Jump to content

tetsuomonogatari

Üyeler
  • İçerik sayısı

41
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    tetsuomonogatari got a reaction from MorriganVEX in En son gittiğiniz / izlediğiniz film?   
    interstellar: hoş bir konu, güzel çekimler. fantaziye bayıldım açıkçası ama drama dozunun fazla artması ve bilimkurgu dozunun azalması nedeniyle son kısım saçmalaşıp bağlanamıyor. sanki drama yaratma uğruna filmin bilimsel altyapısı harcanmış. hans zimmer in soundtrack mükemmel ve oyunculuklar da başarılı. saturn civarında yağmur sesi dinlemek ne güzel bir fantazi idi. 10 üzerinden 8 buna.

hunger games: izlememeye yeminliydim ama yeminimi bozdum geçen gün sıkıntıdan. beklediğim gibi jennifer lawrance gibi bir güzelliği izlemek dışında çok anlamlı bir film değildi. sadece sistemi eleştirisi olan noktaları beğendim. zengin kesimin zenginliğini işçileri sömürerek kazanması ve "şanslı" olanın zengin olabileceğine dair o "kapitalist" hayal güzel işlenmişti. ama 2. yarıdan sonra saçma sapan bir aksiyona dönüştü. ayrıca çok sevdiğim japon filmi "battle royal" e ne kadar özenmiş diye düşündüm :D 10 üzerinden 6 da buna.
  2. Beğen
    tetsuomonogatari got a reaction from Mireille in En son gittiğiniz / izlediğiniz film?   
    kesinlike katılıyorum. 10 kere falan izledim. yapılmış en en iyi animelerden biri. kıyaslayacak başka anime bile yok.
  3. Beğen
    tetsuomonogatari reacted to Mireille in En son gittiğiniz / izlediğiniz film?   
    Perfect Blue.

Psikolojik gerilim türü favorim. 
  4. Beğen
    tetsuomonogatari got a reaction from kata silvia in Planladığım manga   
    keşke çizsen de okusak. bence bir yerden başla ama hikaye yazmak çizim yapmaktan zor iştir. güzel diyalog yazan bir arkadaşın varsa bence öncelikle onunla beraber çalışmalısın.
  5. Beğen
    tetsuomonogatari reacted to SnoW_DeaD in Türk Kanallarında Yayınlanan Animeler   
    TRT 1 / TRT 2 / TRT 3 : Eski Dönem :
    Kimagure Orange Road
    Voltron : Defenders of Universe ( 1981 tarihli "Golion" 'ın uyarlaması )
    Kikou Dantai Dairugger-XV (Amerikan - Japon ortak yapımı olup Amerika'da Voltron : Vehiche Team adıyla gösterildi)
    RoboTech : Macross Saga ( 1982 tarihli "Super Dimensional Fortress Macross" 'un uyarlaması )
    RoboTech II : Sentinels Movie
    Nadia : Secrets of Blue Water
    Future Boy Conan
    Muu no Hakugei ( "White Whale from Mu" )
    Venus Wars
    Laserion
    Goshogun
    Chodenji Robo Combattler V
    Toshou Deimos
    Space Cruiser Yamato (3. sezon Movie'siyle beraber yayınlandı)
    Baldios Movie ( a.k.a. "Space Warriors Baldios Movie" )
    Gatchaman ( a.k.a. "G Force" )
    Gorilla Force
    Ace o Narae ( a.k.a. "Aim for Ace!" )
    Hajime Ningen Giatrus ( a.k.a. "First Human Giatrus" )
    Juuichinin Iru! ( a.k.a. "They Were Eleven" )
    El Hazard : The Wanderers
    Watashi no Ashina ga Ojisan ( a.k.a. "Daddy - Long - Legs" )
    Robotan
    Esteban : Mystery of Gold Cities
    Kimba the White Lion
    Valley of Windaria
    Wedding Peach
    Sanchiro Plawres
    Kaze no Naka no Shoujo Kinpatsu no Jeanie
    Grey : Devil Digital Target
    Karate Baka Ichidai
    Ahiru no Quack
    Calimero
    Hai! Step Jun
    Honoo no Alpen Rose: Judy & Randy
    La Seine no Hoshi
    God Mars
    TRT 1 / TRT 2 / TRT 3 / TRT INT / TRT GAP : Yeni Dönem :
    SailorMoon
    Lost Universe
    Chitcha na Yukitsukai Sugar ( a.k.a. "A Snow Fairy Named Sugar" )
    Go Go Five Twins
    Puchi Puri Yushi
    I Love You Bu-bu Cha-cha
    Hana no Ko Lunlun
    Lady Lady / Hello Lady Lynn
    Pokemon Movie : Mewtwo Returns!
    Show TV :
    Mirmo Zibang!
    Tottoko Hamutarou
    Dedective Conan
    SlamDunk
    Magic Knight Rayearth
    Space Adventure Cobra
    Legend of Zorro
    Dashu! Kappei
    Kanal D :
    Tottoko Hamutarou
    Rurouni Kenshin
    Captain Tsubasa
    Captain Tsubasa 2002 : Road to World Cup
    Digimon / Digimon Zero 2
    Digimon Tamers
    Yu-Gi-Oh!
    Monster Rancher
    Kyoryu Bouken Jura Tripper
    Hello Kitty
    Candy Candy
    Red Baron
    Ninja Kabuto
    ATV :
    Kikou Dantai Dairugger-XV (Amerikan - Japon ortak yapımı olup Amerika'da Voltron : Vehiche Team adıyla gösterildi)
    Sailor Moon
    Dragon Ball
    Pokemon
    Power Stones
    Beyblade
    Duel Masters
    Star TV :
    Voltron : Defenders of Universe ( 1981 tarihli "Golion" 'ın uyarlaması )
    Ashita-e Free Kick (a.k.a. Strikers)
    Kimba the White Lion
    Coo : It Came From The Sea
    Card Captor Sakura
    Yu-Gi-Oh!
    One Piece
    Dragon Ball
    Kamikaze Kaitou Jeanne
    Magical Do Re Mi
    Rockman EXE (a.k.a. Megaman NT Warrior )
    Pokemon
    Kanal 6 / Tele On :
    Aoki Densetsu Shoot!
    Saber Rider & Star Sheriffs
    Gorilla Force
    Speed Racer / Racer X
    Ganbare Genki
    Rose of Versailles
    Crystal Triangles
    Hime-chan No Ribbon
    Three Muskeleteers
    Samurai Pizza Cats ( a.k.a. "Kyattou Ninden Teyandee" )
    Judo Sanka
    STV :
    Ashita-e Free Kick (Orjinali öyle olmasa da Strikers adıyla yayınlanmıştır ülkemizde)
    Kimba the White Lion
    HBB :
    Legend of Galactic Heroes
    Speed Racer / Racer X
    Futari Taka
    God Mazinger
    Tokusou Kihei Dorvack
    TGRT :
    Choudenji Robo Combattler V
    Kyoryu Bouken Jura Tripper
    Toshou Deimos
    Mesaj TV :
    Bio Armour Booster : Guyver
    Esteban : Mystery of Gold Cities
    Brt:
    Dedective Conan
    You're Under Arrest
    Magic Knight Rayearth
    Rose of Versailles
    Dr. Slump
    Robin Hood no Daiboken
    Hana no Ko Lunlun
    TV8:
    Yu-Gi-Oh!
    CINE 5 / Maxi Tv :
    Demon of Steel : Battle of the Great Demon Beasts
    RoboTech : Macross Saga ( 1982 tarihli "Super Dimensional Fortress Macross" 'un uyarlaması )
    Rurouni Kenshin
    Goshogun Movie : The Time Estranger
    Cliffhanger [ not confirmed ! ]
    Gray : Devil Digital Target [ not confirmed ! ]
    Samurai Pizza Cats ( a.k.a. "Kyattou Ninden Teyandee" )
    KanalTürk :
    Bio Armour Booster : Guyver
    FOX Kids / JetX :
    Oban Star Racers
    Shaman King
    Sonic X
    CNBCe :
    Howl's Moving Castle
    Saiyuuki (1960)
    DigiTürk (JoJo - Kanal 66) :
    Tokyo Mew Mew
    Yu Gi Oh!
    Panda Z
    F Zero
    JoJo's Blizzare Adventure [ not confirmed ! ]
    DigiTürk (S'Nek Tv)
    GunGrave
    Samurai Champloo
    Tenjou Tenge
    Ikkıtousen
    DigiTürk (MovieMax)
    Yu Gi Oh! : The Movie
    Metropolis
    Cowboy Bebop - The Movie : Knock'n Heaven's Door
    Blood : Last Vampire
    DigiTurk (Lig TV)
    Hungry HeartWild Striker [ not confirmed ! ]
    Kanal 1 :
    Bakouten Shoot Beyblade
    Pokemon Movie : Mewtwo Returns!
    -Anne Of Green Gables
    -Alps no Shojo Heidi
    -Remy
    -Little Women
    -Lady Georgie
    -Maya The Honey
    -Hachijunichikan Sekai Isshuu
    -Cinderella Monogatari
    Bunun yanısıra ne %100 Japon ne de %100 Anime olan , bu nedenle çok az kaynakta bilgiye ulaşabileğiniz seriler var.
    Cine5 , Show TV , ATV :
    L'ecole Des Champions ( log : Animasyon dışında herşeyi Fransa'da tamamlanmış , Animasyonu ise Japonya'daki Nippon stüdyolarında hazırlanmış hybrid bir seri.Japon versiyonu ( " Moero Top Striker " ) tamamen aynı olmasına rağmen biz ülkemizde birkaç bölüm eklenerek uzatılmış Uluslararası versiyonu izledik. )
    Kanal D , Kanal D Çocuk , JoJo Tv :
    Transformers Armada / Transformers Energon ( log : Tek kanallı dönemde TRT , sonrasında ise Star TV'de yayınlanan Amerikan yapımı orjinal seri Transformers'in aksine Transformers Armada , Japon versiyonu olan " Transformers : Micron no Densetsu " ile aynı çalışma içerisinde üretildi.Biz ülkemizde uluslararası halini izledik ama büyük ihtimalle Japon versiyonunun tek farkının dublaj olması gerekiyor gibime geliyor çünkü çizimler -nerdeyse- tamamen aynı gibi )
    ALINTIDIR! TEŞEKKÜRLER Akuma_Blade
  6. Beğen
    tetsuomonogatari reacted to celinegirls in Anime Filmleri - öneriler   
    Çok iyi olmuş böyle bir blog açman. Animelerle ilgili pek türkçe blog da yok zira. Ben de bugünlerde izleyecek pek anime serisi bulamadığım için anime filmlerine yönlendim. Bu yüzden blogun epey yararlı olacak benim için. Kesinlikle devam etmelisin.Eminim yazdıkça kendini geliştireceksin.
    Ben de şimdiye kadar Hosada Momoru'dan:
    Ookami Kodomo no Ame to Yuki,Toki wo Kakeru Shoujo,Summer WarsSatoshi Kon'dan:Tokyo Godfathers,Paprika,Perfect Blue(Millennium actress'i de en kısa sürede izlemeyi düşünüyorum.)Shinkai Makoto'dan: (Bu adamın filmlerinin çizimleri çok güzel ama aşırı sıkıldım 2 filmi de zor bitirdim. Hiç olay yok, içimi ısıtan bir duygusallıktan ziyade, durağan bir atmosferi vardı.)Byousoku 5 CentimeterKotonoha no Niwabunlar dışındaHotarubi no Mori e (Bu da çok sıkıcı geldi, herkes duygusal deyip beğeniyor ama ben hoşlanmadım.)bi de Nerawareta Gakuen izlemiştim.Ayrıca izlediğim serilerin eğer filmleri olursa onları da izlemeye çalışıyorum. Ama dediğim gibi 100 seriyi aştı izlediğim animeler. Belli bir düzeye ulaştım, anime filmlerinde geri kaldım. Onlardan da epey izleyip, hakim olmak istiyorum, çünkü anime filmlerinin çizimleri daha da güzel oluyor ve kurguları da epey karışık ve izlemesi keyifli oluyor.
  7. Beğen
    tetsuomonogatari reacted to akahige in Anime Filmleri - öneriler   
    the king of pigs gerçekten çok güzel bir yapım waltz with bashir den sonra izlediğim en şok edici animasyon yapımı diyebilirim
  8. Beğen
    tetsuomonogatari got a reaction from akahige in Anime Filmleri - öneriler   
    bir ergenlik depresyonunun anatomisi: Colourful
  9. Beğen
    tetsuomonogatari got a reaction from Nanilyas in Anime Filmleri - öneriler   
    satoshi kon gerçekten iyi bir örnek. üstelik hakkında en çok çözümleme yapılabilecek adamlardan biri. genç yaşta ölümü ile gerçekten bizi üzdü, çünkü sinemasında diğer animecilerde olmadığı kadar altmetin ve derinlik mevcuttu. paprika yazısında çok bahsedememiş olsam da, kendisinin jung un kollektif bilinçdışı kavramını yorumlama şekli, beni freudvari rüya yorumlarından daha çok etkiledi. aynı şeyi "paranoia agent" serisinde de yapmıştı. bu işi onun gibi kotaran yok.

o bir yana dediğin gibi inception ın paprika dan, black swan ın perfect blue dan arak olması ayrı bir hikaye. (bu iki hollywood filmi de aynı yıl piyasaya düşmüştü.) ayrıntılı yorumları başka sitelere bırakmam gerekiyor ne yazık ki. belki bu sitenin içeriğini tamamladıktan sonra filmler ile ilgili daha genel başlıklı inceleme yazıları yazabilirim. ama o kadar yetenekli miyim, onu henüz bilmiyorum :)
  10. Beğen
    tetsuomonogatari reacted to Nanilyas in Anime Filmleri - öneriler   
    Çok iyiii düşünmüşsün hee ne kadar 2000 li oluyor olsam da Sailor Moon u ezberlemişimdir ki anime filmlerinin ayrı bi havası oluyor animeye daha farklı bir açıdan bakmamızı sağlıyorlar :P
  11. Beğen
    tetsuomonogatari reacted to Barış D. Baryshx in Anime Filmleri - öneriler   
    Öncelikle peşpeşe ileti atmak yani flood yasak. Toplu alıntı butonunu kullan.
    Nekojiru-so
    Wicked City
    Sword of the Stranger
    Golgo 13 the professional
    Memories
    Steamboy
    The King of Pigs (kore)
    Roujin-Z
    Demon City Shinjuku
    Kick-heart
    Saiyuki Requiem
    Ayrıca - Millennium Actress, Vampire Hunter D: Bloodlust ve kite var yakında izleyeceklerim.
  12. Beğen
    tetsuomonogatari reacted to kawaii kereste in Anime Filmleri - öneriler   
    Ghost in the Shell'i izledim ama Innocence'ı izlemedim henüz.

yani diyorsun ki, izlemediysen direkt Innocence'ı izle, sonra Patlaborlara bakarsın? :D

Wolf Brigade baya baya güzel filmdi, GitS'den daha iyiydi bana kalırsa.

bi ara neyapsam.gen.tr diye bi blog sitesinde yazarlık yapmıştım, anime-film-oyun-kitap-müzik gibi tavsiye yazıları yazıyorduk. baya da tık alıyordu ama nolduysa yazarlar(ben dahil) ilgisizleşti, site de kapandı. aslında talep var yani bu tarz sitelere, çünkü insanlar tavsiye arıyor. myanimelist'ten bakıp ingilizce anlamayanlar için gerekiyor.
  13. Beğen
    bence çözümleme ve eleştiri yazıları daha uzun olmalı neden diye soracak olursan anime üzerine pek uzun uzun birşeyler yazılıp çizilmiyor. sonuçta pixar yada disney gibi tüketim ürünü olan animasyonlardan çok çok daha iyi bir yerde olduğunu düşünüyorum animelerin. bu sıralar büyük bir karın ağrısı ve kabızlık çeken hollywood sinemasınında animelerden ilham almasını unutmamalıyız. satoshi kon bunun en iyi örneği  :)
  14. Beğen
    tetsuomonogatari got a reaction from akahige in Anime Filmleri - öneriler   
    sevgili kızılsakal :) ben sanırım biraz eski kafalıyım, muhtemelen yaş ortalamam da çok azıcık yüksek site ortalamasından. tumblr benim zamanımda pek popüler değildi. ama haklısın, artık ben de tumblr görüyorum. ama tumblr daha çok fotoğraf ve kısa yazıları paylaşmak için pratik görünüyor bana. yani blogger kadar tertipli düzenli değil. ama artık kimsenin, blogger mantığındaki gibi uzun yazıları okumakla ilgilendiğini de düşünmüyorum. bu nedenle blogger siteleri eskiden gördüğü ilginin çeyreğini bile görmüyor. aynı kaderi benim blog da paylaşayacak. belki düzgün bir site domaini alırım biraz ileride.
    sitede çözümleme ve eleştiri olayına tam olarak giremedim çünkü daha çok bir database oluşturmaya çalışıyorum. ama bir yandan nört kalmam da mümkün değil, ama çok uzatırsam da kimsenin okumayacağını düşünüyorum. o yüzden biraz dengeli bir şekilde daha çok spesifik bir filmi sevecek okuyucuya yönelmeye çalışıyorum. gönül isterdi ki daha ayrıntılı ve uzun bir şekilde irdeleyecek vaktim de, sitem de olsun. ama geçmişte böyle girişimler olduğunda, hep sonuç 5-10 yazı sonrası sıkılıp başka bir şeyle uğraşmaya başlamak oldu. ayrıca beklediğimden daha az kişi okumuş oluyordu.

bu sefer biraz daha iradeliyim sanırım. fazla uzatmadığım sürece her zaman tadında kalacak ve hedefime çok da uzun süre geçmeden ulaşacağım diye umuyorum.
    çok teşekkür ediyor, yorumlarının devamını bekliyorum.
  15. Beğen
    tetsuomonogatari got a reaction from Songena in Anime Filmleri - öneriler   
    merhabalar,

uzun yıllardır anime izleyicisiyim. sanırım 2001 yılında, bundan 13 sene önce, lisede iken "spirited away"i izlememle birlikte kafayı bozdum diyebiliriz. tabi öncesinde her 90lar çocuğu gibi dedektif konan, sailor moon, dragon ball, tsubasa gibi klasikleri ezberlemiştim :) tabi o zamanlar anime dünyası şimdiki gibi değildi. anime izlemenin tek yolu show atv star gibi kanalların japonyada olay yaratan animeleri satın almasıydı. pokemon ya da şeker kız candy gibi animeler bu sayede çok geniş kitlelere ulaştı.

ama her zaman film açısından bakınca animasyon dünyası biraz geride kaldı. yani amerikan animasyonları her zaman kendine kolay yer bulurken, pek de para getirmeyen film sektörü japonyada bile emekleyerek ilerledi. yine de miyazaki, takahata, oshii ya da yakın zamanda hosoda gibi isimler sayesinde anime sektörü sinema anlamında da güzel yerlere geldi.

ben de oturdum ve dizileri bir kenara bırakıp sadece anime filmleri ile ilgili bir site yapmaya karar verdim. böylece naruto, bleach ya da attack on titan gibi güzel animeleri izleyen seyircilere sevebilecekleri, sevgilileri, arkadaşları ile izleyebilecekleri anime filmlerini bulabilecekleri bir database yaratmak istedim.

bu da sitemin kendisi:
    http://animefilmleri.blogspot.com.tr/

yorumlarınızı, geri dönüşlerinizi bekliyorum. yeni film yorumları yaptıkça da up etmeyi düşünüyorum. izlemediğim anime filmi azdır ama yine de çok bilinmeyen ama izlenmesi gerektiğini düşündüğünüz animeleri, imdb linki ile bana gönderirseniz sevinirim.

dikkatinizi çekerim, izlemek isterseniz diye en alta turkanime.tv linklerini de koyuyorum. böylece bu güzel animeler, turkanime.tv sayesinde bir tık uzağınızda :)

sevgiler

tetsuo monogatari
  16. Beğen
    blogger yada blogspot uzantılı bloglar aslında pek bu sıralar popüler değil tumblr daha iyi bir arayüze ve kullanışa sahip  :)  ayrıca film önerileri güzel ve iyi yerinde tercihler var ama daha çok çözümleme ve eleştiri yazısı görmek hepimiz için daha iyi olur 
  17. Beğen
    tetsuomonogatari reacted to Megane-san in Anime Filmleri - öneriler   
    Çok fazla film izleyen biri değilim ama bence filmleri bir kaç açıdan daha puan verebileceğinizi veya bilgilendirebileceğinizi düşünüyorum. Bunların dışında en azından benim için yararlı bir site. Bir şeyler izlemeden göz atacağım yerlerden biri oldu ^^.
  18. Beğen
    tetsuomonogatari reacted to Barış D. Baryshx in Anime Filmleri - öneriler   
    Jin-roh
    Paprika
    The girl who leapt through time
    Bunları bende izlemiştim,, diğeride izleyeceklerim listesinde vardı.
    Ayrıca alttakilerde iyidir, daha var da onlar herkese hitap etmez;
    Grave of the fireflies
    Akira
    Ninja Scroll Movie
    Metropolis
    5 centimeters per second
    Perfect Blue
    Tokyo Godfathers
    Son olarak bizim anime öneri bölümünde "ölmeden önce izlenmesi gereken en iyi anime filmlerinin" linkini vermiştik. IMDB listesi alttaki;
    http://forum.turkanime.tv/topic/3583-anime-istek-ve-önerileri/
    http://www.imdb.com/list/ls004037854/
  19. Beğen
    tetsuomonogatari reacted to Mileydi in Anime Filmleri - öneriler   
    Naçizane bir tavsiyede buluna bilir miyim? Blog işinden pek anlamam ama arka plana film müziklerini de eklesen veya yan tarafta bir çalma listesi bölümü koysan hem okuyup hem dinlesek  :rolleyes:
  20. Beğen
    tetsuomonogatari got a reaction from KomşununOğlu in Anime Filmleri - öneriler   
    merhabalar,

uzun yıllardır anime izleyicisiyim. sanırım 2001 yılında, bundan 13 sene önce, lisede iken "spirited away"i izlememle birlikte kafayı bozdum diyebiliriz. tabi öncesinde her 90lar çocuğu gibi dedektif konan, sailor moon, dragon ball, tsubasa gibi klasikleri ezberlemiştim :) tabi o zamanlar anime dünyası şimdiki gibi değildi. anime izlemenin tek yolu show atv star gibi kanalların japonyada olay yaratan animeleri satın almasıydı. pokemon ya da şeker kız candy gibi animeler bu sayede çok geniş kitlelere ulaştı.

ama her zaman film açısından bakınca animasyon dünyası biraz geride kaldı. yani amerikan animasyonları her zaman kendine kolay yer bulurken, pek de para getirmeyen film sektörü japonyada bile emekleyerek ilerledi. yine de miyazaki, takahata, oshii ya da yakın zamanda hosoda gibi isimler sayesinde anime sektörü sinema anlamında da güzel yerlere geldi.

ben de oturdum ve dizileri bir kenara bırakıp sadece anime filmleri ile ilgili bir site yapmaya karar verdim. böylece naruto, bleach ya da attack on titan gibi güzel animeleri izleyen seyircilere sevebilecekleri, sevgilileri, arkadaşları ile izleyebilecekleri anime filmlerini bulabilecekleri bir database yaratmak istedim.

bu da sitemin kendisi:

yorumlarınızı, geri dönüşlerinizi bekliyorum. yeni film yorumları yaptıkça da up etmeyi düşünüyorum. izlemediğim anime filmi azdır ama yine de çok bilinmeyen ama izlenmesi gerektiğini düşündüğünüz animeleri, imdb linki ile bana gönderirseniz sevinirim.

dikkatinizi çekerim, izlemek isterseniz diye en alta turkanime.tv linklerini de koyuyorum. böylece bu güzel animeler, turkanime.tv sayesinde bir tık uzağınızda :)

sevgiler

tetsuo monogatari
  21. Beğen
    tetsuomonogatari got a reaction from asci in Anime Filmleri - öneriler   
    merhabalar,

bu da sitemin kendisi:

sevgiler

tetsuo monogatari
  22. Beğen
    tetsuomonogatari got a reaction from Megane-san in Anime Filmleri - öneriler   
    merhabalar,

bu da sitemin kendisi:

sevgiler

tetsuo monogatari
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.