Jump to content

Dé Salvo

Üyeler
  • İçerik sayısı

32
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    Dé Salvo got a reaction from Vintelo in Gun Monkeys Oyun Çekilişi   
    yaz beni kardeşim
  2. Beğen
    Dé Salvo got a reaction from Phryne in ( 12 / 12 ) Barakamon   
    O bebeyi yerim ben ya :) Çok güzel bir anime olmuş merakla bekliyorum devamını :)
  3. Beğen
    Dé Salvo reacted to Çevirmen-J in Türkiye'ye Organize Fandub'ı Getiriyoruz - Mabushii Fandub [İlk Projemiz Sankarea Animesi]   
    Türkiye'nin Tam Organize İlk Fandub Grubu

Amacımızı, nasıl toplandığımızı sizlere açıklamadan önce sizlere kendimi tanıtayım: Ben Gökhan Dağdevir, gerçi bu T.A forumlarında Çevirmen-J olarak tanınırım. Yaklaşık 1,5-2 senedir çevirilere kendimi vermiş ve insanlara anlayabilsin diye animeleri kendi dilimize çevirmekteyim. Lakin bu çevirileri yaparken  aklıma hep bir şey takılmıştır; neden ortada onlarca fansub grubu varken bir tane bile kendilerini Dublajlamaya atamış bir anime Dublaj ekibi yok? Televizyonda bir anime kanalı açılmıştı evet fakat istediğimi halen alamamıştım.

Yaklaşık  3 ay 10 gün kadar önce bir arkadaşımdan "Anime Dublajlamaya" dair bir teklif aldım. Projede bir çok kişi vardı ve gerçekten potansiyeli yüksek bir grup gibi gözüküyordu. Benim de daha önceden bir "Bant Tiyatrosu" deneyimim olduğu ve sesimi kullanabildiğim için ve tabi ki de böyle bir teklifi uzunca bir zamandır beklediğim için direk atladım. 

Bu olayın ardından kişiler tam olarak toplandı ve çevireceğimiz anime belirlendi; grupta bulunan kız sayısı fazla olduğu için ve karakterlere tam uyum sağlayabildiğimiz için "Sankarea" animesiyle başlamaya karar kıldık ve sonunda amacımıza ulaştık.

İlk amatör çalışmamız olduğu ve  henüz içerisinde bulunduğumuz duruma "TAM" olarak kendimizi veremediğimiz için öyle aman aman bir şey çıktı diyemem lakin bir çevirmen olarak, Japonca'nın tam içerisinde bulunmama rağmen benim dahi hoşuma giden bir çalışma oldu.

Umarım ilk projemizden sizde benim aldığım kadar zevk alırsınız :)
    Web Sitemiz [Dns Gerektirir] = http://mabushiifandub.yetkinforum.com/

Aynı zamanda grubumuzda şu Seiyuu'ların tam taklidini yapabilen kişilerinde olduğunu belirtmek isterim;

-Hanazawa Kana   {Steins;Gate = Mayuri
                               Angel Beats = Kanade}

-Kamiya Hiroshi    {Durarara = Izaya
                               Shingeki No Kyojin = Levi}

-Kakihara Tetsuya {Fairy Tail = Natsu
                               Tengen Toppa = Simon}

-Koto Emiri          {Monogatari Series  = Hachikuji
                               Baka to Test = Hideyoshi}

-Hirano Aya          {Fairy Tail = Lucy
                               Kimi No Todoke = Ume}

4. Beğen
    Dé Salvo got a reaction from Wahrheit in Selamlar O_o   
    :hi-onion-head-emoticon: Hoş geldin! Beni Anisekai Fansub'da Moderatör olarak bulabilirsin. :big-eye-onion-head-emoticon:  
    :angel1-onion-head-emoticon: Yeni gelenlere özel şarkı tavsiyemi de atıyorum, ağlatır. :dying-onion-head-emoticon:

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.