Jump to content

Golge_Kaze

Üyeler
  • İçerik sayısı

846
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

22

Golge_Kaze kullanıcısının paylaşımları

1. Golge_Kaze

Novel-Aozora

Haftanın Özeti(Güncelimiz): http://static.zerochan.net/Ashita.Boku.wa.Shinu.Kimi.wa.Ikikaeru..full.1603840.jpg Herkese Merhabalar,Novel-Aozora çeviri grubumuzun bu haftalık çevirileri günçelimizle sizlerle :) Peki bu güncelimizde sizler için neler hazırladık? Efendim öncelikle yeni serimiz görücüye çıktı :Samayou Shinki no Duelist,2 kitaplık güzel bir seri olacak,bölümleri uzun ve çevirmesi zahmetli olsa da sizleri bu zevkten mahrum etmek istemedik.(Resim bu seriye aittir) Iris on Rainy Days kısa girişinden sonra boynu bükük kalmıştı sanki,sizlere kocaman bir birinci bölümle tekrar merhaba diyecek,bu sefer dolu dolu bir hayattan kesit okuyacaksınız. Mushoku Tensei'de ikinci bölümüyle sizlerle :) Malesef 7Nights'dan bu haftalık bir şey çıkmadı malesef :/ Herkese keyifli okumalar :D Güncel Linkimiz: http://novel-aozora.blogspot.com.tr/2015/06/yeni-guncel.html
  2. Yorgunluk ve korkularımla streslerimye yüzleşiyorum, çevirileri, editleri yapıyorum endişeye gerek yok.. Serilerimi yarım bırakmam ben ama bana fazladan iş çıkartıp üstüme gelmeyin... Çünkü gerçekten kötü bir dönemdeyim..

3. Ders yok sınav yok okula gidiyorum.. Harcadğım zamanda 100 soruluk test çözer, sonra da oturur manga editlerdim ya XD Resmen zaman kabı..

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. historianWeeb

historianWeeb

Benim bi arkadaş sene başında 45 günlük devamsizliği harcadı şimdi okulda tek asdfg

3. jans09

jans09

Dün iki ayrı sınıfta da gelmiş olan bir öğrenci için 2 blok ders boyunca sınıfta oturdum. Gelmeyin artık diyorum "devamsızlık" diyor.... :(

4. Golge_Kaze

Golge_Kaze

Bende devamsızlık da yok :/ Anne zoruyla gidiyorum :/

4. Herkese merhaba, birkaç novel tutkunu toplandık ve bir çeviri grubu oluşturduk, Novel-Aozora LN çeviri grubumuz bugün aksam saat sekiz buçukta açılıyor :) Şimdilik Mushoku Tensei, 7 Nights, Irıs on Rainy Days'i çeviriyoruz ve Kimi to Boku no Uta World's End, çevirisini tamamladığımız ilk Light Novel :) No Game No Life, Toradora, Iris On Rainy Days, Yume Nikki ve Mimizuku to Yoru no Ou da gelecek serilerimizden :) Ve daha da birçok LN'yi Türkçemize kazandırmak istiyoruz :) Ama şu anda Samsa, Euphia, Eva, Narowi, Natsujunn ve ben olmak üzere 6 kişiyiz.. Sıcak bir ailemiz var eğer LN seviyor ve çevirmek istiyorsanız hiç tereddüt etmeden buyurun gelin :) Şu an olmasa bile, gelecek projelerimiz için öneri ve isteklere açığız :) LN seven herkesi açılışımıza bekleriz :) Bu da sitemiz: http://novel-aozora.blogspot.com.tr/
  5. Ohayo minna :)

1. Mileydi

Mileydi

Ho hoo ohayyoooo :P

2. Dj-Morphosis
  6. Bleach'in şu açılış şarkısına hastayım:

1. historianWeeb

historianWeeb

her açılışına hastayız biz :P

2. Golge_Kaze

Golge_Kaze

Tabii ki her açılışı güzel de alonez ve bu benim için ayrı güzel :) Zaten Bleach sadece şarkıları için bile izlenir :D

3. historianWeeb
  7. Sinirden test çözemiyorum.. Yok böyle bir şey ya..

8. Golge_Kaze

MangaTR

Ben de artık Gerekli Şeyler'den alışveriş yapmak istemiyorum insanı kendilerinden soğuttular.. Bizim yaptığımız şey korsan değil.. Bizim gibi çeviri grupları emek harcamasa onlar bu mangaları basmazdı, manga nedir bilmezlerdi.. Resmen saçmalamışlar.. Yaptıkları çok saygısızcaydı.. Biz bundan para kazanmıyoruz ve eğlence amaçlı yapıyoruz, kimseye bir zararımız yok hatta faydamız var, bu kadar çok mangaka tanınıyor ve seviliyor.. Bizi burada bir araya getiren şeyler bu yaptığımız şeyler yani çok saçma olmuş yaptıkları ne diyeyim? Saçmalık.. MangaTR ekibine emeklerinden dolayı teşekkür ederiz :) Hep yanınızdayız :)
  9. Bleach'de olaylar tam istediğim yerde ama... Yorgunluktan bayılıcam.. Yaa ödevlerden nefret ediyorum(Üni sınavında alanım dışında bölüm seçeceğim için edebiyatçıyla dil anlatımcı üstüme yürüdüler.. 15 sayfa test ödevini ben nasıl yetiştircem..XD)

1. NatsuJun

NatsuJun

gambatte ne,nappeun hocalar

10. 7 Nights 3. ve 4. kısım eklenmiştir keyifli okumalar :)

11. Golge_Kaze

[Light Novel] 7 Nights Çevirisi

Sınavlar bitmek üzere ve iki bölüm çevirisi geldi :D 1. bölüm 3. Kısım: http://animeciejderha.blogspot.com.tr/2015/05/7-nights-bir-kadin-savasci-gece-dans.html 1. bölüm 4. Kısım: http://animeciejderha.blogspot.com.tr/2015/05/7-nights-bir-kadin-savasci-gece-dans_16.html Aslında ilk bölüm tamamen bitince paylaşacaktım ama hazır çevirmişim yayınlayayım dedim. 5. kısımın da %20'si çevrildi salıya kadar biter muhtemelen..:) Keyifli okumalar..:)
  12. Bu haftanın bitiminde dolaya doya anime izliycem.. Eve gelince ne izlesem acaba? Bleach'i mi izlesem(221. bölümdeyim) yoksa No Game No Life'ı merak ettim ona mı baksam..

2. rek

rek

No Game No Life izle zaten bir günde direk biter.

3. Golge_Kaze

Golge_Kaze

No game no lifea da bir bakayım o zaman :) İkisinden de izlerim :)

4. Golge_Kaze

Golge_Kaze

Şu Vaizardlar kaçıncı bölümde gelcekler ya.. Gelsinler artık ya..

13. Hoş geldin Tolga, forumda iyi vakit geçirmen dileğiyle..:) Burada vakit gerçekten çok eğlenceli geçiyor :) Çevrilmesini istediğin bir manga ya da light novel olursa söyle değerlendirebilirim :D
  14. Veee bir aydır uğraştığım dönem ödevim bitmiş bulunmaktadır :D Oy oy İstanbul'a döndüğüm an ödevler ve sınavlar tepemde patladı XD Gece 1'de eve geldik, birkaç saat uyuyup okula gitmek bir de İngilizce sınavı olmak.. Gerçekten 7 sınavla çoook yoğun bir hafta olacak.. Herkese son sınavlarında başarılar..:)

1. Golge_Kaze

Golge_Kaze

Beynimiz hata veriyor..XD

15. Ankaradayımm :-) Burası çok güzellll :-)

16. Bir günlük bir İstanbul-Ankara yolculuğum olacak.. Engelliler derneğinin etkinliği olarak.. Sizce bir günlük yolculuk için yanıma ne almalıyım?-Valiz doldurmayı düşünmüyorum ama ne alsam acaba, sadece bir telefon alıp yola çıkamam ya :D-

1. Rıse

Rıse

sırt çantası yap yeterli..

neler koyacağını biz bilemeyiz ..

2. Golge_Kaze

Golge_Kaze

Sırt çantamı ayarladım :) Kitap koyucam dönem ödevim için kitap bitirmeliyim, yedek tişört ve çorap koyucam (Teşekkürler Ankaralı Kopernik az kalsın unutcaktım :) ), şarj aletim yanımda olacak :) Bir de bir defter ve yarabandı, ıslak mendil, peçete gibi lazım olabilecek şeyleri alırım herhalde :) Heyecanlandım şimdi çok uzun zaman oldu şehir dışına çıkmayalı :)

17. Golge_Kaze

Merhaba

Hoş geldin Gökhan :)
  18. Noblesse çok iyiymiş ya.. 55. bölümdeyim, hem gülmekten kırıyor hem de heyecanlandırıyor...

2. Golge_Kaze

Golge_Kaze

Ben daha 55. bölümdeyim ama keşke vaktim olsa da başından kalkmasam diyorum, çok güzel ya..:D Yeni bölüm gelmemesiyle ilgili ilgili kabataslak bir çeviri yapmıştım.. Webtoonun yaratıcılarından biri panikatak rahatsızlığı yaşıyormuş :( http://i.hizliresim.com/pg91Qr.jpg

3. Cold Dewil

Cold Dewil

Noblesse candır özellikle Rainin spesifik düşünce ve hareketleri :D Counter oynadığı bölümü hatırladım da :'D Neyse Webtoon tarzını seviyorsan Tower of God öneririm.O da devam eden bir seri ;)

4. Golge_Kaze

Golge_Kaze

Rai'nin kapı açmayı öğrendiği sahneyi asla unutmayacağım :D :D :D 3 tane webtoon projesindeyim :D İki webtoonu hem çevirip editliyorum, birini sadece editliyorum.. Webtoonları seviyorum :D Tower of God'a Noblesse'den sonra başlayayım :D

19. Golge_Kaze

Ulquiorra'nin geçmişi Türkçe Altyazı

Şu an bleach'i izliyorum ve Ulquiorra karakteri gördüğüm andan beri ilginç geliyor... İlginç bir karakter, bakışları hep soğuk hep hüzünlü... Video gerçekten dokunaklı olmuş, ellerinize sağlık..
  20. John Green-Aynı Yıldızın Altın'dayı okudum.. Herkese tavsiye ederim çok güzel bir kitap..:)
  21. Tatil geldi de bana tatil olmayacak gibi.. 64 soru fizik, 32 sayfa Dil Anlatım testi, bir dünya haritası çizimi, 54 soruluk monografi, dönem ödevi ve bu hafta olacak olan ki sınav.. Keşke Kage Bunshin gerçek olsaydı dediğim anlar...

22. 7 Nights 3. bölümün yüzde kırkı tamamlandı..:D Bugün yarın biter ama dördüncü bölümün ortalarına gelmeden yayınlamam :D

23. Okurken çok eğlendim.. İkisinin iyi anlaşması çok hoş..:) Kishimoto-sensei'nin "Çizeceğim şey ne olacak..." sorusunda koptum :D Acaba ne olacak? Çeviride ve yayınlanmasında emeği geçenlere çok teşekkürler :)
  24. Death Note'ı sonunda bitirdim ve şey... Sanırım yorum yapmam mümkün değil.. Tek diyeceğim şey yazar çok iyi bir eser yazmış/çizmiş.. Gerçekten etkisinden bir süre çıkmam bunun...

25. Uzun zamandır güncelleme yapmamıştım bu hikayeye.. Yazmak iyi geldi..:) Keyifli okumalar..:) http://www.wattpad.com/122864430-geçmişim-final-maçi

1. Rıse

Rıse

Kalemine sağlık bir kısmını keyifle okudum..

2. Golge_Kaze

Golge_Kaze

Beğendiğinize sevindim..:)

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.