Jump to content

xpector

Çevirmen
  • İçerik sayısı

609
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

6

İletiler bölümüne xpector kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Ben açıkçası beğendim ve 2.sezonun gelmesi güzei.Beğenmeyenlerin de 2 sebebi olmalı.Birincisi tarihi animeleri sevmiyor olabilir.İkincisi ve buna ben de katılıyorum prensin hiçbir işe yaramaması.Sadece merhamet ve halkını sevme yönünden iyi bir kral örneği o kadar.Azardan da olsa aksiyon yapabilse 10 numara olurdu.Akatsuki no yona daki prenses yona bile biraz ok atabiliyordu,bu arada bir bi kılıç sallıyor o kadar.Ben bu eksikliğin dışında bayağı sevdim.Zaten böyle geniş orduların ve askeri stratejilerin olduğu animeler hoşuma gidiyor.2.sezon gelsin görelim bakalım nasıl ilerleyecek işler.

2. Şuan yeni manganın devamında sawamura furuya 2.sınıf miyuki 3. sınıf narumiyada 3. sınıf olarak tanıtıldı ve turnuvalar hayla devam ediyor ozaman 1 turnuva hakları daha var 3.sınıfların dediğin gibi ama bizimkiler 2.ve 3.sınıfa yükseldikleri halde neden 1.sınıf üyeler gelmedi sanırım bu turnuvadan sonraki turnuva yaz turnuvası olcak dediğin gibi o turnuva 3.sınıf yani miyukilerin son turnuvası olcak ama o turnuvaya başlamadan önce yeni yüzler gelcek, yeni mangada şuan ulusallarda olmalılar tabi manga finalinde yenilip zaman atlaması olmadıysa ama katoaka duruyordu olmamış :D ulusallar bitince son sezona giricekler 3.sınıflar. wikiye baktımda hiç 1.sınıf yok maçlarda herkes 2. ve 3.sınıf rakiplerde dahil.

Hmm demekki kadroyu çok genişletmemişler.Zaten genel itibariyle bu seri bir kişiden çok takım üyelerine odaklanıyor.Bir de daha fazla kişi gelirse fazla olabilir diye 2 ve 3.sınıflara odaklanmak istemiş olabilirler.

3. malasef tr yok ing var 7 bölüm çıktı yeni mangada spo olmasın ama manganın finalinden devam ediyor baya şeyler oluyor ama :D kalan maçlarda yeni mangada sawamura kesin son sınıf olcak bu senesinde'de 1 numarayı alamaz diye düşünüyorum ochi koç eğer başa geçerse adamın favorisi furuya ama yakında anime manganın finaline gelir ve animede final verir yeni mangayıda biri çevirse güzel olur. en çok merak ettiğim yeni yüzler gelicek dendi bizimkiler son sınıf olcağı için miyuki gidiyor ozaman furuya ve sawamura 3.sınıf olunca o olmucak ve birkaçıda.

Hocam yaz turnuvasında 3.sınıflar da katılmıyor muydu? Orası önemli çünkü yaz turnuvasında tekrardan Narumiya sahne alacak.Eğer yaz turnuvası gösterilecekse varırlar herhalde.Son yaz turnuvasında 3.sınıflar katılmıştı.

4. Yeni bölüm için sağ olasın sabahki yanlış alarmdan sonra konuya azcık tedirgin bakmadım değil  :D Yine güzel bir bölüm açılış ve kapanış şarkısı değişmiş özelikle kapanış şarkısı hoşuma gitti ve yine en olmadık yerde bitti yaa  :smile_artiz: Sabırsızlık edip mangasına devam ettim ama animenin tadını yakalayamadım Sawamura 'nın yosh yosh larını duymak daha eğlenceli  :smile_oleyo:

Aynen animenin yerini tutmuyor.Serinin aynı zamanda komedisi de çok hoşuma gidiyor ve öyle yarım yamalak bir komedi de değil yani.Çizimleriyle birlikte çok komik oluyor.Olabildiğince hızlı çevirdim ama üni başladığından zaten saat 4 de eve geldim,biraz dinlendim baktım sizin yorumları gördüm  :D Dedim daha fazla bekletmeyeyim.

5. Her zaman kaliteli olan vardır. Bir alanda iyi olan vardır ama hitap çok farklı bir olaydır. Ronaldo ile messi farklı tip oyunculardır ama yıllardır kıyaslanır ve en büyük değeri ronaldo alır çünkü ronaldo daha kaliteli bir oyuncudur. Daha fazla emek göstermiş buda onu son yılarda üstlere taşımıştır.

Bitirmek için hızlıca çoğu şeyi geçen elinde ki malzemeleri heba eden bir seri görüyorum(naruto)

Malzemesi başta pek olmasa da evrenini sürekli genişleten, sürekli patch gelen rpg oyunu gibi doyumunu bırakmayan ama bazı patchlerin gereksiz grindlerinden bazen bayabilen bir seri(grind amele gibi oynamak, amele gibi uzatmak anlamında alabilirsiniz)(Op)

Çizim olarakta naruto daha iyi değildir. Şimdi 97 de başlayan bir seri ile 2000li yılar yani milenyuma girilmişken başlamış ve daha iyi stüdyo elinde olan bir seriyi anime olarak kıstas kulanamazsın. Açarsın mangayı, opun o arka planda ki kasışını, karakterlere ilginç ayrıntılar eklemesini zevkle okursun. Abartılı çizim olayı falan değil bu, japon ilistirasyon tarzı böyledir kendine has çizim her zaman takdir edilir. Naruto daha çok kitaba uyan bir seri, hafif ilistirasyonlar, perspektifin yoğun olduğu kareler.

Evren kalitesi ve işleyiş=Op

Başlangıçta ki kurgu tasarımı= Naruto

Çizim=Op

Karakterlerin derinliği=Op(Bir an düşündüm narutoda başarılı sayılır ama hep aynı dram çizgisinden oluşturuyor karakterlerini)

Yan karakterler=Havada karada op

Merak=Naruto(açıkçası narutoda devam ediyorken ve okurken daha çok merak ediyordum. Çünkü opta ki asııl merak ettiğim olaylar biliyordum ki gelecekte ki 1 sene daha görmeyecektik. Ama şu an  naruto devam ediyor olsaydı op diyebilirdim)

Açık ara farkla op, naruto kendini harcadı. Op ise kendini saçma sapan bir anime şirketine vererek harcadı. Mangasıyla yetiniyoruz( bir ara 3 haftada 1 çıkıyordu gelde delirme)

Demek istediğim şey bu işte kardeşim.Naruto fanı da başka şekilde kendine göre maddeler çıkarır ve onun daha kaliteli olduğunu söyler.Ayrıca Ronaldo'nun da daha fazla değer gördüğünü düşünmüyorum.Her alanda böyledir.Alanın zirvesindekiler kalite açısından kıyaslanmazlar.Sadece onu seven daha kaliteli olduğunu düşünür.

6. Hangisi derken hangisi daha kaliteli veya daha güzel dersen ben açıkçası saçma bulurum.Ben üç büyükler arası kalite veya güzellik seçimini doğru bulmuyorum.Hepsinin kendine göre iyi veya kötü yanları var.Bana göre bu anket kim hangisini daha çok sevdiğine bağlı olarak şekillenir.Sevme açısından da bana göre eşitler  :head2:

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.