Jump to content

Japonya'da Lisede Evliliğe Karar Vermek?

Ogeday

Önerilen İletiler

Japonyada yasal evlenme yaşının 16 olma sebebi büyük olasılıkla Japonyanın nüfus artırma politikasından kaynaklanıyordur...

Şu an ben bunu niye düşünmedim diyerek kendimi vurabilirim.

Ben bu konuyu okumadan beş dakika önce coğrafyadan nüfus testi çözmüştüm halbuki.

Gerçekten çok mantıklı.

Aslında yaşamak bizim elimizdedir.Mesela ben çevremdekileri umursamasam ve gerçekten sevdiğim bir kız olsa(o da beni gerçekten seviyorsa) evlenme planını yaparım liseden ancak benim dikkatimi çeken yaygın olmasıydı ve beni düşündürdü acaba gerçekten Japonya'da bir gelenek gibi bir şey midir diye.. :D

Ne yazık ki bütün ergenler "ben buna hakketen aşığım" moduna girip iki gün sonra ayrılıyorlar.

Edit: 500 ileti olmuuş!

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 84
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

O insanlar duygularına, kişiliklerine, birbirlerine, en çok da kendilerine saygılı insanlar. Bizim genelimizde yok onlar. Her şey oyuncak olmuş. Ama yakın çevremde gördüğüm bir örnek vardı, orta okuld

Valla animelerdekini ya da Japonlar'ı bilemem de Türkiye'de liseli ergenler "ayh biz aşkımla evlencez birinci çocuğumuz kız olacak adı Nehir ikincisi erkek olacak adı Devrim..." diyenler var. Çokça.

nee-san eminim eren onu dövmek anlamında söylememiştir :Dgünümüzde genç nesilin büyük bölümünün aşktan haberi olmayıp sadece popülaritesini yükseltmek için böyle davranışlar sergilediğini düşünen biri

Şu an ben bunu niye düşünmedim diyerek kendimi vurabilirim.

Ben bu konuyu okumadan beş dakika önce coğrafyadan nüfus testi çözmüştüm halbuki.

Gerçekten çok mantıklı.

Ne yazık ki bütün ergenler "ben buna hakketen aşığım" moduna girip iki gün sonra ayrılıyorlar.

Zaten kıl olurum onlara fotoğrafları koyarlar facebook'a asla ayrılmayalım da cart da curt yani kıl oluyorum sevgili olcaksanız kimseye belli etmek zorunda değilsiniz siz bilin yeter yani ben böyle düşünüyorum :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Zaten kıl olurum onlara fotoğrafları koyarlar facebook'a asla ayrılmayalım da cart da curt yani kıl oluyorum sevgili olcaksanız kimseye belli etmek zorunda değilsiniz siz bilin yeter yani ben böyle düşünüyorum :D

Ayneeen.

Bir de sevgilisiyle ortak hesap açan ya da sevgilisinin soyadını kendi soyadına ekleyenler var. Gerçekten kibirli biri falan değilim ama onları görünce "ne gerizekalılar var, şükür ben böyle değilim" diyorum. :unsure:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ayneeen.

Bir de sevgilisiyle ortak hesap açan ya da sevgilisinin soyadını kendi soyadına ekleyenler var. Gerçekten kibirli biri falan değilim ama onları görünce "ne gerizekalılar var, şükür ben böyle değilim" diyorum. :unsure:

Aynen :) Aslında şimdi kendimi biraz kötü hissediyorum çünkü bu yaşta düşündüğüm şeylere bak :D Ama şöyle bir şey de var yarın bu düşüncem değişecek :D Mesela şu an da sevgili filan isterim ama sonradan yok gerek yok filan derim ve erkek olarak bu konuları konuşmak garip geliyor bana ama yinede devam edeceğim :D En azından fikir alış verişi yapıyoruz. ^^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aynen :) Aslında şimdi kendimi biraz kötü hissediyorum çünkü bu yaşta düşündüğüm şeylere bak :D Ama şöyle bir şey de var yarın bu düşüncem değişecek :D Mesela şu an da sevgili filan isterim ama sonradan yok gerek yok filan derim ve erkek olarak bu konuları konuşmak garip geliyor bana ama yinede devam edeceğim :D En azından fikir alış verişi yapıyoruz. ^^

Bu yaşta? Düşündüğün şey? Erkek olarak?

Gerilme bu kadar gayet normal bir şey bu konuştuğumuz! Tuhaf hissetmene gerek yok.

(Hala adını bilmediğimi fark ettim.)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çene ile öldürmek mi ? Bunu yapabilirsem nobel bile alabilirm ama açıkçası insanları dövecek bir nesne bulamadım henüz -_- bu konu hakkında kafa yormalıyım :D

Ayrıca arkadaşlar AŞK gibi ikili ilişkilerde büyük konuşmayın :o ben böyle duygular küçümseyip de sonra o duyguların avucunun içine düşen çok kişi tanıyorum :( Size forumdaş tavsiyesi :D

nee-san eminim eren onu dövmek anlamında söylememiştir :D

.

günümüzde genç nesilin büyük bölümünün aşktan haberi olmayıp sadece popülaritesini yükseltmek için böyle davranışlar sergilediğini düşünen biriyim o yüzden normal geliyor bana böyle saçmalamaları.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu yaşta? Düşündüğün şey? Erkek olarak?

Gerilme bu kadar gayet normal bir şey bu konuştuğumuz! Tuhaf hissetmene gerek yok.

(Hala adını bilmediğimi fark ettim.)

Adımı biliyorsun ama farkında değilsin.Yine söyleyeyim ben Ogeday tanıştığıma memnun oldum :) Senin adın neydi?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

nee-san eminim eren onu dövmek anlamında söylememiştir :D

günümüzde genç nesilin büyük bölümünün aşktan haberi olmayıp sadece popülaritesini yükseltmek için böyle davranışlar sergilediğini düşünen biriyim o yüzden normal geliyor bana böyle saçmalamaları.

Kaya taş toprak benim adamlarım ya :D
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.