Jump to content

Barış D. Baryshx

Emektar
  • İçerik sayısı

4463
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

84

İletiler bölümüne Barış D. Baryshx kullanıcısının eklediği dosyalar

1. yani, böyle adamlar geri planda kalır tipsiz,uyuz,kıl görünümlü tipler olur :D ama atak,havalı tiplerin ilerleyen bölümlerde balonu patlar; Byakuya,Tousen,Zaraki,Renji,ichigo,Rukia,Hitsugaya...gibi ne zanpaktou'ları kalır, ne de havaları kalır, anime izleyicilerini yemlemek için bunlar <_< dikkat etmemiz gereken geri planda kalan tipler; Aizen,Unohana,Gin,Urahara,Kyoraku,Yoruichi,Ukitake,Yachiru,isshin :wub:

2. Hayır kullanıcı adına saygı ekleri getiremeyiz çünkü bn Tzu-kun-sama olurum :)

sende değiştirirsin kullanıcı adını :P

ben bir kere japon sitesine üye olmuştum, bir şarkı mı video mu ne indirmek istiyordum sadece japon sitesinde vardı o şey, baryshx diye üye oldum, baktım nickname Baryshxsan yazıyor kendiliğinden ekliyorlar herhalde her üyeye ^_^ mesela senin nickname Tzu-san veya Tzu-kun olsaydı, o sitede o zaman ismin Tzu-sansan veya Tzu-kunsan diye gözükecekti :D neyse diğer önerilerimde var, üye san olabilir ve anime san diye başlayanlar da olabilir ;)

3. bende Jiraiya'nın AMW'sini yapacağım ama şimdi değil, hangi müzikleri koyacağım aklımda var, sonunda da müziği keseceğim, Jiraiya'nın ölüm sahnesinde suyun altındaki orjinal sesinden japonca konuşmasını vereceğim. ingilizce altyazı ile yapacağım, tüm dünyada izlensin diye :D Cross Marian'ın AMW'sini de yapmayı düşünüyorum. baktım ikisininde youtube da doğru dürüst bir amw'si yok. ya sesinde sorun var, ya ingilizce seslendirmeli uyduruk videolar <_<şimdi bunları yapmaya vaktim yok, baya uğraşmam gerekecek, mükemmel olmalı yaptığım zaman. öyle baştan savma olmamalı ^_^ ama Tokyo Tv'den de ürküyorum uyarı gönderiyor denyolar :lol: aslında alttaki şarkıyı koymayı düşünüyorum ama o da AİR TV animesinin OST'si :wacko: :D başka bir müzik ekleyeceğim tabisiki

4. nihai getsuga Tenshou'ya ulaştım, örnekleri aşağıda :lol:

Anime Baka = 0 - 10

Anime Chan = 11 - 50

Anime San = 51- 100

Anime Sensei = 101 - 200

Anime Senpai = 201 - 300

Anime Sama = 301 - 500

Anime Samurai = 501 - 1000

Anime Sencho = 1001 - 2000 (kaptan demek)

Anime Taisho = 2001 - 3000 (General, komutan demek)

Anime Shogun = 3001 - 5000 (Baş Kumandan, General ve Amirallerin Başı anlamına gelir)

Anime Otaku = 5001 + ~ (Sonsuz)

veya

Üye Baka = 0 - 10

Üye Chan = 11 - 50

Üye San = 51- 100

Üye Sensei = 101 - 200

Üye Senpai = 201 - 300

Üye Sama = 301 - 500

Üye Samurai = 501 - 1000

Üye Sencho = 1001 - 2000 (kaptan demek)

Üye Taisho = 2001 - 3000 (General, komutan demek)

Üye Shogun = 3001 - 5000 (Baş Kumandan, General ve Amirallerin Başı anlamına gelir)

Üye Otaku = 5001 + ~ (Sonsuz)

veya nickname kullanırsın

Baryshx Baka = 0 - 10

Baryshx Chan = 11 - 50

Baryshx San = 51- 100

Baryshx Sensei = 101 - 200

Baryshx Senpai = 201 - 300

Baryshx Sama = 301 - 500

Baryshx Samurai = 501 - 1000

Baryshx Sencho = 1001 - 2000 (kaptan demek)

Baryshx Taisho = 2001 - 3000 (General, komutan demek)

Baryshx Shogun = 3001 - 5000 (Baş Kumandan, General ve Amirallerin Başı anlamına gelir)

Baryshx Otaku = 5001 + ~ (Sonsuz)

kullanıcı adınıda başa getirerek yazarsak olur sanırım

veya

0 - 9 Yabancı

10 - 49 Amatör

50 - 99 Turist

100 - 249 Vatandaş

250 - 499 Kıdemli Vatandaş

500 - 999 Yerli

1000 - 2499 Ünlü

2500 - 4999 Kahraman

5000 + Efsane

5. izlemedim izlememde (Sadece Fragmanını izledim o yetti zaten), benim için yüzüklerin efendisi üçüncü bölümüyle bitmiştir, onun içinden çıkacak şeyler para için olacak seviyesiz şeylerdir ve yüzüklerin efendisinin ismini kullanarak bir yerlere gelmeye çalışacak ezik filmlerdir ^_^

6. Öyle bir karakter var ki, sanki anime dünyasındaki şerefsiz karakterlere tepki olarak yaratılmış. Sanki o kötü karakterleri meleğe dönüştürmek için yaratılmış bir şerefsiz. O kadar yüzsüz, o kadar insanlıktan çıkmış bir adam ki.

Gin,Naruto,Sasuke,Sakura yada herhangi bir karakter. Hepsi meleğin önde gideni kalır yanında. Laptopuma tekme attıran şerefsiz o.. ,neyse.

School Days, asla izlememenizi öneririm. Ciddiyim. İlk başta iyi başlayan hikayenin sonradan kayması ile...

Hayatım boyunca Makoto Issei kadar şerefsiz,haysiyetsiz,yüzsüz,....., devamı küfür olduğu için....

School days çok ağır bir animeydi ve bende bile bazı psikolojik dengesizliklere yol açtı. En sonlara doğru izlemek istemedim ama kendimi tutamadım. Kesinlikle başlamamanızı öneririm. Bana birisi sakın başlama demişti, bende meraktan çıldırıp başladıktan sonra psikolojim alt üst oldu. Ayrıca şu an gayet ciddi olarak o animenin kaldırılmasını istiyorum. Gerçekten ağır bir anime. Veya +13 gibi birşey yapın. Ben küçük bir arkadaşımla (12) 5-6 bölüm izledim. Sonra O Makato denen şerefsiz herifin yaptıklarını daha fazla izleyip psikolojisinin bozulmasını istemeyerek onu ekranın başından kaldırttım. Hayatımda bu kadar haysiyetsiz bir şerefsiz görmedim. Diziyi izleyenler (Allah Yardımcınız olsun) bilirler. İzlemeyenler, mazoşist'seniz şiddetle öneririm, ama değilseniz, yanına bile yaklaşmayın, konusuna bile bakmayın, konusuna aldanıp izlemeyi hiç denemeyin, hadi izlediniz, 5. Bölümden ileriye gitmeyin. Sizi uyarıyorum.

Kısacası, Hiçbir anime karakteri Makato İssei kadar şerefsiz ve gıcık olamaz. Laptopumu kırdırıcaktı bana. Yazarken bile sinirden ellerim titriyor... Daha fazla yazamayacağım.

böyle animeleri ve ruh hastası karakterleri severim :D

7. Diğer çizgi filmlerden farkı

Anime bir çizim sanatıdır , çizgi filmlerle aynı teknik özelliklere sahip olsa da çizimleri her yaştan insana hitap eder . Çizgi filmler genel olarak çocuklara hitap eder . Kültürümüzdeki kalıplaşmış çizgi film teriminden oldukça farklıdır. bkz: duygusal ,drama , fantastik , doğaüstü özellikler gibi birçok özel türü bünyesinde barındırır.

bence anime çizgi filmin üst dalıdır, dünya Japon Çizgi Filmi diyor animeler için, japonlar ise anime için Animasyon diyor :D

Buray bakınız = http://tr.wikipedia.org/wiki/Anime

8. Baka - 0

Chan - 10

San - 100

Sensei - 200

Sama - 500

Ninja - 750

Samurai - 1000

Shogun - 2000

Mecha - 3000

Otaku - 5000

yer değişikliği aklıma geldi

Anime Baka = 0 - 10

Anime Chan = 11 - 50 (çocuk, velet anlamına geliyor)

Anime San = 51- 100

Anime Sensei = 101 - 200

Anime Senpai = 201 - 300

Anime Sama = 301 - 500

Anime Samurai = 501 - 1000

Anime Sencho = 1001 - 2000 (kaptan demek)

Anime Taisho = 2001 - 3000 (General, komutan demek)

Anime Shogun = 3001 - 5000 (Baş Kumandan, General ve Amirallerin Başı anlamına gelir)

Anime Otaku = 5001 + ~ (Sonsuz)

veya

Üye Baka = 0 - 10

Üye Chan = 11 - 50 (çocuk, velet anlamına geliyor)

Üye San = 51- 100

Üye Sensei = 101 - 200

Üye Senpai = 201 - 300

Üye Sama = 301 - 500

Üye Samurai = 501 - 1000

Üye Sencho = 1001 - 2000 (kaptan demek)

Üye Taisho = 2001 - 3000 (General, komutan demek)

Üye Shogun = 3001 - 5000 (Baş Kumandan, General ve Amirallerin Başı anlamına gelir)

Üye Otaku = 5001 + ~ (Sonsuz)

veya nickname kullanırsın

Baryshx Baka = 0 - 10

Baryshx Chan = 11 - 50 (çocuk, velet anlamına geliyor)

Baryshx San = 51- 100

Baryshx Sensei = 101 - 200

Baryshx Senpai = 201 - 300

Baryshx Sama = 301 - 500

Baryshx Samurai = 501 - 1000

Baryshx Sencho = 1001 - 2000 (kaptan demek)

Baryshx Taisho = 2001 - 3000 (General, komutan demek)

Baryshx Shogun = 3001 - 5000 (Baş Kumandan, General ve Amirallerin Başı anlamına gelir)

Baryshx Otaku = 5001 + ~ (Sonsuz)

kullanıcı adınıda başa getirerek yazarsak olur sanırım

9. 0 - 9 Yabancı

10 - 49 Amatör

50 - 99 Turist

100 - 249 Vatandaş

250 - 499 Kıdemli Vatandaş

500 - 999 Yerli

1000 - 2499 Ünlü

2500 - 4999 Kahraman

5000 + Efsane

veya

Anime Acemi

Çaylak Ninja

Aksak Samurai

Anime Asker

Anime Sever

son Hokage

Anime Bağımlı

veya

TATV Gözlemci veya izleyici = 0

TATV Çaylağı = 1

TATV Düzenli 50

TATV Sevgilisi 100

TATV Fanatiği 250

TATV Bağımlısı 500

TATV Ucubesi veya Anormali 1000

TATV Manyağı 5000

TATV Mamut 10000

TATV Dinazor 20000

Baka - 0

Chan - 10

San - 100

Sensei - 200

Sama - 500

Ninja - 750

Samurai - 1000

Shogun - 2000

Mecha - 3000

Otaku - 5000

10. en sevdiğim Naruto, ama kahramanının sarışın ve mavi gözlü olması canımı sıkıyor, klasik japonya hikayesi anlatılıyor, ama kahraman amerikan özentisi, japonya 2 nci dünya savaşı psikolojisinden bir türlü kurtulamadı, onun ezikliğini yaşıyorlar milletçe, işin kötü yanı bunu hemen hemen bütün animelere yansıtıyorlar

bleach bu propaganda dan kurtulan nadir, animelerden... o yüzden anime bittiğinde kararımı değiştirebilirim, birinci sıraya bleach geçebilir....özgün bir japon animesi bence, kendileri gibi yani şintoizm öğeleride var

Rurouni Kenshin'in animede avrupadan ithal "demokrasi"saçmalığını işlemeside hoşuma gitmiyor

code geass'de ingiltere propagandası yapması, death note'da amerika ve CİA propagandası yapması, d gray man'de de hristiyanlık ve yahudilik propogandası yapması beni japonlardan iyice soğuttu.....kendiniz olun ya, ben müslümanlık propagandasıda istemiyorum, sadece kendiniz olun, böylece çok daha iyi animeler çıkabilir

11. cnbc-e dizilerinin çoğunu takip ediyorum, birde kanal d "yalan dünya" , diğer dizilerden nefret ediyorum, şu muhteşem süleyman,kurtlar vadisi, fox dizileri, annem izliyor karşısında kanser oluyorum :lol: bu televizyonların hepsi kepenk indirse yeridir ha, seviyesizlik diz boyu, Yaşar Nuri Öztürk'ün dediği gibi IQ yerlerde geziyor :D

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.