Jump to content

TheDirectEco

Üyeler
  • İçerik sayısı

319
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

11

İletiler bölümüne TheDirectEco kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Kiniro no Corda: Blue Sky bitirdim bugün ^_^

Başlarda çerez tadındaydı sonlara yakın güzelleşti...

Izlediğim diğer muzikal serilere karşı bu seride müzik birazcık arka plandaydi, yani yaptıkları müziği sadece dinleyin der gibiydi "Hissetmek yerine"...

Baş karakter kızımız çok tatlıydı ve sürüsüne yakışıklı erkekler vardı, iyi hoşta tek bir kız ve cok erkeği izlemek de bir tat katmıyor açıkçası :D

Onun dışında ilk seri olan Kiniro no Corda Primo Passo daha güzeldi tabi ki izlerken insanın müzik dünyasına adım atası, keman çalma isteği uyandırıyordu... <3

Bu serideki yarışmalarda müzik yaparken ortaya çıkan efektler güzeldi :)

2. Müzikal animeleri gerçekten çok seviyorum, izlerken ruhumuz müziğe bayağı bir doyuyor!

Listede izlediklerim arasından;
    19) Mermaid Melody Pichi Pichi Pitch
    15) Bakumatsu Rock
    9) Shigatsu wa Kimi no Uso
    5) La Corda D’oro
    1) Nodame Cantabile

Şimdi Mermaid Melody zaten benim çevirdiğim bir seri olmakla beraber ayrıca izlemekten zevk aldığım bir seri, burada müzik daha çok düşmanları yenmek için kullanılsa da, denizkızların günlük yaşamlarını izlemek çok keyifliydi  :wub: 

Bakumatsu Rock ise 2014 Yaz animelerinden zaten, Edo döneminde rock müziğinin yasaklanması ve sadece hükümetin kendi müziklerini yapacak bir grup oluşturması ve o grupla insanların beynini yıkaması konu alınıyor. Ee tabi bizim Rockcı baş karakterlerimiz ise geride kalmayıp rock'ı herkese yayma ve Müziğin Özgürlük demesi peşindeler... Animenin yüzde 90'ı erkek olduğu için erkekler hiç mi hiç yaklaşmıyor bu seriye(Malum tanıdığım biri varda)  :angry:  Ama ama izlemekten pişman olmayacağınız, içinde azıcık da fantastik öğenin bulunduğu çok güzel bir müzikal... :wub: 

Shigatsu wa Kimi no Uso'ya laf yok zaten, hala devam eden yeni bir seri, izlemeyen bin pişman olur :P

La Corda D’oro'yu ise daha birkaç önce bitirdim, piyanoyu daha çok sevmeme rağmen bölümleri izlerken keman aşkıyla dolmamak imkansız gibi bir şey  :wub:  Hino'nun kemana aşkla bağlanması çok güzel işlenmişti, ah keşke o aşkı başka anlamda da görseydik :D Bence bunu spoiler olarak algılamayın ne olacağını bilerek izleyin, romantizm azlığını yorumlardan okumuştum bu yüzden seriyi izlerken hiç beklenti de değildim ve beklentide olmayınca seri daha bir güzel geldi, diğer anlamda çıldırırdım :D

Ve geldik lidere, Nodame Cantabile'ye... Nodame'yi çok özlediğimi fark ettim şimdi  :wub:  Klasik müziğe fazlasıyla doyuyor ve sizi müzisyenlerin dünyasına doğru yolculuğa çıkarıyor, tamamen farklı bir hayatla karşılaşıyoruz... Bunların yanında Nodame'nin o hareketli, çılgın, otaku, çatlak karakteri ise bir başka :D Anime dünyasında Nodame ile tanışmamak büyük bir kayıp benden söylemesi  B)

3. Full Moon wo Sagashite

Re: Hamatora

Clannad: After Story (Finali gercekten bir kabustan uyanmak gibiydi)

Another (Gerilim, aksiyon dolu, uzucu de olsa cevaplanmamis soru birakmadilar)

Digimon ilk serinin finali oldukca heyecanliydi..

True Tears (Guzel bitti ama istedigim kizla beraber olmadi)

Aklima Pupanin o muhtesem finali geldi :D

4. Kimi ni Todoke serisine başladım, birinci sezonu bitirdim, ikinci sezondan da 5.bölümü izledim bugün.

Karakterler çok eğlenceli, gülümseten bir seri, baş karakterlerimiz Sawako ve Kazehaya da çok güzel ve tatlılar...

Fakat gelgelim romantizmin istenilen boyuta bir türlü ulaşamaması ve hala aşıldığını zannettiğimiz sorunların halen daha devam ettiğini görmek serinin sıkıcı yönlerinden biri maalesef  :angry:

Ama izlemeye ve umut etmeye devam :P

tumblr_static_minitokyo.kimi.ni.todoke.w

Bu arada, geçenlerde bitirdiğim Hamatora the Animation serisini sizlere önermekten mutluluk duyarım  -_- Özellikle ilk sezonun kurgusu ve verdiği hava çok hoşuma gitti  :wub:

hamatora_by_riiko23-d7e9sdj.jpg

5. Hepsi yaman degismis :D Sabırsızlıkla bekliyorummm ^_^

Biraz şüpheliyim ben. Adventure 02'den sonrasını konu alacak sanırım. Acaba Daisuke falan da olacak mı yoksa sadece ilk çocuklar mı?

edit: Adventure 1 ile 02 arasında 3 yıl fark varmış demekki Adventure 02'nin sonrasında geçecek olaylar.

Buna ben de katılıyorum. Adventure 02'nin sonunda epiloge gibi bir şey olmuştu. Karakterlerin gelecekteki işleri vs. tanıtılmıştı yani tam bir final gibiydi. 

edit: Yamato(Matt) ile Sora'nın evlendiğini öğrendim şoktayım şu an  :depressed2-onion-head-emoticon:

Neden şoktasın :O Ben o ikisinin birlikte olduğuna çok sevinmistim <3

6. Tebrikler, emeğinize sağlık, özellikle de alıngan çevirmenimize ayriyetten Teşekkürler :P

Bende teşekkür ederim, sağolun ^_^

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yatta, sonunda bir 52 bölümlük bir seriyi daha bitirmiş olduk, bana yardımcı olan admin schneizeL'e, SiyahBeyaz'a ve Mayu'ya çok teşekkür ederim  :cheer1-onion-head-emoticon:

İkinci sezon için biraz ara vereceğim, muhtemelen en erken kış tatilinde ikinci sezona başlamayı düşünüyorum :)

Herkese iyi seyirler dilerim, umarım izlerken keyif alırsınız ^^_^

7. Resmi ekleyen

Anime Adı : Mermaid Forest

Anime Türü : Gizem, Dram, Fantastik, Korku

Bölüm Sayısı : 13 / 13

Yapım Yılı : 2013

Çevirmen : TheDirectEco

Düzenleme : Mayu

Özet;
    Eski bir efsaneye göre, denizkızının eti yenilirse ölümsüzlük getirebilir. 500 yıl önce, Yuta bilmeden bir parça denizkızı etinden yemiştir. Yüzyıllar boyunca, Yuta japonya genelinde seyahat etmiş, onu yeniden normal bir insana dönüşmesine yardımcı olacak bir denizkızını bulmayı umut etmektedir. Nihayet bir tane bulduğunda, o ve yoldaşlarının kendilerine yemek yapmak için bir kızı büyüttüklerini öğrenir. Böylece o kızı yiyip onun genç görünümünü elde edeceklerdir. İşte, denizkızlarının genç kalma yolu buydu. Yuta, o kızı onların ellerinden kurtarır ve birlikte kendilerini tekrar eski hallerine dönüştürecek başka bir denizkızı arayışına girişirler...

Klasör Linki:

This is the hidden content, please

logo.png
  8. Resmi ekleyen

Anime Adı : Hatenkou Yuugi

Anime Türü : Macera, Komedi, Dram, Fantastik, Romantizm, Josei

Bölüm Sayısı : 10 / 10

Yapım Yılı : 2008

Çevirmen : TheDirectEco

Düzenleme : Mayu

Özet; Günün birinde Rahzel isimli genç bir kız, babası tarafından “dünyayı görmesi” gerekçesiyle evden dışarı atılır. Böylece Rahzel’in yolculuğu başlar. Yolculuğu sırasında Alzeido isimli, babasının katilinden intikamını almak isteyen ve birçok şeye karşı kayıtsız bir gençle tanışır. Fakat Rahzel ile Alzeido su ile yağ gibidir, buna rağmen yine de birbirlerine karşı garip bir çekim hissederler. Bu, henüz yüzeye çıkmamış birbirlerine karşı olan duyguları yüzünden de olabilir ya da paylaştıkları büyü güçlerinden de. Böylece ikili, istemeden de olsa kasabadan kasabaya birlikte yolculuk yaparlar ve yardıma ihtiyacı olanlara yardım ederken bir yandan da dünyadaki yerlerini keşfederler.

Klasör Linki
    This is the hidden content, please
    logo.png
  9. Ecchi olmasına rağmen konusu ve baş karakterin çizimi beni çektiği için bende bu seriyi bekleyenlerden oldum :P

Umarım Ecchi boyutu konusunun ilerisine geçmez, geçmediği takdirde ecchisini pek önemsemem bile :D

Baş karakterin saç şekli bana Digimondaki Taiki'yi hatırlattı :P

10. Öncelikle Kirisaki ve Rakuyu çok seviyorum <3

AMV'ni izledim, şarkı seçimin güzel olmuş fakat klipteki görüntüler şarkının hızında değil :(

Özellikle youtubedan AMV izlemeyi çok seven biri olarak, izlediğim AMVnin akıcı ve hareketli olmasını tercih ederim, yani şarkı boyunca 3-4 sahneyi yavaşca göstermek yerine 15-20 sahneyi şarkıya uysal bir şekilde şekilde yansıtılmasını daha hoş buluyorum :)

Yine de emeğinize sağlık ^_^

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.