomophylus

   Pseudohomophylus

   @Vega eline sağlık^^ ---2022 O.o toplam 53 hafta yani 

   Geçmiş olsun diyeyim bari bundan sonra paylaşımda bulunmadan önce düşünürler mi ı-ıh sanmam yine aynı hataları tekrarlamaya devam ederler. Kolay gelsin :dunno-crazy-rabbit-emoticon: 

   @kinist geçmiş olsun, her oyunun bir kuralı olduğunu biliyorsundur. Kuralına göre oynamadığın her oyunda da doğal olarak ceza verilir. Bana niye ceza verdiler demek yerine ben bu cezayı neden aldım diye düşünmeye başlarsan belki zilyontane insandan bir farkın olmadığını anlarsın.  İyi forumlar:sigh-crazy-rabbit-emoticon:

 8. Merhaba arkadaşlar Anime önerisi istiycektim
  Konusuna yazan herkes uyarı alıp 18.03.2022 tarihine kadar banlı olup, konulara cevap yazamazlar.
   

 9. @Flonex Kuralları okumadan forumda ileti atmaya devam hemde 3 uyarıya rağmen.
 10. Kuralları okuyunuz. Kilit ve uyarılarınız verildi.
 11. Kilit. Şuan musait değilim ama müsait olduğum an kurallara uygun olmayan konu içine ileti atmaktan hepinize uyarı vereceğim ve süreli ban atacağım bilginize.
 12. Hafifçıplaklık olan bir Romantik Komedi Animesi Önerirmisiniz?
  kurallara aykırı değilmiş gibi ileti girdiğiniz için aldınız arkadaşlar uyarıları. 10 kişi civarı olduğunuzdan özel mesaj için profile girince bunu okuyup beni yormadan çıkış yapınız, teşekkürler.
  Eola-sama copy paste tenkyüüü :big-eye-onion-head-emoticon:

  1. Show previous comments  1 more
  2. Mileydi

   Mileydi

   Çünkü güdümlü füze gibiler, akıllarında sadece o şey var, başka bir şeylere bakmadan, uyarıları,  ikaz ışıklarını görmeden hemen gidip aklında olanı yapması lazım. İşi çok acil ve hayat memat meselesi konusu açıp cevabı hemen almalı. Zaten diğer konular bir işe yaramaz onun aklındaki soruların cevabını veremez araştırıp neden vakit kaybetsin dimi :bird-onion-head-emoticon: Birde bunların Türkçe yazmayı beceremeyen türleri var, onlarda ayrı bir araştırma konusu :schoolplz:

  3. pegasusejder

   pegasusejder

   Benim birde anlamadığım, orada konunun yanlış açıldığını ve yorum atmanın da yanlış olduğunu belirtmeme rağmen ısrarla ileti atmaya çalışanlar. Yani ne bileyim hadi kuralları okumayı es geçtin ve yanlış açılmış konuya yorum yaptın ama konunun içinde uyarı yapılmasına rağmen ileti atmaya devam edenleri hiç anlamıyorum. :ballerina-crazy-rabbit-emoticon:

  4. Eolo-sama

   Eolo-sama

   Ahahahshdh rica ederim abla

 13. Konu tarafımca kilitlenmiş olup cevap yazan üyelere uyarı verilmiştir. Forum kurallarını okuyunuz ve uyunuz.
 14. Yok yawf ne özrü herkes düşüncelerini belli çerçeveler içerisinde paylaşmalı sen sevmiyorsan elbet vardır itici gelen bir tarafı yargılamıyorum burada?
 15. Konuyu kilitlemek için içeriye daldım ve kilitledim sonra admin izni var ellemeyin uyarısını görünce konuyu tekrar açtım ? Okudum okudum buraya kadar geldim bari cevap yazayım değil mi? Konu sahibi forumdaşın da dediği gibi kendince, yeni başlayanlara öneriler, bunun ışığında yermek değil tavsiyede bulunmak lazım, illaki yerecekseniz de bunu üslubuna uygun ve açıklayıcı yapalım ki sözlerimizin bir ağırlığı olsun. Anime izlemeye yeni başlayacaklar için "bence" uzun soluklu seriler, Naruto, Bleach, One Piece gibi animelereden ziyade daha kısa soluklu ve birazda hayatın içinden, hele ki uzak doğu kültürüne yabancı biri için biraz daha o kültüre alıştırıcı seriler tavsiye etmek de fayda var diye düşünüyorum, konu sahibinin önerileri bu yönde oldukça da başarılı. Ve diğer forumdaşların dediği gibi öneriler karşımızda ki kişinin özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Misal ben, Gin no Soji kafadan önereceğim ilk animedir. Karşımdaki kişiye göre değişmez de? Sonrasında sıralama gözetmeksizin, Arslan Senki Barakamon Ore Monagatari Hal (movie) Gakuen Babysitters Şöyle bir listeme baktımda ilk başlayanlar için önerecek hafif gider tarzında hiç seri izlememişim?
 16. Katılan herkese ve onca yoğunluğuna rağmen üşenmeyip anketi hazırlayan Amygirl admine teşekkürler. Gerçekten liste için söylenebilecek çok şey var, yukarıdaki yorumlar güzel ve önemli noktalara zaten parmak basmış üstüne pek bir laf etmeye gerek yok ama ama ama Levi için anti yorumları pek anlamıyorum açıkcası belki Amygirl adminin dediği gibi popüler olan antipatik olabiliyor bakış açısı geçerlidir. Snk da en sevdiğim karakter Levi olup tıpkı Narutodan Kakashi sensei, Fairy Tailden Laxus, Tengen Toppa Guren Laganndan Kamiya gibi bu animeye ağır gelen ve değeri tam verilmeyen bir karakter olduğunu düşünüyorum. Diyebilirsiniz ki ne tam verilmemiş bir değer, adam bir numara ama burada ki bir numara değerlendirmesine bile sıcak bakmayan bir kitle mevcut, gücü karakteri, yaşadıkları, olaylara bakış açısı ve bir çok özelliği ile bence Levi bir numara olmayı hak ediyor. Elbette hepimizin sevdiği karakterler en üstte olsun, yukarılardan hiç düşmesin isteriz ama popüler kültürde maalesef bizim birincimiz belki de daha tanınmıyor bile o yüzden bilindikler arasında en azında hak edilen bir başarı diye düşünüyorum. Kadın karakterlere söz bile söyleyemem o kadar vasat neyse ki Robin, Erza ve Violet varda azıcık mutluyum. Birde türler kısmı sürpriz oldu, ecchiyi ilk 3 de kesin görürüm diyordum ki bu insan gözlerim şaşkınlıkla açılıp kaldı?
 17. Doğaüstü türü karşılık gelir. Evettt oyumuzu verdik hayırlı uğurlu olsun
 18. Solo Leveling kimse yüzüne bakmıyordu, mangası çıktı değerlendi. Jujutsu millet ıyk diye dolanıyordu animesi çıktı değerlendi. Tokyo Revengers mangasına kimse bakmıyor, animesi gelecek yakında millet oooo diye takılır peşine ahanda yazıyorum şuraya, 

  Ryuuguuji

  Spoiler

  (nam-ı diğer Draken kendisi enişteniz olur ona göre)

   veya Manjirou

  Spoiler

  (nam-ı diğer Mikey)

  diye dolanan milleti görüyor gibiyim :onion_emo_2_by_theg_force:

  1. Show previous comments  4 more
  2. Caprihorn

   Caprihorn

   Tokyo Revengers'ın mangası güzel olmuş umarım animeside güzel olur.

   @Barış D. Baryshx Öyle deme ya.:boohoo-crazy-rabbit-emoticon:

  3. Mileydi

   Mileydi

   @Barış D. Baryshx genel izleyici kitlesinin animasyon kalitesini umursadığını pek sanmıyorum. Kavga dövüş hor gür olsun yeter onlara birazda fan servis ekle hopp işte bir numarasın...

  4. Mileydi

   Mileydi

   @Gallardo Son dönem okuduğum en serilerden biri bana göre, fazla uzatmadan, mantık sınırlarını absürd bir şekilde darman duman etmeden tadında bıraktı mangaka, hele ki ana katakteri beni benden aldı Manjirooo yok Tanjiroo :evil-smile-onion-head-emoticon:

 19. Burası adı üstünde tanışma alanı, tanışmanın bir adabı vardır. Bilmiyorsanız araştırıp öğreniniz. Tanışma konusunun içeriği ve atılan iletiler ile ilgili kurallarımızı okuyunuz. Konunuzu uygun bir şekilde düzeltmeniz rica olunur. Belli bir süre düzeltilmediği takdirde uyarınız yapılacak ve konunuz silinecektir. Konu altına konu dışı ileti atan üyerlerde aynı şekilde uyarılacaktır. Alakasız iletiler tarafımca silinmiştir.
 20. Şöyle final vermiş, adam akıllı kurgu ve konusu olan, aksiyonu bol, romantizm mümkünse olmayan, hafif uzun soluklu  webtoon aranıyor...

   

  1. Show previous comments  3 more
  2. Mileydi

   Mileydi

   Ayyy düzün bir aksiyon mangası-webtoonu-manhuası-mahwası bulmak çok mu zor :drama-crazy-rabbit-emoticon: Bir adet var ama daha çok yeni başlamış hiç içimden okumak gelmiyor devam serisi :bike-onion-head-emoticon:

  3. Amygirl

   Amygirl

   Tamamlanmış bulmak zor 

   Yaoi devamke :on-jail-crazy-rabbit-emoticon:

  4. Perfectum

   Perfectum

    Feng Shen Ji okudunuz mu, okumuşunuzdur diye düşünüyorum. Mesela Dorohedoro var, aksiyon komedi shounen seinen arası bir manga onu da okuyabilirsiniz. @Vega

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.