Jump to content

Fluart

Üyeler
  • İçerik sayısı

429
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

İletiler bölümüne Fluart kullanıcısının eklediği dosyalar

1. çevirini biraz izleyebildim eray abi, çok güzel ve akıcı şekilde Türkçe'ye kazandırmışsın Suna hanımın dediği gibi, lakin teknik aksaklıklar var çeviride. timing arada şaşıyor oynuyor, satırların bazen çok uzun, okuması zor olabiliyor. tek başına tüm fansubı yapınca ister istemez olur böyle aksaklıklar tabi. belki yanına bunlara da bakacak bi yardımcı bulabilirsin o zaman çok daha güzel olur. kolay gelsin tekrardan :lol:

Bunun sebebi genel olarak ardarda konuşmaların çok fazla olmasıdır.Eğer cümleyi bölüp diğer saniyede / salisede gösterirsem bu sefer diğer konuşmalar kayacak o yüzden böyle sıkıntıların olması normal.Yorum için teşekkürler :)

Ellerine sağlık kardeşim :)

Teşekkürler :)

Ben teşekkür ederim :)

2. Bilmiyorum daha önce hangi animeyi çevirdiğini....Ama dikkatimi çeken şey çevirin harika olmuş...Bazı çevirilerde rastladığım devrik cümle ,seninkinde görmedim...Mükemmel bir çalışma olmuş...Ellerine sağlık,kolay gelsin...Takipdeyim. :)/>

Daha önce bireysel olarak hiçbir seriyi üstlenmedim ama yardım ettiğim seriler(dizi-film-anime) olmuştur.Neden üstlenmedin diye soracak olursanız genel olarak pek zamanım yok o yüzden böyle bir sorumluluk almak istemedim.Yorum içinde ayrıca çok teşekkür ederim, elimden geldiğince çevirmeye devam edeceğim. :)
  3. bölüm başı 400 küsür satır :mellow: :mellow: :mellow:

typesettingler çok onları yaptınız mı bilmiyorum ama. zor seri her türlü kolay gelsin

Dediğiniz gibi, diğer seriler ile kıyaslarsak konuşmalar bir hayli fazla.Hatta seri hep konuşmalarla geçiyor desek yeridir :ph34r:

kısacası:Çevirdiğim seri normal serilerin 2 katı konuşmaya sahip.1 bölüm'ü diğer animelerin 2 bölümüne eş değer diyebiliriz :)

4. Türkleri nasıl bilirler?Severler mi?

Başka ırktan birilerini nasıl ağırlarlar?Örneğin Japonyada yaşasak dışlanır mıyız , oranın halkından ayrı tutulur muyuz? Yoksa kendi vatandaşları gibi mi davranırlar?

Japon kızlarını çok merak ediyorum.

Birkaç japon arkadaş Türk'leri arap sanıyoduk demişti doğruluk payı nedir?

daha bir sürü sorum varda abartmıyayım.

5. Kampfer 1-12

Bu animeye yorumlar yüzünden bir türlü başlayamadım.Anladığım kadarıyla ana karakter erkek ama güçleri yüzünden kız kılığına girebiliyor ve sakura diye bir kıza aşık.Ayrıca bu elemanın peşinden 3 4 kız daha koşuyor kısacası bu adam ortalık malı gibi birşey herkes bunu seviyor buda başka bir kızı seviyor.Sonunu açık mı bırakmışlar? Yoksa sevdiğine kavuşuyor mu ? Kavuşuyorsa diğer kızlara ne oluyor ufak bir bilgi verirsen özelden memnun olurum.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.