Jump to content

Zura Ja Nai

Üyeler
  • İçerik sayısı

2
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Zura Ja Nai reacted to ShuruiKont in 1997'den 2014'e One Piece   
    Manga'dan yapılmış, çok hoş bir AMV, belki de MMV demek daha doğru olur :)

2. Beğen
    Zura Ja Nai reacted to talhatistik in Mangadenizi   
    Herkese merhabalar.
    Önce kısa bir tanıtım yapayım sizlere...
    Bizler ''Fairy Tail izle'' ekibiyiz…
    Uzun bir zamandır gerek Fairy Tail mangasını ve 2.sezona girer girmez Fairy Tail
    animesini çeviren ve çevirmekle kalmayıp aynı zamanda görüntü,  karaoke, yazı stili tarzı konusunda anime'ye farklı bir anlam getiren bir grubuz.
    -
    Yaptığımız bu ''kalitesi'' işi üyelerden ve bizi takip eden insanlardan gelen istekler doğrultusunda başka mangaları da çevirip Türkçe olarak sizlere sunmaya karar verdik ve bu doğrultuda ''mangadenizi'' adlı yeni manga sitemizi açtık.
    -
    -
    Elimizden geldiğince devam eden popüler mangaları, kimse tarafından çevrilmemiş ve bir o kadar da güzel olan mangaları çevirip sizlere sunuyoruz.

Şuan için devam ettiğimiz manga çeviri listesi şu şekildedir.

1)  Fairy Tail
    2)  One Piece
    3)  Bleach
    4)  The Breaker New Wawes
    5)  Tokyo Ghoul
    6)  Ousama Game
    7)  Fairy Tail Zero - Fairy Tail ice Trail
    8)  New Prince of Tennis
    9)  Gangsta
    10) Lost seven

Elbette ki esas amacımız Türkçe manga kültürüne bir katkı sağlamak ve bu amaçla anime severler gibi manga severlerin de sayısı ciddi anlamda arttırmak.
    Şunu söyleyebilirim ki gerçekten sağlam bir kadromuz var.
    Sitemizin manga kısmını daha çok aktifleştirmek ve yakın zamanda Türkçe çevirisi olmayan mangalar için de bir anket yapacağız.
    -
    Grubumuz için çevirmen ve editör alımları başlamıştır.
    -
    Mangayı seven ve bu uğurda vaktini ayırabilen, gerekli sorumlulukları yerine getirebilecek ve belirli bir olgunluğa sahip arkadaşlarımızı ekibimize bekliyoruz.
    Deneyimli ve bizi yarı yolda bırakmayacak olan takım arkadaşları arıyoruz.
    -
    -
    -
    Manga editörü olmak isteyen arkadaşlarda aranan özellikler:

1) Adobe photoshop programını yeteri düzeyde bilmek ve aktif olarak kullanıyor olmak.
    2) Haftada en az 2 bölüm çıkarabilecek vakti ve sabrı olmak. (Bölümler ortalama 25 sayfa olarak hesaplanmış olup sayfa sayısı değiştiğinde sorumluluk süreniz de değişmektedir.)
    3) Grup içinde koordinasyona uyum sağlamak. Grup koordinatörü ve çevirmenle sürekli iletişim içinde olmak. 
    Zamanında yetişmeyecek bölümleri mümkünse en az 1 gün önceden grup koordinatörüne bildirmek. 
    Sorumluluk bilinci olmalı.

4) İleri seviye olmasa da yapılan çeviriyi uygun yerlere yazabilmek için standart bir İngilizceye sahip olmak. 

Çevirmenlik için aranan özellikler:

1) Yeterli düzeyde İngilizceye hakim olabilmek.
    2) Çeviriyi Türkçeye sağlıklı ve anlamlı bir şekilde yapabilmek.
    3) Çeviriyi Türkçeye aktarabilmek için gerekli imla ve yazım bilgisine sahip olmak.
    4) Haftada en az 1 bölüm çıkarabilecek kadar vakit ayırabilmek.
    5) Ve en önemlisi ulaşılabilir olmak.(Skpye, Face vb iletişim araçlarına sahip olmak)

Not: Hem editör hem de çeviri alımları için +16 kişilerin başvurusunu bekliyoruz.

Sizlerde ekibimizin bir parçası olmak ve mangaların Türkçeye kazandırılabilmesi anlamında bizlere yardım etmek isterseniz işte bu konuda ulaşabileceğiniz adresler…

Çevirmenlik için: 

Oğuzhan Kağnıcı ( https://www.facebook.com/profile.php?id=575394060 )
    Said Özkul  ( https://www.facebook.com/m.said.ozkul?fref=ufi )

Editörlük için:

Murat yalçın ( https://www.facebook.com/profile.php?id=1825176243 )

Facebook kullanmayan arkadaşlarımız ö.m yoluyla da bize ulaşabilirler.

Sitemizin linki;

http://mangadenizi.com/

3. Beğen
    Zura Ja Nai reacted to DHspark in SUÇ DÜNYASI - HANZAİWORLD I. OYLAMA   
    HanzaiWORLD projesiyle ilgili tüm bilgileri, projenin ana linkinden elde edebilirsiniz. BURADAN Bu bölüm oylamalar için açılmıştır. Oylama bittikten sonra kapanacaktır.
    Lütfen tüm karakterleri okumadan oy vermeyin. Karakterin HanzaiWORLD dünyasına uygun olup olmadığına ve özgün bir karakter olup olmadığı hususlarına dikkat etmenizi ve oyunuzu ona göre kullanmanızı rica ediyorum. Puanlama sistemi ve bazı ekstra bilgiler önümüzdeki günlerde eklenecektir. Oylama süresi bir haftadır. Oylamaya katılan tüm katılımcılara başarılar diliyorum.

MİRHAN - H.TAİCHOU

AMİDA NYORAİ - KAİTO

OD - SAYLANRİSİNG

URANÜS GRAY - ORKUN E.

KEN - İHTİYAR54

LEO RAİON - ZODİAC

SHUNSUKE - MAEDA

GEHRAİ - DRAH

SHURUi KONT - LELOUCH

YOSHİDA - RANDOMFACE

İletişim ve Katılım için:

FACEBOOK ADRESİ
    https://www.facebook...arkHallArtworks

TÜRKANİME.TV PROFİLİ
    http://forum.turkani.../18543-dhspark/
  4. Beğen
    Zura Ja Nai reacted to DHspark in SUÇ DÜNYASI -HANZAİWORLD- (Karakterini Tasarla Ortak Mangada Yerini Alsın)   
    Merhaba arkadaşlar. Ben TürkAnime.Tv ailesinin bir çalışanı , size kaliteli animeleri ulaştıran, değerli çevirmen arkadaşların, upload yapan arkadaşların ve tüm bunları düzenleyen yetkili kişilerin yanında daha çok etkinliklerle ilgilenen, hepimizin sevdiği, hayatımızda ayrı bir yeri olan Animeyle ve Mangayla ilgili bu güzel ve sıcak ortamda etkinlikler, projeler, çalışmalar yapan DHspark (Ahmet Arif Safir). AnimeKomedi'ninde çizeriyim. Bugün sizlere çok eğlenceli olacağını düşündüğüm yeni bir projeyle tekrardan merhaba diyorum. Bu proje, katılan kişilerin karakterlerini sunacağı ve bu karakterlerden seçilen karakterlerin çizmiş olduğum mangada toplanacağı ortak bir manga projesidir. Hep beraber bir manga dünyası oluşturacağız arkadaşlar. Tasarlanan karakterler bellli sürelerle tüm takipçilerin beğenisine sunulacak ve seçilen karakterler ana hikayeye eklenecek. Hem katılan kişilerin hem de takip eden okuyan kişilerin zevk alacağı güzel bir çalışma olacağı kanısındayım. Tüm bilgiler aşağıda mevcut, ayrıca örnek olarak hazırladığım manga ve karakter tasarımlarıda bunların arasında. Çoğu kişi için okul zamanı, günleri yoğun geçiyor biliyorum ama belli bir zaman sınırı yok çok uzun süreli bir çalışma olacak umarım çok katılımcı olur ve umarım keyif alırsınız.

HANZAİWORLD afiş

HANZAİWORLD'ÜN BAŞLANGICI... İLK MANGA BÖLÜMÜ... VE İKİ KARAKTER...

MANGA

KARAKTERLER

UMBERTO

YARGIÇ UMBERTO EKSTRA HİKAYE

MAUDOONG

EKSTRA BİLGİLER

-I. OYLAMA GALİBİ-

SHURUİ KONT

Yargıç Shurui Kont Hakkında

KARAKTER KARTLARI (OYLAMADA SEÇİLEN TÜM HANZAİWORLD KARAKTERLERİNİN KARTLARI BURADA TOPLANIR)

--İsimler Sözlüğü--

-----KURALLAR------

SIRADAKİ OYLAMA İÇİN KATILAN KATILIMCI SAYACI :  4
    (Bu sayaç sürekli güncellenir. Her oylamada katılımcı sayısı 10 katılımcıya ulaştığında oylama yapılır.)

---HANZAİWORLD'E KATILIM İÇİN---

FACEBOOK ADRESİ
    https://www.facebook.com/DarkHallArtworks

TÜRKANİME.TV PROFİLİ
    http://forum.turkanime.tv/user/18543-dhspark/

BİLGİ

5. Beğen
    Zura Ja Nai got a reaction from jvapu in En Komik Anime Çizim Yarışması - SONUÇLANDI -   
    Arkadaşlar buda benim çizimlerim tonlu-mürekkepli ve boyalı olarak iki şekilde yaptım. karakter annesiyle iletişim içinde, koyu balonlar annesinin konuşmaları, anime karakterlerinide pozlarıyla temsili olarak sol tarafa çizdim. Ayrıca türk anime yazısı ve logosuda karakterin elbisesinde yazıyor. Yarışmaya kaltılacak herkese başarılar dilerim.  :)
  6. Beğen
    Zura Ja Nai reacted to DHspark in En Komik Anime Çizim Yarışması - SONUÇLANDI -   
    Arkadaşlar ben sürekli TATV de takılıyorum ama foruma üye değildim bu yarışma vesile oldu. Ne çizeyim derken türkanimenin logosu dikkatimi çekti böyle bir şey çizdim umarım beğenirsiniz katılan herkese başarılar :D

7. Beğen
    Zura Ja Nai got a reaction from Ghettosan in En Komik Anime Çizim Yarışması - SONUÇLANDI -   
    Arkadaşlar buda benim çizimlerim tonlu-mürekkepli ve boyalı olarak iki şekilde yaptım. karakter annesiyle iletişim içinde, koyu balonlar annesinin konuşmaları, anime karakterlerinide pozlarıyla temsili olarak sol tarafa çizdim. Ayrıca türk anime yazısı ve logosuda karakterin elbisesinde yazıyor. Yarışmaya kaltılacak herkese başarılar dilerim.  :)
  8. Beğen
    Zura Ja Nai got a reaction from DHspark in En Komik Anime Çizim Yarışması - SONUÇLANDI -   
  9. Beğen
    Zura Ja Nai got a reaction from hinata-77 in En Komik Anime Çizim Yarışması - SONUÇLANDI -   
  10. Beğen
    Zura Ja Nai got a reaction from awwim_ in En Komik Anime Çizim Yarışması - SONUÇLANDI -   
  11. Beğen
    Zura Ja Nai got a reaction from torotoro in En Komik Anime Çizim Yarışması - SONUÇLANDI -   
  12. Beğen
    Zura Ja Nai got a reaction from ♠Misaki♠ in En Komik Anime Çizim Yarışması - SONUÇLANDI -   
  13. Beğen
    Zura Ja Nai reacted to seane in Puzzle Fansub   
    Selam Minna-chanlar...
    Yepyeni haberlerle geldiiiikk :)
    Hemen haberi veriyorum: aslında grupta olanlar için çoğunuzun duyduğu, bildiği bir şey... grupta defalarca adı geçti, haberi verildi. bugünlerde tamamlandı diye resmi bir yazıyla (çok resmi yazı yazarım ya ben) açılışı yapalım dedik...

Neyse efenim... biz büyüdük kocaman olduk, blog açtık yetmedi, site açtık oda yetmedi bide forum açalım dedik :D (Bir rahat durmuyorlar bir rahat durmuyorlar yaww). Şu ana kadar yapım aşamasındaki forumumuz açılmış bulunmakta :) Artık orada bol bol konular açıp, konuşmalar yapabileceksiniz... Mangaların animelerin indirme linkleri yer alıyor. Aynı zamanda online okuma linkleri de bulunuyor. Tabii bizim varlığımızla da forum çok eğlenceli bi yer haline geldi :) yani gelmediyse bile yakın zamanda gelecek :) foruma bir sürü emek verildi. Bu emekler için girin bi göz atın nasıl olmuş bir bakın.. Eksiklerimizi tamamlamakta bize yardım edin :) Sizden ricamız bu.. (Ha ek olarak; forum kurallarını adınız gibi öğrenin lütfen. Keza bir hır gür tartışma laf atma tarzı bir şey olursa uyarılmadan atılacaksınız. Başta ben olmak üzere (yazının asıl sahibi olan Fuflyy) de bol bol fırçalanacaksınız ) :) sitemiz hala aktif olarak devam ediyor orada bir sıkıntı yok. Güncelleri takip etmek için de foruma bakabilirsiniz. Günceller orada yayınlanacak. Akşamları forum ve sitede bulunan küçük chat kutucuğundayız. Konuşmak isterseniz yada bir probleminiz olursa, aileniz sizi dışlıyorsa, sevgilinizden ayrıldıysanız, dersleriniz iyi gitmiyorsa, ozon tabakası deliniyorsa buyrun gelin sohbet edelim... :)

Çevirmen, encoder uploader alımlarımız devam ediyor, aramıza katılmak isterseniz buyrun gelin :)

Mangalar:
    A Thousand Years of Snow (Tamamlandı)
    Akuma To Love Song
    Blood Parade (Tamamlandı)
    Boku no Hero Academia
    Corpse Play Party Blood Covered
    Dal-sez
    Faster Than A Kiss
    Fuuka
    Gakuen Babysitters
    Good Ending
    Golden Time
    Half & Half
    Half Prince
    Horimiya
    Love Days - Rinko Plus (Tamamlandı)
    Kimi no Iru Machi (Tamamlandı)
    Magi
    MX0
    Namaikizakari
    No Game No Life
    Otoyomegatari
    Ouran High School Host Club
    Suzuka
    Tonari no kaibutsu-kun

Animeler:

30-sai no Hoken Taiiku
    Akame ga Kill! (Tamamlandı)
    Akatsuki no Yona
    Amagi Brilliant Park
    Ansatsu Kyoushitsu
    Ao Haru Ride (Tamamlandı)
    Black Bullet ! (Tamamlandı)
    Bishoujo Senshi Sailor Moon: Crystal
    Bokura wa Minna Kawaisou! (Tamamlandı)
    Date A Live 2 ! (Tamamlandı)
    Cross Ange
    Fate/stay Night
    Free! Eternal Summer
    Garo: Honoo no Kokuin
    Gokukoku no Brynhildr
    Gugure! Kokkuri-san
    Haikyuu (Tamamlandı)
    Isshuukan Friends! (Tamamlandı)
    Kareshi Kanojo no Jijou
    Kiseijuu: Sei no Kakuritsu
    Kuroshitsuji: Book of Circus
    Love Lab(Tamamlandı)
    Madan no Ou to Vanadis
    Mahou Sensou(Tamamlandı)
    Mahouka Koukou no Rettousei (Tamamlandı)
    Major 4 (Tamamlandı)
    Mekakucity Actors (Tamamlandı)
    Nanatsu no Taizai
    Nisekoi (Tamamlandı)
    Nishi no Yoki Majo: Astraea Testament !(Tamamlandı)
    No Game No Life! (Tamamlandı)
    Okusama wa Joshikousei(Tamamlandı)
    Ookami Shoujo to Kuro Ouji (Tamamlandı)
    Psycho Pass 2
    Seitokai Yakuindomo 2!(Tamamlandı)
    Sekai de Ichiban Tsuyoku Naritai!(Tamamlandı)
    Selector Infected WIXOSS !(Tamamlandı)
    Selector Spread Wixoss
    Shigatsu wa Kimi no Uso
    Stella Jogakuin Koutou-ka C³(Tamamlandı)
    Soredemo Sekai wa Utsukushii !(Tamamlandı)
    Sword Art Online II (Tamamlandı)
    Rail Wars!! (Tamamlandı)
    Re: Hamatora(Tamamlandı)
    Ryuugajou Nanana no Maizoukin !(Tamamlandı)
    Tokyo Ghoul (Tamamlandı)
    World Trigger
    Zankyou no Terror (Tamamlandı)

Forumumuzun linki de burada :)

http://www.puzzlesubs.com/
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.