Jump to content

Songena

Üyeler
  • İçerik sayısı

2141
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

18

İletiler bölümüne Songena kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Portgas D. Ace

Resmi ekleyen

Gol D. Roger ın ogludur.

Ace ilk olarak Drum Adası'da kısa bir sahnede ondan sonra ise Beyazsakal Korsanları'nın demir kuralını bozup kardeş katli yaparak kaçan Karasakal olarak bilinen korsanı bulmak için geldiği Arabasta'da Denizci Kaptanı Smoker ile dövüşürken görülmüştür. Ace hikayede görülen (Birincisi Smoker)2. Logia tipi şeytan meyvesi kullanıcısıdır. Ace Luffy'nin üvey abisi di, Garp'ın korkunç torun eğitim programına Luffy gibi o da maruz kalmıştır. Ace ölmeden önce Beyazsakal Korsanları'nın İkinci Bölük Komutanı idi. Ace, Luffy'nin Shanks'tan sonra örnek aldığı, olmak istediği ikinci kişidir..

Görünüşü

Ace, her ne kadar üvey olsalar da, tip olarak biraz Luffy'ye benzer diyebiliriz. Koyu renkli bir kapri giyer ve turuncu renkte bir şapka takar. Şapkasındaki kemerin tokası yan yana duran gülen bir surat ve ağlayan bir surat şeklindedir. Bel kemerinin tokasında ise "A" yazmaktadır. Boynunda kırmızı renkli boncuktan bir zincir ve bir kolye vardır. Her Beyazsakal tayfa üyesi gibi vücudunda Beyazsakal Korsanları'nın kurukafa simgesinin dövmesi vardır. Ayrıca kolunda "ASCE" yazan bir dövme vardır, "S" harfinin üzerine çarpı çekilmiştir. Birçok kişi bunun dövmecinin yaptığı bir hata olduğunu sanmasına rağmen o S harfi ölen kardeşi Sabo' yu temsil eder. Koluna taktığı bileklikte bir Log Pose vardır.

Kişiliği

Ace de şüphesiz bir D.'nin özelliklerine sahiptir. Kişiliği hiç tanışmasa bile babası olan Korsanlar Kralı Gol D. Roger ' a benzemektedir . Hiç bir zaman dövüşten kaçmaz çünkü kaçtığı zaman sevdiklerine zarar gelmesinden korkar .

Karasakal ile Dövüşü

Ace, Arabasta'da bir süre Luffygil'e yardım ettikten sonra Karasakal'ın burada olduğu iddalarının asılsız olduğunu öğrenip Arabasta'dan ayrılmıştır. Ace daha sonrasında Grand Line'da sıradan bir adada Teach'i bulmuş ve onunla dövüşe başlamıştır. Kendinden emin bir şekilde dövüşe başlamış olan Ace daha sonra Marshall D. Teach'in muhteşem Yami Yami No Mi güçlerini görmüştür, sıkı bir dövüş olur. Sonuç olarak ise Ace kaybeder. Dövüşü kazanan Karasakal, Ace'i Dünya Hükümeti'ne teslim eder. Ace Grand Line'ın en iyi korunan, en tehlikeli suçluların tutulduğu Impel Down'a 6. seviye yani en üst seviye suçlu olarak tıkılır. Luffy hakkında idam kararı çıkan Ace'i kurtarmak için Impel Down'ı bassa da Ace'i kurtaramaz, ancak kendi canını kurtarabilir.

Karakter tanıtımını yapmahiç beceremem. Alıntıdıır. :D

Kurucu:

songena2

Üyeler:

SnoW_DeaD

darkreaper07

Turk Panter

yanki_99

rapinrock

Hospahtan

mayhos

DeathBook

megamorph

Resimler:

Resmi ekleyenResmi ekleyenResmi ekleyenResmi ekleyen

Gif:

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Bu kısımları düzenliycem. :D :)

2. Eklerim tabi kii. :D

Rukia mı seviyorsun gel öpeceğim ya gel. Resmi ekleyen

Neden? Herkes Orihime'yi mi seviyor. :D

Bana da o yamacık geldi biraz. :D

Abisiyle olan hikayesi bide turuncu kafalı ana karakteri (ismini yine unuttum çok garip ya :D ) sevip öyle davranması filan. :D

Rukia daha içten ve eğlenceli geldi bana. :D

6. leveldeki çocuk hangi animeden? :D Of çok merak ettim :D

3. Beni de ekle :D çok büyük spoiler yağmuruna tutulup animeyi bitirmiş gibi olduktan sonra izlemeyi bırakmıştım ama şimdi tekrar devam ediyorum. :D Şu anda en sevdiğim kız rukia :D henüz abisini tanımadım ama beni de ekle :D kimin abisi sonuçta. :D

4. iyi hadi biraz daha buradayım o zaman

itiraf ediyorum lise 2.sınıfta hoca beni tesbihle yakaladı ve tesbihi elimden almaya çalışırken vermedim ve bildiğin güreştik adamla öğretmenler odasına kadar gittik en sonunda sevdiğim bi hoca ayırdı bizi tesbihi verdim ama tenefüste gidip geri aldım B)

konu normale dönüyor itiraf etmeye başladık :D

itiraf ediyorum parmaklarım çok güçsüzdür hemen yoruldum yazmaktan :D

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.