Jump to content

Songena

Üyeler
  • İçerik sayısı

886
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

18

İletiler bölümüne Songena kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Çok önceden yapılmışı var bulursam atacağım. :D

Nerede öyleleri. :(

Psikolojik işkence. :mellow: Neyse benim böyle dediğime bama. Forumda İtachi'yi en çok seven ben olduğum için diyorum bunları. :D

2. Kitaplarını bi arkadaşım tavsiye etmişti baya bi hayranıydı Açlık oyunlarının ama çok kalın kitaplar onlar ve çok kitabı var serinin :mellow:

3 kitabı var. Harry Potter'le karşılaştırınca çok az bence. :D

Bir de kitabın başından kalkamıyor insan meraktan, çok heyecanlı birde kimse alamaz elimden kitabı. :D Durum böyle olunca 10 sayfa okumuş gibi geliyor insana az bile geldi kitapları. :( 1 haftada tüm seriyi bitirdim. Tek kötü yanı bitirince boşlukta hissettirmesi. :D

3. Filmi izledim.

Sonra kitaplarını okudum. Keşke ilk kitabını okusaydım dediğim filmdir. :( Bir kere kitabın Katniss'in dilinden yazılması ayrı bir güzel filmde sanki duygusuzmuş gibi görünüyor. Ne hissettiği anlaşılmıyor. Kitapta bunu görünce ayrı bir keyif veriyor. :)

Sonra tekrar filmini izledim. :D Kitabı okuduktan sonra izleyince bi garip geldi. :huh: Eksik yönleri vardı biraz. :P Ama Capitol'deki şebek tipleri görmek güzeldi. :D

Edit: Konusunu bile açtıysan izlemelisin bence. :) Üstelik çok şey kaçırıyorsun. B)

4. Hem Kenpachi hem de yaralı çok, doktora ihtiyaç var. Bir de Unohana'da bu kadar üzülmemin nedeni Ulqi gibi kül olup gözümün önünden gitmesi. :wacko:

Zaten hep birileri ölüyor. :ph34r: Konu animelerin geleceği olunca olumsuz düşünüyorum ki, iyi bir şey olunca daha çok mutlu olayım. B)

5. Aizen ölümsüz olduğu için mecburen mühürlediler diye biliyorum ama demeyi unutmuşum. :D

Yok shikaiyle olcak iş değil o.İsmi bile yokken çok güçlüydü doğru ama bankaisiz olmaz. Sırf güçlencek diye gitti Unohana. :( Bir de Bankai çalma olayına bir çözüm buluncak bence. Ama Bankai'leri olduğu halde yine de arada güç farkı olduğu bir savaş olur orası ayrı. :)

Edit: Aizen o değilinden çıkmasa çok iyi olur. Kimseye hayrı olmaz zaten. Karışıklıktan faydalanıp güç peşinde olur. Hatta Jb nin tarafındaymış gibi yapıp saman altından su yürütür o. :angry:

6. Gönderme yapıyor da böyle filler sahneler olmadı şimdi. Japonlar çok yetenekli bu konuda aslında. Harika göndermeler yapıyolar mantıklı bir yolla üstelik. :D

Jb yeni nesil Aizen olur. O zaman da İchigo'ya cafcaflı bir şeyler yaptıracağı kesin. Ama bu sefer Zaraki'nin Bankai açıcağını düşünüyorum. Unohana en çok ihtiyaç duyulduğu anda boşuna ölmüş olur yoksa. :(

7. Başkaptan'la ZAraki'yi harcadılar oraya hiç girmiyorum. :(

Şimdi karışık kanların (Allah'ım nasıl bir terimdir bu. Kubo düzgün bir şey bul lütfen. :D ) öldüğü zaman niye İshida hayatta kaldı. Sonuçta annesi safkan quincy değildi. Zangetsu kılıklı kral da diyordu bunu. Ama hala neden İshida'nın seçildiğini anlayamıyorum. Seçilmiş kişi olmak için öyle aham şaham bir özelliği de yok. Sonuçta "Güçlü olan kraldır" diyen bir seri. :blink: Orduyu yönetebilecek kadar aşırı zeki olsa garipsemiycem de ama aham şaham bir yönü de yok. :blink: Ya da vardı da bunca zaman benden mi sakladı? :angry:

Sevdiğim karakterdir oysa. :D

Bir de Şapkalı Kaptan'ın Dünya'ya gidip İchigo'nun arkadaşlarıyla konuşması yok mu onun mantığını hiç anlamış değilim. Yav sen koskoca başkaptan oldun artık. Soul Socety batmış halde. Zaten yeni başkaptan oldun daha. O kadar iş varken ne işin var orda. O kadar sorun varken 3-5 öğrencinin yanına gitmek nedir arkadaş. :D Üstelik öyle ciddi bir durum değil. Zaten İchigo'nun okula gittiği yok. Üstelik durumunu da biliyolar.Hadi yanındaki beyaz saçlı kaptan gitse yine bir şey demiycem. Bir de SS bileti vermek nedir ya. Savaştasınız zaten şimdi savaşın ortasında gelip ölüp gitsinler mi istiyorsun. Mangada filler bölüm gibi bir şeydi o sahneler. :D

8. Çok soru işareti var. :(

Zaten animesini birkaç ay önce bitirmiştim. Olayları pek hatirlamıyorum.Geçenlerde biranda tüm mangayı okuyunca iyice kafam karıştı. :(

İsshin'in soyadını gizlemesini o kadar garipsemedim nedense. Sonuçta shinigamiliği bıraktı. Quncy'le evlendi. Bir süre kimliğini saklamak istemiş olabilir. Zaten shinigamilerin uzun süre Dünya'da kalması yasak gördük Rukia'da neler olduğunu. Shinigamiliği bıraksa bile sorun çıkmasın diye bir süre kayıplara karışmak istemiş olabilir. :D

İshida bambaşka bir olay.Şimdi kafamdaki soru işaretlerini söyleyip bu yorumda destan yazmayı istemiyorum o derece. D

9. Bence başka insanların yazdıkları şeyden dolayı fikir değiştirmemek lazım ya o yazarın çevresi öyleyse?Belki kendisi zten arkadaş kurmada iyi değil o yüzden arkadaşı yok?Bence gidip görmeden bir şey demek yanlış olur :D .

He abaza olabilirler buna lazım yok zaten her sene bir sürü ecchi animesi yapılıyor ^^ :D Ama her erkek abazadır sadece bazıları gizlemeyi daha iyi beceriyor diyeyim sana :D (Bunun aksini söyleyen yalan söylüyordur :D )

Evet haklısın ben de gitmedim ama sapıkları da farklı oluyor böyle kendi çaplarında oluyorlar (eğer sapık değilse) başkalarına karışmıyorlar zaten cesaretleri olmuyor :)

Fikrimi değiştirmedim her zaman derim bunu, başka ülke ve kültürlere hep ilgim olmuştur ama milliyetçiyim biraz diyelim. :D

Kendimi suçlu gibi hissediyorum şu an. Hem güldüğüm hem de şaşırdığım iki yazı ğaylaştım konun geldiği yerlere bak. Hemen değiştirilerim öhm, samimi bir üslupla yazılmış gezi yazısı önerebilcek var mı? Birkaç tane okudum bu aralar bulamıyorum. :(

10. Nette Jponya'da yaşayan birinin yazılarını gördüm. Şok oldum resmen. :D "Tanıştığım her Japon çocuğun sorduğu ilk 2 soru; Nerelisin? Sevgilin var mı? Bunca süre Türk erkeklerine abaza diyerek hakaret etmişiz, özür dilerim arkadaşlar" nedir ya? :D

Hele bu daha beter. Çok uzundu yarısını ekledim. :D

Japonya'ya gelmeden önce ''İnsanlar en başta iyidir ama içlerine girerseniz ne olduklarını anlarsınız. Burda sosyal hayat yoktur. Eğer sağlam arkadaşlıklar kurmak ve dertlerinizden kurtulmak istiyorsanız, Japonya yanlış bir seçim'' tarzı gelip tecrübe etmiş insanların yazılarını okumuştum. 1 aydır burdayım. Ve benim de artık insanlar hakkında bi fikrim var.Bir kere karakterleri zayıf. Öyle güvenebilceğiniz bir dostunuz felan olması zor. Belki eski kasabalarda mümkün ama Tokyo'da? haha imkansız. Türk milleti yardımlaşma konusunda, her konuda daha insancıl. Eğer doğuyu silersek tabi, neyse o ayrı konu. Ayrıca Japon sevgili edinmek de iyi bir fikir değil. Bir kere garipler. Asla emin olamıyorsunuz. Türk erkekleri abazadır evet, ama burdaki erkeklerde de gizli bi abazalık söz konusu.

Bunları ekleyip niye içinizi kararttıysam. :(

Neyse bence gezip görmek güzel olurdu ama değil başka ülkede, alıştığım bu şehirden başka bir yerde yaşayabileceğimi sanmıyorum. :)

11. Böyle şeylere dikkat edebildiğiniz için sizi tebrik ediyorum :D Aziz Nesinin "Basit Yaşayacaksın" şiiri geldi aklıma ... Elindeki telefonu sadece telefon etmek için kullanacaksın diyordu :)

Kapaklı telefonun şöyle bir getiri var.. Kapağı kapanınca tuşlar kilitleniyor. Cantaya attığında rastgele tuşlara basıp birilerini aramıyor :lol:

Evet bende uzun zamandır farkettim ve şu aralar kendimede pembe veya mor bi kapaklı telefon bulmaya çalışıyorum :D Japonların neden onca teknolojik telefona rağmen bunları kullandıklarına gelince bence japonlar tatlı ''kawaii'' şeyleri çok sevdiği için bu tür telefonlar kullanıyor :D

Aha. :D Bunlar mantıklı geldi şimdi. :D

Bakuman'da parayı bulunca sarışın eleman akıllı telefon alıyordu.Aklıma o geldi.Belki telefon gibi bir şeye çok para ödemek saçma geliyordur adamlara? Ki bence de öyle. Bir de ben şeyi anlamıyorum, bu e-posta olayı. Bizim kullandığımız telefonlarda da var mı o özellik? :huh:

Klozetlerinin kaç para olduğunu biliyo musun? :D

12. http-~~-//www.youtube.com/watch?v=q4hDxwYENN0

Buda bir yetenektir dimi ? :D Aklıma bu video geldi origami diyince.

İkiye katlıycam dedi bi de. Kaç kere katladı kağıdı buruşturunca uçlu kalem çubuğuyla üfleyerek atsa yine iyiydi. :angry: Bir de kağıtta sınıf geçmeyi hesapladı baktı ki kalıyor , o zaman da kağıda işkence edip stres atmayı seçti bence. :D

13. Aha ben. :D

Ben hala arada netten resimli anlatımlara bakıp origami yaparım. :)

Bi aralar değişik kutular yapaya takmıştım kafayı. Sonra kendim farklı şekilde bir kutu oluşturdum. Sanki yüzyılın icadıymış gibi gösterirdim çocukken. :D Gerçi inanmazlardı yaa. :wacko: Bi ara resimli anlatım yapıp paylaşırım burda. B)

Yav bu ne? :D Egom tavan yapmış ben bile şaşırdım kendime. :ph34r: Ben animeme geri döneyim en iyisi. :D

14. Kızılötesi lafı kafanı karıştırmasın o özellik 7-8 yıl önceki nokia modellerde de var :D Ama yaygın değil Türkiye'de yani kullanmıyorlar :) Bir de genellikle zaten tabi akıllı telefon kullanan vardır ama bu sayı Türkiye veya diğer ülkelerden daha az.

Bilemiyorum, forumun teknoloji özürlüsüyüm sonuçta. :D Bir de klozette bile teknolojiyi doruklarında yaşayan ülke Japonya. Telefonda neden böyle olduklarını hep merak ettim. :) Klozete verdiği değeri telefona da göstermeliler bence. Olmuyor böyle. :D

15. E hani kapaklı telefon? :D Adamlar aşmış ya

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mXYxZ6ed70E

Edit: Sayfadan alıntı yapayım olayı açıklamak için. :D

Sürgülü aparat kol hareketiyle hız alıp açılıyor daha sonra yerine takabiliyorsunuz.Günlük hayatta ne kadar kullanışlıdır tartışılır. Yine de görmekte fayda var, belki de yakın zamanda daha pratikleri daha gelişmişleri hayatımıza girer ve telefon açma şeklimiz değişebilir.

Yine Editin Dibi: Şimdi hatırladım. Lovely Complex'in live action filminde kızıl ötesi ışınla telefon numarası gönderiyolardı. Yani o kadar da sıradan kapaklı telefon değil hala zevklerinin öyle olduğunu düşünüyorum ama araştırmaya devam. :D

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.