Jump to content

One Piece Şeytan Meyvesi Teorisi (Spoiler İçerir)

murat07

Önerilen İletiler

Böyle bir konu açıldı mı bilmiyorum aradım ama bulamadım tek bi teorim var paylaşmak istedim.

One piece marinada ace nin ölümü sırasında doflamingo elma yiyordu ve gulmustu

smiley oldugunde kasadaki elmalardan birisi seytan meyvesine donusmustu 

kara sakal, beyaz sakalın meyvesinide o şekilde alıp yedigini dusunuorum

1(teori). yani ölen şeytan meyves yemiş birinin yakınında 1 ve 1 den fazla elma varsa oraya gittgini ve 50 yıl gecmeden acenin meyvesi , beyaz sakalın meyvesi ve smileynin meyvesinın ortaya cıkısı gibi ortaya cıktıgını dusunuorum. 

2.(teori). bunu kimsenin bilmesini istemezler cunku 2. meyveyi deneme amaclı bir cok insan olebilir ve meyvelerin ne meyvesi oldugu bu sekılde ogrenilebilir. buna baglı olarak bir insan birden fazla meyve yiyebilir ama güçünün sınırı belli olmuyacagından, marine 2. meyveyi yememeler içn bu şekilde bişi atmış olabilir.

buda doflamingo ve marine nin ne kadar bilgiye sahip oldugunu gösterir.

Bunların hepsı bi teoridir. 

post-17846-0-44922600-1394282344_thumb.j

post-17846-0-15679500-1394282345_thumb.j

post-17846-0-79717000-1394282345_thumb.j

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bu teorinin gerçekleşmemesi için 2 neden var

1.Eğer öyle olsaydı marine fort savaşında denizciler her şeytan meyvesi kullanıcısı için meyve getirmişti.Dofa falan bırakmazlardı

2.Şeytan meyveleri çok yüksek fiyatlara satılıyor.Şimdi hatırlamıyorum ama baya pahalıydı.Ozaman hükümet şeytan meyvesi yemiş korsanlara yüksek ödül koyar canlı ister öldürüp meyvelerini alırlardı.Crocodile ı ise hapsetmek yerine öldürüp meyvesini alırlardı

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

dogru soyluyosun hukumet bu bılgıye sahip deil

doflamingo , ceasar Clown ve kara sakal bilio yaşanan olaylarda

*doflamingo ace'nin meyvesini

*ceasar clown smiley'nin meyvesini 

*kara sakal beyaz sakalın meyvesini aldı bu 3 unden baska bi bilen olsa yapardı dıe dusunuyorum

senınde dedıgın gbi hükümet bilse bunu crocodileyi oldurur meyveyi saklardı ve seytan meyvelerı kulanıcıları kalmazdı. 

ve bunların dısında ölen şeytan meyve kulanıcıları var mı ben anımsayamadım tam olarak?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

dogru soyluyosun hukumet bu bılgıye sahip deil

doflamingo , ceasar Clown ve kara sakal bilio yaşanan olaylarda

*doflamingo ace'nin meyvesini

*ceasar clown smiley'nin meyvesini 

*kara sakal beyaz sakalın meyvesini aldı bu 3 unden baska bi bilen olsa yapardı dıe dusunuyorum

senınde dedıgın gbi hükümet bilse bunu crocodileyi oldurur meyveyi saklardı ve seytan meyvelerı kulanıcıları kalmazdı. 

ve bunların dısında ölen şeytan meyve kulanıcıları var mı ben anımsayamadım tam olarak?

-vegapunk hükümete çalışıyorken hükümetin bilmemesi pek mantıklı değil

-savaşda başka ölen meyve kullanıcısı yoktu ama hükümet nerden bilicek kimin ölüceğin.Herkez için hazırlanıp gelmiş olması lazımdı

bide eğer bu teori doğruysa insanların bunu öğrenmesi zor birşey değil

meyve kullanıcısı ölünce en yakın meyve şeytan meyvesine dönüşücek

grand line da bir sürü meyve kullanıcısı var hiç farketmiceklermi ölenlerin meyvesinin nasıl oluştuğunu

bu belkide sadece yapay meyveler için geçerlidir

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çok güzel noktalara deginiosun boyle muhabet etmek cidden benı mutlu ettı kardeşm :D 

ama smiley dısında 2 meyve gercek seytan meyvelerı 50 yıl gecmeden ortaya cıktı belkı bunu vegapunkta bilmiyodu yada paylaşmak istemiyodu.

-yanlıs anlamıosun umarım sadece olablcekleri soyluyorum cunku bu konuda hiç kimse bi yorumda bulunmamıs tartısmak istedim konu uzerınde

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

hayır yanlış anlıcak bir şey yok.genelde böyle tartışmaları sitede yapardık forumda tartışan pek olmazdı.ama asıl yerinin forum olması gerek zaten

Mera mera meyvesi gerçekmi belli değil.Dof yapay meyve üretiyor sonuçda

Kara sakalda gura gura gücünü nasıl aldı oda kesin değil

karanlığın çekim gücü sayesinde wb nin bedeninden çekerek almışda olabilir

sadece dokunarak meyve gücünü kapatabiliyorken gücü çekip alması absürt kaçmaz

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ozaman luffy savası kazanana kadar benim teorim yatar :D luffynın kazanmasını beklıcez ve meyvenin gercek olup olmadıgını gorucez :D burda  can alıcı bi nokta koydun. ama daha önce sahip olduguna dair bir 2 işaret hatırlıorum elindeki kutuyu emanet ediordu animelerde hiç bişeyin boşa olmadıgını sende ii bilosun küçük çizgiler saniyelik olaylar hep bi sonuca varıo die paranoyaya bagladım resmen D:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben doğru anladıysam meyve sahibi ölükten belirli bir süre sonra herhangi bir meyve (Elma, Armut v,b ) ölen kişinin gücüne dönüşüryor. Karasakal bu yüzden şeytan meyvesi kullanıcısı öldükten hemen sonra güçlerini alıyor... Hatta Cesar Crown'un deney fabrikasında ejderhanın arkasındaki kayıkta bir meyve dönüşmüştü...! Benim asıl merak ettiğim luffy de karasakal da olduğu gibi 1 den fazla meyve kullanabilirmi ? Ayrıca Doflamingo'daki meyve kesin mera mera meyvesi doflamingo ne kadar kötü adam rolünde olsada sözlerini tutan birisi !

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.