Jump to content

İlk Bakış | Sword Art Online II

Önerilen İletiler

klawyem  bozuk olduğudan zarzor yazıyorum şimdi geç arkadaşlarıma olaildiğice cevap vermeye çalışıcağım sonuçta tatlı tatlı muhabbet ediyoruz  şimdi ben bunları bir fanolarak değil ojektif  biri olarak söyliyim sizi yok fanları bunu nasıl seviyor  bunlar fanboy  yok  saçma bir seri o yüzden sevenleri de soğutuyor flan bunlar  ingilizce  söyliyim "haters"  yani semiyenler nefret edeler sizin saçma bulmanızın nedeni dövüş aksiyon dedekliflik hikayelerini sevdiğiniz halde romantizim harem ve ensest hikayeleri sevmemeniz bu sizin özgürlüğünüz ama sadece gidişatını beğenip bunlar olmasaydı harika  olurdu be dediğiniz bir animeyi sırf siz sevmedniz diye kötülemek çocukluk tur  taikide genel olarak bir kalitesi vardır ama beğeniden bahsediyorsak bu animeyi izliyenlerin yarıdan fazlası beğenmiş  arkadaş ve türkiyede ben bu animenin reklam yaptığını göremedim :)  objektif olarak baktığımızda genel olarak başarılı ve güzel bir hikayeye sahip bir anime SAO   ama beğenen biri olarak söylersem tek kelime ile harika  tabi objektif olmak anime yorumu yapmanın önemli bir noktasıdır tunç ta bunu bilir . son olarak ben animeyi sevin demiyorum sevmiye bilirsiniz ve sevmeyinde dünyada her kesin farklı zevleri vardır bu yüzden her şeyde çeşit bu kadar fazla  ve aynı sebeptende  siz sevmiyorsunuz diye bir şeyin ötü olduğunu topluluk önünde beyan edemezsiniz saygı gereği beğenenlerine olan saygıdan . benim demek istediğimi size şöyle kısa bir şekilde anlatıyım eğer siz ön yargı ile yorum yaparak konu ve hikayenin nasıl güzel olacağı hakkında bu kadar bilgi sahibi ve haklı olsaydınız sizi garanti ediyorum şimdiye iş teklifiniz hazırdı bir manga dergisinde editör olarak . ki editörler bile söyler biz bile 100 de 100 neyin iyi olduğunu bilmiyoruz  benim demek istediğim bu sizi bu kadar kesin bir şekilde bu animeyi kötülemeye iten ne biraz düşünün ve ön yargılarınızdan kurtulun  ben sizin iyliğiniz için söylüyorum dinliyip dinlememek size kalmış :)

Şimdi ilk söylemem gerek ki gerçekten okur iken bi nevi resmen cümlelerini çevirmeye çalıştım, bari noktalama işareti koysaydın. Neyse.

Şimdi şu sözde bahsettigin 'haters' kısmına gelirsek evet bu serinin hayranlarından da seriden de nefret ediyorum. Beni de senin tabirince hater (?) yapar bu o zaman. Çünkü ben bu tür serilerin abartılmasına karşıyım. Ama ben gelip de kimseye izlemeyin etmeyin demiyorum, hani o seriden daha iyileri var diyorum bi nevi. (hem kendi iyilikleri için...)

Dedigim gibi bu bi ön yargı degil, buna eleştiri deniyor. Sevenlerine de ben hiç bir zaman gidip izlemeyin etmeyin demedim, illa sevecekseniz benden uzakta sevin yani. Sevmedigim şeyi zorla gözlerime sokmalarına da gerek yok. Ayrıca ciddi ön yargılı biri olsam şu an sao'yu izlemeyi bırak 2. sezonuna bile bakmazdım ki kendimi zorlayarak izlemeye devam ediyorum.

Ayrıca objektif oluyorum diyorsun, gerçekten bu sao'ya objektif gözü ile baksaydın ne kadar fazla abartıldıgını ve öteki geride kalmış güzel serileri geçtigini anlardın. Ayrıca biz kötülemiyoruz farkındaysan eksiklerini söylüyoruz, bu kadar eksikligi varsa gene suç bende mi? Buna çocukluk denmiyor bir şeylerin farkında olmak deniyor ayrıca. Küçük bi ekleme daha yapayım, genelde sao izlemiş beğenmiş hastası olmuş kişilerin izledigi animeler bir avucu geçmez (zaten genel kitlesi uzun bi süre mmo türünde oyun oynamış kişilerdir.), belkide diger güzel animeleri görmedikleri için hala sao'ya en iyisi diyebiliyorlar.

Reklam kısmına gelirsek zaten sen Türkiye'de hangi animenin reklamının yapıldıgını gördün? 

Ha kısa bi ekleme daha benim ne türler sevdigimi daha bilmeden, bu sana yorum yapma hakkını vermez. Ayrıca bi insan olarak ensest birşeyin hoşuma gitmesi bile fazla olurdu. O kadarını ben bile kaldıramam. 

Sonuç olarak beni tanımıyorsun, ama tanısan hayatta çogu şeye ciddi ön yargılı biri oldugumu görürdün (ki bu ap ayrı bi mesele), fakat şu sao konusunda ön yargılı davranmıyorum, serileri bende izledim gözümün önünde olan gerçekligi nasıl itmemi beklersin? (Kendime yalan söylemekten de hoşlanmam çünkü.) O zaman sende çok iyimser olup seriye objektif bakmıyorsun demektir bu. Sonuçta ben seriyi sevmesem de izliyorum, sevenlerin sevdigi yönlerinin neden sevildigini bulmaya çalışıyorum, ama yok ise ne yapabilirim?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Saonun neden bu kadar tutuğunu iyi açıklamış pollux.

Önyargı meselesi olarak, gerek hayranlarının gereksiz saoyu yüceltmesi, izledikleri seri de hep saoyu araya sokuşturmaları  bkz;  Naruto çok güzel ya birde sao var onu da çok sevmiştim.  Sao kadar olmasada bu yıla damgasına vurur bu seri. Sao kadar beni etkilemedi ama güzel seri izlemeye değer.

Birde saonun açık açık saçmalıklarının saydığında iyimser bir şekilde ama busu şusu güzel demeleri veya tamamen sen ne diyon l... ...  moduna girmeleri bu seriye karşı kötü bir izlenim oluşturuyor bazı anime kitlelerince. Sırf bu yüzden naruto 100 küsür seri izledikten sonra başladığım bir seri oldu. Normalde herkes başlarda izler.

Sao ise benim ilk anime bilincinde izlediğim seri oldu. Hangi oyunun forumuna girsem izle izle izle reklam reklam sonunda farz oldu izledim. İlk serinin son 2-3 bölümünde dedim bu neyin kafasıdır. Hele ilk sezonun finali yetti bana, bunları neden yaptın(o kadar insanın ölümüne sebep oldun, arkadaşlarım da bunların içindeydi)  unutum panpa ciks diye bir cevap geldi oradan. Birde o adamın yanında bu kadar rahat oturması ayrı konuydu. Neyse dedim büyük bir şey değil, devam edicekmiş herhalde bir yerden girerler dedim. Sonrası mağlum saçmalıklar şelalesi.   İkinci seri ise indirdim duruyor hala köşede izler miyim pek emin değilim. Bitmesini ve arkadaşlardan rapor bekliyorum hala aynı tas mı diye.

İşiniz hazır vs hikaye konusunda yüzlerce bilgili insan oturup forumlarda teori kasıyor. Veya pollux gibi yorum yapıyor animelere buda öncü olarak gayet güzel bir şey. Hikaye konusunda bilgili misiniz ha gelin eleman açığı vardı gelin diye bir olay yok. Nasıl çok kitap okumuş bir birey kitaplarda ki hikaye akışı hakında yorumları çok okumanın getirisi olarak gayet ayrıntılı ve objektik yapıyorsa, steamde 50 level adam oyun hakında her perspektiften olayı değerlendirmeye çalışıyorsa buda böyle.  He çok izlemek burda kriter değil tabi, sadece bir ön ayak

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.