Jump to content

Sina

Üyeler
  • İçerik sayısı

884
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

4

Sina kullanıcısının paylaşımları

1. Dünyadaki insanlar kirli zaten, çevre nasıl dayansın. O değilde Çinde konserve ile temiz hava satıyorlarmış diye duymuştum. İyice zıvanadan çıkıldı ne diyeyim :D
  2. Sina

Aldnoah.Zero [FC] (Spoiler İçerir)

Lelouch'umsu bi amacı var gibi geldi bana. ;) Ama ne bölümdü be, yürü be Slaine :D O kadar laf ettiniz fakat şu an Inaho'nun yaptığından daha çok başarı elde etti. En düşük rütbeden en yükseklere çıktı :D Ayrıca çeviri için teşekkürler :D
  3. Sina

Aku no Hana - İnceleme

Bir yerden yakalayabilmişim konuyu, mutlu oldum nedense sebepsiz yere :D Başta da hiç dikkat etmeden okudugum için suçlu hissediyorum, keşke altında yatan derin anlamları vesaire önceden fark edip araştırsaymışım. Geç olsun güç olmasın gene yeni bir şeyler ögrendim :D Seriyi anlamama yardımcı olduğun için teşekkürler, zahmet oldu sana da :D
  4. Sina

Aku no Hana - İnceleme

Dediğim gibi seriye rast gele başlamıştım ve pek dikkat etmemiştim. Kendime bile hayret ettim. Bir daha okur isem karakterlerin içinde bulunduğu durumu daha bir anlarım diye düşünüyorum. Tamamen başkalarının görüşlerini veya serinin sana anlatmak istediklerini başka şekilde ögrenmek istemiyorum, kendim fark ettigimde daha çok hoşuma gidiyor ama biraz göz gezdirmedim değil :D Yani hayatta istediklerini, arzuladıklarını elde edemeyen kişilerin bunu bir şekilde doldurmaya çabalaması durumu falan gibi bişey mi? Şu an pek anlam veremedim kedere. Yokluğunu çektigi şeyleri, ne yapsalar yapsınlar dolduramadıkları için mi kederliler? Yok ben seriyi bir kere daha okumadan düzgün yorum yapamayacagım. Gene sonsuz teşekkürler, sayende belki daha önce güzelligini göz ardı ettigim mükemmel bir seriyi tekrardan keyif alarak okuyabilecegim :D Hele ki bu devirde güzel yapımlar bulmak zor iken :D
  5. Sina

Aku no Hana - İnceleme

Gerçekten başarılı bi inceleme olmuş, Şahsen serinin animesini tam bitiremedim, mangalardan zaten hep daha fazla etkilenmişimdir ,çoğu animelerin bende o mangalarının yarattığı hissi yaratamadığını düşünüyorum. Serinin animesi mangası kadar olmasa da değişik tarzıyla beni etkilemişti. Seride beni çeken şey ana karakterin içinde bulunduğu umutsuzluk oldu. Neden bilmiyorum ama kendimi o tür karakterlere yakın hissediyorum. Genelde böyle giden karakterler tam dibe vurmaya hazır iken karşılarına biri çıkıyor ve hayatları tepe taklak oluyor. Buna rağmen o içlerinde yaşadıkları boşluk fark etmeseler bile doldurulmuş oluyor. Bir süre sonra o kişiye bağımlı kalıyorlar. Farkına bile varmadan. İşte daha fazla sevdiğim şey de bu. Ama iş Nakamura olunca daha da değişik hissediyorum onun hakkında, başından beri kendi gibi birini mi arıyordu, yalnızlık mı çekiyordu. Nakamura güçlü bir insan değil bana göre, bütün o davranışları kendi içindeki boşlugun üstünü örtmeye çalışıyordu gibi geliyor bana. Fakat tek bildigim şey Takao ile Nakamura birbirlerinin boş yanlarını tamamlıyor. Sevdigim bir seri midir, pek değildir. Neden bilmiyorum daha önce hiç bu kadar derin düşünmemiştim bu seri hakkında, teşekkürler sayende serinin değerini anladım. Boş zamanımda bir daha mangasını okumalıyım :D
  6. Sorun yok yemek serbest. Ghoul isen cesete kadar yiyebiliyosun. :D
  7. İnsan olsam herhalde CCG'ye katılırdım, Arima'nın yanından ayrılmazdım. Birlikte ghoul avına çıkardık :D Ghoul olsam korkun benden, milletin işine gücüne bulaşırdım öteki ghoulları CCG'ye ispiyonlardım. CCG ile çalışmak istediğim kesin ama. Hiç olmadı kötü ghoulları avlar kendi kendime adaleti yerine getirirdim :D Belki de Tsukiyama'nın yardımcısı falan olmak isterdim, birlikte ziyafet çekerdik. (Tabi sadece Ghoul yicez. İnsan yemem.)Yanında olsam da yeterdi gerçi, beni yese bile rağzıyım :D
  8. Sina

Slaine ölecek sonda. Beyaz/açık renkli anime karakterleri hep ölür. :D Şöyle üzücü bir son gelse de ben bir kez daha aşık olsam Slaine :D Yani bekliyorum sırf öyle bir son bekliyorum. Inaho'nun ölmeyeceği kesin ama.
  9. Sina

2014'ün En iyi 30 Animesi

Bu liste neye göre sıralanmış acaba. Gene güzel liste ama o kadar listeye girememiş mükemmel animeler izledim bu sene. Onların hepsini listede görmek isterdim. O kadar güzelim anime var, bu listede sadece beğendigim 16-17 tane anime var, kim bunları seçip sıraladı merak ettim :D (Loli manyakları falandır herhalde fkjdsgfsd :( )
  10. Sina

Bu opening 1. bölümde verilenin japonca versiyonu. İngilizce versiyonu da iyiydi ama. Ayrıca videosu çok depresyonik olmuş, ağlamalar falan. Bi sahnede ilk defa bu kadar üzüldüm Inaho için, az daha duygularını yüz ifadesine dökmeli, Üzgün karakterleri hep seviyorum, Slaine gibi acı çekse daha da sevicem. Sadistligim gene son seviyede. Bu arada yeni bölüm güzeldi. Aksiyon gene en iyisi, uzayda mecha izlemeyeli uzun zaman oldu, özlemişim aslında uzayda geçen mechaları :D Bakalım artık bu sezon hep uzayda geçecek gibi. Lemrina'yı nedense daha çok sevdim. Asseylum'dan daha akıllı çıktı kız. Ayrıca Durarara!'da bir Aldnoah.zero referansı daha,
  11. İçimdeki anime izleme isteği öldü. Üzülemiyorum.

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Sina

Sina

Ne kadar zamandır izlediğimi bilmiyorum ama uzun zaman oldu sanırım. Şu 15 tatilde pek izlemeyi düşünmüyorum zaten. Ara vermek en iyisi gibi geliyor bana da şu an :D

12. Sina

Para, Mutluluk Getirir Mi?

Para doğru kullanılır ise mutluluk getirir. Ama kesinlikle getirir, çünkü hayatımız boyunca belki de imkanlar yüzünden hep bir şekilde geri çektik kendimizi, isteklerimizden çok ihtiyaçlarımıza yöneldik. Yeri geldi ihtiyaçlarımızı bile karşılamayadık. Kısaca para her şeydir, parası olanın sağlık imkanlarından faydalanması daha kolaydır, parası olan daha güzel görünebilir, parası olan iyi bir eğitim alabilir, parası olan güzel yerlerde tatile gidebilir bu liste uzar da uzar. Kısaca güzel ve huzurlu bir hayat istiyorsan bu dünyada, paran olmalı. Hayır tamam belki çoğu insan para olmadan mutlu olabileceğin çok şey var diyor, ama paran olsa da bu şeylere gene sahip olabilirsin. Ayrıca zenginleştikçe insanın masrafları da artar, para doğru orantılı bir şeydir. Doğru kullanılması bilinmeli, çarçur edilen bir paranın ne bi yararı olur ne de getirdiği mutluluk kalıcı olur. Çoğu insan mutlulugu bir çocuğun gülümsemesinde bile bulabilir, mutluluk bulması kolay bir şeydir. Fakat kalıcı değildir. Bu gün bir olaya sevinen bir insan ertesi hafta yaşadığı başka bir olay yüzünden mutsuz olabilir. Fakat paranın getirdiği mutluluk daimidir. Ayrıca şu an mutluyum, paraya ihtiyacım yok, kendi kazandığım para bana yetiyor diyen insanlar kendini kandırıyor. Bana göre kendine yalan söylüyor. Her insan hayal kurar, elde edemeyeceklerini ister. Televizyonda gördüğü o şeylere, o arabalara, evlere kim sahip olmak istemez ki?. Para paradır, para zamandır, para mutluluktur, para sağlıktır, para bir insanın toplumdaki statüsüdür, para herşeydir. Yani toplumdaki statünü bile para belirler. Yaşadığımız dünya budur, olan şeyi inkar edemem. İnsan aç gözlüdür, her zaman daha iyisini ister. Hepsini ister. Her şeye sahip olan bir insan elbette mutlu olmaz mı?
  13. Sina

Paku Romi [Seiyuu Tanıtım]

Alphonse ile Edward kardeşleri seslendiren seiyuuların ikisinin de kadın olması beni çok şaşırtmıştı zamanında. Neden bilmiyorum ama bu kadının seslendirdiği karaktere -artık içime falan mı doğuyorsa- bayılıyorum. Gerçekten yetenekli bi seiyuu, kadın olmasına rağmen erkek karakterleri çok iyi seslendiriyor. Ama bana göre nedense sesi daha çok Hanji'ye yakışıyor.
  14. 2015'de de hep eski animeler geri geliyor, Önce Evangelion şimdi de Ghost in the Shell. Büyük bi yıl olacak ne diyeyim. Bende öyle bir söylenti duydum da film olarak, ama pek sanmıyorum. Dreamworks vesaire bi kaç şey duydum ama, söylentimi kesin mi belli değil. Yani şahsen ben bilmiyorum.
  15. Sina

Olsun ben inanıyorum bu psikopatlık ondan geçti Slaine. Ayrıca dediğin kişinin (Katsuhiko Takayama) Boku no Pico'nun yapımında olduğunu biliyorsundur umarım. Hiçbir şey rastlantı değil! :D Durarara'da bir sürü Light Novel referansı yakaladım, Miyuki'li kapı da dahil. :D İşte Durarara'yı sevme nedenlerimden biri daha :D
  16. Sina

Dota Muhabbet Mekanı

Dota oynuyordum, malesef şimdi pek bilgisayar oyunu oynayamıyorum. Yaza doğru hala 5 kişi arıyor olacaksan oynarız da yetenek köreldi bende muhtemelen. Uzun süredir Lol falan da oynamadım, online oyunlar sıfır şu an bende...
  17. Sina

Ellerine sağlık çeviri için. :D Gen Urobochi işte ne diyeyim. Herkesi psikopata bağattırıyor, şimdi sıra Slaine'de. Hele o son sahnede dedim aha gitmiş bu. Ama hala Slaine'ciyim. Bu arada Durarara'nın yeni sezonunda Aldnoah.Zero referansı vardı,
  18. Sina

İngilizce altyazısı da daha yeni çıktı sanırım izlemeye başlayacağım birazdan. Ayrıca Teşekkürler Inaho sayende Slaine kafayı yedi.
  19. 3 saat sonra hem Durarara, hemde Aldnoah.Zero'nun yeni sezonu gelecek. Kuroko'ya daha 5 saat var. Altyazı ne zaman çıkar bilemem ama.

1. Nayru

Nayru

tam saatini nereden öğreniyorsun resmi sitelerini falan mı takip ediyorsun?

2. Sina

Sina

http://anichart.net/winter günleri ve saatleri yazıyor.
  20. Kedilerim internet kablomu yemiş. Artık iyice lanetlendiğimi düşünüyorum, teşekkürler.

21. Tokyo Ghoul'un artık mangasıyla alakası kalmadı, geçmiş olsun arkadaşlar. Yeni senaryoyu da merak etmiyor değilim ama eskisini özleyeceğim. 1. bölümde Kaneki tamamen kendini aşıyor, ehe. Ayrıca yeni opening bir Unravel değil, ending'i daha hoş.

2. Hass_ibe Kopan
    3. Ryoukuo

Ryoukuo

İzledim dövüş felan harikaydı ama ingilizce işte biraz sonra çıkar inş. türkçes,i yeniden watch :D

4. historianWeeb

historianWeeb

Bu neydi lan resmen bağıra bağıra küfür ettim :/

22. Herkesin amma çok kişilik problemleri varmış, emin olun onlar benimkilere göre problem bile değil. Gerçi kendi sorunlarım da problem değil...Garip :D

2. aizen-

aizen-

Sizi anlamadım Pelin diyo hak vermiyom hele murat dediyse Buz murat haklı en azından bazen :D:D ne değişik

3. Misafir

Misafir

anlayamazsın.. xD

4. aizen-

aizen-

Hey Allahım :D:D

23. Yarın önemli sınavlarım var, hiç çalışamıyorum. İçimdeki istek/heves söndü.

1. Rıse

Rıse

Sorma benimde ya bugünkü sınav bile kötü geçti...her zaman ki gibi..

2. Sina

Sina

Her sınav bu aralar kötü, ama artık üzülemiyorum bile.

24. Ders çalışmak zorundayım ya, kaçmak için illa bir şeyler bulmak zorundayım sanki.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.