Jump to content

Geekoloji

Kayıtlı Üye
 • Posts

  4
 • Joined

 • Last visited

Profil Bilgileri

 • Cinsiyet :
  Erkek

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Geekoloji's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. "" Bilmiyorum ne ve niye oldu fakat ben de şifremi yenilemek zorunda kaldım ve bir ara bu konu hiç görünmüyordu sanki forum içinde... Aslında da biri aşkın satırla olmuştu zaten, ben yalnız benim videoya uygun çözünürlük ettim. Bir de satırı bire indirirsem olmuyor çünkü videoda görüldüğü gibi belge saniye saniye kayıyor ve yazının bir bölümü de görünmüyor. Bir satırda bunu edersem olmuyor doğru düzgün. Teşekkür ederim yine de cevaplarınız için.
 2. Türkanime +1mb üstü dosya desteklemediği için videoyu yutuba yükledim. İstediğim yeri aynı renk ile örtüp yazı yazmak ve saniye saniye düzgünce yazıyı titretmeden, ve videoya uygun yazmayı bilmek istiyorum. Videoda görüldüğü gibi yazılar tam yerinde değil ve video boyunca titrek, düzensiz biçimde duruyor. Bunun kullamışlı, düzgün bir yolu olsa gerek. Videoda ikinci sorum ile alakalı bir şey yok yani ilk ve üçüncü soruma örnek var, yanda kodlar da göründüğü için videoyu aegiden çektim. Video bağlantısı:
 3. @Szerzno Cevabınız için teşekkür ederim. SS'deki 3. tuşu kullanmadan denemiştim ve onun için olmuyordu tam olarak sanırım. Outline ile shadow kalınlaştırma ile arkayı kapatmayı sormamıştım aslında, o dediğiniz benim istediğim yerlerde işe yaramıyor çünkü. Bunu ve bir üçüncü bir sorumu da video ile atıp sorarsam daha iyi olacak sanırım. Altta verdiğim kodları yazıyla sormaktan daha açıklayı olacaktır. Bilmek sitediğim kodlar bunlar idi. {\fnCaslon\b1\fscx138\fscy173\blur1.25\frz350\pos(586,522)}Ninjalık Belgesi{\b0} Video atınca, duruma göre discord da gelebilirim. Teşekkürler tekrar. @eskiçeviri, @MisakiTaro Teşekkürler, daha sonra göz atacağım.
 4. Esen. Aegisub ile çeviri ediyorum arada sırada fakat aklıma takılan iki soru var idi. İlk olarak, videoda belli bir yeri -defter sayfası, kredi kartı gibi- "o yerin rengi ile" ve o yere uygun olarak yani taşırmadan falan üstündeki yazıları örterek yazı eklemeyi nasıl edebiliriz? Yazı yazmada problem yok fakat o yer ile aynı renkte kapatmayı bilmiyorum, internette bakınca da bulamadım. İkinci olarak, seçilen belli bir zaman aralığındaki yazının videoda herhangi bir yöne doğru ve istediğimiz hızda nasıl kaydırabiliriz? Bunun ayarını gördüm fakat tam manasıyla anlayamadım, biraz şansa oluyor. Hızı bazen istediğim gibi bazen de çok katı, tezine kayıyor isediğim gibi olmuyor. Bunlar için resimli ya da kısa videolu anlatım olursa hem benim için hem de başka bilmeyen arkadaşlar için çok iyi olurdu. Teşekkürler şimdiden.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.