Jump to content

slimjack

Üyeler
  • İçerik sayısı

933
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

4

slimjack kullanıcısının son zaferi 30 Nisan 2019

slimjack en beğenilen içeriğe sahiptir

slimjack hakkında

• Doğum günü 04/21/1989

Profil Bilgileri

Evrenin merkezinde nirvanaya ulaşmaktayım..

Kişisel Bilgiler

Son profil ziyaretçileri

14600 profil görütülenme

slimjack üyemizin başarıları

1. Arkadaşlar Dragon Raja adlı mobil oyunun tanıtımını yaptım. Güzel bir oyun olduğunu düşünüyorum incelerseniz sevinirim. Oyunu beğenip başlamak isteyenler bana ulaşabilirler yardımcı olurum :)

2. Merhaba arkadaşlar Dragon Raja mobil oyun olarak piyasaya çıkan, şu ana kadar gördüğüm en geniş kapsamlı ve görselliği bir okadar güzel olan bir MMORPG oyunu diyebilirim. Biz animecilere kesinlikle hitab eden bir oyun. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki oyunun grafik motoru Unreal Engine, sadece bu bile görselliğinin ne kadar iyi olduğunu belirtmeye yeterli diye düşünüyorum Oyunun sistemiyle ilgili olarak şunu belirtmeliyim ki klasik mobil rpg oyunlarından farklı kendine has bir konsepti mevcut. Normal bir MMORPG oyununda oyun sizi sürekli görevden göreve koşturur ve bu bir süreden sonra oyunucuyu bunaltmaya başlar. Dragon Raja'da ise durum farklı arkadaşlar oyun burada sizi tamamen sosyalleştirmeye odaklanmış diyebilirim. Oyunda sürekli bir etlinlik sürekli bir aktivite mevcut. Günlük ve haftalık etlinlikler ile oyun sizi sürekli başkalarıyla etkileşim halinde bırakıyor. Hatta oyunun kendine ait bir sosyal medya sistemi bile var Aşağıda oyunun içeriğiyle ilgili resimlere bakarak ne demek istediğimi çok daha iyi anlaycaksınız :) Şimdi arkadaşlar oyun daha önce söylediğim gibi gerçekten kapsamlı bir oyun burada ben elimden geldiğince oyunun sistemiyle alakalı size bilgi vermeye çalışacağım. Altta resimde gördüğünüz benim kendi karakterimin profilidir. Şimdi öncelikle bu oyunda en önemli şey Rating arkadaşlar. Bu oyunda rating sizin sahip olduğunuz gücünüzü temsil ediyor bu yüzden mümkün olduğunca rating'inizi artırmaya çalışıyorsunuz. Rating'imizi çeşitli şekillerde artırabiliriyoruz arkadaşlar bunlar; itemlerinizi geliştirerek, petlerinizi büyüterek,Core buildinizi geliştirerek, kariyer yaparak ve hatta evlenerek bile rating kasabiliyorsunuz Sağ tarafta ise Hp, Exp ve statlarımızın olduğu alan mevcut. Benim sınıfım Soul Dancer yani bir büyücü türü olduğum için stat dağılımım bu şekilde arkadaşlar. Her sınıfın kendine özgü stat dağılımı sistemi mevcut. Advanced kısmında ise element ve pvp statlarımızı görüyoruz. Elementler demişken arkadaşlar bu oyunda 4 tip element mevcut ve her sınıfın kendine özgü bir elementi var. Örneğin benim sınıfımın elementi su (water), hangi sınıfların hangi elementleri aldığını sınıfları açıklarken söyleyeceğim. Gelelim skill sistemimize, resimde gördüğünüz üzere her sınıfın kendine ait 8 adet skill'i mevcut bulunmakta. Talen bölümünde ise C'den başlayarak S seviyesine kadar talentlerinizi level aldıkça açıyorsunuz arkadaşlar. Her seviyede 3 adet talent bulunmakta bu talentleri siz kendiniz oynayış biçiminize göre seçiyorsunuz. Kendi sıfınıfımdan örnek vermem gerekirse Soul dancer hem büyücü hemde support bir sınıf. Büyücü oynamak istiyorsanız talentlerinizi ona göre seçmeniz gerekiyor veya support oynayacaksanız ona göre seçiminizi yapmalısınız. Pvp ve Boss fight'larda size fayda sağlarlar. Ex bölümüne gelirsek arkadaşlar burasını ektra skiller olarak düşünebiliriz." Ex lv" arttıkça yeni skiller açıyorsunuz. Burdaki skilleri özelliklerine göre siz kendiniz seçiyorsunuz. Arkadaşlar ben şahsen buradaki skillerin faydasını en çok Pvp'lerde gördüm ve seçimlerimide ona göre yapıyorum. Gelelim şimdi Core kısmına, arkadaşlar Core buildi önemli mutlaka geliştirmeniz gerekiyor ilerki level'larda size kolaylık sağlaması açısından. En azından tüm kristallerinizi 10 seviye yapmalısınız. Bende henüz buildimi geliştiriyorum arkadaşlar ve burada da her sınıfın kendine özgü bir core buildi mevcut örneğin, benim yaptığım build 9 fire, 5 water 2 wind. Oynadığınız sınıfla ilgili Core build'leri internetten kolaylıkla bulabilirsiniz arkadaşlar. İtem(Eşya) Sistemi: Arkadaşlar oyunde 4 tip item var bunlar yeşil,mavi,mor ve turuncu renktedir. En kötüsü yeşil olanlar, en iyisi ise turuncu olanlardır. Şimdi aşağıda resimde gördüğünüz üzere iki tip stats durumu var üstte ki Basic stats kısmı sabit item'in kendi verdiği statlardır. Bizim için önemli olan altta ki statlardır. Bunları trans yöntemi ile diğer itemler'den kendi üstünüzde ki item'e aktararak stat'larınızı artırabilirsiniz. Tabi burda dikkat etmeniz gereken bir durum var. Statları kendi sınıfınıza göre ayarlamanız önem arz ediyor. Ayrıca doğru stat dizilimi ile rating'inizide artırıyorsunuz. Son olarak 2 konuya daha değinmek istiyorum, ilki drac'lı item, ikincisi ise emblem'ler. Arkadaşlar resimde gördüğünüz üzere Drac item'e ektradan stat sağlayan bir faktördür. Mesela bende 95 int. eklemiş, bir büyücü için iyi bir stat. Bu yüzden full drac'lı item set dizmek önemli. Emblem olayına gelirsek arkadaşlar embler 75 lvl'da açılıyor 75 olduktan sonra event'lerden düşüyorlar. Bunları item'lerinize ekleyerek statlarınızı artırırsınız. Mor emblemlerden toplayıp dizmeniz daha iyi olur :) Şimdi Gelelim Sınıflarımıza ; 1-Blade Master Sınıfı Arkadaşlar bu sınıf resimde sağ üstte gördüğünüz üzere warrior ya da tank olarak geçen bir sınıf. Oyunda bu sınıf daha çok tank rolünü üstlenen bir sınıf bunun sebebi ise stun'lama özelliği olan skilleri olması. Bu yüzden en önce düşmanın dibine girip onu stun manyağı yaparak çıldırtırlar Bu sınıfın elementi Fire(Ateş)'tir arkadaşlar. 2-Gunslinger Sınıfı Arkadaşlar bu sınıf resmin sağ üstünde de gördüğünüz üzere archer sınıfı olarak geçiyor. Ağır ve hafif olmak üzere 2 tip silahı mevcut. Bu sınıfında Blade Master gibi kendine özgü stun skill'i mevcut tabi bir Blade Master kadar olmasada :) Hafif silah olarak tabanca ile seri atışlar yapabiliyorsunuz. Ayrıca ağır makineli ile düşmanı mermi yağmuruna tutabilirsiniz. Son olarak yine ağır silah olarak birde lazer gibi bir silahı var. Gerçekten sağlam damage vuruyor ancak bu silahı kullanmadan önce düşmanı stun'lamanız lazım yoksa ateşlediğiniz takdirde bir süre hareket edemiyorsunuz :) Elementi ise Wind(Rüzgar)'dır. 3-Assassin Sınıfı Bu sınıfı açıklamadan önce şunu belirtmeliyim ki gerçekten beni gıcık eden bir sınıf olmuştur PvP'lerde Resimin sağ üstünde gördüğünüz üzere hem mage hem de assasin özelliği olan bir sınıf. Şunu söylemem gerekirse gerçekten güçlü bir sınıf hem kitle kontrol, hem alan hemde suikast skilleri ile karşısındaki insanı canından bezdiren bir sınıf. Benim sınıfımın korkulu rüyasıdır bu sınıf Elementi ise Earth(Toprak)'tır. 4-Soul Dancer Gelelim benim sınıfa, arkadaşlar resimde sağ üstte gördüğünüz üzere hem Mage hemde Support özelliği olan bir sınıf. Hem alan etkili skiller atarken hemde takım arkadaşlarınızı heal skilleriniz ile destekleyebilirsiniz. Ayrıca 2 tip kitle kontrol skill'i bulunmakta; ilk olarak düşmanını ördeğe çeviren bir skill'i mevcut şahsen çok keyif aldığım bir skill'dir ikincisi ise zamanı kısa süreliğine durdurmaya yarıyan bir skill. Bu iki skill size kritik durumlarda mükemmel kazançlar sağlayabiliyor 5-Fighter Gelelim Fighter'a resimde sağ üsttede gördüğünüz üzere warrior olan yakın dövüş üzerine bir sınıf. Arkadaşlar bu sınıfta kombo çok önemli, 3 adet komboyu sürekli çevirmeniz gerekiyor. Bu komboları çevirdikçe size Buff veriyor ve Skill yenilenme süreniz kısalıyor PvP ve PvE'lerde talent ve Ex skillerini farklı kullanmanızda fayda var. Bu sınıfında elementi Blade Master gibi Fire(Ateş). 6-Reaper Arkadaşlar bu sınıf yeni açıldı ve gerçekten güzel bir sınıf bende şahsen bu sınıfı oynuyorum şuan. 3 tane kaçış skill'i bulunmakta ve 2 tane kitle hasar veren skilli var, ayrıca klon çıkarıp bunlarla yer değiştirme de yapabiliyorsunuz. Opsiyonel bir sınıf ve PvP'lerde can yakıyor Sosyallik ve Kariyer Sistemi: Arkadaşlar yazımın en başında da dediğim gibi bu oyun sosyalliği ön planda tutuyor, kariyer(meslek) guruplarını bile buna göre ayarlamış oyun. Zaten solo oynasanız bile bir yerden sonra solo exp limitine ulaşıyorsunuz ve isteseniz bile solo olarak kasamıyorsunuz. Şimdi öncelikle kariyer sistemini anlatayım. Altta resim de de gördüğünüz üzere oyunda 3 tip kariyer(meslek) gurubu mevcut. Klasik MMORPG türü oyunlarda Blacksmithing, Tailoring, Alchemy... gibi meslek sınıfları olur. Burda ise Superstar, Open Shop ve Cuisines meslek sınıfları oluşturulmuş. 1-Super Star Arkadaşlar adından da anlaşıldığı üzere bu sınıfta ünlü olmaya çalışıyorsunuz. Film seti çekimleri, dans dersi öğrenme gibi şeyler yaparak "Level upgrade requirements" bölümünde ki gereklilikleri tamamlıyorsunuz ve mesleğinizin levelini artırıyorsunuz. Goods bölümünde ise gift kısmında silver card üreterek kendiniz ve hediye ettiğiniz arkadaşlarınıza 48 saat süren bir Buff veriyorsunuz 2-Cuisines Arkadaşlar bu sınıf aşçılık sınıfı olarak geçiyor. Burda da Super Star'daki sistem mevcut. Burada yemeklerle ilgili gereklilikleri karşılayarak seviye atlıyorsunuz. Resimde sağ tarafta gördüğünüz kitchen kısmından yine Super Star'daki Goods kısmında ki silver card gibi burada da arkadaşlarınız için buff sağlayan çikolata yapıp hediye edebiliyorsunuz. Çikolata silver card'a nazaran 8 saat buff veriyor ancak size daha fazla stat veriyor ve en önemlisi luck(şans)'ınızı artırıyor, böylece 8 saat boyunca açtığınız kutulardan daha iyi item'ler düşürme olasılığınız artıyor 2-Open Shop Arkadaşlar burda da dükkan açarak yiyecek, fotoğraf, injek gibi çeşitli ürünleri satıyorsunuz. Cüzi bir miktar gelir sağlasa da club arkadaşlarınız açısından faydalı oluyor tabi kendi açınızdan da :) Burda da dükkan popülariteniz artarak kariyer(meslek) levelinizi artırıyorsunuz. Son olarak gelelim sosyallik sistemine, arkadaşlar burda aşağıdaki resimlerde gördüğünüz üzere oyunun kendine ait bir sosyal medya sistemi bulunmakta, hatta wp gibi gurup bile kurabiliyorsunuz. Mesela bizim Club'imizda yabancı oyuncularda olduğu için Türkçe adında bir gurup oluşturduk :) Aynı zamanda oyunun kendi kamerasıyla çektiğiniz resimleri moments bölümünde paylaşabilir ve arkadaşlarınızın resimlerini beğenebilirsiniz. Arkadaşlar buda normal chat bölümü :) Arkadaşlar Club kısmından biraz bahsetmek istiyorum, tıpkı diğer MMORPG oyunlardaki Guild veya Klan sistemi gibi Dragon Raja'da da Club(Kulüp) var. Yalnız diğer oyunlardan farklı olarak Club'lara ait bir lig sistemi yapmışlar tıpkı MOBA türünde ki oyunlarda ki lig sistemlerine benzer bir lig sistemi getirilmiş. Nasıl MOBA türlerinde bireysel olarak katıldığınız maçları kazanarak lig atlıyorsanız, burada da Club'lar arası savaşları kazanarak lig seviyenizi artıyorsunuz Savaşlar önemli arkadaşlar çünkü Club üyesi olan herkese ödül geliyor her savaş sonucunda Aşağıda resimde bizim Club'ımız ve lig'ini görmektesiniz. Şuan Diamond 3 olarak en yüksek seviyedeyiz. Ayrıca oyunda evlenebiliyor, ev sahibi ve hatta çocuk sahibi bile olabiliyorsunuz arkadaşlar Şimdi kısaca evlilik sisteminden bahsediyim, arkadaşalar oyunda friendship points diye bir sistem var. Siz partnerinizle beraber ne kadar çok event, görev ve training yaparsanız bu puanlar okadar çok artıryor. Öncelikle partnerinizle Bond yapıyorsunuz, Bond olayı bir nevi söz, nişan gibi düşünebilirsiniz. Daha sonra ise Soul Mate oluyorsunuz, bu da evlilik oluyor Bunlarda bizim club üyelerimizin paylaştığı oyun resimleri Arkadaşlar oyunu elimden geldiğince burada anlatmaya çalıştım daha önce dediğim gibi oyun oldukça kapsamlı bir oyun :) Oyunu beğenen ve başlamak isteyenler olursa bize ulaşın yardımcı oluruz. EU S-39 Golden Eyes Server'indayız. Club ismimiz Troy, güzel ve eğlenceli bir arkadaşlık ortamımız var. Sizi de aramızda görmek isteriz. Arkadaşlar Club'ımız için ayrıyetten sitemizde mevcuttur. Girip ordan da başvuru yapabilirsiniz. Linki altta veriyorum
  3. "Sen gitmiş olsan bile, ben iyi olacağım.

Tekrardan boş bir söz dudaklarımdan çıkıverdi.

Birlikte geçirdiğimiz o aydınlık günlerin anıları,

Şimdi içimde çok fazla üzüntü çağırıyor.

Eğer hayatı yalnız başına yaşayabilseydim,

İlk başta asla sevemezdim.

Kokun ve konuşma tarzın.

Vücudumun her tarafında hala sevgi parçaları var.

Tek dileğim, tek dileğim

Sen, şu an her neredeysen eminim sende ağlıyorsun."

Yine efkarlı geceler.. :smoking1-onion-head-emoticon:

Spoiler

4. "Dünya döner tek bir yana (aşk durdukça) Dolsun diye gün bir daha Ben de döndüm tekrar sana (aşk durdukça) Sönmek için yana yana "
  5. Sweet dreams are made of this Who am I to disagree? I travel the world And the seven seas, Everybody's looking for something. :angel2-onion-head-emoticon:

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. slimjack

slimjack

Orjinal klibi öyle de ben bu remix'i dinliyorum bu aralar çok hoşuma giiyor :D

Spoiler

3. Gallardo

Gallardo

Benim aklıma bu geliyor.

Spoiler

4. slimjack
  6. Vay be şöyle bir üyelik tarihimi gördümde nerdeyse 8 sene olmuş. 2012 sen ne güzel bir seneydin öyle, yakıyım birtane.. :smoking1-onion-head-emoticon:

1. Singularity

Singularity

sanırım herkesin siteye bakıp iç çekme haftaları 

2. slimjack

slimjack

Galiba kanka, uzun bir zaman sonra bir girip bakıyım dedim kayıt tarihimi görünce hatıralar canlanıyor işte :)

7. Karakter tarlasında karakteri bitmemiş insanlar hakkında ne düşünülür sen söyle bakalım sevgili dost :)

1. Perfectum

Perfectum

Genel anlamda düşünürsek nasıl ham ürünün hasatı yapılmıyorsa veya yemiyorsak aynı şekilde karakteri gelişmemiş, toy insanlara da biraz anlayış ile yaklaşmamız gerekiyor diye düşünüyorum ben. Ama seziyorum ki karaktersizlikten kastın başka. O insanlara karşı çözüm bulmakta bende zorlanıyorum.

8. Saitama derim bende ama Goku'da olabilir ?
  9. "Sabret sonu aynı değil! Söylüyorum. Dinle, rüyaların her gün aynı, Olmayacak! Şimdi vazgeçersen geriye döneceksin, Gitme! Kaybedince daha çok seveceksin Biliyorum, hiç bir anlamı yok: Yokluğunda, yokluğunda, yokluğunda... " :smoking1-onion-head-emoticon:

10. Ahhh... bu diziye bayılıyorum
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.