Jump to content

DHspark

Kayıtlı Üye
  • Content Count

645
  • Last visited

• Days Won

19

DHspark last won the day on January 5 2015

DHspark had the most liked content!

About DHspark

• Rank
    DH
  • Birthday 06/22/1991

Profil Bilgileri

İletişim Yöntemi

Recent Profile Visitors

6,893 profile views
  1. Bounty Hunterz Mangası Çekilişi www.trart.org Herkese merhabalar arkadaşlar 2017 yılının bu ilk ayında TRART severlere güzel bir haberle geliyor. TRART da yayınlanan 13 bölümlü birinci cildiyle sevilen manga Bounty Hunterz'ın yakın zamanda EPİK Yayınevi tarafından basılıp kitap haline geldi. Bizde çekilişle seçeceğimiz 3 kişiye Aziz Can Binen'in imzalı mangalarından birer tane göndereceğiz. ÇEKİLİŞE KATILIM İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR TRART facebook sayfasını beğenin > https://www.facebook.com/trart.org/ TRART facebook sayfasında yayınlanan çekiliş afişini pro
  2. TRART Ödüllü Yılbaşı Temalı Çizim Yarışması Evet arkadaşlar 2017 yılına güzel bir yarışmayla girelim istedik. Konu Yılbaşı ve Yeni yıl olacak, çalışmanız imgesel çizim veya herhangi bir fan art çizimi olabilir, isterseniz bir manzara resmide çizebilirsiniz. Yılbaşı teması dışına çıkmadıkça sınırlarını belirlemek sizin ellerinizde. www.trart.org KATILIMCILAR İÇİN KURALLAR Facebook adresimizde paylaştığımız yarışma afişini KENDİ FACEBOOK PROFİLİNİZDE herkese açık bir şekilde paylaşmanız gereklidir. Afiş için "TIKLAYINIZ" Yılbaşı teması dışında yapılan ç
  3. TRART.org olarak manga ve çizgi roman çizimiyle ilgilenen arkadaşlarımız için çok faydalı bir projeyi bitirdik. Amerikalı çizgi roman sanatçısı Mark Crilley'in yüz, vücut, hareket, nesne ve perspektif çizimlerini kademeli olarak anlattığı "Mangada Ustalaşmak" çizim kitabı artık tamamı Türkçe olarak www.trart.org da! LİNK : http://www.trart.org/threads/mangada-ustalasmak-mastering-manga-cevirisi.607/ -Benzer Konular- www.TRART.org Yerli Çizgi Romanlar TRART.org'da FACEBOOK : https://www.facebook.com/trart.org/
  4. Arkadaşlar 24 Haziran 2016 tarihinde sitemiz www.trart.org 1. yılını bitirmiş olacak. Bizler de bunu kaçırmak istemedik ve süper bir çekiliş yaparak 1. yılımızı kutlamak istedik. Çekilişe herkes katılabilir arkadaşlar. LİNK: http://www.trart.org/threads/trart-org-1-yilina-ozel-cekilis.530/ ÖDÜLLER ÇEKİLİŞ SONU SEÇİLECEK 3 KİŞİYE COPİC ciao 5+1 MARKER SETLERİNDEN SEÇECEĞİ BİRİ (COPİC SETLER: hues 5+1, manga4 5+1, manga5 5+1, manga6 5+1, pastels 5+1) KATILIM ŞARTLARI 1- TRART FACEBOOK SAYFASINI BEĞEN ( www.facebook.com/trart.org/ ) 2- TRART FACEBOOK SAYFASINDAKİ ÇEKİLİ
  5. www.TRART.org - Yetenekli Kalemlerin Buluşma Noktası Merhaba arkadaşlar. Öncelikle kısaca TRART'dan bahsetmek gerekirse, TRART.org 2015 yılının Haziran ayında ülkemizde yapılan kurgusal sanatları (çizgi roman, manga, webtoon) geliştirmek ve yayınlamak adına, bu sanatlarla ilgilenen çizer ve yazar arkadaşlara destek olmak adına ve bu sanatlarla ilgilenen arkadaşlara bilgi, döküman ve imkanlar sağlamak adına kurulmuş bir sanal sanat portalıdır. TRART.org, yetenekli çizer ve yazar arkadaşlarımızın çalışmalarını rahatça yayınlayabileceği ve okurlarla aralarında bir köprü görevi gören bir san
  6. Çok teşekkürler :) öylede denebilir teşekkürler :) bir haftada 100 üye oldu, tabi bu zamanla artacak zaman lazım böyle sistemler için diye düşünüyorum ama ilgiden menunum birçok yetenekli arkadaşımız çoktan sisteme alışıp çalışmalarını paylaşmaya başladılar bile
  7. Teşekkürler arkadaşlar baya uğraştık, uğraşmayada devam ediyoruz :) inşallah güzel bir sistem olacak.
  8. teşekkürler ablacım güzel birşey yapmaya çalıştık, bazı çizer arkadaşlarla, dergilerle irtibat halindeyiz ayrıca yarışmalar düzenlemeyi düşünüyorum tanıtım için de faydalı olur inşallah yakın zamanda kalabalık bir yer olacak :) olmasa bile zamanla olur diye düşünüyorum çünkü belli bir süreye ihtiyacı olur böyle sitelerin :) tabi yaz tatilinin başına getirdik açılışı herkes için daha rahat olsun diye okul engeli olmasın diye :) Teşekkürler dediğinize %100 katılıyorum baştan sona çizer arakadaşlarımız için tasarladık çünkü :) Zamanla çok fazla çizim videosu, tutorialleri, çizim derslerini
  9. TRART, bir sanal sanat portalıdır. TRART, ülkemizde kurgusal sanatları geliştirmeyi hedefleyen, çizgi roman çizerliği ve yazarlığında yetenekli ve gayretli insanları bir araya getirme gayesi olan sanal bir kuruluştur. Bu forum sistemi, tamamen bu amaçlar üzerine inşaa edilmiş, gelişmiş bir sistemdir. TRART.org gelişmiş bir site/forum sistemidir arkadaşlar. Bu sistem tamamen çizime, çizgi romana, mangaya, webtoon'a ve benzer sanatlara meraklı tüm çizer ve yazarlar için, dergi grupları için yapıldı. Onların ihtiyaçlarını karşılamak için ülkemizdeki kurgusal sanatları çizmekle ilgilene
  10. vaaay meydan okuma demek :D ama o kabiliyet bende yok sanırım PAS :unsure: Ahahah :D çok teşekkürler. Fikirbaz insan demek :D Yarın fikirbazlığımda yeni bir çığır açacağım bu laf tam olmuş mevcut durumu özetlemiş :)
  11. Bak bunu da atmayı unutmuşuz :D Eyvallah bedricim sağolasın :D resimde video da çok hoş ^_^ Teşekkürler Ayhan :D Teşekkürler Erdem 8inpachi'ye çok güldüm :D Zaten herkesi tanı beni tanıma :D iyi öyle olsun bakalım :P teşekkürler Aymiiiiii adminiiiiiiiiimmm :D sağolasın eski nickine döndüğünü görünce ayrı bir sevindim :D Teşekkürler :) Arigato Witch chan :D Kardeşim doğum günün kutlu olsun :happy-birth-day1-onion-head-emo Nice sağlık, mutlu, başarılı, paralı, isteklerini gerçekleştirdiğin yeni güzel yaşlar seninle olsun :happy-birth-da
  12. ben şöyle düşünüyorum anime Japonya da sadece otaku denen kişilere harem-ecchi tarzda anime sunan bir sektör olmaya kayıyor bu inkar edilemez. Ha dersin ki iş basit ,konu belli, işleniş belli, sadece karakterler hafif değişiyor bir zorluğu yok. Ama o ağzımızda tad bırakan animeler yok çünkü onlar nadir şeyler. Güzellikleride biraz burada aslında. Bu eserlerin arkasında bir beyin var, bir kurgu var, bir emek var ve en önemlisi özgünlük var. Özgünlük ve kurgu herşeydir arkadaşlar anime olsun kitap olsun film olsun sanat dalı farketmez özgün olmayan kurgusu yeterince sağlam olmayan yapımlar zaten
  13. bende sevdiklerimden aklıma gelen birkaç tanesini yazayım bari -_- "Hiç ölmeyecekmiş gibi yaşayıp hiç yaşamamış gibi ölüyoruz." ve bu da ünlü Fight Club filminden anlamı çok derin bir sözdür "Bir zamanlar sahip olduğunuz şeyler bir gün sizin sahibiniz olur."
  14. Luffy Silver Rayleigh'in öğrencisidir. Silver Riyleigh de Gol D. Roger'in arkadaşı ve bölük komutanıdır. Heralde meyveyi Luffy de görünce bu meyve daha önce Roger'ındı derdi. Yani karakter özellikleri birbirine benziyor diye aynı meyveyi kullanacaklar diye bir şey söz konusu değil. Böyle bir şey olsaydı şu ana kadar kesinlikle söylenirdi. Ayrıca One Piece de her şey şeytan meyvelerinden ibaret değil. Meyve yemeden muazzam güce ulaşmış iradesi çok güçlü birçok adam var. Gol D. Roger'in herhangi bir meyve gücünden bahsedilmiyor ama herşeyin sesini duyduğu söyleniyor Skypiea Arc ın sonunda. Bunda
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.