Jump to content

10. İstanbul Japon Filmleri Festivali

panres

Önerilen İletiler

banner_30.jpg

10. İstanbul Japon Filmleri Festivali, 11-17-18-24-25 Ocak 2014 tarihlerinde, Japonya İstanbul Başkonsolosluğu,  Japan Foundation ve Akbank Sanat’ın’ın işbirliği ile sinemaseverler ile buluşacak.

Bu festivalde, açılış filmi olarak 2013 Cannes Uluslararası Film Festivali Jüri Ödülü kazanan Yönetmen Hirokazu Kore-eda’nın filmi “Benim Babam, Benim Oğlum” başta olmak üzere, günümüz çağdaş Japon filmleri başyapıtlarından “Mutluluk Veren Ekmek”, “Senden Bana” , ayrıca, tarihsel roman olan “Eihei’nin Rüzgarı, Dogen’nin Hayatı” isimli kitaptan uyarlanmış “Zen” filmi  gösterilecek. 

Animasyon filmi olarak ise, çağdaş Japon anime dünyasını temsil eden yönetmen Makoto Shinkai’nin ilk eserlerinden “Yıldızın Sesi” ile birlikte, “Saniyede 5 Santimetre”, “Kulenin Gizemi” gibi animasyon filmleri ve Yönetmen Yamamoto ‘nun eseri olan “Miyori’nin Ormanı” gösterilecek.

Tüm filmler Japonca olarak ve Türkçe altyazılı gösterilecektir. 

Gösterimler ücretsizdir. 

japanfoundationLittle.jpg
japanconsulage.jpg   

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra...

Bu festivalde, açılış filmi olarak 2013 Cannes Uluslararası Film Festivali Jüri Ödülü kazanan Yönetmen Hirokazu Kore-eda’nın filmi “Benim Babam, Benim Oğlum” başta olmak üzere, 

Bugün (Cumartesi) itibari ile açılış, "Benim Babam, Benim Oğlum" ile yapılacaktır. Haftasonu için bence güzel bir etkinlik. İmkanı olan arkadaşların gitmesini tavsiye ederim. Gösterim ücretsiz ve katılım sınırlı olduğu için biletleri, bir saat öncesinden gişeden alabilirsiniz.

Ben de bir aksilik olmazsa orada olacağım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.