Jump to content

Songena

Üyeler
  • İçerik sayısı

2141
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

18

İletiler bölümüne Songena kullanıcısının eklediği dosyalar

1. İtiraf edeyim seni foruma ilk kayıt olduğunda kız sanmıştım  :ghost-onion-head-emoticon:

Usui-chan ben de öyle sanmıştım.  :ph34r:

Daha çok kas oleey.  : :wub: Öhm, şey diycektim. Sporcu arkadaşlarımızı tekrar görmek güzel.  :ph34r: En çok da

yakışıklı karakterleri- öhöm yani... etto...  :ph34r: (Ahaha, şu yorumu yaparken çok eğlendim. :D yüzme ilgimi çekmediği için izlemedim daha. : :ph34r: Ama haberlerde 2. sezonu gelen serileri görünce hemen seriye başlamak istiyorum.  : :ph34r: Chihayafuru'yu bitirince başlarım ben de.  :lol: )

2. Animelerle alakan var mı merak ettim.  :ph34r:

Edit: Aslında yok gibi görünüyor. :D

Efsane bir samuray biliyorum. Rurouni kenshin. Bilinen bir samuray üstelik. :) Samurai X de yapabilirsin nicki. Kenshin'in lakabı gibi. X yüzündeki yara izinin sembolü. O yara izinin oluşmasında ayrı bir anlam var. 

Ayrıca nickinin anlamını kendin görüp hissedersen, oyunu da daha keyifli oynarsın.   :)

Samurai kadar animesi de harikadır. Siteyle alakan olmasını istersin belki. 

Anime linki: 

http://www.turkanime.tv/anime-seri/Rurouni-Kenshin

Animesini izlemek istemezsen filmi de var. :D Nick bulurken eğlenmiş olursun hem.  ;)

http://www.asyafanatikleri.com/rurouni-kenshin-2012-turkce-altyazili-izle.html

3. Sonunda yazının tamamını okuyabildim. :D  :)

Josei  serilere hep uzak kalırdım.  :ph34r:  Shojo serilerde esas kız benim yaşlarımda olduğu için daha yakın gelirdi. İncelemeni görünce ön yargılı baktığımı fark ettim.  :lol:

Anladığım kadarıyla esas kız ve esas oğlan sinir bozucu. Yan karakterler pek değerlendirilmemiş. Yine de okudukça çekiyor insanı. :) Farklı bir dünyası ve karakterleri var. Esas kızın final konuşmaları neydi acaba?  :huh:

Josei FC' ye uğrayıp başlangıç seviyesi için olan serilere bakayım hemen.  :lol: Gerçi buna sabredemeyecek kadar seriyi merak ettim. :D  :ph34r:

4.   

Ben silgiyide % 2-3 oranda kullaniyorum. Tek kalem yeter :)

Masaüstü resmi 1138 resimden biri :)

Edit : Ama buldum bak :D Amagami SS

amagami.jpg

Vay be, ben bulmaya üşenirdim. :D Teşekkürler bulduğun için :) 

Puana hiç gerek yok. :P aşama aşama koyunca iyice merak ettim. :D (Edenler de olmuştur. :P ) Bu puanlamadan daha iyi.  :lol:

Kolay gele. :D 

5. İtachi olmasaydı Konoha sokakları devrim yüzünden kana bulanacahtııı  :P Sonra Kenan Evren paşa darbe yapacahtıııı hem Uchiha klanından adamları hem de Konohalıları hapse atacahtııııı... O dönem üniversite okuyan garip Konoha gençleri okuyamayacahtııııı :D Sonra İtachi çıkıp diyecekti kiiii Gün gelecek öldürmediğim her Uchiha için bana küfredeksiniz :D :D bak mesela Sasukeyi sağ bıraktığı için küfrediyoruz :D

:D  :D

İnsan bir süre düşününce üzülüyo.  :ph34r: Küfrettiğim Sasuke'ye yaşattıkları. 5-6 yaşlarındaki küçücük çocuk ailesinin öldüğünü görüyor. Öldüren de abisi... .üstüne dediklerinle içine doldur nefreti. Sonra da ilerde güçlenip sağlıklı birey olmasını bekle. Konohayı korumasını bekle. Çok beklersin İtachi. Neyse ki bu hatasını fark etti de gönlümü aldı. 

Kabuto'ya bile empati kurup anlamasına hayranım. Gücüyle büyüklenip,  kibirlenmediği için sevdim adamı. Bir de Naruto'yu fark etmesi var. İyi yönleri çoğaltılabilir ama hataları da çok gözüme çaprpıyor bu aralar. :ph34r:

Yazdıklarını okurken bir yandan güldüm bir yandan da üzüldüm . :D 

Klandki ninjaları öldürüp sıradan insanları sağ bırakmak daha doğru bence. Zaten Ninja olmayacak insanlar var. Yaşlıları, kadınları, anneni öldürüyorsun. Var mı böyle bir şey? 

Bebekleri bile öldürmek uğruna amacı amaçladın da Orochimaru'yla Tobi karşısında nasıl durursun sen? Ha bir de kendini Sasuke'ye öldürtüyo. Sasuk'nin çektiği psikolojik baskıyı kim çekti bu seride?  :ph34r:

Akatsuki'nin Dünya'ya acıyı getireceğini bile bile, barışı yok edeceğini bilerek nasıl intihar edersin İtachi? Asıl amacını unutup kardeşiyle gözünü kör etmiş bir karakter. Sasuke'yi düşündü amaa hataları kabul edilemiycek kadar çok. Hayrından çok zararı oldu. 

Umarım şu edo tenseili hali işe yarar da Sasuke biraz akıllanır.

Hala fanı olmamın en büyük nedeni edo tenseili halidir. Kishimoto'ya teşekkür ediyorum.  <_<

6. Çocuğun kemikleri sızlıyor tüüüüüüüü size  :P  :P

Valla hataları yaptığı iyi şeylerin yanında solda sıfır kalır :D Hem iyi ki Orochimaru yu öldürmemiş :D Sasuke köyün delisi olmazdı o zaman :D

Hem Edo Tensei kaldırırlırken Madara nın lafı beni öldürdü :D :

Birisi Edo Tensei'yi kaldırdı. Demek hala bu devirde de büyük shinobiler varmış :D

Senaryonun ilerlemesini kolaylaştırdı doğru.  :mellow: :D

Yaptığı iyilikler, hatalarının yanında sönük. Sasuke köyün delisi ve içim parçalanıyo.  :wacko:  Bebeklere kadar koca bir klanın yok olması da güzel.  :ph34r:  Koca bir shinobi savaşı var ve amacı barıştı güya.  :mellow:

Sasuke'nin elinde ölmek çok işine yaradı sağol İtachi. Hedeflerinin peşinden çok iyi gidiyosun.  :ph34r:

7. Yoğurtlu reçel. Hiç yaratıcı değilim ama severim bu komboyu. :D Çilek reçeliyle bir harika.  :lol:

Yoğurt, balık, ayran.  :mellow:   Deneyip zehirlenirsem suçlusu sizsiniz. :D 

Bir de arkadaşıma ders çalışmaya gittiğimde keşfettiğim bir kombo var. :D Tava yıkamaya üşenip tencerede yumurta kırmak...  :mellow:  Hemen hafiften yanıyor.  :ph34r:  Sonra hafiften yanık yumurtayı buz gibi domatesle yiyince aldığım tadı hiçbir zaman almadım. :D 

8. saç rengin doğal mı sorusunu çok duydum  <_< seni çok iyi anlıyorum  :D

-sen 9. sınıf mısın 

-hayır değilim

-hmm öyle gösteriyorsunda

11. sınıf oldum hala bu soru sormayan kalmamıştır heralde okulda :D

Ben de seni anlıyorum. :D 11. sınıfım ve en fazla 10. sınıf gibi duruyosun diyolar.  :(

Gözlük çerçevelerimi pembe yaptığıms pişmanım. İyice yaşından küçük göründüm.  :ph34r:

9. Konu Itachi ile alakalıysa benide ekle :) İyi veya kötü olması fark etmez, Itachi'nin görüşlerini pek hatırlamıyorum. Daha çok Konoha'yı korumak mı, yoksa Sasuke'yi korumakmıydı? Soruyu ne yönden seçersen seç, üç türlüde hem iyilik hem kötülük barındırdığından hatalı olduğunu düşünüyorum.

Ekledim seni de. :)

Son günlerde forumda yaşadığım yorgunluğu en son ne zaman yaşamıştım acaba?   d1%20(22).gif     

FC çalışmalarında finali burada yapıyorum. Dinleneceğim azıcık.      d1%20(1).gif

Forumu gıcık edecek yeni bir projeyle tekrar görüşmek dileğiyle. d1%20(3).gif

Bir süre kenara çekilip, kendimi yeni planlara adıyorum. Dönüşüm çok daha iyi olacak. d1%20(17).gif

Herkese iyi forumlar. d1%20(19).gif

10. Benide ekle bakalım, hani Itachi'ye bi garezim yok belki biraz seviyorumdur(biraz ama(çok değil(yani azıcık))) -_-  maksat Forum Admini üyeler arasında bizde mi girsek diyen olur o yüzden benide ekle B) Kötü adam olmak çok güzel ya :lol:

Ekliyorum hemen.  :lol:  Azıcık İtachi sevgisi olanlar bile şurada kapımız açık.  :ph34r:  http://forum.turkanime.tv/topic/3349-uchiha-itachi-fc36-%C3%BCye-fan-clupta-yenilikler/ 

Kötü adamlar kadar havalı olmak gibisi de yok.  :lol:

11. İtachi'yi tamamen tanıtmadan önce Aizen ile İtachi'yi aynı kefeye koyuyodum.Yani ikiside hedefleri uğrunda önüne geleni öldürebilecek kapasiteye sahip kişiler..Daha sonra İtachi'yi tanıyınca aynı olmadıkları fark ettim.Ve buda bende hayal kırıklığı oluşturdu :(< :(>

İtachi'nin akatsukiye katılmasının sebebi yanlış hatırlamıyorsam 3. hokageye rapor yolluyodu.Böyle bi bölüm hatırlıyo gibiyim ama yanlışta olabilir. :ph34r:

Belki de Kisameye yalan söylemesinin sebebi Jiraiya 3. hokage'nin öğrencisi olmasıdır? Bu ihtimal olabilir mi acaba? Yoksa gerçekten yenemeyecek güçtemiydi ?

Sadece 3. hokageye gerçeklerin açıklanmasını istemediğini, kendi isminin altında klanının kirlenmesini istemediği gibi sözler dediğini hatırlıyorum.  :ph34r:

Gerçekten yenemeyecek güçte olabilir, Konoha için çok değerli bir shinobi olduğu için dövüşmek istemiyor da olabilir, belki de yenemeyecek güçtedir. Ama burda dikkatimi çeken şu;. Hala köyü korumak için de hareket ediyor olması... Akatsuki'ye Konoha'ya saldırılmaması şartıyla katılmış olması. Köyü bu kadar önemsiyorken Orochimaru'yu da, Tobi'yi de öldürmeliydi. Shinobi olmayı seçtiyse ve bu kadar güçlüyse insanın beklentileri oluyor.  :ph34r:  Bu potansiyel ve güç varsa ve barışı hedefliyorsa durmamalıydı. Aizen gibi hedeflerini gerçekleştirmek için yola devam etmesini isterdim.

Kardeşini abi katili yapmak istemesi ayrı bir konu.  :ph34r:

Hep soru işaretleriyle dolu bir karakter. :ph34r:

12. Bu arada oradaki o söz Marvel'ın değil ki :D Bildiimiz spider-man'in amcasının repliği burada ne işi varsa :D

Neyse ekleyebilirsin benide ;)

İsimleri doğru hatırlarsam şaşarım zaten. :D Neyse, düzeltiyorum. :D 

Ekliyorum. :D 

Edit: Şaşıranlar olacak yine ama kulübü açtığıma pişman değilim. :D Başka birinin açtığını görmekten daha iyi. :D 

13. İtachiyi eleştirmekmi? Tiye almakmı?

Anti mi?!

Seni dışlıyoruz :D ayıp ayıp :P

Böyle devam et. :D Asıl amacım belli olmasın.  :ph34r:

Beni ekle, :D İtachi bir sürü fedakarlıklar yaptı ve iyi biri fakat bir türlü ısınamadım ve sevemedim.Nedenini de bilmiyorum..

Seni şuraya alsadık fedakarlıkları için. :P 

http://forum.turkanime.tv/topic/3349-uchiha-itachi-fc36-%C3%BCye-fan-clupta-yenilikler/

Deidara FC' ta C2 yaptığın için ekleyebilirim ama.  :mellow: Sırf buna teşekkür  şeysi olsun diye alırım ama. Başka kimse gelmesin. :D 

14. 430321003_76203e7c64.jpg

Bir karakterin hem FC' ını hem de ANti FC' ını açan ben. :mellow: Katılmak isteyen olursa FC'a almam. Tüm tedbirleri alarak her şeyin Uchiha İtachi FC kontrolünde olmasını sağladım. 

Yoshiwara-Kagura-Yato-kagura-chan-gintam

Şaka bir yana her ne kadar İtachi fanı olsam da insan düşününce eleştirilcek yönlerini fark ediyor.  :ph34r:  Bu yüzden hem anti fanı, hem de fanı olabileceğimi fark ettim.  İnoue Orihime için de aynısını deneyebilirim.  :lol:

Üşengeçlikten bir sayfadan alıntı yapıyorum. :D 

"Çok sevdiği kardeşinin öğretmeni olan kakashiyi öldürmese de komaya sokmuş ama narutonun öğretmenine zarar gelmesin diye kisameye yalan söylemiş. Aslında yenermiş ama konohayı çok seviyor.
    Orochimaru gibi çok sevdiği konohaya karşı tehdit olan ve nefret ettiği akatsukinin parçası olan bir adamı öldürmek için hem sebep hem de fırsat bulmuş ama bu adamın diğer uchiha olan kardeşini yakalamaya çalışacağını bile bile öldürmemiş. Sonra da sasukeyi orochimarudan kurtarmak için her türlü tekniği kardeşine karşı kullanmış."

Hata yaptığını fark etmiş olsa da Sasuke'nin şu anki psikolojisinden sorumlu olan İtachi.  :ph34r:

"Büyük güç, büyük sorumluluk gerektirir. "

Marvel sözü. 

Herkesten çok potansiyeli, gücü ve fırsatı varken bunları kullanmayışı insanı düşündürüyor.  :ph34r:

Uchiha klanını katlederek Konoha'da barışı sağladı ama 4. shinobi savaşı çıktı. Tobi'nin Konoha için de tehdit olacağını fark edecek kadar zeki olduğu halde öldürme fırsatını kullanmadı. O zaman Madara diriltilmemiş olurdu.  :ph34r:

Saygı duyulacak yönlerini demeye gerek bulmuyorum. Çünkü, hepimiz biliyoruz. :D 

İlk resimdeki gibi capsler İtachi FC' a atılmasın diye açtım burayı. :D 

Bir forumda  Anti İtachi FC'a üye olanları görünce içim gitmişti. Burada kimse gelmesin ben de turşusunu kurayım. :D 

Kurucu:

Songena

Üyeler:

Skadi

ayanatsume

Cold Dewil

Hazādo

xFactoria

SiyahBeyaz

Felix_

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.