Jump to content

Songena

Üyeler
  • İçerik sayısı

2141
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

18

İletiler bölümüne Songena kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Japon dizilerini nereden bulabileceğimi bilmiyorum. İzlemek isterim. Modern yaşantılarını daha düzgün anlarım sanırım.

Yeppudaa' da paylasiliyor. Forum formatinda dizi-film paylasmalari bslarda garip geliyordu ama sonra alistim. :D Konuya indirme linki hatta bazen ost bile eklemeleri cok hosuma gidiyor ama. :D

Dizilerinde de anime havasinda olaylar var ama daha gercekci tabii ki. İzlerken Japonlari daha cok tanidigimi hissettim.

Bir de anime live-actionlari genelde iyi olmuyor. Hana Yori Dango gibi nadiren iyi live-actionlar cikiyor. :D

Tavsiye almak istersen elimden geldigi kadar yardimci olurum. ( Gerci daha yaklasik 1 yildir izliyorum. Acemiyim. :( )

2. Hos geldin. :D

Sadece konu acarken renkli yazmaya usenmiyorum. ahdhshfjd Tembellik basa bela. :P

Soylenmis ama yine diycem. Love Stage izlediysen Sekaichi Hatsukoi' yi tavsiye ederim. :D Gecenlerde 2. kez izledim animeyi. ;(

Chihayafuru da hos. *_* O animedeki renkleri cok sevmistim. :D Kipkirmizi sonbahar yapraklari filan...

İyi eglenceler. :D

3. Tesekkurler herkese. :D

Kimse kutlamaz sanmistim. O kadar hayirsizlik yaptim. Uzun zamandir tiklamiyordum bu konuya. :@

İnsan bi' bakar, forumdakilerin d. gununu kutlar. ;(

Sevdiklerimin dogum gunu arada kaynamis bir daha ki sefere iyi sekilde kutlayacagim. B) Telefondaki takvime kaydettim tam psikopatim. Ashdhshshfj

Sacmalayarak ozurumu diledigime gore artik kacabilirim. :D

4. Animeyi ben de sevmemiştim. Kore dizisi de hoşuma gitmemişti ama Japon versiyonu kesinlikle çok güzeldi. Hemen koyayım. Planetarium her ana uyan bir şarkıydı, gerçekten duygulandırıyordu.  :crying2-onion-head-emoticon: 

Şu an diziyi izleyesim geldi. Domyouji & Makino.  :embarrassed4-onion-head-emotico 

Listede bildiğim kadarıyla çok az bitmiş seri var. Çoğu devam eden seriler olduğu için böyle. HYD ve LoveCom mesela bitmiş seriler ama HYD 200'ü aşkın bölümken LoveCom çok daha kısaydı belki bunun etkisi vardır.  ^_^ 

Bonus:

İlk sezon opening: (Arashi grubu tarafından söyleniyor ve bu grubun üyelerinden birisi Domyouji'mizi oynayan Matsumoto Jun :wub:

)

İkinci sezon opening: (Yine Arashi ^_^ )

http://www.youtube.com/watch?v=RBgpI1gEUxo

Bu da finalde çıkan şarkımız: (Ve tekrar Arashi)

Buna dikkat etmemiştim. Yine de üzüldüm ama. Neyse en azından burada efsane. :D

Bonus için ayrı teşekkür ederim. :D Kore versiyonunda ana karakter eğlenceli. Bir de Koreliler daha cana yakın samimi insanlar olduğu için güldürüp izlettiriyor kendini dizi. :D

Diziyi izlerken Rui' nin Koreli halini arkadaşım kız sanmıştı. Bir de bu kız çok güzel demişti... Ashdhdjdjf O biraz sorun oluyor Kore dizisinde. :D Hatırladıkça bu duruma gülerim gerçi. :D

5. Hana Yori Dango'yu gorunce mutlu oldum. :D

Animesini pek sevmemistim. Dizisi cok hos. (Japon) Kore versiyonu da iyidir de Japon dizisi bir baska. Muzikleri bir baska.

Ai Otsuka/ Planetarium <3 Allah icin biri sarkinin videosunu yorumuma atsin. Telefonda oldugum icin burada paylasamiyorum sarkiyi. :(

Chihayafuru' nun ayri bi masumlugu ve sadakati var. Gercekte nerdeee ... :D

Lovely Clomplex' in olmamasina uzuldum. Kamisama Hajimemashita ve Skip Beat'ta yok ama onlar o kadar koymadi. Uzun kiz kisa oglani sevdirip, bir on yargi ve engel kiran baska anime yok cunku. Sukitte ii Na Yo var ama Lovely Complex yok. İcime cizz etti lan. :(

Sukitte ii Na Yo' yu sevenler var ama Japonlari boyle vicik vicik askla gormeyi sevmiyorum. Vicik vicik yilisik yilisik opusme de pek sevmiyorum zaten. İnce sozlerle, davranislarla duygulari ifade etmek guzel bana gore... Sevginin degeri oluyor boylece.

Kimi ni Tokode cok tatli zaten, diycrk soz yok. Sawako bambaska biri. :D

Eneee HanaKimi (Hanazakari no Kimitachi e) Bunun dizisini izledim. Japon Dizilerinde efsane bu maymunlar. :D Kore versiyonu cikti sonra ama ayni tadi alamadim. :/

Of konustuca konustum. Ahshdjxjf Kizdigim 1-2 sey var ama onun disinda guzel liste olmus. :D

6. 2015 ocak çok uzak :help-onion-head-emoticon:

En azindan tarihi belli. Kamisama' nin 2. sezonunu degil ne baslayacagini haber vermelerini bekliyorum artik o derece. :(

2. sezonda garip garip teknikler gelince animeden biraz sogudum ama veletleri tekrar izlemek guzel olcak. Yesil saclinin burca gore sans esyasini gorunce bile eglenirim yine :D Gerci bu sezon onu pek goremeyebilirim. :(

7. Zararlı olmayan her insanın hayatı drğerli gözümde. Naruto'yu hatırladım şimdi. Kakashi' nin babası arkadaşını kurtarmak için görevden vaz geçmişti. Sonra çok kişi hayatını kaybetti. Net olarak hatırlamıyorum olayı ama durum aşağı yukarı böyleydi.

Ben de Bayaz Diş gibi yapardım. İleridr insanlığa çok faydalı olacak belki arkadaşım? Belki de çok kişiyi kurtaracak onu feda etmezsem?... Bunu bilemem. Arkadaşımı kurtarırken çok insan ölecek. Belki de Dünya' ya iz bırakan kişiler olacaklar? Bu durumda bencilleşiyorum. Güçlü olsunlar... Yalnız ya da dostlarıyla, bir şekilde mücadele etsinler. Dostumu ölüme terk edeceksem ne anlamı var? Geriye kalan insanları da sevdikleri kurtarsın ya da kendi başlarına üstesinden gelsinler.

8. Bir an önce 2. sezonun ne zaman yayınlanacağı söylensin yeter.:D Başka beklentim yok gibi. Yine tatlı bölümlerle karşıma çıkıp gülümsetecek Kamisama sonuçta.

Ama... İkinci sezonda animeye farklı bir şey katıldığını görmek güzel olur hani. Şaşrtır ne güzel. :D Hem özlediğim karakterleri görmüş olurum hem de merakla izlerim animeyi. Yalnız Tomoe`yle Nanami değişmesin. O şebekleri böyle sevdim ben. Ki shoujo animelerde kıza gıcık olurum çoğu zaman. Nanami`yse çok tatlı ve samimi geliyor bana. Saf biri ama olsun. :D

9. Herkesin evden yemek getirmesini isterdim. Börek getireni görünce otlanırdım. :D

Gerçi ekmek arası getirip arkadaşlarımla yiyorum. Ama sınıf az yiyin diyor bize. :P Çocuğun biri görüşürüz, bay bay vb. sözler yerine afiyet olsun diyo laaan. :D

Birde çatı katına çıkmak istiyorum. Gerçi bizde olsa tüm okul orada olurdu. :P Animede ana karakterler çıkıyor. Agahahashdr

Iıı erkeklerin okul kıyafeti Japonlar gibi olsun, ama biz kızlar rahat kalalım. Agahafshahd

Başkaaa... Heh buldum. Bazı animelerde çatlak ve eğlenceli okul müdürleri oluyor. Ben dr istiyorum. :( Uta no Prince-sama' da müdür her yerden çıkıyordu.

Anime değil ama Noblesse' deki Frekeinstein gibi okul müdürü olsa... <3 Herif için okula bir saat erken gidip ön sırada yerimi alırdım. :*

Diğer isteklerim söylenmiş zaten. :D

10. Facebookta öyle bir sahne görlüştüm  şaşıran adamı da benzettim ondan ;D

Dizi ve Gundam varsa odur. :D Ama böyle sahne hatırlamıyorum. Özel bölümde mi acaba?  O.o Özel bölüme bakmadım daha. :D

11. Bununla benziyor tabi burun ve çene de azıcık farklar var. 

AZpaJq.jpg

Bu herifi kastettiğini anlamışım da benzemiyo yine de.  :mellow:

Adamın yüzünü unuttun bence. :D

tumblr_lfnixfKEC31qztpmc.gif

bunda şöyle bir sahne var mı ?

-Gundam mı bilirmisin

+Hayır

-(abovvv şaşkın bakış)

o ise gidip izleyeyim ismi bulmuşken  B)

Herif kendinden geçip bir animenin konusunu anlatmaya başlamıştı. Dayak yiycekti. :D Türkiye'deki kadar olmasa da anime düşkünlüğü yüzünden tepki alıyor. :D

Gundam figürleri var odasında. Onlarla Animeye gönderme yapıyor hep. Herif yüzünden oturup Gundam izliycem.  :mellow:

Edit: Sen de Gundam'ı nasıl denk getirdin?  :D

12. Enee bizim kara oğlan (unuttum şimdi adını) da mı oynuyormuş bu dizide :D 

"Oyuncular: Onu da (merak edersen) sen bul."

Ehm bu sefer değil de daha önce bahsettiğinde bakmıştım da görmemişim :D 

Eline sağlık yine şirin mi şirin bir tanıtım olmuş :)

Oguri Shun. Aaa isim hatırladım. Vay be ben de arada isimleri unutmuyormuşum.  :mellow:

Sema sen de olmasan konunun sessizliğine bakıp geldiğim gibi gitcektim forumdan. :D :D 

Teşekkür ederim tekrar okuduğun için. : :lol:

13. Bak, ne buldum.Tık.

Şimdi bu basit sayfa ne ola ki? 2 Channel isimli bir forum. Bu forumun anlatıldığı bir kitap basılmış, sonra dizisi ve filmi gelmiş desem... :D

Bu yazımda diziden bahsedeceğim.

Yazı müziği:

Densha Otoko’ nun openingini dinlemiş oldun az önce. :D
    Dizi için, karakter tasarlamışlar. 
    Sonra da 2007’de karakterimizin Getsumen to Heiki Miina isimli animesi çıkmış.

Densha Otoko (Train Man )

d4Rpbn.jpg

Ülke:Japonya 
    Yıl:2005
    Bölüm Sayısı: 11 +Özel Bölüm 
    Tür: Romantik, Komedi, Yaşamdan Kesit
    Yönetmen: Takeuchi Hideki, Nishiura Masaki ve Kobayashi Kazuhiro
    Oyuncular: Onu da (merak edersen) sen bul.   :D

Yamada Tsuyoshi

bQW3bj.jpg
    Çekingenlikte Tomoko'nun tek rakibi olan otaku.
    Diziyi izlemeye başladığımda tanıştığım ilk kişi Yamada ve yanı başındaki şanssızlığı oldu.

Diziden bir kare...

lBVl4k.jpg

Yamada trende dertli dertli otururken hoş bir bayan görür. Hayran hayran onu izler.
    Sarhoşun biri gelip hoş bayanı rahatsız eder. Yamada tüm cesaretini toplar. Titrese de adamı uzaklaştırmak için elinden geleni yapar. Hatta hafiften dayak bile yer. Sonunda güvenlik gelir.
    Hoş bayanımız Yamada’nin davranışından etkilenir ve hediye göndermek için onun ev adresini alır.

Aoyama Saori

Q19qpr.jpg
    Hanım hanımcık ve zengin. Sevgilisi küçücük yalan söylese ağlayacak biri. :D

Dişi sinek görse onunla bile konuşamayan Yamada, Saori’ ye yakınlaşmak için internetten yardım almak ister. Linkini attığım forumda derdini anlatır. Forumdan tavsiye alarak Saori’ ye yakın olmaya çalışır.

Forumda; bazıları yardım etmek için,
    Bazıları şaka yapmak için,
    Bazıları trollemek için,
    Bazıları da öylesine yorumlar atar başta. Yamada’ nın yardıma ihtiyacı olduğu görülünce de hepsi sonuna kadar yardımcı olur... Yamada’ nın yaşadıklarını duyunca, ne diyeceklerini merak ediyor insan.  Misafirliğe gittiği evi inceleyen uyuz teyzeler gibi üyelerin odalarını inceledim. Çeşit çeşit insanlar olunca odalar da çeşit çeşit oluyordu, gözümü alamadım bende.

Haksız mıyım şimdi? ;(

X25A4D.png

Forumun çok samimi bir havası vardı. Arkadaşlıklarını gördükçe üyelerle birlikte yorum yapmayı istedim.Forum Görünce Türk Anime' yi özledim lan. Bu yüzden konu açıyorum hem. sadfsdafasdfsad 

"Ama açıkçası söylemek gerekirse dizide Misaki Itoh' dan daha fazla hayran toplayan biri varsa o sadist, feminist ve azgın patron Jinkama' dır (Ya hayranı olacak ya onun yüzünden tüm kızlardan soğuyacaksınız… Şey, ben 2. gruptanım)"

“Diziyi nasıl tanıtmışlar acaba? Düşmanımı tanıyayım da onlardan geride kalmayayım  kih kih kih. ” diyerek internette koştururken görmüştüm bu sözü. Buraya atmazsam ölürdüm. 

Diziden Kareler:

5pBJVd.jpg

AZpaJq.jpg

Yakışıklı forum üyesini spoilere atamazdım ki şimdi.  :wub:

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.