Jump to content

Atakan ~

Üyeler
  • İçerik sayısı

452
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

3

İletiler bölümüne Atakan ~ kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Ben dikkat çekmek için yaptığını düşünüyorum, yoksa anlam vermek zor :D Manevre teçhizatı aradım zaten bu kadar absürd bir durum olunca :P

Gerçekten de o maket bıçağı yerine titanları keserken kullandıkları kılıçlar olsa iyi gülerdim mesela. :D Yalnız birden bire öyle bi çıkış böyle 'AWAAWAWAWHAWHWAHWAH' oldum bi anda. :D Mesela çocuğun önünden geçerkenki o durum da biraz geliştirilse daha etkileyici bi hal alırdı. Öyle utanması falan çok tatlı olmuş çünkü güzel düşünmüşler. :D 

2.  

Ben de bunun farkındayım galiba anlatmak istediklerimi tam anlatamadım. Tüm animelere kötü demiyorum belki demiş de olabilirim ama o anlamda demedim.. Hayatımı etkileyen onca anime serisi var çok sevdiğim. Anime izlemeden önceki halimden çok farklıyım nasıl animelerin hepsine hata diyebilirim. Benim yazımda kastettiğim animeler belli animeler zaten. Anlatmak istediğim şey anime izlerken biraz düşünmemiz gerektiği bize kattığı şeyler neler diye.

Böyle bir dönemde yaşarken farkında olmadan bizi etkileyen çok şey var. Bu forumdakiler için de anime bunların başında gelir. Anime izlerken sadece bunlara biraz dikkat etmemiz gerektiğini düşünüyorum ve bunu belirtmek istedim. İlgin için teşekkür ederim bu yazıyı yazınca rahatlamaktan çok daha da sinirlendim galiba ama neyse :D

Anlatmak istediğin şu değil mi yani en azından ben böyle anladım diyelim ; Kızların obje olarak kullanılması. Yani doğru aslında bakarsan orda haklısın bi High School DxD animesini ecchisi için izler insan aksiyonu için değil... Zaten sana hak veriyorum zaten günlük yaşantımızdaki olaylar yani kadına şiddet olsun, cinsellik olsun falan bu tarz şeylerle dolmuş taşmış durumda her gazete okuyuşumda karşıma çıkan şeyler bunlar. Birde animelerde böyle olunca sinirlerine hakim olamamışsın bence. Kendini fazla sıkma ve animelere karşı bi tavır alma, emin ol ki seni bu sorunlardan kurtaracak çok güzel, sağlam seriler var. Saçma sapan seriler yerine onları izle, tanıdıklarından yorum almaya çalış. Spoiler yeme tabi spoilere karşıyız. 

Neyse dediğim gibi, anlık bi sinir patlaması insana herşeyi yaşatır ama kendini fazla üzme, sinirlenme. Onlara belediye baksın sen kendine bak gerisini boşver. ^^ 

3. Öncelikle şunu söyleyeyim. Kesinlikle dibine kadar haklısın. Ülkemizde kadınların başına gelmeyen şey kalmıyor. Yakın zamanda çıkan Özgecan olayı mesela. (Adından emin değilim şuan düşünemiyorum.) Yapılanların farkında olmak için bir kere 'çağdaş' insanlar olmak lazım. Ki bu da maalesefki ülkemizde çok az kişide görülen birşey. Neyse konuyu dağıtmayıp asıl demek istediğime geliyorum.
    'Anime bir hataydı.' dememelisin. Evet bak haklı olduğun noktalar elbet var. Ancak şunu söyleyeyim ki 'kaliteli' animelerde öyle birşeye rastlayamazsın. Evet o boku wa bilmemnesinde ciddi ciddi bende hiç doğru bulmamıştım o küçücük kızı o durumlara sokmalarını. Neyse. Demek istediğim şey şu ki ecchiyi izleyen insanların yorumlarına bakarsan zaten nasıl insanlar olduklarını anlarsın. Bunu ecchi izleyen arkadaşları kötülemek amaçlı söylemiyorum, sadece ecchi'yi görmek için izleyenler var. Onları kastediyorum. Mesela bi FMA'da, bi Hellsingde dediğin durumlara rastlayamazsın. Uzun lafın kısası kızların objeleştirilmesi çoğu ecchi animesinde zaten var ve bu kaçınılmaz bi durum haline geldi zaten. 

Bir diğer değinmek istediğim konuysa annenle olanlar. Açık söylemek gerekirse günümüz Türkiyesinden uzaklaşmak için kendimi bilgisayara kapattım. Etrafımızda sokakta sarıldılar diye 92 lira para cezası kesen polisler bile varken ben dışarı çıkmak istemiyorum açıkçası. (Mazallah yanlış bi yere adım atarız falan bide bize ceza keserler.) Kısacası, zaten ülkemizde bu lanet durum söz konusu ki bunun önüne geçilmesi çok zor heleki şu saatten sonra. :) 

Anladığım kadarıyla, çok sıkıntıların var ve konuşmak istiyorsun birileriyle, eğer istersen ö.m. yollarsın mümkün mertebe konuşmaya çalışırız. İnsanların böyle düşünmesi konusunda yargılamak yerine destek olmayı tercih edenlerdenim.

4. Fotoğraf kağıdını fotoğrafçıdan alabilirsin, bedava bile verebilirler :D

Büyük kırtasiyelerde de oluyor. 

FMA'yı bir ara yapacağım :)

FMA'yı yaptığın zaman paylaşırsan sevinirim. :D

Sanırım direk fotoğrafçıya gidip ''Abi bunların 10-15 boyutlarında çıktısını verir misin'' desem de verir heralde ya. :D 

5. Tebrikler! :D + 1 abone kazandın. ^^ Cidden çok el işi gerektiren bi iş, en yakın zamanda yapmaya başlarım bende. ^^ Yaptığım zamanda burada paylaşırım tabiiki. :3 
    Tek birşey sorucam, bu fotoğraf kağıtlarını fotoğrafçılardan veya direk olarak kırtasiyeden bulabilir miyim?
    Bu arada FMA da çok iyi olacak gibi. :D 

6. Ana karakter nedense hep cam kenarında ve genellikle en arka sırada oturur  :blink: Hayır bende okulda öyleydim ama bu ana karakterden çok uzun boylu ve geveze olmamdan dolayı idi  <_<

NonzL2N.jpg

Gözlük takan karakterimizin gözlük düzeltme huyu :mellow: Bende gözlük kullanıyorum ama nedense bende öyle karizma durmuyor  :ph34r:

IflpZ7E.gif

En abuk geleni ise özellikle ortaokul bebelerinin tek başına yaşama olayı  <_< Bu yaşıma geldim ayrı eve çıkıcam dedim mi bizimkilerin gizli kalmış güçleri ortaya çıkıyor  :wacko:

UCFKv8e.jpg

Güzel konu olmuş Furki B) bazılarının özel ders alması lazım senden  -_-

Sen varyaa, adamsııın. :D Özellikle o yalnız yaşama olayına mantık veremiyorum. Abi tek yaşamak istiyorum -.-' Şizofrenim ben banane abi. -.-

7. Teşekkür ederim. Kendi bestem yok, sadece cover yapıyorum. Tabii birçok rock ve metal gruplarından da çalıyorum ama kayıt yapma kısmı sıkıntılı benim için. Şu an sadece bu 2 kaydım bulunmakta ve 2 tane daha gelecek ^_^ Ama bunlar yine animelerde kullanılan j-metal gruplarının parçaları olacak.

İnsan istemiyor değil ne biliyim... Bi nickelback, metallica, slipknot, skillet nirvana, falan çalmanı. :/

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.