Jump to content

Yeni Steins;Gate Animesine Yeşıl Işık

asci

Önerilen İletiler

Yeni Steins;Gate Animesine Yeşıl Işık Çıkacak Oyunuyla Birlikte Yeni Steins;Gate Animesine Yeşıl Işık

steins-gate-0.jpg?resize=640%2C320

Steins; Gate 0

Japon yayın kuruluşu 5pb.’nin baş şirketlerinden MAGES.’in başındaki isim Shikura Chiyomaru internet üzerinden canlı yayımlanan “New Works Unveiling in TwitCast” programında, bilim kurgu oyun ve animeler arasında kült yapımlardan biri haline gelen görsel roman formatındaki oyun Steins;Gate’in, devam oyununun ve yeni animesinin geleceğini duyurdu. Görsel romanın çıkacağı platform henüz açıklanmadı.

Steins; Gate 0 ismiyle çıkacak görsel roman, bir devam oyunu olacak ve önceki üç görsel roman da bu yeni oyunun içinde yer alacak. Yeni görsel romanda, hikaye önceki görsel romanların Beta Dünya Zaman Çizgisi’nde geçecek. Orijinal bir hikaye olmasının yanında ana konudan çok da farklı olmayan yan bir hikaye olarak devam edecek.

Orijinal Steins;Gate oyunu 2009 yılında Xbox 360’a daha sonra PC, PlayStation Portable, PlayStation 3 ve PlayStation Vita’ya çıkmıştı. Ayrıca oyun akıllı telefonlara da uyarlanmıştı. Hayran yapımı oyundan esinlenen ve yan hikaye olan “Steins;Gate Hiyoku Renri no Darling” 2011 yılında Xbox 360, PlayStation Portable, PlayStation 3 ve PlayStation Vita’ya ve de akıllı telefonlara çıkmıştı. JAST USA geçen yıl orijinal oyunu Kuzey Amerika’da bilgisayar oyunu olarak piyasaya sürmüştü. Kuzey Amerika ve Avrupa’da Mayıs ayında PQube tarafından oyun PS3 ve PS Vita için piyasaya çıkacak.

steins-gate-PQube.jpg?resize=660%2C471

PQube Tarafından Kuzey Amerika ve Avrupa’da Çıkacak Oyunun Tanıtım Görseli

Orijinal oyundan uyarlama TV serisi 2011 yılında yayımlanmıştı. 2013 yılında ise serinin devam filmi olarak orijinal bir film yapılmıştı. “Steins;Gate -The Committee of Antimatter-” adlı roman orijinal hikayenin altı yıl sonrasında geçen bir hikaye olarak geçtiğimiz ocak ayında Japonya’da piyasaya çıkacaktı ancak çıkışından birkaç hafta önce iptal edilmişti.

Oyun ve anime serisinin tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz (Önceki romanları ve anime serisini izlemeyenler için spoiler içerir.)

Ekrandaki yazı: Kasım 2010, Beta Dünya Çizgisi’nde.
Ekrandaki yazı: Bu hikayede Okabe Rintaro, 28 Temmuz’da “onu” kurtaramamıştır.
Ekrandaki yazı: Onun bu zamandaki hali ise, AMADEUS isimli bir sistemin dünyayı bir kez daha komplolarla sarılı bir hale sokacağını bilmiyordu.
Ekrandaki yazı: Evet, “o” hala orada…

Oyunun yapım ekibi ise şu şekilde:

• Planlama ve Yaratıcı: Shikura Chiyomaru (Robotics;Notes, Chaos:Head)
  • Yapımcı: Matsubara Tatsuya (Steins;Gate ve Robotics;Notes’un Senaryo Danışmanı)
  • Karakter Tasarımı: huke (Steins;Gate, Black★Rock Shooter)
  • Senaryo Yazarları: Hayashi Naotaka (Steins;Gate: Soumei Eichi no Cognitive Computing), Yasumoto Toru (Steins;Gate: Fuka Ryouiki no Déjà vu), Takimoto Masashi (Steins;Gate: Heiji Kyokusen no Epigraph), Tsuchiya Tsukasa (Last Magica no Dualism)
  • Müzik: Abe Takeshi (Steins;Gate, Chaos;Head)
steins-gate-0-karakter.jpg?resize=640%2C

Steins; Gate 0 Karakter Tasarımları

steins-gate.jpg?resize=660%2C309

steins-gate.jpg?resize=660%2C325

steins-gate.jpg?resize=660%2C512

steins-gate-0-senaryo1.jpg?resize=347%2C

Steins; Gate 0 Oyunundan Bir Görsel

steins-gate-0-senaryo2.jpg?resize=660%2C

Steins; Gate 0 Oyunundan Bir Görsel

Anime serisi ve oyunları ile listelerde üst sıralarda yer almayı başaran bilim kurgu yapımı yine bizleri şaşırtacak ve büyük bir ölçüde de tatmin edecek bir oyun ve anime serisi ile geri dönecek. Peki sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz? Önceki oyunları oynayıp; anime serisini izlemiş miydiniz?

Alıntı:AnimeFantastica

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Şu an tuhaf çığlıklar atıyorum. Bunca iyi haberden sonra  kimya sınavını batırmam bile moralimi bozamaz. İçimden bir ses bu tutar diyor. 

Ayrıca 5pb'den, nam-ı diğer noktalı virgül serisinden :D (ChäoS;HEAd, Steins;Gate, Robotics;Notes) bir anime daha geliyormuş. ChäoS;Child. İlkinin devamı olacakmış. Overlord'un da animesi geliyor. Ben de dün LH ile A.Z bitti diye üzülüyordum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Mad Scientist is back...

Umarım gene kendi animesi gibi Op ve Eng. leri'de geçen seferki gibi güzel olur.

Gerçi konusu gene göz dolduruyor beğendim :D Özledim Okabeyi.Konu zaman olunca ister istemez ilgisi doğuyor insanın ^_^

PS: Bu arada sondaki 2 kişi yeni sanırsam çıkaramadım :blink:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bence anime güzel yerinde bitmişti,filmi de son noktayı koymuştu.Bazen animelerin uzatılması hiç iyi olmuyor ve animeyi tamamen bozuyor.İnşallah bu da öyle olmaz ve gelecek olan serinin devamını daha güzel yaparlar (ve ondan daha da fazla yapmazlar inşallah nedenini az önce yazdım çünkü).

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.