Jump to content

Burakesan

Üyeler
  • İçerik sayısı

201
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

10

İletiler bölümüne Burakesan kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Videoyu izlemeye vaktim olmadı ama acaba Sword Art Online Hollow Fragment'i de oynayabilir miyiz bu şekilde? PS Vita oyunu o ama.

PSP Vita henüz tam anlamıyla kırılamadığı için herhangi bir emulatör de yok maalesef :( Videonun büyük bir kısmı oynanış videosu, ilk kısımları izlerseniz PPSSPP'nin nasıl yükleneceğini ve önemli detayları öğrenebilirsiniz :)

2. bende kullanıyorum bu programı ama 0.9.6'dan sonraki sürümler sorun yaratıyor bende az biraz oynadıktan sonra siyah ekran veriyor altta da ekran kartı bağlantıyı kesti tarzı bişeyler yazıyor

Ekran kartı sürücülerinizi güncel tutmaya özen gösterin. Bende de bir aralar "...bağlantıyı kesti" şeklinde hata alıyordum (PPSSPP'de değil) ve temiz bir sürücü güncellemesiyle sıkıntııyı aşmıştım :)

Videoda göstermediğim ancak denediğim bir sürü PSP anime oyunu oldu, şu ana kadar bir problem yaşamadım, umarım yaşamam da :) Çok tatlı geldi, yiyip tüketeceğim bu PSP anime oyunlarını :D

3. Başlıktan da göründüğü üzere, PSP Anime oyunlarını bilgisayarda oynuyoruz! 

Benim gibi konsola çıkan anime oyunlarına hep uzaktan bakmaktan sıkıldıysanız videoyu izleyin, siz de bu keyfin tadına varın derim :)

Android işletim sistemli telefonlarınızı oyun kolu haline getirmenin yolunu gösteren ufak bir rehber de var videoda :)

Bu videoda;

- İhtiyacımız olan yazılımlar

- PPSSPP kurulumu ve oyun tanıtma

- PSP Anime oyunları için indirme sitesi

- Android işletim sistemli telefonunuzu oyun kolu haline getirme

- FMA Brotherhood, Sword Art Online: Infinite Moment, Bleach ve Naruto gibi anime oyunlarının oynanışı

...gibi konulara değindim :)

4. üzgünüm ama oyunlar bence vasat.bunun gibi bir animeye yakışmayan oyunlar bunlar.tamam 2 boyutlu oyunlar ama keşke bu oyun yapımcıları oyun yaparken bunun gibi animelere yakışır değerde özen gösterseler.şöyle adam gibi bir pc oyunu olsada oynasak.ama nerde bakın one piece nin oyunlarına youtube dan sanki tayfadan biriymişsin gibi zevk alıyorsun. 2= shingeki no kyojin neredeyse one piece den sonra ismi anılan tek anime bence .çok yazık bunun gibi yapılan oyunlar uygulamalar insanı animeden soğutuyor.şu oyunlara bakarmısınız tamamen çok küçük yaşlara hitap ediyor.(zevklere saygım var).amann neyse isteyen oynar bu oyunları ben sadece bu animenin değerini aşağıda tutulmasına üzülüyorum.saygılar la.

( shingeki no kyoji animesinin ilk 25 bölüm hakkında aklınıza takılan her bir cevap bulabileceğiniz kendi teorilerimden oluşan çalışmalarım vardır.ilgilenler buyursun. http://forum.turkani...inde-cevapları/  . buda mitolojik bir kurgu hikayesi. http://forum.turkani...geki-no-kyojin/  )

Telefon platformu böyle ne yazık ki :(

Ama, belki biraz böyle olmalı da. Sonuçta gerçek oyunculuk bilgisayar ve konsol platformunda. Telefonda oynadığımız oyunlar casual tarzında, zaman geçirmelik şeyler oluyor. Dokunmatik ekranlarda manevra teçhizatını kontrol etmeye çalıştığınızı düşünsenize :D Çok ama çok zor. Ben böyle bir şeyin öngörüldüğünü düşünüyorum.

Google Play'de 3 boyutlu Shingeki no Kyojin oyunları da mevcut, ancak oynanabilirlikleri yok maalesef :( Bu yüzden telefon platformuna uygun, tek elinizle bile oynayabileceğiniz, tamamen oyun zevki değil de boşa zaman geçirmemenizi sağlayacak oyunları ayıklamaya çalıştım. Şöyle söyleyeyim; bunlar kötünün iyisi :D

Nintendo 3DS için başarılı olduğunu söyleyebileceğim bir oyun var aslında;

http://www.youtube.com/watch?v=mIDIhjWLfEo

...ama gidip Nintendo cihaz alamayız şimdi :D

5. Evet gerçekten telefon hakkında anime adına ne varsa kanalına yüklemişsin. :D Ağır emek gösteriyorsun anlatışın çok iyi ''ıııı eee uuu'' falan demiyorsun hiç özellikle bu noktada ben çok takıntılıyımdır. :D Emeklerin için teşekkürler dostum.

Benim "eee, uuu"larım ünlüdür aslında :P Montajda gidiyorlar :D

Herkese teşekkürler :)

6. Başlıkta da gördüğünüz gibi, Android işletim sistemli telefonlarınızda oynayabileceğiniz 5 seçmece oyun. 

Başka oyunlar yok muydu? Vardı elbette, hem de üç boyutlu, ama hiçbiri oynayabilir değildi. 

Lafı uzatmayalım, seçmece oyunlarla başbaşa bırakayım ben sizi smile.gif

(Oyunların Google Play bağlantı adresleri videonun altında)

7.  

Aynı telefondan bahsediyoruz :D HTC One (M7) şeklinde geçer, yeni HTC One (M8) ile karıştırmamak için :P

Sıkıntı yaşanılan telefonları not ediyorum, Anifone'den cevap alabilirsem sıkıntı yaşanan telefonları ileteceğim.

8. htc one 32 gb olandan kullanıyorum sizde yine iyi açılıyor hızlı bende sürekli takılıyor mesela giriş ekranı tam bir işkence ve seste gelmiyor alarm kuruyorum yine ses gelmiyor sadece karakter ekranında asuna nın sesi geliyor çoğu özellik için ek uygulama indirtiyor kesinlikle çok iyi bi uygulama ama tamamen kasması yüzünden illallah ettiriyor rapor ettim store den de yorum attım ama ulaşırmı ne olur bilmiyorum umarım bu sorunları onlara bildirirsiniz fix gelmeli  :angry:

HTC One M7 mi cihazınız?

HTC One M8'li bir arkadaşta sıkıntı olmamış, ilginç doğrusu. Cihazdan cihaza değişiyor gördüğünüz gibi. 

9.  

General Mobile Discovery kullanıyorum ve sadece bunu indirdiğimiz zaman hangi programdan devam edilmesini gerektiğini soruyor. Always lı bir bölüm var oraya tik attıktan sonra orjinal temanın programını seçip kullanılabiliyor. Uzun lafın kısası sadece bu programı kullanarak kilit ekranına sahip olabiliyoruz. Tabi ilk orjinal temanın kilit ekranı çıkıyor onun üstüne bu ekran geliyor ama ginede kullanılıyor(bu olay 1-2 saniye sürüyor.).

PS: Şuan fark ettim. SAO nun mağazasına erişim sağlamadığı için arka plan değiştirilemiyor ama kullanılabiliyor. En azından Discovery de durum böyle.

PS: Bir şey daha fark ettim. İlk önce Sword Art Online fone  indirip o programı kuracağız. Daha sonra SAO fone silsek de oluyor.

Tekil olarak çalışıyor diyorsunuz yani :D Güzelmiş vallahi :) Ben denedim denedim olmadı, bir ara oldu, ama iki kilit ekranı çatıştı sanırım; telefonu kapatıp açtım bozuldu :/

10. ilk çıktığı zamanlarda kurmuştum hatta varsayılan tema yapmıştım daha sonrasında da tekrar tekrar kurduğum olmuştu

sonuç olarak BERBAT

en fazla ağır SAO fanları ve elindeki telefonu/tableti kullanmayı sadece bunu indirebilecek kadar bilenler indirir

tabi geçen ay indirip apk oluşturup bilgisayarda decompile etmiştim

içindeki ses dosyalarını aldım

telefondaki bildirim mesaj facebookileti sesi ayarladım bilgisayarda da çoğunu kullanıyorum

belki yakında tablete de yaparım klasör dolusu sao sesi var sonuçta  :D

(yani ilk başta hemen kurmuştum ama geçen indirdiğimde kurmama engel olacak şeyler vardı sözleşmeler falan

ben de hiç bunlarla uğraşmayıp apk oluşturup sesleri aldım

yakında geçiş seslerini hızlandırıp tablette tuş sesi yapacağım

hani videonun başında ileri geçerken çalan

şuanda telefonda facebook iletilerinde ve bilgisayarda klasör gezintisinde kullanıyorum)

Ses dosyalarını çıkarmak akıllıca olmuş :D Bize de versene bir dal :P

11. aslında yapılan iş harika amma velakin, biz türküz aga o şarj akşama kadar yetecek bi heves baktım ama tırtttt ! videoyu anlatan kardeşim güzel anlatmış. Kısaca boş bi uygulama ^^

Herkes telefonun şarjı bir günü tamamlasın diye çırpınıp duruyor :D SAO'nun 1. sezonundan anılarınızı, hani her hafta bölüm beklediğiniz o günleri bu tema ile yad edin, sonra silin :D

12. Bende de S3 var, yazıları görünce bir denesem mi dedim, ama bu anime pek hoşuma gitmiyor, özellikle 2'nci sezonu <_< başka animeler için yok mu...... one piece, berserk, hunter x hunter falan :blink:

Tekil olarak anime temaları bulmak zor doğrusu. Go Launcher Ex ve benzeri temaların tema mağazalarında giydirme hâlinde temalar bulunabiliyor. Ancak, Sword Art Online fone kadar kapsamlı, cihazı değiştiren başka bir tema yok sanırım...

13. güzel olmuşta hayatta kullanmam anlatanın paylaşanın eliine sağlık neden kullanmama ggelince rkadaş 7 dk de anlatırken %10 şarz gitti

O kadar da hızlı gitmiyor aslında :D

Benim çektiğim video aslında 38 dakika idi, 38 dakika boyunca tema ile kullanıldı, pil tüketiminin içerisine uygulamanın indirilmesi de dahil. 

Sizin telefonunuzda şarjı çok etkilemeyebilir, videoda da dediğim gibi; "Mutlaka deneyin, görün, bir süre kullandıktan, daha doğrusu oynadıktan sonra silin" :D

14. Oha çok iyimiş ama gerçekten şarj yiyeceğini tahmin eedebiliyorum bunu geliştirmeleri lazım. (!) Emeğine sağlık indirmem lazım şimdi.

*telefonda uygulama silerek yer açmaya gitti*

16GB G2 kullanıcısı olarak telefonda yer kalmamasının anlamını, duygusunu bilirim... 

Bayağıdır kullanıcı dönütleri çerçevesinde geliştiriyorlar, ama bayağıdır yani.

Umarım tez vakitte her telefonda verimli çalışabilen bir oyu- ehem ehem öhö uhu- bir tema hâline gelir.

15. Uzun zamandır betasını kullanıyordum. daha 4-5 gün önce güncelleme gelip gelmediğini kontrol ederken tam sürüme geçtiklerini gördüm. Ancak bu sefer işi biraz paraya dökmüşler. Kat geçmek için kristal istiyor  <_< Biraz takılmalar ve donmalar yaşansa da yapılan genişletmeler ve değişiklikler bunu göz ardında bırakıyor. Boss savaşı da sorunsuz çalışıyor. Kilit ekran görüntü seçeneği arttırılmış ancak LvL olayı geldiği için yine kısıtlı seçenekleri kullanabiliyoruz. Daha fazla alarm sesleri eklenmiş ancak o da LvL engeline takılmış. Daha fazla karakter, kıyafet ve daha bir sürü şey LvL engelinde.

İlk yüklemede verdiği 1 kristali harcamayın ilk bossu geçtikten sonra diğer kata geçmek için gerekiyor. yoksa benim gibi silip tekrar yüklemek zorunda kalırsınız  :P

Bedava kullanıcılar sanırım en fazla 20. kata kadar çıkabilecek. Kaç kristal istediğine bağlı para bile verilir buna  : :P Gerçekten güzel bir uygulama. Geliştirme ve güncellemelerle daha iyi yerlere ulaşacağına eminim.

Hangi telefonda kullanıyorsunuz? Uzun süredir kullandığınıza göre batarya performansınızı çok zedelemiyor. Keşke her telefonda aynı başarımı gösterse :/

Sword Art Online fone konusunda senpai'lerimiz varmış demek, bunu bilmek güzel :)

16. Ben ilk çıktığı anda betasını indirmiştim. Hatta feedback falan istiyordu çoğu özelliği kullanılamıyordu falan.

Geçen ayda silip tekrar yüklediğimde boss fightlar kısmı buglıydı. Öyle olunca silmiştim. -_-

Şimdi vidyoyu izleyince tekrardan indiresim geldi. :)

Hâlâ bir sürü bug'ı lag'ı vs. var maalesef :( İlk hâlinden daha iyi tabii, ama ben henüz günlük kullanıma uygun olduğunu düşünmüyorum :(

Olur da Google Play'de gören, bir ara indiririm deyip tereddütte kalan birileri varsa vidyoyu mutlaka izlesinler, sonra temaydı yan uygulamalardı bir sürü dosya indirip üzülmesinler derim.

Bu temayı oyun olarak değerlendirmekte fayda var diyorum, sen kullanmış biri olarak ne dersin Kekzıl; tema mı yoksa oyun mu olmuş bu?

Yorum için teşekkürler :)

17. Merhaba, arkadaşlar!

Bu inceleme için temanın biraz daha gelişmesini bekliyordum, uzun zamandır geliştirme sürecinde olan bir temaydı, lag'ı bug'ı çoktu, şimdi de var sıkıntıları ama kıvamını bulmaya başladı biggrin.gif

Sistem gereksinimleriyle oha dedirten, bazı özellikleri için "Telefonda bu olsun yeter, gerisi lazım değil" diyebileceğiniz, koskocaman temayı indirmeden önce bilgilenip "İndirmesem daha iyi o zaman" diyebileceğiniz bir video hazırladım smile.gif

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.