Jump to content

Manga Tartışma

AdminSlayer

Önerilen İletiler

Gençler şöyle bir önerim var. Şimdi isim vermeyim, Ezgi hemen atar yapar, başka bir forumda, aktif olarak konu açmam, çok nadiren de yorum yazarım ama her hafta girip okurum. Manga forumudur. Her hafta OP, Naruto, Bleach, Fairy Tail gibi ünlü mangaların çıkar çıkmaz linkleri paylaşılır, hemen okunur, yorumlar yapılır, beyin fırtınaları yapılır, sövülür, öngörüler, teoriler öne sürülür, bolca sövülür, mangakaya kin kusulur, biraz daha sövülür, üyeler arasında kavga çıkar, daha çok sövülür, faşist bir adminleri var, astığım astık, kestiğim kestik, bütün sövenleri banlar, sonra kendi daha ağır söver, sonra mangakaya söver. Sonra banlanan bütün üyeler haftaya yine gelirler, böyle devam eder :D Birçoğunuz biliyorsunuzdur burayı, mesele o değil.

Bir ara admin Kishi sensei'ye çok ağır sövüp Naruto Manga Tartışma bölümünü kapatmıştı da çok üzülmüştüm. Zaten mangası da bitti. Üzülmemin sebebine gelecek olursam, her hafta çıkan mangaları okurum, yaklaşık 20 dk sürer (bleach 2 dk sürüyor), sonra açarım tartışmaları okurum her manganın yeni bölümleriyle ilgili. bir yarım saat de öyle geçiririm. Mutlaka birilerinin görmediği, gözden kaçırdığı ayrıntıları birileri görüp döküyor orada. Çok güzel bilgi akışı oluyor. Şimdi mangayı okuduktan sonra tartışma olmayınca bölümden zevk alamıyorum :D 

Sövmeler buranın konseptine uymuyor ama tartışma olayını burada da gelenek haline getirebiliriz. Hatta Zeynep adminim de faşist admin rolünü oynar :D :P

Neyse One Piece'in yeni bölümü çok erkeksiydi  B)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ölü ya ölü. Ama geyiğe gelince, animeye gelince sonsuz muhabbet çevirirler. Mangaları dışlamayın :(

Geçen ilk defa doğru dürüst manga okuyayım dedim, Akame Ga Kill'e başladım. O aralar çok yoğun olmama rağmen hemen bitirdim, gerçekten mükemmeldi bence. Mangalar çizimleriyle böyle bir ayrı tat veriyor gerçekten ama yine de izlemek okumaktan kolay ve eğlenceli geliyor. Mesela Akame Ga Kill için de anime fazla hızlı gidip olayları atladı diye mangayı okumuştum(Bir de asıl sebebi var:Kurome). Tabi bunlar benim düşüncelerim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

one piece i her hafta okurum ama fazla hoşlanmadım son arctan :/

neyse son sayı bildiğin ibrahim tatlıses şarkılarına benzemiş seniorun bile flashbackini gördük :D

beklediğim wano arcına daha ne kadar var bilemiyorum :(

ayrıca bleach i de bu hafta kronometre tuttum 30 saniyede okumuşum :D 

Bleach'te olay ne bu arada sayfa sayısı mı az? Gelen sövüyor giden laf atıyor :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

kubomuz canımız ciğerimiz mangakamız kesinlikle diyalog yazmaz bazen koca sayfa parmak çıkar bazen sayfadan keser bu hafta mesela 14 sayfa çıkarmış :D

bi örnek son mangadır 

http://www.acelemanga.tk/oku/bleach/613/

kronometre tutun yarışalım :D

ayrıca konuyu çok beğendim her hafta okuduğum mangalar hakkında görüşlerimi yazıcam inşallah flood olucak kadar rağbetsiz kalmaz konu  :mellow:

İstediğin kadar yaz bence. O zaman ben de ayda 2-3 kez Akame Ga Kill ve Akame Ga Kill Zero'yu yazarım başka takip eden varsa tartışmaya açığım :)

Edit:Bu arada Bleach'e baktım da ah Kubo ah :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

böyle bölümler One Piece de oluyor ama nadir oluyor. Çok hoş bölümdü. Dövene dövülene, sövene sövülene saygı duyduğum, karizmatik repliklerle dolu bir bölümdü. Zaten replik işi diğer tüm sanatlarda olduğu gibi mangada da çok önemlidir. Dövüşler yavaş yavaş bitiyorlar sona gelmeye başladık bakalım neler olacak O_O

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

akame ga kill ve ft içinde bişeyler yazıyım o zaman içimde kalmasın bu hafta için :D

akame ga kill

mine pert oldu gelen haberlerde son arc olduğunu söylüyordu zaten ve galiba tatsuminin gözlerinden biri de pert oldu :T finale doğru sağlam kalan adamlarımız leone akame najenda ve... bitti :D budo çok tırt çıktı daha sağlam bişey bekliyordum 2 sayıda adam minderi öptü :D final arc devrim olucak iyi teigu kullanıcılarının hepsinin night raid de olması saçma olucak inşallah diğer gruplardan da sağlam birilerini çıkarır mangaka :/ devrim ordusu ama kimse birbirine yardım etmiyor night raid tek başına idam sehpasından adam alıyor kaçıyor kimse yok piyasada buda ilginç :D neyse bu arc çok güzeldi yeni arcımız hayırlı olsun :D devrim konusunu pert etmeden bitirsinler ^_^ 

FT

time skip bekledik gildarts çıktı ama beni en çok güldüren manga sayısı buydu galiba her sayfa ayrı komediydi :D haftaya 33 bölümlük time skip sonrası hallerini göstericek galiba o zaman daha sağlıklı bi yorum yaparız bu hafta geyikti  ;) 

Tatsumi'nin göz pert olmamıştır bence en fazla Akame'de animedeki gibi iz kalıyordur.

Diğer grupta Wave çok sağlam bence. Akame, Mine ve Lubbo'yu aynı anda alıyordu nerdeyse. Kurome de çok sağlamdı 1vs 5(Leone, Tatsumi, Minei Najenda...) falan atmıştı ama Chelsea ablamız saolsun Kurome şu an pek sağlam değil :P Onun dışında Esdeath'i saymıyorum bile... Bence karşı da iyidir yani :D Budo konusunda hemfikirim :(

Eğer final farklı biterse ve anime kadar ölümleri abartmazlarsa güzel bitebilir. En azından animeye ek Tatsumi(ana karakter olduğundan)ve Kurome(O kadar geçmişini anlatıyorsunuz bari öldürmeyin) ölmezse güzel olur bence.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

kurome bi ihtimal ölmeyebilir :D final arc olucağı için esdese vs akame bekleniyor aynı arcta 2 villian dövdürmezler heralde akameye :D tek dayanak bu şimdilik :D

O kadar mantıklı ve mutlu edici bir dayanak ki anlatamam... Şu an havalara uçacağım ve ağlayasım geldi :D Kurome ölmeyebilir öyle bir ihtimal var gerçekten :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.