Jump to content

quincy

Üyeler
  • İçerik sayısı

1515
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

19

İletiler bölümüne quincy kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Hmm, dünden beri gözetliyorum uzaktan bu başlığı, bazı sorularım var. Atlamadan önce sorularıma cevap bulsam tatliş olur  ^_^

• Sadece FC üyeleri mi katılabiliyor? (Hoş sıkıntı değil Bleach severim)
    • Takvimin belirli bir şablonu var mı?
    • Üstteki maddeye ek olarak, yani tamamen sıfırdan bir arkaplan oluşturup üzerine Render ekleyerek mi yapıyoruz? Yoksa hazır bi wallpaper üzerinde ufak oynamalarla takvim haline dönüştürmek de geçerli mi? :D
    • Üzerinde "Türk Anime Tv" yazısı/logosu falan olması gerekiyor mu?
    • Sadece tek bir karakter olmak zorunda mı? Mesela SoiFon-Yoruichi ikilisini yapmayı düşünüyordum ben.
    • Son teslim tarihi ne zaman? Yılbaşına mı yetiştiriyoruz?

Tüm mesajları tek tek tarayamadım, sorularımın cevabını göremediysem kusuruma bakmayın.^^

-Evet FC üyeleri ile kendi aramızda takvim oluşturuyoruz. Fc'ye katılabilirsen sende bu etkinliğe takılabilirsin.

- Şablon yok. Sadece seçtiğin ay için oluşturacaksın. O da sana kalmış.

- İster arka planı kendin oluştur, ister hazır wallpaper kullan, ister seçtiğin karakteri tekrar çizip yeni bir görsel oluştur. Tamamen sana kalmış bir şey.

- Aslında Türk anime Tv yazması iyi olurdu hiç aklımıza gelmedi :D Yazısı olabilir ancak logosunu eklersek belki görsele uyum sağlamayabilir.

- İkili karakter de olabilir. Tek karakter olmak zorunda değil. Hele ki ayrılmaz ikiler :P

- Teslim tarihi hakkında konuşmadık. Ama yılbaşının ilk haftası gibi olabilir.

Soruların iyi oldu. Bazı gözden kaçırdığımız noktalar varmış :)

2. Gördük Aizen'i de bir çocuk tarafından harcandı. Sonra o çocuğuda Ne hale getirdi Quincy'ler :smile_oleyo:

Shunsui ise karizma olacak şekilde tek göz yardırıyor, hemde Bankai açmadan :head2: 

Yapma abi biliyorsun ki o çocuk ana karakter. Ana karakter ne kadar ezik olursa olsun her türlü kazanan olur :P Aizen de bankai açmadan Shinsui + 7 kaptan (ki içlerinden biri de 2 kaptan seviyesine denk Yamamoto vardı) ve vizardları tek başına halletti :P Manga da adam oturduğu yerden shinigamilerin yapamadığını reiatsusu ile hallediyor. Üstelik tam gücünü kullanamayıp mühürlü olduğu halde ;)

3. ya şimdi takvim mi yapıyoruz tam olarak?

Aynen takvim yapıcaz. Karakter seçicez ve seçtiğimiz karakterle takvim yapıcaz 2016'ya uygun şekilde :)

Shunsui Kyōraku'nun olduğu yerde, Renji'nin esamesi okunmaz -_-

Aizen'in olduğu yerde akan sular durur B)

4. Bir fikrim paylaşmak istiyorum :whistling: Malum önümüzde yeni yıla gireceğimiz sayılı günler kaldı hoş geldin 2016 güle güle 2015 diyeceğiz demesine de hani böyle boş boş 2016 yı karşılamak olmaz FC olarak üyelerimizin kendi yapacakları 2016 BLEACH takvimi hazırlasak nasıl olur 12 ay için herkes ismini yazdıracak katılım fazla olursa aynı ayı birden fazla kişi de hazırlayabilir ( hoş katılacak 12 kişiyi bulursak öpüp başıma koyarım ya neyse ) Fc üyeleri siz ne dersiniz başkana sormadan daldım konuya  :smile_oleyo:

Okudum da biraz az anlaşılır olmuş tekrar açıklamaya çalışayım  :ph34r: 2016 yılı için Bleach temalı takvim yapacağız örneğin ben Ekim ayını istiyorum o aya ait takvimi ben hazırlayıp buradan paylaşacağım elbette ebat mebat türü şeyleri fikir kabul görürse ayarlarız hele bir katılım gelsin de  ^_^

Hem FC etkinliği hem yeni yıl etkinliği olmuş olur bir taşla 2 kuş hemide kanadından  :P

Fikirleri görelim Bleach ahalisi  :head2:

Olur tabi neden olmasın. Hatta süper olur. O zaman yine liste yapalım kim hangi ayı alıyor diye. Hatta bi katılanlar birde karakter söylesinler o tema üzerinden yapalım. Sonra aynı karakterler farklı aylarda kullanılmasın diye :)

Ben Aizen Sousuke temalı Mayıs ayını yapacağım

Ocak- Kai

Şubat-

Mart- Sabah Sisi - Urahara Kisuke

Nisan-

Mayıs- I'm Quincy - Aizen Sousuke

Haziran- Jans09 - Abarai Renji

Temmuz-

Ağustos-

Eylül-

Ekim- Papillon - Grimmjow Jaegerjaquez

Kasım-

Aralık- Dj Morphosis - Kurosaki İchigo

Bu listeye yazacağım isimleri. Kim hangi ayı ve karakteri istiyorsa yazsın :)

5. O zaman 5. takım olsun :D boş gözüküyordu ama  :confused-onion-head-emoticon:

3. takım kaptanlığında Lenny teğmenliğinde de asçı var. Bir de bu listenin 90.'cı sayfalarda aynısı var. Orada güncellemiyorum. Güncellemeleri ilk sayfada ki listeye yapyorum. Ekledim hayırlı olsun 5. takım kaptanı :)

6. işte oradan baktım da 6 da kimse yazmıyor, zeynep ablaya ayrıldıysa o zaman tamam :D

Normal de Zeynep abla vardı da silinmiş ismi. Ekledim tekrar. Doldu yani :)

Uzun zaman oldu minna :D Naber???

7fba6d58fd972ae5f12a95a10e451e83.jpg

101f9135956c2f3ce63af5d39b01ad71.jpg

e1392802c7650cf71f0e9e6745a821b7.jpg

İyilik senden naber 10. takım kaptanı Jans nee-san?

7. 6. espada boşsa alayım onu :D

Maalesef dolu :S Birinci sayfada ilk iletide Gotei 13 spoiler'ı içinde boş olanlar var oradan bakabilirsin :)

Alımlar açıksa 3. takım kaptanlığını alabilir miyim? :D

Alımlar açık lakin 3. takım dolu. Birinci sayfada ilk iletide Gotei 13 spoiler'ı içinde boş olanlar var oradan bakabilirsin :)

8. Hiç Komik Değil Ekibinin Hazırladığı Bleach Parodisi Yayımlandı

Pokemon, Kaptan Tsubasa, Naruto ve One Piece parodilerinin ardından uzun süredir beklenen Bleach’in parodisi de Hiç Komik Değil ekibi tarafından yayımlandı. Bu kez olay daha da ileri boyutlara taşınmış gibi görünüyor. Parodiyi her zamanki gibi spoiler vermeden paylaşıyoruz. Çalışmayı beğendiyseniz videodan ulaşabileceğiniz Youtube kanalına abone olabilir, hazırlayanları destekleyebilirsiniz.

Yazan ve Yöneten: Tunca Arslan

Icgiho, Altyazı Çeviri: Batuhan Taner

Aranzord, Piçigo: Emre Arslan (Seslendirme: Tunca Arslan)

Tepkici 1: Bora Aksu

Tepkici 2: Çetin Aytaç (Seslendirme: Tunca Arslan)

Zangetsu: Tunca Arslan

Hiç komik değil youtube sayfası

-AnimeFantastica

Edit: Video biraz küfür, biraz argo barındırır. Ve tabi ki spoiler da.

9. Bu haftaki sorumuz anime dışı olacak. Zaten katılımınız çok az bari burda olanlar bilmiyorsa aydınlansın :D

Bir damacana su kaç litredir? Neden?

Damacana, ABD’den ülkemize gelmiş bir sıvı barındırma kabıdır. ABD’de sıvı ölçü birimi olarak litre yerine galon kullanılmaktadır. 1 galon sıvı yaklaşık 3.8 litreye karşılık gelmektedir. ABD’de damacanalar 5 galon olarak kullanılmaktadır. 5 x 3,8 hesabı yapıldığında ise 19 sonucuna ulaşılmaktadır. İşte bu yüzden damacanalar 19 Litredir.

Bu zamana kadar hiç aklıma gelmemişti neden 20 lt olarak kullanmadığımız. Öğrenmiş oldum teşekkürler :ph34r:

10. Yeni bölümü okumadan önce "Kyouraku ölmez yav, diğer zanpaktousu ile bir şey yapar da toparlar durumu" derken ters köşe oldum. O zanpaktou Kyouraku'nun bile değilmiş asdfghjjhg. Neyse yakında yeni flashback'ler bizleri bekliyor Allah sabır versin.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.