Jump to content

DHspark

Üyeler
  • İçerik sayısı

645
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

19

DHspark kullanıcısının paylaşımları

1. DHspark

Cepten Anime İndirme/İzleme

lazımdı böyle bir şey erco başkan -_- eline sağlık genç :)
  2. DHspark

En Son Bitirdiğiniz Anime?

Isshuukan Friends.
  3. Herkesin Mübarek Kadir Gecesini kutlarım ayrıca üniversiteye yerleşen arkadaşları kutlar seneye kalanlara başarılar dilerim :) Çok resmi oldu ama olsun ciddi havamdayım -_-

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. DHspark

DHspark

cümlemizin inşallah bedri başkan :D ayrıca tatilde de olsan seni buralarda görmek bir şereftir :D

3. quincy

quincy

Sizi görmek benim içinde şeref :D foruma girip durumlara bakıyorum anca int zor çekiyo uzaktan bAkıyorum :D

Evet Eren bey

4. Manga Akademisi bölüm 2 bitti. Artık AnimeKomedi'ye ve "süpriz" başka bir çalışmaya dönme vakti :D Ulan ne çalışkan adamım -_- bu ay bu kadar iş yapmama rağmen yine TürkAnime ayın çalışanı ero olursa çekil giderim arkadaş *-*

2. Kaxell

Kaxell

Ahah ero kotayı yuttu. :)

Sen çalışmasan zaten buralar hep toz toprak olucak benim troll konulardan kaçan insanlar sığınacak bir yer bulmaya çalışacak.

3. DHspark

DHspark

yani ero zorunlu izinde olmasa yine o olur diyorsun öyle mi abla :(

:D eheheh aynen Ertuğrul zaten eskiden buralar hep tarlaydı :D sende çalışıyorsun bırak bu mütevazilikleri ;)

4. Mileydi

Mileydi

adamın elinde en büyük silah var animelerin yüklenmesi :D buralar hep tarlaydı bol bol top oynardık ay ben bugün yazma özürlüyüm gidip yemek yapım bari :S yemek dedimse yumurta kır ekmeklen ye :D

5. Manga Akademisi E-Degide yayınlanacak. E-Dergide yayınlandıktan yedi gün (1 hafta) sonra bu konuya indirme linkiyle eklenecektir. Teşekkürler.. :)
  6. Belki ne film sektörümüz ne animasyon sektörümüz yeterince iyi değil ama dublaj da harikayız ancak malesef Türkçe bilmediklerinden dünyanın bu durumdan haberleri yok :( TV de dublajlanan animeleri japonca izleyince beğenmiyorum o derece. Ayrıca 5.1 dublajı olan filmler orjinallerinden bile iyi olabiliyor. (ÖRN kaptan Jack Sparrow'un Türkçe dublajındaki seslendiricisinden aldığım keyfi Johnny Depp'in bir zat kendisinden alamıyorum, Gandalf yine öyle) Yani dublaj işinin geleceği var bu ülkede. Çalışmanız hakkında; ufak tefek bazı ses yükselmeleri falan var genelinde ses ile görüntü bütünleşiyor ama sesin ayrıymış gibi duyulduğu bazı yerlerde var. Bu daha ilk çalışma çok daha iyi olacağından eminim. Takipçinizim artık :) emeği geçen herkesin ellerine, seslerine sağlık.
  7. DHspark

Türk Anime Çeviri Ekibi [TAÇE]

Tüm TAÇE ekibine... sağ olun var olun. Teşekkürler arkadaşlar, elinize emeğinize sağlık.
  8. bu arada mürekeplendirmede genelde tek çizgi ile kullanmaya çalışıyorum ama düzgün olmuyor gibi farkettiyseniz kurşun kalem gibi kullandım o yüzden düzgün dumadı mürekkeplendirirken nasıl ir yol izlememi önerirsiniz ? gördüğüm noktaları maddeler halinde yazayım 1- Gözler yüze göre küçük kalmışlar ve gözlerin arasında daha çok mesafe olmalı. 2- Çene çizimi iyi ama yanak çizgilerini alın bölgesine doğru götürürken açıyı daha dar almalısın. Alın çok geniş olmuş ve bu saç çiziminide etkilemiş. 3- Saç çizimi genelde çok zordur. Heleki havalı bir saç çizmek istediğinde baya bir uğraştırır. Saçlar için ayrıca çok pratik yapmak lazım. Ama ilk çizimine göre biraz dağınıkta dursa saç çizimin kötü değil, geliştirebilirsin. 4- Kulakların hem kepçe kısmını hem kulak memesi kısmını aynı oranda çizmek doğru değil. Kepçe kısmı daha büyük olur alt kısmı ona göre daha ince olur. 5- Mürekkepleme konusunda, eğer sağ elinle çiziyorsan tek çizgi halinde kağıdın sol tarafından mürekkeplemeye başlamalısın. Yaparken suratı aklından iki parçaya böl. Solunda kalan tarafı aşağıdan yukarıya tek seferlik çizgilerle mürekkeple, sağında kalan tarafı ise yukarıdan aşağıya doğru tek seferlik çizgilerle mürekkeple daha güzel bir sonuç alacaksın ama manga akademisi çalışmamızda daha mürekkeple bölümüne baya var onun için çok acele etme bence. 6.- Son olarak boyun çizimin orantılı değil. Attığım bu Manga Akademisi 1. böümden boyun, çene ve kulak için faydalı olabilecek pratik bilgileri çiziminde izlersen oranları çok daha iyi olan bir çizim yakalayabilirsin. Başlangıç olarak hiç fena değil emin ol. ağız, burun ve çene çizimlerin güzel olmuş. Yeterli pratikle çok daha iyi çizim yapabilme potansiyeline sahipsin.
  9. daha çok pratik yapmam lazım değilmi ? hayır çok güzel olmuş. Yeterli seviyede. Ama kötü olan bu çizime 20-30 dk ayırmış olman. Çok fazla süre ayırmışsın. Bunlar sonuçta pratik çalışmalar ve kağıdı tümüyle kullanmalısın alt alta bu gözlerden sürekli çiz. Vücut öğretileri unutulmaz bir süre sonra bunları bir yere bakmadan daha hızlı rahatça çizdiğini göreceksin. İlk denmeye göre gayet :)
  10. tabiki bu bölümün sebebi çizimlerinizi burada paylaşıp gerekli teknik desteğini almanız için ve takıldığınız zorlandığınız yerleri sormanız içindir. Burdan çizim denemelerinizide rahatça paylaşabilirsniz.
  11. teşekkürler :) Bunun için ayıracak zamanımız malesef yok. Zaten yeterince çizim kursu var. o kurslardan edinilen bilgilerlede gayet rahat manga çizilebilir. Manga çizmenin bazı detayları, noktaları var zaten çizim kursuna giden biri bunları öğrenirse vakit ayırarak rahatlıkla manga çizebilir. Hem sizler için faydalı bir çalışma yapmayı istiyoruz evinizde PC başında iki tıkla kolayca ulaşabileceğiniz bir çalışma Manga Akademisi. Dediğin gibi mevcut çizim kursları gibi bir manga çizim kursu açsak tabiki orada daha çok yardımcı olabiliriz ama şahsen o kadar da üst düzey bir çizer ve öğretici değilim. Yani henüz o konuda yeterli sayılmam.
  12. teşekkürler :) tüm anime & manga severlere ve özellikle çizim meraklılarına hayırlı uğurlu olsun :)
  13. değerli yorumlarınız için teşekkürler :) Hedefimiz manga çizimi konusunda A dan Z ye tüm bilgileri elimizden geldiğince bu projede toplamak ve bir rehber kitap niteliğiyle manga çizimi meraklılarına ulaştırmak. Gerçekten faydalı bir çalışma olacak takipte kalın :) Ayrıca Mark Crilley'in farklı kitaplarıda mevcut ama bu kitap manga çizimini temelden aldığı için bu kitapta karar kıldık
  14. eğiticilik konusunda çok üstünde durduk. Şu ana kadar Türkçe olarak bu kadar detaylı manga çizimini anlatan bir çalışma olmadı internet ortamında. İlerki bölümler daha çok bilgi barındıracak. buda bir soru değildir hindistanda yaşadığı tahmin edilen ruhani bir öğretmen ve budizmin kurucusudur :D O da bir sorudur ve evet soru sormasanda olur. Biz zaten gerekli tüm bilgileri çalışmada sunduk olur da birisi bir yerde takılır şurayı anlmadım veya şunu çizdim nasıl olmuş oranları doğru mu gibi sorulara buradan cevap verilecektir.
  15. imzadaki anime: http://www.turkanime.tv/anime-seri/Bakuman http://www.turkanime.tv/anime-seri/Bakuman-2 http://www.turkanime.tv/anime-seri/Bakuman-3 teşekkürler takipte kalın lütfen çok faydalı bir çalışma olacak
  16. huh huuuuvv :D size demiştim yaylaya zor eğitimlerden geçmek, kendini geliştirmek için gittiğini -_- ve eğitimini tamamladıktan sonra çok daha güçlü bir admin olarak döneceğini B) orada boşu boşuna akteplerle black mambalarla kapışmadı bu kız :D çok havalı yaa B) böylece power up noktasınıda çözmüş olduk :lol: yani yarın öbürsü gün biri çıkar ya bu emel admin böyle bir admin değildi nasıl böyle güçlü oldu falan derse... bilsin ki bunlar gördüğü eğitimin meyveleridir -_-
  17. yazıların netliği ve boyutu konusunda bazı sorunlar yaşadık keşke işin başındayken sizlerle irtibata geçseydik. Sorun değil gelecek sayılara inşallah ama kaliteli bir çalışma oldu gerçekten ufak tefek hataların dışında çok kapsamlı bir çalışma oldu. Bir dahakine kapınızı çalacağız :) iyi niyetiniz için teşekkürler
  18. An itibariyle Manga Akademisi Çalışmaları bitmiştir. Verilen emeğe deydi gerçekten. Sanal ortamdan eşi benzeri olmayan çok kapsamlı bir çalışma oldu. Derginin Temmuz sayısından okuyabilirsiniz.

2. Mileydi

Mileydi

:D an itibari ile çalışmalar deyince dedim noluyor o.O bölüm çalışması deseniz neyse :P

3. Kaxell

Kaxell

Hahah, kitabı hatim ettim ben yolda bağıra bağıra söylüyorum. :)

O değilde harbi bayağı surpriz olucak, ilk hali ile alakası yok :P

4. MSempai

MSempai

Nette olmayan şeylerden yaptıysanız tebrik ederim :)

19. temmuzla haziranı karıştırmışım sorma ;) :D rezil oldum hemen düzelteyim
  20. ablacım Ertuğrul'un dediği gibi biz bitirdik ama dergi aylık çıkıyor, önceki haziran sayısıydı bu da haziran sayısı olacak. temmuza girmedik ki daha nasıl yayınlansın :D
  21. yarın (1 veya 2 Mayıs) TürkAnime.TV E-dergisinde toplam 30 sayfalık Manga Akademisi dersleri olacak arkadaşlar toplam 4-5 sayı sürecek. Manga ile bilmek istediğiniz herşey var. Kaçırmamanızı öneririm.
  22. DHspark

Akihabara Yok Edildi

Ölmeden önce yapılacaklar listeme Akihabara'da hizmetçi temalı cosplay kafesinde yaş pasta yemeyi ekledim :) kendime not : (ulan çulsuz elin memleketindesin, yaş pastada neymiş? töbe töbe iç bir kahve otur oturduğun yerde. ya da çay varsa çay iç, çay iyidir -_- )
  23. Efendim doğum gününüz kutlu olsun. Nice mutlu, huzurlu, sağlıklı yaşlar dilerim :) Hem forumun saygı değer bir üyesisiniz hem değerli bir çevirmenimizsiniz gerçekten hediye olarak kalkıp bleach ın anime yapıldığı stüdyoyu yada Tite Kubo'nun orjinal Bleach taslaklarını Japonya'dan getirsek az kalır. :D ( Ben moderatör olduğumdan forum beni dışlıyor. Herkeste olan güncel konular kısmı bende yok bu olayları hep kaçırıyorum :( doğum gününü görmediğim kutlamadığım arkadaşlardanda özür diliyorum kusura bakmayın :( )
  24. AnimeKomedi (8) çalışmasındaki Pikachu paylaşımından taslakları paylaşıyorum. İsterseniz kendi Pikachu çalışmanızı hazırlayın ve benimle paylaşın gelecek AnimeKomedi Bölümünde yayınlayayım :) http://i.hizliresim.com/oQDjaX.png

25. DHspark

ANİME KOMEDİ 22.06.2014 (8)

teşekkürler abla. çatal :D çatal ve benzeri unsurlar çalışmanın prestiji oluyor yani çalışmayı sadelikten kurtarıyor. Aklıma geldikçe öyle detaylar ekliyorum. evet bende bu aralar çok Game of Thrones hayranı var ve forumda da çok muhabbeti var diye öyle bir çalışma yaptım ama onunla ilgili ilk yorumu sen attın teşekkürler yorumlarınız için :)
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.