Jump to content

asci

Üyeler
  • İçerik sayısı

822
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

18

İletiler bölümüne asci kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Ertuğrul'u merak etmedim desem yalan olur :( Artık kaxell yazınca da çıkmıyo heralde

Bi an icin bacaginin ordaki birini daha sansurledin sandim. O.o sabahin 6'sinda gormeme veriyorum.

Ertugrul'u kacirmisim tuh. :D Simdi merak ettim. Aodofl

Edit: Aa telefonun rengiyle alakalıymış. PCden bakınca hiç öyle değil. :D

Ben depoya atmıştım Ertuğrul'un fotoğrafını ileride lazım olur diye ehheheh B)

Lazım olursa söyleyin :smile_oleyo:

2. ahhahahahah anıl sildim bile alıntıdan :P

Zaten internetteki tek fotoğrafım bu herhalde, face mail linkedin falan her yerde aynı fotoyu kullanıyorum :P hatta yanlışlıkla hızlı resime public olarak attım millet görüce "bu kim lan?" oluyodur :D

o gidiyor muydu ya garanti niyetine ullanılıyordu falan hatta :(

oturmaya oturmaya unutmuşum gitti foto :D

3. Evettt. Bilin bakalım buraya yüzyıllar sonra kim uğradı?? Vueh vueh.

İlk geldiğimde takıldığım konulardan biriydi bu, malum FC konularıdır FF konularıdır derken uzun süre (2 sene olmuş abov.) pek dolaşmadım buralarda.

Aralığa girmişiz,  30 gün sonra da 2016 oluyor. Ben 2013'ün sonlarında gelmiştim buraya, bir de baktım ki aradan iki sene geçmiş.

Sonra didim, madem iki senemi geçirdim buralarda, neden foto atmıyorum ki...

Benden gelebilecek ve birkaç gün sonra sileceğim ilk, tek ve en son foto. Maalesef imzalısını veremiyorum, (heheh) ama Ankara'ya yolunuz düşerse kahve ısmarlayabilirim. ^^

Yaşasın patatesler!  

Huehhuehhueh (patates ;) )

Az biraz kafamdaki tahmine uyuyor görüntün :) Gözlüklerimiz aynıymış :P

Bu arada alıntı yapınca silinmiyordu değil mi siliniyorsa depocu arkadaşlar el atsın artık :D :D

4. bir tane anime var,savaşlı heyecanlı bişey,bi tane de kız var.ne zaman aklına gelse başında sonunda nerede olursa olsun aynı şarkıyı söylüyor ve uyuz ediyor hayır çok pis heyecanlı kapatamıyorsun da.

İpucu isteyenler:

Spoiler

Saita no no hana yo ...

yok buldum diyenler:

Spoiler

GUILTY.CROWN.full.1067268.jpg

5. Bungō Stray Dogs

Kafka Asagiri ve Sango Harukawa’nın eseri olan Bungō Stray Dogs mangassının animeye uyarlanacağı birkaç ay önce duyurulmuştu.Şimdiyse resmi sitesinden anime iel ilgili tanıtım videosu ve karakter görselleri yayınlandı.

Bungō Stray Dogs savaş-aksiyon türü bir manga.Karakterleri ise aslında başka edebi eserlerin yaratıcılarının veya karakterlerin süper güçlerle harmanlanmış halleri.Örneğin gerçek hayatta  Aoi Bungaku anime serisinin yaratıcısı ve hikayeleriyle bazı filmlere ilham olmuş Ryūnosuke Akutagawa,bu animede dönüşüm özelliğine sahip ve pelerinini kullanarak yaratığımsı kılıklara giren bir karakter.(görselin sol üst kısmında).Bu yazardan uyarlama karakterler Silahlık Dedektiflik Ajansının bir parçası olarak bazı gizemleri çözmeye çalışırlar.

main-1-1.jpg?resize=563%2C793

Seride Rampo Edogawa, Kenji Miyazawa, Osamu Dazai (görselde sağ üstteki karakter), Atsushi Nakajima (görselde alttaki karakter), Doppo Kunikida,ve Akiko Yoshino gibi Japon yazarların isimlerine yer verilmiş.Bunun yanında Dostoyevski,Agatha Christie ve Dan Brown da karakterlerde unutulmamış.

Karakter Görselleri ve Seslendiricileri:(Seiyuu-Karakter)

atsushi.png.jpg?resize=323%2C400
    Yuuto UemuraAtsushi Nakajima :
    Bir yetimhaneden kovulduktan sonra Yokohama’ya geldi.Açlıktan ölmek üzereyken Dazai ile tanışır ve onun yardımıyla Dedektif Ajansına girer.Seçilme sebebi ise hem kimsesiz olması hem de kendine güvensiz ve kendini işe yaramaz olarak gören biri olmasıydı.(Özel gücü hakkında bilgi verilmedi.)

dazai.png.jpg?resize=293%2C400
    Mamoru Miyano –Osamu Dazai:Silahlı Dedektif Ajansının bir üyesi.Ölmek için uygun bir yer arayan intihar meraklısı birisiydi. Acı çekmeyi hiç sevmez.Amaçsız bir kişiliğe sahiptir ama bu yönden kimse de rahatsız değildir.Çıktığı son görevden sonra Dedektif Ajansının yedi harikası olarak anılmaya başlanmıştır.Özel gücü ise insanları yok etmektir.

gawa.png.jpg?resize=293%2C400
    Kensho Ono-Ryūnosuke Akutagawa , liman işlettiğinden dolayı adı liman mafyası olarak anılan biridir.Siyah peleriniyle ve soğuk bakışlarıyla sokakta yürürken Azrail’e benzetilir.Rashomon adlı yeteneğe sahiptir.

news_xlarge_bungou_kunikida.jpg?resize=2
    Yoshimasa Hosoya -Doppo Kunikida

news_xlarge_bungou_edogawa.jpg?resize=28

Hiroshi Kamiya – Ranpo Edogawa

news_xlarge_bungou_tanizaki.jpg?resize=1
    Toshiyuki Toyonaga- Junichirō Tanizaki

news_xlarge_bungou_miyazawa.jpg?resize=2
    Hiroyuki Kagura – Kenji Miyazawa

news_xlarge_bungou_yosano.jpg?resize=283
    Yu Shimamura -Akiko Yosano

news_xlarge_bungou_tanizakinaomi.jpg?res
    Chiaki Omigawa-Naomi Tanizaki

news_xlarge_bungou_fukuzawa.jpg?resize=2
    Rikiya Koyama – Yukichi Fukuzawa

//Manga 2012 yılında Kadokawa’nın Young Ace dergisinde yayınlanmaya başladı.Şuan yayınlanmış 8 cildi bulunmakta.Aynı zamanda yayında olan 3 cildiyle bir novel adaptasyonu da var.Japon kitapçılarında,2014’ün en iyi 15 mangası listesine de girmiştir.

Figurex Anime Haber

6. Prison School : Live Action vs. Manga

n15090501_img01.jpg

Yazın en eğlenceli serilerindendi Prison School. Komedisi olsun, olay örgüsü olsun, farklı mizahı, ses kadrosuyla kaliteli bir yapım olarak arşivlerimize ve listelerimize girmişti. Tek sorun sansürleri (bazı yerlerde çok gereksizdi) idi ama o da blue-ray sürümü çıkınca kazanılacak para ile ilgili olduğu için gelip geçici bir sorun.

Mangası yılın seinen ödülü almış,animesi de tutunca live action olarak karşımıza çıktı Prison School bu kez.Genelde aklımıza animedeki tadı alamadığımız kalitesiz,karakterlerin uyuşmadığı yapımlar gelsede Prison School bu ön yargımızı kıracak gibi.

Bu konuda Live Action’ı ile mangasındaki bazı sahnelerin kıyaslaması olacak.Ben diğer liveaction yapımlarına göre karakterleri epey benzettim,bakalım siz ne düşüneceksiniz:)

Önce Hachimitsu Erkekleri :

Kiyoshi:

cast-1.jpg?resize=600%2C680

Sırasıyla: Shingo,Joe,Gakuto,Andre

cast-2.jpg?resize=599%2C338 cast-3.jpg?resize=598%2C340

Şimdiyse birkaç sahne:

e1.jpg?resize=618%2C412 e2.jpg?resize=618%2C547

e3.jpg?resize=618%2C412 e4.jpg?resize=618%2C670 e5.jpg?resize=600%2C337

e6.jpg?resize=618%2C348

e7.gif?resize=618%2C350 e8.jpg?resize=600%2C337

Burada da çok bilinen sahnelerden bazıları bulunmakta:

597c6cadfd445caaa919c0d3d3976e6e14466105 691c48a981db24c618ba9efb65c8889d14466115

(Şu fırlamış göz efektinin yerini tutamamış tabi :D )

415f48fe6d2eafb50a3784140f392f7514466103 9deec389cafbfdf3eb2968206e676d9914466103

6b96a09d32e3725df6ada8ba9389e43b14466104

f17bf7090b5919dee8fce46ff481072414466104

bf93a122a4ab2fbfcf9864fdbc6143b514466104

34a96dfec456a0db70b15d38861d1e7f14466118 c9d395f18c6dfb7b1db67cbfa81e535114466118

9e1838a6d264dd414ddc7c788b0bed6814466119 69bcb9d38b7556c566baf343d82ed10f14466118

(Biz bunu nasıl liveaction’a çevirecekler derken adamlar üstüne ekleme de yapmış :P )

b8bb28b665876189fcecf7a154f37cf714466105 ad6db4a88d2c189a4c4b52a12a938eb814466105

Vee serinin yürüyen “fanservice”i Başkan yardımcısı Meiko-san!

dgh1.jpg?resize=618%2C411 dgh2.jpg?resize=618%2C982

Hana’nın Kiyoshi ile olan sorunlarının ilk başladığı yer:

CS5o5p-VEAA3i4V.jpg?resize=600%2C337 CS5o5qNUEAELrsl.jpg?resize=600%2C337

(Evet burası animede sansürlü ancak liveaction’da normal bir şekilde verilmiş.Bu açıdan bakınca biraz terslik var gibi görünüyor)

CSVlmfYUcAAu8aY.jpg?resize=599%2C337 CSVlmZlUAAAFw4k.jpg?resize=480%2C271

//Peki siz Prison School'un liveaction uyarlamasını nasıl buldunuz?

Figurex Anime Haber

7. Giniro no Kami no Agito

Iblard Jikan

Inaka Isha

Sekai no Danshou:Tanjou

Soul Taker

Tsumiki no Ie

Detective Conan: Movie 10

Not : Arad Senki'yi de ekleyin :P

Alınmıştır.

Arkadaşlar fansub yeni olduğu için oturma aşamasındayız ,aralarında bekledikleriniz varsa çıkmaları biraz sürebilir ama elimizden geldiğince hızlı bitirmeye çalışacağız.

8. Gintama "Shogun Suikasti" Arc

Gintama resmi İnternet sitesinden mangadaki aynı isimli “Shogun suikasti” Arc’ın anime adaptasyonunun başlayacağını duyurdu.Açıklamaya göre yeni Arc 2 Aralık’ta başlayacak. Açıklama ile ilgili şu görsel de paylaşıldı:

gintama01.png.jpg?resize=582%2C452

Hikaye Shogun’a düzenlenen başarısız bir suikast sonrası olanları anlatıyor.Olayın ardından savunmasız kalan Shogun güvenli olmadığı düşünüldüğü için Edo’dan Kyou’ya götürülecektir. Gintoki ise gideceği yol boyunca onu korumak için görevlidir.

Shogun suikasti arc’ı manganın 502. bölümünde başlamış(2014 Temmuz) ve 524. bölümde sona ermişti.

//Buna ek olarak Gintama’nın artık alıştığımız ve oralara gidemesek de izlemeyi sevdiğimiz etkinliklerinden biri daha gerçekleşecek. 6 Mart 2016’da “Gintama Hare Matsuri 2016” etkinliği gerçekleşecek. Programda yine klasik olarak eğlenceli sahnelerin canlı seslendirmeleri,açılış kapanış parçalarından konserler ve seiyuular ile sohbet gibi etkinlikler yapılacak tahminen.

Anime Haber

9. Yami Shibai 3. Sezon

yamishibai-3.jpg

Japon kültürünü bilirsiniz, yemekleri olsun, bayramları olsun, alışkanlıkları olsun birçok konuda özgün ve ünlüdür. Korku kültürü de bunlardan biri. Aslında fertlerini baskı ile büyüten toplumlarda daha yaygın ve çeşitli olan bu hikayeler film ve anime endüstrisi için de çok verimli bir kaynak.

A15493-3801414926.1376369257.jpg

Yami Shibai de bu korku kültüründen faydalanan yapımlardan. Bölümler kısacık,6 dakikadan oluşmakta ve Japon kültüründeki korku hikayelerini anlatmakta. Daha önce iki sezonu yayınlanmış olan seri 2016 Ocak ayında 3. sezonu ile tekrar yayına giriyor. Yapısı aynı:değişken karakterler ve bunların başına gelen kısa-korkunç olayları anlatacak. Seri Tv Tokyo’da yayınlanacak.

İsmine değinecek olursak: Aslında ufak bir kelime oyunu var. Eğer Japonya’nın biraz eski tarihlerini veya kültürüne bağlı bir bölgesinde geçen olayları anlatan animeleri izlediyseniz görmüşsünüzdür .Yaşlı bir amca,etrafta dolanan çocukları başına toplayıp ufak bir sahnemsi yapıda resimli kağıtları geçirerek hikaye anlatır. Buna “kami shibai” deniyor. (Kami=kağıt,shibai ise hikaye,anlatım gibi bir şey) Animenin ismi de buradan türemiş. Yami ise mecazi olarak karanlık anlamına geliyor. Yani karanlık hikayeler diye çevirebiliriz.

Özellikle çok zaman almasın sıkılırım diyenler, korku türünü sevenler için ideal bir seri. Çerez niyetine de olsa izlenmesini tavsiye ederim.

Anime Haber

10. Myriad Colors Phantom World Animesi - Tanıtım Videosu ve Bilgiler

Kyoto Animation orijinal internet sitesinden Sōichirō Hatano'nun aynı isimli novel serisinden uyarlanacak olan "Myriad Colors Phantom World" için tanıtım videosu ve genel bilgiler paylaşıldı.

onuya gelecek olursak: Hikaye yakın bir gelecekte insanların “phantom” adını verdikleri canavar – hayalet görünüşlü yaratıkları çağırabildiği hayali bir dünyada geçiyor. Ana karakter Haruhiko İchijo, onun “senpai”si olan ve “5 element ruhu” adı verilen yetenekle phantomlarla savaşan Mai Kawakami,”Phantom eater” yeteneğine sahip Reina İzumi ve Koito Minase normal bir okul yaşamı süren gençlerdir.En azından o olay gerçekleşene ve dünyanın gerçeklerini onlara gösterene kadar bu böyledir.

Seri 2013 yılında başladı ve Kyoto Animation Novel Ödüllerinde de başarı gösterdi.Anime 2016’nın Ocak ayında başlayacak.

Seriden karakterler ve görseller:(Seiyuu-karakter)

Hiro Shimono : Haruhiko Ichijo

15 yaşında.Hosea Akademisinde birinci yıl A sınıfı öğrencisi

haruhiko.png.jpg?resize=450%2C281

Sumire Uesaka: Mai Kawakami

16 Yaşında,Hosea Akademisinde 2. yıl A sınıfı öğrencisi öğrencisi.

mai.png.jpg?resize=450%2C281

Saori Hayami : Reina Izumi

15 Yaşında,Hosea Akademisinde birinci yıl B sınıfı öğrencisi.

reina.png.jpg?resize=450%2C281

Maaya Uchida : Koito Minase

16 yaşında,Hosea Akademisinde birinci yıl C sınıfı öğrencisi.

koito.png.jpg?resize=450%2C281

Azusa Tadokoro : Ruru

İnsan avcuna sığabilecek büyüklükte ufak bir peri

ruru.png.jpg?resize=450%2C281

Misaki Kuno : Kurumi Kumamakura

10 yaşında,Hosea Akademisinin ilkokulunda öğrenci.

kurumi.png.jpg?resize=450%2C281

Kikuko Inoue : Arisu Himeno

26 yaşında,Hosea Akademisinde Japonca öğretmeni.

arisu.png.jpg?resize=450%2C281

Shosuke Morohashi(Seslendirme sanatçısı açıklanmadı)

15 yaşında birinci yıl A sınıfı öğrencisi.

shosuke.png.jpg?resize=450%2C281

Tatsuya Ishihara (Sound! Euphonium) serinin yönetmeni olacak, Kazumi Ikeda (Clannad) ise karakter tasarımlarını üstlenecek

Serinin müziklerini EFFY hazırlayacak. Serinin açılış parçasını SCREEN mode (Gingitsune, Gundam Build Fighters Try, Kuroko’s Basketball) seslendirecek, kapanışı ise Azusa Tadokoro gerçekleştirecek.

Anime Haber

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.