Jump to content

Sina

Üyeler
  • İçerik sayısı

420
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

4

İletiler bölümüne Sina kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Slaine'i sevebilirsin ona bir şey demiyorum ama peki... 

Slaine o kontun(Saazbum'du sanırım) prensesi öldürceğini biliyor, e peki niye daha gidip kontu kurtarıyor Inaho'nun elinden. Dolaylı yoldan o çok sevdiği prensesin ölümüne(?) sebep oldu. Ve en sonda Inaho'yu vurması da kıskançlıktan bence. Gördü prensesin Inaho'yu kurtarmaya çalışmasını, "şükürler olsun" diyişini falan. Artık psikopatlık gibi bir şey o, yandere gibi bir şeye döndü çocuk. Başlarda ben de seviyordum hatta Inaho ile dost olurlar diye düşünüyordum ama olmadı.

Slaine son bölüme kadar benimde sempati duyduğum bi karakterdi zaten işkence kısmında da prensese ne kadar değer verdiğini gördük ama benim anlayamadığım finalden önce kont ona prensesi savaş başlatmak için kullandığını şimdi de öldüreceğini söyledi buna rağmen ona yardım etti bence mantıksız bi hareketti bu ki zaten sonuç olarak kont vurdu prensesi

İkiniz de aynı şeye getirmişsiniz olayı.

Bence olayın mantıklı bir kısmı olacak, yoksa boşu boşuna neden yapsın bu tür hareketleri. İnanıyorum ben :D 

Şu kıskançlık olayıda fazla olmaya başladı :D :D Şahsen komigime giden bi konu. Biri sana silahını dogrultur ise senin de onu vurmaya hakkın vardır. Bu kadar basit. Eğer Inaho Slaine'i vursaydı ki gene yaptı önceki bölümlerde, bu kadar nefret etmezdiniz ki etmiyorsunuz. Dimi? :D  

2. Slaine'i batırın arkadaşlar, kolay gelsin :D  

Şurada bi Slaine hayranı benim herhalde. :D

Klasik shounen erkegi degil Inaho bende katılıyorum ama bu tür mecha serilerinde Inaho türünde çok erkek var. Sakin, stratejik ve plan kurarak hareket eden soğuk kanlı karakterlerden çok gördüm ben. Hani Inaho hep cool çocuk olacak, ee tabi insanlar da o tür tipleri hep seviyor ne yapalım.

Fakat Slaine bana daha güçlü bir karakter geliyor, tanımadıgınız bi dünyada resmen bir köle gibi yaşamaya mahrum bırakılıyorsunuz, her şeyin ortasında bir kişi sizin ışığınız, umudunuz oluyor, sonra o kişiyi de kaybediyorsunuz. Hiç degilse Inaho'nun arkadaşları, ablası sonuna kadar hep yanında oldu destek çıktı. Slaine ise onun için en değerli kişiyi kaybetti.

Hani bide şey hissi var, hani ne kadar isteseniz de elinizden bir şey gelmez ya, ben o karakterde onu sezdim. Karakterin umutsuzluğunu sevdim.

Sonunda ise o kadar duygudan en çok kendi umutsuzluğuna kapıldı yani, ne bekliyordunuz?

3. Seri re-edit olacak gibi duruyor ama yeni hunter x hunter'da da gördüğümüz üzere daha iyi olcaktır ilk versiyonuna göre.

Ayrıca "dünyayı sallayacak önemli duyuru" nedir, o ilgimi çekti.

Muhtemelen Fma serisi ile alakalı bi duyurudur. 

Belki yan seri, yada film falan çıkaracaklardır.

Ben bunu buraya bırakayım da zamanı geldiginde görürüz :D 

4. Nedense Prensesin yayınlanan yeni resmini görünce,

Aklıma mecha serilerdeki tekerlekli sandalyedeki prensesler geldi, Bknz. Code Geass'dan Nunnaly, Cross Ange'den Prenses Slyvia.

Prenses olmasa da Buddy Complex'den Fiona, aynı şekilde prenses olmasa bile Guilty Crown'dan Ayase (anime pek mecha sayılmasa bile sonuçta karakter bir robota pilotluk yapıyor), Genesis of Aquarion serisinde Rena diye bi kız da tekerlekli sandalyedeydi.

İki erkek ana karakterin birbirini öldürmesindn sonra bunu da mecha serilerde sürekli görmeye alışacagız sanırım. :D Açıkçası güldüm, komik geldi  : :D:D 

Böyle yapacagınıza öldürseniz daha iyiydi, belki sonunda gerçekten ölür. Mutlu olurum :D :D

5. 700. bölümün renkli olacagını duyurulmuştu zaten, bunlar da bir kaçı,

tumblr_inline_nekjwo12eU1sn05m1.jpgtumblr_inline_nekjwsb14u1sn05m1.jpgtumblr_inline_nekjzjVg3r1sn05m1.jpgtumblr_inline_nekkp8WqDv1sn05m1.jpgtumblr_nekjz6Qyod1s4di85o1_500.jpgtumblr_inline_nekjzqueNJ1sn05m1.jpg

Ayrıca bunun dışında 699. bölümden de bir kısım internete düştü,

tumblr_inline_nekk0lXhg21sn05m1.jpg

Anlaşılacagı üzere herkes mutlu Naruto Hokage olmuş, Hinata ile evlenmiş, hatta iki tane çocugu bile olmuş. 

Sanırım Sasuke ile Sakura'nın da bir kızı var ama emin olamıyorum...

En rahatı da kurama  ^^

6. Bunların hepsi pazarlama taktikleri, animenin çıkmasına az kaldıgında falan bi fragman vesaire yayınlarlar, o zaman Inaho'nun ölmedigini görürüz, yada hiç göstermezler 2. sezonu iyi başlatmak için bölümün bir yerine koyarlar.

Bu tür şeyleri çok yaşadım -hatta en sevdigim karakterin 3 kez farklı ölümünü bile gördüm resmen- açıkçası gerçekten ölmüş olsa bile üzülmem, ki öldügünü hala hiç düşünmüyorum -ama senaryoyu yazan şahıs Madoka Magica veya Pscyho-pass gibi serilerle de ugraştıgını düşündükçe bi fenalaşmıyorum degil yani :D 

Slaine i düşünmeyin :D prensesin yaşadığını görüp sakin olun :D

Şimdilik diyelim... :D 

7. Utapri'nin oyunu var mı bilmiyorum ama Diabolik lovers  Bonjour Koiaji Patisserie benim bildigim oyundan uyarlama zaten.

Nedense Pscho-Pass'ın oyunu olsun isterdim, değişik eğlenceli bi oyun olurdu.

Mekaku City Actors'ün oyununu isterdim, ama nasıl olur şu an kendim bile düşünemiyorum.

Nisekoi'nin oyunu olabilirdi.

Magi'nin mmorpg  oyunu olsa hoş olurdu. 

Aklıma daha bir sürü fikir oluştu :D 

8. "Sen de Prenses Asseylum'un yanına gideceksin." :S Ne demek bu :'( Ne bu şimdi :'( Biri bana yanlış çevirdin falan desin :'( Yanlış anladın falan desin :'( Yanlış anlamışımdır değil mi? 

Mono ni diyor,cümleyi bitirmiyor bence, video bitiyor sonra.

Belki hani yanına gitme, gidemezsin veya daha farklı bişeyler falan diyor orada.  Cümlede bişeyler eksiiiik :D 

Hemen en kötü senaryoyu yazmaya gerek yok :D 

9. Gekkan Shoujo Nozaki-kun shoujo türünde bir anime degil öncelikle düzelteyim, shounen diye geçiyor. Yani 'bilindik shoujolar arasından sıyrılması' diye bir şey söz konusu olamaz? :D 

Benim için en ilgi çekicisi Zankyou no Terror ve Aldnoah.Zero oldu açıkçası.

O kadar haremin içinde Zankyou'nun da 10. sırada olması üzücü oldu şahsen, neyse ki A/Z yerini bulmuş. İlk 5'i beğendim şahsen. :D

10. @Sina

Ben genel anlamda demiştim, bu sezon için değil. Ayrıca yeni başlamış animeleri izlemem, bitmelerini beklerim, zaten çoğu 11 veya 13 bölüm oluyor, bilemedin 25 bölüm. Acelesi yok yanııı, eskilerden daha çok seri var izlenecek.

Aahahah peki peki, o zaman bu sezonun bittiginde bu animeleri izledigin zaman ne demek istedigimi anlarsın :D Bende genelde hep sezon sezon izlerim animeleri, arada eskilere bakarım. 

Haremleri yılın en kötüsü resmen. Önceden de uyarayım.

11. Kenke, Harem'e laf yok, kaliteli haremler sanattır. :D

Birde arkadaş şu 17) Ookami Shoujo to Kuro Ouji animesindeki tiplere gel, saçları ne öyle yaaa, artık animede tiplerine hepsi aynı gibi geliyor her şeyi ile....tipler, saçlar, hal ve karekter v.b. biraz orjinal olun pirinç yiyenler. Artık ilham ve üretim sorunu yaşıyor bu cepen'ler :P

Bak bende haremleri severimde sezonda harem animesinden başka hiç birşey yok. Kaliteli olsalar da gene tamam. Bi Trinty Seven bi de Madan no Ou To Vandalis iyi, gerisi yalan.

Diğerleri iyiyse söyle oturup izleyeyim, yoksa nefret etmeme devam edecegim :D 

12. Shiba dediginde çok haklısın, mesela bende direk bildigim serilere koşuyorum Terra Formars, Psycho-pass gibi.

Bu seriye de bi şans verip ilk bölümü izleyeyim demiştim ki müziklerinin animasyonlarının iyi olduguna karar verip izleyeceklerim listeme aldım. Hani benim bide karakter dedigin şey dış görünüş degil, yakışıklı yada güçlü olmasına gerek yok. Ama gene ısınamadım serideki hiç bi karaktere. 

Ama onun dışında seride bi kararlılık göremedim. Klasik bi aksiyon animesi gibi geldi. 

Ayrıca fate hayranları demişsin, Psycho pass hayranlarını da unutma! Sezonun en iyisi, hatta en iyi animelerin arasında psycho pass! :D :D 

13. Açıkçası bir kard oyunundan uyarlama oldugunu ögrendigimde pek birşeyler beklemiyordum seriden, ki hala konu hakkında ortada dönenlerden pek bir şey anlıyorum diyemem. 

Ayrıca animasyonlara neden bu kadar takılıyor anlam veremiyorum, açıkçası dürüst olacaksam bir animeye göre abartılı kaçan animasyonları oluyor arada fakat eksigi yok yani. 

Ama dedigim gibi ben konuyu pek beğenemedim, insanın ilgisini çok çekemiyor bence karakterler. Şimdi bunu anime kötü diye algılamayın ama :D 

Bu senenin en iyilerine de girebilecegini sanmıyorum açıkçası. Yada bana göre giremeyecek gibi görünüyor. Şimdi yayınlananlara göre bir psycho-pass hadi onu da geçtim bir Shigatsu wa Kimi ni Uso olamaz demeyi isterdim ama malesef diyemiyorum çünkü hepsi farklı kategorilerde... 

14. Aslında Gintama'dan en sevdigim karakteri seslendirdigi için neredeyse herife aşık olmuştum. Sonra Sengoku Basara'dan Masamune'yi seslendirdigini öğrendigimde daha da aşık oldum,

ama kalbimi Hijikata ile çaldıgını inkar edemem.

Hele Tosshi'nin cosplayini yaptıgında, tamam bu adam idolüm demişligim vardır. Sesine bayılıyorum, çok başarılı bir seiyuu bana göre, ayrıca arada bazı şarkılara yaptıkları coverları daha bi mükemmel. Hani unutulmaması imkansız bi ses tınısı var herifin.

Seviyorum işte :D :D

15. Daha filmini izleyemedik ama olsun zaten 2015'de gelecekmiş.

Nedense tüm sevdigim ve merakla bekledigim şeyler 2015'de geliyor, fakat o sene de benim pek zamanım olmuyor :(

Zaten daha dedigim gibi filmi göremedim ama film sonunda bir sürü soru işareti ile bitmiş diyorlardı, bakalım neler dönüyor ögrenecegiz :D

16. Yuichi Nakamura listeye zorla girmiş :D 

Daha yükseklerde olmasını beklerdim...

Nedense erkeklerde tüm seiyuuları bildigimi görünce ne kadar bagımlı oldugumu bi kere daha anladım...

Mamoru Miyano ile Daisuke Ono her listeye ne olursa olsun rahat girebilecek şahıslar, Yuki Kaji zaten o kadar ödül vesaire kazanmış biri... Yakışıklı olsunlar yada olmasınlar, Japonlar bu üçünü her listeye sokarlar :D 

Ben sevdigim seiyuuları göremedim içim acır, Kouki Uchiyama ve Tetsuya Kakihara....

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.