Jump to content

Witch.

Üyeler
  • İçerik sayısı

797
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

9

İletiler bölümüne Witch. kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Ben de çok inat etmiştim shouja'ya ilk başladığımda, böyle çok popüler, herkes tarafından beğenilen animeleri (KWMS,Toradora...) izlemeyeceğime dair sonradan hiç güzel shouja kalmayınca izlemek zorunda kalıyorsun. Shouja diyarında böyle :D

Tişekkür ederim   :ph34r:

Az daha unutuyordum Shakugan no Shana. mutlaka izle derim :D

Shakugan no Shana'nın üç serisi varmış 12. sınıfım ben hayatta izleyemem ama listeye atar gelecek yaza  bırakırım. 

Nagi no Asukara cidden animasyon olsun çizim olsun konu dram müzik vesaire her şekilde harikadır, en sevdigim saf romantizm animelerindendir. Başta bunlar daha ortaokul ögrencisi, böyle romantizm olur mu falan diyorsun, olaylar istedigin gibi gitmiyor çogu zaman, bazı karakterleri de pataklayasın geliyor zaman zaman , ama sonunda hepsine herkese hak veriyorsun. Bi mutlu oluyorsun yani. :D  İzlerken bir sürü duyguyu yaşatıyor cıvık klasik lise aşklarına benzemiyor yani. 

Hatta bayıldıgım bir sözü bile var ''Aşk muhtemelen deniz gibi, sadece eglence veya aşk degil. Acı, mutsuzluk ve başka her türlü duyguları da benimsemen gerek. İşte bu yeni hislerin dogdugu zamandır.''

Kısaca ciddi romantizm istiyorsan Nagi no Asukara izlemen gerek.

Kyoukai no Kanata nasıl desem değişik bi anime, gene animasyon karakterler falan mükemmeldir onda da. Fakat nasıl desem izlemeden anlayamayacagın bi duygu veriyor insana :D 

Tamam tamam ne shoujo seven varmış, Nagi no Asukara da izleyeceğim tamam. 

Çok sağolun arkadaşlar ya :D 

Kyoukai no Kanata'yı izleyeyim mi yani? Bir bilen gelsin konuşsun. 

2. GS nozaki-kun'u izlediysen mutlaka kimi ni todoke izlemeni tavsiye ederim ancak saf kız karakterlerden hoşlanmıyorsan yanaşma bence. Tonari bo kaibutsu-kun'un mangasını tavsiye ederim. Shoujo evrenine bir kere girdin mi çıkamazsın  :D

Golden time

Yeni çıkacak olan Ookami Shoujo to Kuro Ouji

Bokura ga ita

Toradora

clannad

dediğin gibi sukitte ii na yo

zero no tsukaima harem sevmiyorsan bakma bile

Soredemo sekai wa utsukishii

Yenilerden bir movie bilim-kurgu'da vardır içinde Nerawareta Gakuen

Ao haru ride'yi de öneririm ama aşk üçgenleri/dörtgenleri sevmiyorsan geçmiş olsun  :D

Ayrıca herkesin sevdiği nisekoi'yi ben bir türlü sevemedim belki finalinde tam bir son olmadığındandır. Tabii bir konusuna yada amv'lere bakıp öyle karar vermeni tavsiye ederim :)

Nisekoi ve Soredemo yarım kaldı Kimi ni Todoke'yi izlemeyeceğim diye çok inat ettim hatta kabuslarıma girdi. Yemin ederim.  Neden bilmiyorum. Bir şans verebilirim belki. Saf kız tipi beni deli eder ama tsundere'den iyidir. Toradora'yı ASLA izlemeyeceğim. (büyük konuştum bu laf kesin bana girecek) 

Ya bana tsundere diyorlar ama o Taiga denen bücür (ben de kısayım) repliklerini falan gördüm deli ediyor beni of! 

İmzana aşık oldum... GaLe  :wub:

3. Gekkan Shoujo Nozaki kun shoujo degil, shounen hatta. Belki de sen Shounen'in romantizmini seviyorsundur. 

Eğer güzel romantizm arıyor isen Nagi no Asukara'yı öneririm. Hani shoujo'nun romantizminden bende nefret ederim. Shin Sekai Yori falan dene, en iyi romantizmler drama ile iyi gidenlerdir.

Şimdi düşündüm de MekakuCity actors, Hihashi no Eden, Zetsuen no tempest, Kyoukai no Kanata vesaire falan da sırf romantizm olmasa da güzel romantizmi olan serilerdir.  :D

GSNK'nın romantizmi güzel geliyor, Mekakucity'den de HaruTaka'ya ölmüştüm zaten. Nagi no Asukara'nın çizimleri çok chibi gibi geldi afişten öyle mi?  Higashi no Eden'i attım listeye Zetsuen zaten izleyeceklerimdeydi ama Kyoukai no Kanata bana hep çok abartılmış gelmişti öyle mi? 

Aslında o kadar etki etmiyor çizimler, ben ilk afişi gördüğümde arkaya bakmadan direk kaçmıştım :D Gerçi çizimlerden ziyade fazla romantizm içeren bir havası var afişin, o yüzden kaçmıştım ben. Ama bir arkadaşım hiç de öyle olmadığını söyledi, ben de izledim. Gerçekten öyle değilmiş. Hani anime güzelse çizimleri görmezden gelebilirim diyorsan kesinlikle Skip Beat'i es geçme derim :)

Amaaan ben Sekaiichi'nin çizimlerine katlanan insanım çok batmayacaksa izlerim Skip Beat'i de ama önceliklerim arasında olmayacak açıkçası. Önyargılarım kahrolsun!

4. Şahsen ben de shuojo pek sevmeyen biri olarak Skip Beat ve Lovely Complex i öneriririm izlemediysen. Ao haru ride hakkında ben de çok beğenildiğini duyunca ilk iki bölümü izlemiştim ama klasik shoujo gibiydi başı yani o konuda pek bir şey diyemem. Ama Skip Beat ve Lovely Complex sadece komedisi için bile izlenir, ayrıca konuları da güzel işlenmiştir bunları tavsiye ederim.  ^_^ 

Teşekkürler ^_^

Noting: Skip Beat!'in çizimleri eski görünüyor hoşuma gitmedi ama Lovely Complex'i attım listeye. 

5. Şimdi özellikle bayanlardan dikkat istiyorum: 

Ben shoujo izlemezdim, başladıklarımı da bıkarak söverek sıkılarak bitirirdim. Gekkan Shoujo Nozaki-kun sağolsun shoujo izleyesim tuttu. Ao Haru Ride bu sezon çok beğeniliyormus izlemeli miyim? Yoksa daha iyileri var mı? Önerilerinizi alabilir miyim? Sukitte ii na yo'yu düşünüyorum nasıldır? 

Daha önce Kamisama Hajimemashita, Kaichou wa Maid-sama, Vampire Knight ve Tonari no Kaibutsu-kun izledim. 

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.